Jump to content
FAS Goran
fedja.culum

Remontovanje plivajućih zamajaca / korpe, lamele? / ojačavanje seta?

Recommended Posts

Kod njega sve završavaš, tačnije komšija mehaničar skida i montira set kvačila. Zato je i dobar, na jednom mestu sve završiš, i ako nešto ne valja neka se on bavi autom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedno pitanje,viidm Martin je uradio reparaciju seta za 70e,varijanta sa pojacanom korpom,jel u tih 70e ukljuceno skidanje i vracanje seta ?

videh sad unazad da su ruke placaju posebno sto je i logicno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sada sam pitao drugara za tačnu cifru, auto je Gnoj mk4 1.9TDi, sada ima 230KS i 500Nm.

- remont zamajca

- remont seta kvačila sa ugradnjom ojačane korpe poput SACHS SRE

- skidanje i vraćanje svega toga

ukupno 310€

Prešao je 11000km od remonta, sve radi kao i prvi dan.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, danijel55 said:
Jos jedno pitanje,viidm Martin je uradio reparaciju seta za 70e,varijanta sa pojacanom korpom,jel u tih 70e ukljuceno skidanje i vracanje seta ?
videh sad unazad da su ruke placaju posebno sto je i logicno

Samo remont i ojačavanje lamele, ojačavanje korpe, nov druk lager i obrada/čišćenje zamajca = 70€.
Zamaj je dobar, nije bilo potrebe za remontom, ali površina na koji naleže korpa je morala da se obradi.
Ja sam skinuo set sa auta u Glušcima i nosio za BG.

Potpun remont zamajca je oko 120€.

I dalje preporučujem remont kod Fiće.

Demontaža i montaža seta i zamajca je oko 50€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi moze pomoc, doslo vreme da se skida menjac korpa lamela druk i da se vidi zamajac, sta mi je ciniti kupiti sve novo ili remont ili nesto remont nesto novo
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi koliko para hoćeš da potrošiš, kao i npr. da li auto ostaje kod tebe još dugo ili ne. ;) 

Generalno, najbolje je novo, kupljeno u proverenim prodavnicama. Ali, komplet sve neće jeftino biti kao što znaš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kod nas sto prodaju je 7 klasa mnogo ljudi znam koji su kupili sve novo i posle 20000 km opet prolupa

 

I naravno auto ostaje kod mene ali imam averziju od tih prodavnica kod nas sve prodaju delove moj do mojega

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije baš, sve zavisi gde se kupi, zato sam rekao ono u ''proverenim prodavnicama''. Iskustva su različita, znamo svi da ima dosta takvih situacija koje pominješ, ali se to uglavnom poklopi sa kupovinom najjeftinijeg kompleta ko zna gde...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam sutra idem u wint porucio sam korpu lamelu hidro druk i plivajuci zamajac sve luk
Korpa, lamela - 29200 din
Hidrodruk - 8900 din
Plivajuci zamajac - 107000 din
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas u CG nema dinara a izgleda mi je matematika zakazala ili covjek oce da pukne preko 1000(slovima hiljadu) evrica?

Fico ne odgovara na mail, slah mu tako da cu morati da ga zovem da se informisem jer se i meni blizi reparacija kvacila a moguce(vjerovatno) i plivajuceg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Cromu, zamajac se ponekad, ali ne lupa. Kvačilo je ok, relativno mekano. 
Nakon pozitivnog iskustva sa remontom kod Fiće, ne razmišljam o kupovini novog seta i zamajca - kontam da je nremont seta kvačila i zamajaca oko 150-200e. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam nesto ne bi da remontujem jer posle remonta nece dugo to trajati opet ce rikavela posle 50 60 hiljada a novo je novo i jos luk

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...