Jump to content
FAS Goran
fedja.culum

Remontovanje plivajućih zamajaca / korpe, lamele? / ojačavanje seta?

Recommended Posts

Sve u svemu, "pameti tu nema", sve na kraju izgleda kao da najviše zavisi od sreće ...

 

Nisam na dizelima nikada menjao ni plivajuće, ni korpe, ni lamele ( jedan od njih je u rukama novog vlasnika, sa oko 250 hiljada km i nagoveštaja problema nema ), ali, jednom sa menjao komplet set kvačila na Vitari 1,6 mk1. I mislim da me "Suzuki majstor" u Kaludjerici ( koji je i obezbedio navodni "originalni set" ) uradio kao magarca, jer su se posle zamene počele javljati sitne vibracije pri brzinama od oko 90-100 km/h ( na većim brzinama prestane ).

Ja mu reklamirao i on mi je zamenuo samo lamelu, ali je problem ostao. Čovek me ubedjivao da je najpre problem do balansiranosti guma ( nije bio ), kao i do kardanskih krsteva ( nije bio ).

Kako sam ja posle "skontao", uvalio mi je lamelu od lade nive, jer je imala isto srce i promer...

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Axic said:

@milan-jtd valjda nije cena za nov plivajući kao što je nekad bila pogotovo za polovnjake stare 10-ak godina pa da si pribego polovnom. 

A znaš kako, nije mi tada bila mala razlika, na celom setu sa drukom i plivajući, I sa rukama majstora uštedeo sam preko 200 evra. 

I to cu sada da platim sa kamatom... Plus plaćam dva puta skidanje menjača... 

 

Tako da nema tu mnogo filozofije, imaš auto, plati normalno održavanje ili ga prodaj... 

 

Mene ubedili da su remontovan dobri, ali iz mog primera nije tako. 

 

Cenim da cu sada ostaviti ovaj postojeći set, I zameniti samo plivajući. 

Jer auto je star 18 godina, polovinu vrednosti mu ulažem u kvačilo, i to radim samo zato što ne troši ulje ni malo, I nema tackicu korozije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam kod majstora, cene užas... 

Za skidanje menjača 130 evra... 

Najjeftinije što sam našao Luk plivajući ceo set 52 000 din... 

 

Lepota... 

Jel ima neko iskustva sa Westlake proizvođačem kvacila? Kao novi su i probijaju se na naše tržište, cena 26 000 za fiksni set 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće na kraju Luk set, kompletan...

Jel znate ljudi nekog poštenog majstora za zamenu kvacila? Vidikovac i okolina.. 

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...