Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Ne znam zasto, ali sam uvek imao odbojnost prema ovim likovima koji ni ne znaju sta prodaju.

150ks?

Abarth oprema? Samo zbog znakova?

Jedino dodatno ima difuzor nastavak na zadnjem braniku. Videcete ako kolega Edo sklopi branike sta je Abarth oprema.

I nema digitalnu klimu. Srecom ima naslon za ruke i ovako deluje lepo, to da.

Ali opet da ponovim, taj me zna ni sta vozi, pa posle druge ubedjuje da je to specijalna kao neka verzija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj drugar upravo prodaje GP-a, 1.4 motor, pravih 165000km ( ovo mogu da potvrdim jer sam ja bio prethodni vlasnik, kupio sam ga sa 90-ak hiljada), ima manjih kozmetickih ulaganja...ako nekoga zanima, mogu da bacim link...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/16/2016 at 3:06 PM, lufti said:

Ili letva volana, cest kvar na GP...

Ovaj sa oglasa je bas glot, nista od opreme, mozda bolje pogledati na mobile.de, mnooogo veci izbor...

 

Evo pitao vlasnika kaže radi se o tome da servo radi u gradskom modu, a ne radi u vangradskom!? Cijena popravka (za koju bi spustio cijenu automobila) kaže bila bi oko 250e.. Možda je svakako bolje čekati bolji primjerak, mada je prodavac ako ništa pošten jer nije prešutio da je sve u super stanju i ok kako obično kažu...

Edited by sencci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na GP se sigurno city servo gasi kad pređeš 40 km/h. Do sada nisam čuo za varijantu da city servo radi, a da servo ne radi kad se city servo isključi?!?

Edited by Timotije

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, Timotije said:

Na GP se sigurno city servo gasi kad pređeš 40 km/h. Do sada nisam čuo za varijantu da city servo radi, a da običan ne radi?!?

Ma, neće ili ne ume vlasnik da objasni kvar. Ako mu je samo stradao servo volana, dobra je pogodba -250 eur. 

 

Mora kupac da ode i pogleda kako se auto ponaša. To jest, kakav problem ima. Ako mu ostatak priče odgovara, naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citirao sam rijeci vlasnika sta god znacilo.. Ako je išta dobro u svemu to je da nas je vlasnik nasmijao. Cudna kombinacija i dijagnoza :lol: tako da ovdje nekome fali letva kako god okreneš :lol: a ja cu cekati ipak drugi primjerak prije nego rješavati misteriju letve..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Išao sam danas da gledam jedan Grande Punto Tjet, i čuje se neko čudno lupkanje na sitnim neravninama. Isprava mi se cinilo da se cuje samo kad se menja brzina (ne uvek, ponekad) ali posle voznje cini mi se da se cuje na sitnim neravninama, nekad samo jednom nekad više puta tak tak tak. Oštar zvuk koji kratko traje.
Kada se prelazi preko rupa ne čuje se, dečko koji prodaje kaze da je on pregledao trap i da je dobar, da misli da je do letve volana. Jel ima menjač mozda neke nosače ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se culo slicno lupkanje pri prelasku sitnih neravnina i bila je letva volana.

E sad, da li je kod tog grande-a ista stvar ili je u pitanju nesto drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Baso_1990 said:

jel se mjenjac mice u voznji kod dodavanja i pustanja gasa

šta beše kad se to dešava ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, lufti said:

Meni se culo slicno lupkanje pri prelasku sitnih neravnina i bila je letva volana.

E sad, da li je kod tog grande-a ista stvar ili je u pitanju nesto drugo...


Koliko košta popravka, reparacija, zamena, sta već se radi ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je dvaput otisla za 10 godina, prvi put u garanciji (jedva sam je ostvario, u delti nisu hteli da mi priznaju pa sam otisao kod bogunovica i tek u nekoj ulicici u zemunu sa puno sitnih ispupcenja se culo lupkanje), drugu sam kupio novu ali  se ne secam tacne cifre, oko 100 eura ako ne gresim...

Mislim da je pametnije kupiti novu, mada sve zavisi od finansija...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova letva je oko 100e.

Meni je nekoliko servisa bilo reklo da je letva u pitanju ali nisam ni jednog poslusao. Dotegnuo vijak i resio problem, pisao sam vec o tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim letve baš znaju biti boljka GP. Ja sam je takodjer morao mijenjati dok sam ga vozio još na starijem puntu (95')..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nova letva je oko 100e.

Meni je nekoliko servisa bilo reklo da je letva u pitanju ali nisam ni jednog poslusao. Dotegnuo vijak i resio problem, pisao sam vec o tome...

I meni se lagano cuje lupkanje vise prema suvozacevoj strani. Na koji vijak tocno mislis?

Nova letva je oko 100e.

Meni je nekoliko servisa bilo reklo da je letva u pitanju ali nisam ni jednog poslusao. Dotegnuo vijak i resio problem, pisao sam vec o tome...

I meni se lagano cuje lupkanje vise prema suvozacevoj strani. Na koji vijak tocno mislis?

šta beše kad se to dešava ?

po mom misljenju je vjerovatno nosac getribe dobija lufta

Internet me zeza pa pardon za duplo postanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav! 

Nov sam na forumu, nov i sa Grande Puntom...2006. godina, 66 kw, 90 ks... Elem, kupio ga u oktobru....odrqadio samo mali servis...odnedevno sam počeo da čujem neke probleme u smislu da motor povremeno (posebno u leru i pri spuštanju kvačila) ispušta čuden zvukove, kao da nešto grebe... odem do majstora, on samo oslušnuo i zaključio da je u pitanju zamajac :o
Preporučio kupovinu polovnog... Zvao neke radnje, oni imaju LUK-ov od nekih 270 evra...set kvačila je oko 135 evra...Elem, padanje u nesvijest. Interesuje me, da li neko sa foruma zna za neki zamjenski, koji nije baš toliko skup....Iskustvo??? Iko, išta? Prvo mi je auto, ne razumijem se baš najbolje. Svaki savjet je dobro došao. 
Hvala unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...