Jump to content
FAS Goran
fedja.culum

Remontovanje plivajućih zamajaca / korpe, lamele? / ojačavanje seta?

Recommended Posts

21 hours ago, Martin said:
Imam Cromu, zamajac se ponekad, ali ne lupa. Kvačilo je ok, relativno mekano. 
Nakon pozitivnog iskustva sa remontom kod Fiće, ne razmišljam o kupovini novog seta i zamajca - kontam da je nremont seta kvačila i zamajaca oko 150-200e. 


Sta si do sad radio kod njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/20/2018 at 6:04 PM, Sulc said:

Korpa, lamela - 29200 din
Hidrodruk - 8900 din

 

Bas pre neki dan sam pitao ovde - http://setkvacila.rs/

...za te tri (korpa, lamela, druk) stavke sto si naveo...cena je rekao bih nekih 26000-27000 UKUPNO! Luk naravno...

Ako nisi jos uvek kupio - pozovi ih i pitaj

 

Inace, moj Fica-remontovani-zamajac je poceo da pravi problem...potrajao je neko vreme bez ikakvih problema i to je to, polako je poceo da riknjava...bio sam do njih, kao ako je do njih nesto - sredice, vratice pare ako nisam zadovoljan itd. Nemam ja vremena ni zivaca opet da petljam sa time, i opet da potraje 20-30k

Pre proleca skidam i ide sve novo...S V E...

Ova cena od 100k za nov zamajac je astronomska, moze to dosta manje, to je bukvaklo neko prvi (ja mislim KIt) pukao cenu pa izvol`te ko hoce

 

Kod ovih setkvacila.rs sto sam dao link gore je LUK oko 70k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Culi smo se Sulc i ja, ali neka ostane u amanet...
Sto se klase tice, covek mi rece da ako bih narucivao zamajac, morao bih sacekati da stigne iz Engleske...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što sam ja primetio kada sam remontovao i ojačavao set na Marei, negde nakon 15000 km se pojavile vibracije prilikom kretanja. Pretpostavljam da je problem bio u druk ležaju, a možda čak i u nekom nosaču motora.

Brzine su se i dalje menjale jako glatko, kvačilo je bilo lagano kao pero, ma milina voziti. 

Druga bitna stvar - ako je zamajac baš ubiven (uveliko se čuje, trese itd...), onda se ne isplati remont, da se razumemo. ;)
Ja se nadam da neću imati vanplanskih izdataka pa planiram duradim set i zamajac preventivno (malo se čuje, kad je hladan i toeto, al opet znak da je polako krenuo). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

alo bre rodjo, do Torina a, ko da si reko aj me odbacis do trafike

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, MS PK said:

emoji23.png alo bre rodjo, do Torina a, ko da si reko aj me odbacis do trafike

:P

a.thumb.jpg.4d76395b18343658c7e9e680ab219ad0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna da li pase luk set na zamajac valeo i obrnuto sve je po broju sasije

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam Luk proizvodi/pakuje setove za valeo zamajac. A postoji i za Lukov zamajac. 

Na kutiji je pisalo Luk for Valeo Flywheel.

Ne znam u čemu je fora i razlika, znam kad sam gledao za sebe. Inače uzeo Luk a zamajac je taj koji jeste već godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ne bi trebalo da bude problema ako su razliciti proizvodjaci

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne bi. Ja sam kupio u AutoMika set kvacila Luk, na kutiji i svakom delu je pisalo Made in Germany ali je lamela bila Valeo (na njoj bio utisnut znak Valeo) tako da pretpostavljam da je u tome caka.

I dok sam sebi tražio, video sam da je razlika u ceni Luk set za Valeo zamajac i Luk set za Luk zamajac. Naravno, ova druga kombinacija je bila skuplja 60-70-80 evra.

Baš sam tražio, mislio sam da imam sliku negde celog kompleta, ali slaba vajda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo, pre par dana sam kupio Skodu Octaviu 1.6 dizel 77kw 2009god, cuje mi se na odvajanju kvacila blaza promjena zvuka, zamajac je u pitanju, ee sad je stvar da li da menjam ili moze ipak jos da se vozi, kada ga palim sve je okk, rad na leru takodje radi tiho i okk, ali prilikom pritiska kvacila gdje odvaja cuje se ta promjena zvuka, prilikom voznje nista se ne primjeti ili slicno, auto mi je jos nepoznsto oaa ako mozete koji savjet da mi kazete bili bi pozeljno. LP

 

Edited by Ceda14

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...