Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

On 5/13/2017 at 11:00 AM, Buvac030 said:

Pozdrav ja sam novi!!! Planiram da kupim GP ili brava sa tim motorom pa me zanimaju tvoji utisci o autu i motoru???

 

1.4 T-JET

 

Generalno  svi fiatovi motori novije generacije su odlicni i samo treba da se nadjes u tome koji hoces.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Dule 021 said:

Generalno  svi fiatovi motori novije generacije su odlicni i samo treba da se nadjes u tome koji hoces.

 

Hvala , na savetu, ,Ako bog da sutra cu da uzmem GP t-jet.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas i ovde na forumu na oglasima veoma lep T-jet. ;)

Na drugoj strani.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

T jet je zivotinja..

Jedino se moras pomiriti sa velikom potrosnjom jbg. Grad 8-10L, na otvorenom 6-7 normalne voznje 80-90 kmh. Vec na 130 je konstantno na 8l. Ulja trosi minimum litar na 10000 km i to je normalno.

Mali servis 5000 din, veliki 100e. Ovaj od 120ks nema zamajac, dok ovi jaci iz Abarth verzije sa 155+ ks imaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da je to model koji ide ispod 9s  do 100 km/h onda je potrosnja ustvari mala.

A eto moj npr ima i plinski uredjaj pa je to onda za respect kad se pretvori u dinare.:lol:

A sa potrosnjom od 6-7L pri 80-90 se nikako ne mogu sloziti jer nemoguce je da auto  koji trosi u gradu 8-10L trosi tako mnogo  na otvorenom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto.. 16v rade svoje, 5. brzina i turbo.

Jos se drug hvali kako je uspeo da predje 100km a da ne predje 90kmh (sto je stvarno retkost za njega) i pitam ga kolika je potrosnja, kaze on tu je oko 6.5l :huh:

Prosecna sa oko 9l mesovite mu ne pravi problem posto je presao sa TT-a i 12-13l tako da mu je ovo ekonomik mod.

Edited by radomir.g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz ličnog iskustva u gradskim uslovima uz laganu vožnju potrošnja može da bude oko 8 do 8.5l, mada uz žustriju vožnju i težu nogu na gasu potrošiće bez problema 10l. Na otvorenom putu, uz vožnju do 90km/h mislim da mora da spusti potrošnju ispod 6l.

Što se tiče potrošnje ulja mislim da zavisi isključivo od stanja motora i načina vožnje, meni su svi govorili, kada sam kupovao T-jet-a da taj motor troši ulje (naročito ako se "cepa"), uopšte ne dosipam ulje od servisa do servisa a servise radim na 10000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa eto.. 16v rade svoje, 5. brzina i turbo.
Jos se drug hvali kako je uspeo da predje 100km a da ne predje 90kmh (sto je stvarno retkost za njega) i pitam ga kolika je potrosnja, kaze on tu je oko 6.5l default_huh.png
Prosecna sa oko 9l mesovite mu ne pravi problem posto je presao sa TT-a i 12-13l tako da mu je ovo ekonomik mod.


Blanusa? :D

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam stigao da okacim slike (nemam vremena). Bice za neki dan. Odusevljen sam autom, jer sam pre njega imao clio mk2 1.4 16v  72 kw koji je trosio u gradu 9-9,5 a na otvorenom magistralnom putu 5-5,5 na auto putu 6-7 l benzina. Tako da mi ovaj auto u potpunosti odgovara, HVALA SVIMA NA SAVETIMA I UKAZIMA.!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Buvac030 said:

Nisam stigao da okacim slike (nemam vremena). Bice za neki dan.

Ako budes zeleo da otvoris sopstvenu temu za predstavljanje auta, mozes to da uradis u odgovarajucem podforumu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/12-predstavljanje-automobila-članova-foruma/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,

molim vas pomozite mi u odluci...

Što mislite koja je od ove 2 ponude bolja ?

1.)  http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-grande-punto-1.4-16v-oglas-22536585

2.) http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-grande-punto-1.4-8v-ime-kupca-akcijaaaa-oglas-22505395

1. mi se čini jako zanimljiv jer ima 70 kW i neki sportski auspuh (?), ali 2. je dosta mlađi..

