Jump to content
FAS Goran
fedja.culum

Remontovanje plivajućih zamajaca / korpe, lamele? / ojačavanje seta?

Recommended Posts

Ako je ceo set i zamajac, remont, ako je samo set onda cu nov. Majstor je protiv toga, vidim da nije srecan za to resenje, verovatno jer mu duze auto tu ostaje i slicno ali videcemo kad skine set. Preskup je novi set sa zamajcem , ja kola menjam na godinu- dve i meni je remont skroz ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je remont isto ok :) verovatno iz nekog razloga nije srecan za tu situaciju, ali ja sam kao i drugi radili na njegovu preporuku remont viljuski, pumpa visokog pritiska itd

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto? Otkud sad to? :) Mislim super ako je onda nov, juce sam mislio da te pitam sta se desava, da li si uspeo da sredis. :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamajac je OK, nije nov i nece covek da garantuje za njega, ali nije ni neispravan, iz tog razloga ide samo nov set kvacila, ne bih to da remontujem, kad je vec oko 150 eura nov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav zamajac ima fiat punto classic 1.3 mjt 2005 godiste, i koliko kosta nov komplet seta kvacila i zamajca - koji proizvodjac je najbolji, a koliko repariran?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urađen remont seta kvačila sa ojačanjem korpe i sa obradom zamajca i novim druk-lagerom, kod Fiće u Ostružnici - 70e.

Kvačilo lagano kao pero. Za sada prezadovoljan. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je off, sigurno je ali da li je neko imao iskustva ili cuo da je neko na Passata 1.9 105ks stavljao fiksni umesto plivajuceg? Drugar hoce tura fix, rekao mu majstor da može?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Martin said:

kakokoi? Pa moj. :-)

 

Za Fiat Mareu 1.9 JTD, cipovanu na 135-140ks.

nisam ispratio kako treba ... Remontovao si svoju korpu ili uzeo drugu polovnu? Cek prvo : Jel tvoj druk lager gura ili vuce korpu

20 minutes ago, djomla said:

Mozda je off, sigurno je emoji23.png ali da li je neko imao iskustva ili cuo da je neko na Passata 1.9 105ks stavljao fiksni umesto plivajuceg? Drugar hoce tura fix, rekao mu majstor da može?

Sent from my 3310
 

cuo sam i ja da moze. Pojma nemam sta i kako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rideru, uzet je drugi druk-lager, a moja korpa je ojačana - ima u mojoj temi kako je set izgledao pre i posle remonta. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Martin said:

Rideru, uzet je drugi druk-lager, a moja korpa je ojačana - ima u mojoj temi kako je set izgledao pre i posle remonta. ;)

tnx :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/18/2017 at 7:25 PM, djomla said:
Mozda je off, sigurno je ali da li je neko imao iskustva ili cuo da je neko na Passata 1.9 105ks stavljao fiksni umesto plivajuceg? Drugar hoce tura fix, rekao mu majstor da može?

Ima da se kupi set kvacila sa fixnim zamajcem za golf 77kw. Znam da LUK ima te setove. Potrazi na netu
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, zanimaju me iskustva sa remontom seta kvacila i plivajuceg zamajca. Auto je Fiat Croma 1.9mjtd, 88kW, 2009. godiste. Svaki savet i preporuka su dobrodosli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio remont kvačila na Fiat Marei 1.9 JTD, ali sa pojačanom korpom jer je auto čipovan. Zamajac nisam radio jer je bio dobar (malo je očišćen, ploča gde se spaja sa kvačilo je obrađena) i sve to je kod Fiće u Ostružnici koštalo 70€.
Evo, već 15000 km od intervencije sve je i dalje super.
Preporuke za remont. Da li je na tvom setu moguće kvalitetno uraditi remont, zavisi od stanja a to ćeš znati tek kad oba dela skineš sa auta i odneseš kod Fiće.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da radi informisanja,recimo moze li kod Fica da se ode i on da skine set ili zamajc i da vrati ili ipak,mora da se skine i njemu odnese?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...