Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Koliko vidim na slikama, onaj GP je opran i potpuno čist i spolja i iznutra. To što ima na patosu, po zimskom vremenu dovoljno je da neko sedne na minut da preparkira auto i ostavi mokre tragove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekajte, zašto pod obavezno računate u set kvačila i zamajac? Kada se menja set kvačila, lepo može da se vidi kakav je zamajac, ne može to od jednom tek tako da ode... Zato se auto proba prilikom kupovine, ako mu je bilo šta pri kraju, mora da pokaže neke znake...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prešao je više...ali isto tako ima ljudi koji će za 50k km da unište enterijer koliko neko neće ni za 150k.

Nikad neću zaboraviti volan kod moga kuma na golfu. Čovek je pomalo slab sa živcima i tako...od volana mu je doslovno ostala armatura, pojeo ga je živim rukama! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha pogledaj volan :)

Ako je ovaj 6000, koliko onda moj vredi :)

Edited by Saša Bg mk2

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec sam jednom pisao ali ne znam u kojoj temi o volanu u grande puntu.zena od mog druga vozi grande punta koji ima 51000km do sada i ima vec ostecenja po volanu.ne u ovoj meri ali poprilicno mu nedostaje koza.pricao sam sa jednim od najboljih majstora za presvlacenje i on mi kaze da fiat koristi ocajnu kozu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja ne znam sta ljudi rade sa volanom, moj auto ima 53000 i na volanu nema nijedne tacke. Kao da su ga sada napravili.

To je isto kao da se neko cim izadje iz fabrike ocesa negde pa kaze Fiat ima losu limariju ili farbu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima veze da li se vozi sa city-em ili ne. Moj najbolji drug je prosle godine prodao GP sa 53000 km (novog ga je kupio) i nije imao apsolutno nikakvo ostecenje na kozi volana (kao nova), a auto je iskljucivo vozen po gradu. Ali sa city-em...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bre roske pa ako neki auto ima lagan volan onda su to punto i grande punto...apsolutno nema potrebe za time...ja kad sedem posle punta kod ujaka u alfu 166 i krenem da motam volan imam utisak kao da nema servo...

Tvoj drugar je city mod bas bukvalno shvatio :)...citao sam dosta o tome i zakljucak je cesta voznja pod city modom skracuje vek servu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ja ga nikada i ne koristim. Ok je da pokazes nekome kako moze biti lak za parkiranje, ali nema upotrebnu vrednost u voznji. Jednostavno je volan previse lagan, nije to to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Za najkasnije 2 meseca treba da uzmem Grandea, naravno polovnjak. Vijam verziju sa 3 vrata, sa motorom 1.4 16V (95KS), benzinac.

Interesuje me da li neko ima iskustva sa ovim agregatom, i kakav je u odnosu na istu kubikažu ali sa 8V (75 KS). Prvenstveno me interesuje da li je velika razlika u potrošnji, i da li je osetna ova razlika od 20-ak konja.

Čitao sam karakteristike po raznim sajtevima, svuda im je potrošnja slična, pa me zanima iskustvo iz prve ruke, i koliko su te online specifikacije tačne.

Hvala unapred...

Edited by -Abarthissimo-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osetna je razlika. Motor je proveren, ide u masu modela Fiat, Lancia, npr. u Stila, Punta mk.2b Sporting, Pandu, novog Brava...Uglavnom, nemaš šta da razmišljaš oko 1.4 16v motora. U svakom slučaju je bolji izbor po pitanju performansi od 1.4 8v. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, tako sam i mislio po pitanju performansi :)

A da li je tačna sledeća informacija:

1.4 8V

Gradska vožnja: 7,7 l/100km

Vangradska vožnja: 5,2 l/100km

1.4 16V

Gradska vožnja: 8,4 l/100km

Vangradska vožnja: 4,6 l/100km

Teško mi je da poverujem da sa 20ks razlike troši nepunu litru više u gradu u odnosu na slabiju verziju... Očekivao sam više :)

A za vangradsku i razumem zbog dodatne 6-te brzine, da rastereti broj obrtaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan dobri ljudi.Planiram da kupim Fiat Punto 2 1.2 benzinac polovan jel ima neko neki savet ili preporuku? Svaka pomoc je dobro dosla. Hvala!

Edited by svestenik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...