Cijena se vjerojatno ne bi dala puno korigirati jer bih vjerojatno uzeo na karticu..

Puno hvala na svim savjetima

1.thumb.png.57d6fc658d602de4e6f2446c259c3b63.png2.thumb.png.f9852fffddf62c21650858f229fb7c63.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slike ovog tamnijeg baš nisu neke. Na svetlijem mi je previše pohabana unutrašnjost (vozačko sedište, zadnje sedište), kao da je bio na taksiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Timotije said:

 Na svetlijem mi je previše pohabana unutrašnjost (vozačko sedište, zadnje sedište), kao da je bio na taksiju.

 stavili su nove slike sad, izgleda ko drugi auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,

 

Kao i kod vecine novih postova i ja sam nov na forumu.

Zainteresovan sam za kupovinu Grande Punta oko 2007 godista.

Budzet mi je do 4000eur i primarno me interesuju 2 varijante, a to su 1.4 benzinac 77ks (po iskustvima i misljenjima drugih 1.2 jednostavno preslabo za taj auto)  i 1.3 mjet dizelas 75ks (zbog cinjenice da nema plivajuci zamajac a generalno motor koji svi zivi hvale).

Pa me zanimaju vasa misljenja o istima.

Ovo je trenutno moje interesovanje sto ne znaci da sam zacrtao sebi kupovinu modela sa iskljucivo tim motorima. Nisam menjao puno vozila ali sam imao Klia 1.2 60ks (pa odprilike imam predstavu sta je slab benzinac) a trenutno vozim Mazdu 6 2.0 121ks (pa znam i sta je "ajd da kazes jaci" dizel)

Grande Punto mi deluje kao resenje na moju potragu za finim auticem kojem je odrzavanje pristupacno, koji je opet mladji od varijanti koje sam do sada imao, manje potrosnje da sa mogucnoscu da se ponekad poveze cetvoro ljudi.

Takodje me zanima koja se kilometraza smatra korektnom za to godiste (pod korektno mislim - razumno kupiti auto sa tom kilometrazom) kao i da li postoji neka mogucnost provere iste (tipa provera u ovlascenom servisu koja je kilometraza bila u poslednjoj godini garancije)?

 

Hvala unapred,

 

Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, OldFriend said:

 stavili su nove slike sad, izgleda ko drugi auto...

Da, verovatno su mu zamenili ili malo sredili sedišta, ali se i dalje ne vidi zadnje sedište. Volan mu je verovatno farban, nije neuobičajeno da se na grandeu volan izliže, ali u kombinaciji sa onim prvim slikama sedišta, plus to što mu sija greška (trougao sa znakom uzvika) koja može da znači svašta, od neispravne sijalice, do neispravnog senzora pritiska ulja, ja bih taj primerak zaobišao. Da je crkla sijalica, ne verujem da je prodavac ne bi zamenio i da bi pustio na oglas slike sa upaljenim upozorenjem.

 

2 hours ago, lokica said:

Pozdrav ljudi. Nov sam na forumu. Gledam jednog Punta Evo na oglasima. Sta mislite o ovom primerku. Pise da ima plin, kakva su idkustva sa plinom kod ovog automobila.

 

wp_ss_20170523_0001.png

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10192160/fiat-grande-punto-evo

 

Evo i linka

Ovaj primerak ima metan, a ne plin, odnosno TNG, u pitanju su različita goriva. Za metan kažu da je isplativiji, ali vrlo malo pumpi ga ima, a atestiranje uređaja se radi na svake četiri godine, a ne na pet, kao kod plina, a mislim i da je cena atesta veća za metanski uređaj. Ostalo na ovom automobilu deluje pristojno, mada je teško proceniti preko slika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da ne duzim mnogo.
Nov sam na forumu,iscitao sam poslednjih 10-15 stranica i delimicno iz tih postova dobio neke odgovore koje sam trazio.

Preko prijatelja mi se nude dva coveka koji prodaju GP 1,4 oba  2008.godiste.
Posto nemam nikakva iskustva sa kupovinom FIAT vozila,zanima me na sta bih posebno trebao da obratim paznju? Ima li nesto specificno kod njih sto vremenom pravi problem ili jednostavno treba generalno da ocenim stanje i ocuvanost vozila. 
Presla su oko 150-160 hiljada km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da raportiram gledanje dva GP.
Ispostavilo se da auto ne prodaje drugarov poznanik,vec jedan lik koji je auto dovezao iz Nemacke radi prodaje. Covek se primarno ne bavi auto-trgovinom,ali s vremena na vreme uveze nesto pa preproda kao dodatni izvor prihoda.

Kao sto sam i napisao u prvom postu,u pitanju je GP 1,4 sa tvrdnjom da je 2008.godiste.
Citajuci (izmedju ostalog) ovaj forum shvatio sam da GP proizveden te godine i mladji (ili od druge polovine 2007?) ima svuda crveni znak. Vec na prvi pogled sam primetio da je kod ovog vozila nesto sumnjivo u tom smislu.
Naime,na zadnjim vratima jeste crveni FIAT logo,ali napred je plavi. Sad,to ne mora nista da znaci jer je moguce da je originalni otpao ili je ukraden itd. No - i na volanu je isto plavi znak.
Pregledavajuci oglase za to godiste,zaista se ne secam da sam igde video plavi znak kod ovog godista.

Ovaj uoceni detalj covek nije znao da objasni,pravdajuci se "da mora da je sve u redu jer je uvezen ispravan iz Nemacke". Elem - meni je to bilo vise nego dovoljno da mi se uvuve ozbiljan crv sumnje pa sam odustao i od teranja auta na pregled.
Sta misle iskusniji forumasi - jesam li preterao u (pr)oceni?

A sto se tice drugog vozila..
Ispostavilo se da je ono ipak 2006.godiste. Doduse - islo bi i sa nizom cenom.
Vizuelno je vec bilo primetno da ima sitnih ostecenja sa svih strana. Takodje je hauba izgledala kao da je blago udarena. Naravno da se na slikama koje su mi bile prosledjene nista nije moglo primetiti.
U maloj test-voznji se osetio neki problem sa volanom,sto je naknadno i prodavac priznao recima "to se moze lako resiti sa nekih 100e" :blink:
Ovaj primerak sam ipak odvezao na jedan pregled,da bi mi majstor toplo preporucio da odustanem od kupovine. Ne ulazeci u najsitnije detalje rekao je da je auto ceo farban,da je volan problematican (narocito prilikom skretanja udesno),da mu je sumnjivo kvacilo i sto je najgore - i glava motora.
Mislim - sam je rekao da mozda nisu krupna ulaganja,ali da se isto tako moze ustanoviti da su vrlo skupa te sam prodavcu pozeleo dalju srecu u prodaji.

I za sami kraj cu dati sebi slobodu da uputim jednu sugestiju "starijim" clanovima foruma;onima koji pisu dugo ovde.
Ova tema ima ispisanih 85.stranica. Tu je zaista mnostvo postova koje je gotovo nemoguce sve iscitati. Evo,ja sam otkrio ovaj forum pre bukvalno 3,4 dana i nemoguce je iscitati sve sto je napisano,posebno ako je neko zauzet poslom,privatnim ili drugim razlozima.
Takodje - tema je otvorena 2010,dakle dosta davno. Mnogo je godina proslo od tada i okolnosti su se malo izmenile. Npr - GP '07 ili '08 godiste je tad bio automobil star 2,3 godine,a sad 9-10. To je bitna razlika,narocito za one pliceg dzepa koji mozda ne mogu da priuste mladjeg. I zato su informacije i saveti sa ovakvog mesta veoma dragoceni za one koji bi u ovom momentu da ga pazare.
Svestan sam da je forumasima koji ovde pisu od starta dosadilo da iznova daju iste odgovore i ponavljaju se,ali ne bi bilo lose da pokazu malo vise razumevanja za nas novajlije. :D

Eto,nadam se da se niko nasao uvredjenim.
Pozdrav i nadam se da se citamo i dalje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, DrO said:

Kao sto sam i napisao u prvom postu,u pitanju je GP 1,4 sa tvrdnjom da je 2008.godiste.

Ta tvrdnja se vrlo lako proveri, ali ne pomocu metoda stapa i kanapa.

Uzmes od prodavca (ili sam procitas sa sasije ili dokumentacije) VIN, uneses ga u neki noviji ePer (imas ih i online) i dobijas tacan mesec i godinu proizvodnje.

Od odokativnih metoda (cisto za prvi utisak) mogu da pomognu i godista proizvodnje stakala (ako nisu menjana) kao i zigovi vremena proizvodnje na raznoraznim elementima u vozilu (kruzici sa strelicama unutra koji pokazuju na mesec i godinu proizvodnje elementa).

Ipak ePer pre svega, pored godista u nekim verzijama se mogu dobiti izuzetno detaljni podaci o kompletnoj opremi, na ranijim verzijama cak i boje enterijera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano za GP mogu da iznesem svoje iskustvo do sada.Imam GP 1.3 55KW,nekad sam imao Punta 2003 1.2 8v.Uporedjujuci ta dva auta moram da priznam da me je GP razocarao prvenstveno sa sitnicama(prednja vrata se lose zatvaraju a zadnja nekad pritiskam da bi se otvorila,kaseta se lose otvara takodje,uticnicu od pojasa sam morao da menjam itd..).Ako izuzmemo te stvari auto jeste veci,lepsi,1.3 mjt malo trosi,sto jest jest.Kada sam kupovao gledao sam da uzmem 1.4,izbor nikakav.1.2 ima najvise,pogotovo onih koji su kupljeni u Srbiji ali se vuku po putu.Ja na kraju uzmem 1.3 posto ga hvale svi.Taj motor uopste nije tako dobar kao sto ga hvale(ne mogu da shvatim da niko na 85 stranica do sad nije naveo PROBLEM SA BREGASTIM OSOVINAMA koje vode do otvaranja motora pa cak i predloga za generalku motora).Ovo je cinjenica,potvrdjena od vise majstora.Momci ako kupujete GP 1.3 55KW,gledajte da motor bude hladan kad palite,ako dimi kao tenk i varira broj obrtaja bezite od njega:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Goksi1980 said:

Vezano za GP mogu da iznesem svoje iskustvo do sada.Imam GP 1.3 55KW,nekad sam imao Punta 2003 1.2 8v.Uporedjujuci ta dva auta moram da priznam da me je GP razocarao prvenstveno sa sitnicama(prednja vrata se lose zatvaraju a zadnja nekad pritiskam da bi se otvorila,kaseta se lose otvara takodje,uticnicu od pojasa sam morao da menjam itd..).Ako izuzmemo te stvari auto jeste veci,lepsi,1.3 mjt malo trosi,sto jest jest.Kada sam kupovao gledao sam da uzmem 1.4,izbor nikakav.1.2 ima najvise,pogotovo onih koji su kupljeni u Srbiji ali se vuku po putu.Ja na kraju uzmem 1.3 posto ga hvale svi.Taj motor uopste nije tako dobar kao sto ga hvale(ne mogu da shvatim da niko na 85 stranica do sad nije naveo PROBLEM SA BREGASTIM OSOVINAMA koje vode do otvaranja motora pa cak i predloga za generalku motora).Ovo je cinjenica,potvrdjena od vise majstora.Momci ako kupujete GP 1.3 55KW,gledajte da motor bude hladan kad palite,ako dimi kao tenk i varira broj obrtaja bezite od njega:)

Mnogo se družiš sa Milutinom, vidim ja :D

Sledi ti crkavanje dizni, turbine. Plivajući nemaš ako se ne varam.

Da li su tebi crkle bregaste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije stvar u tome dal neki auto ima problema sa tim ili tim delom vec se radi o magicnih 150kkm koji su svi na oglasima presli...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...