Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Ma ovaj moj se i otvarao, a nije imao to. Nisam 100% siguran, davno je bilo, ali čini mi se tako, valjda bi mi ostalo u sećanju

Mada, sećanje je kod mene hebena stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije fabrika!

Vlasnik je nekada igrao Need for speed.

Secanje te jos dobro sluzi.

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je fabricki a i na dosta drugih. Verovatno zavisi od godine proizvodnje. Baci pogled na slike novih vozila nekog salona ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Uros1992

Zamena 4 lezaja i tri kandze su izasli 300 eura.Kad taj menjac rikne skroz onda i nema remonta nego se kupuje drugi a ne moze da se nadje ispod 600 eura. Na to jos dodas trosak odlaska za Sabac  i montazu menjaca tako da je cifra blizu 400 evrica.

Inace ide u Alfu 159,Zafiru II,Vectru C,Astru H i vecinu tih kola koja nose 1,9 M-jet motor sa 150 ks i u GP sa 130 ks a mislim da nosi oznaku F32 ako se ne varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dule021

Hvala puno na informacijama jos malo cu da razgledam mozda se pojavi neki bolji od ovog sto sam gledao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrog, bilo kakvog GPa je tesko naci za razumnu cenu, a sto se tice 1.9 Sport verzija samo mozes da biras izmedju manje zla.

Pogledaj dobro karoseriju da nije sredjivana neka totalka.


Kod mene je fabricki a i na dosta drugih. Verovatno zavisi od godine proizvodnje. Baci pogled na slike novih vozila nekog salona ;)

U pravu si! Upravo predstavljen jedan crni na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista od GP nasao sam jedan veoma lep i pozovem lika i on mi kaze da je odustao jer je shvatio da mu se nikako ne isplati da ga proda......a bas je bio bomobna. Sad sam nasao Stila pa idem da ga gledam za vikend

 

punto.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bas je tesko naci dobrog, ja sam bio blizu prodaje mog drugaru posto sam se bio zagrejao za novu ibizu fr 2.0tdi, ali posto sam i sa njim obilazio neke i kada sam video kakve se lesine prodaju za slicnu cifru odustao sam, to sija pola table, zgazilo sve preko 200kkm, servisne ni u najavi, celave gume stare kao auto, menjaci koji krljalju, losi zamajci, turbine koje ne da zvizde vec zavijaju itd.

Onda ja pogledam moj gp i kazem sebi druzicemo se mi jos :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto radi poredjenja evo kako je izgledao moj GP Sport 2006 i koji je imao manu sa menjacem za koju ja nisam znao jer je meni sve radilo odlicno ali  je menjac ipak na kraju zavrsio kod mog majstora za menjace i covek mi je rekao sta je i kako je i ja sam kupcu priznao  jos nesto za popravku iako sam mu korigovao cenu vec 300 eura  a onda jos 100 tako da se uklopio. Ostalo je sve bilo dobro a ja sam prakticno dao ovaj GP za 3900 jer nisam od onih koji izbroje pare pa se posle prave grbavi.    

 

image.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i jeste korektna cena, ali ne moze moj da kosta isto sa besprekornim menjacem i zamajcem, odradjenim v.servisom, novih 8 guma (4 dunlop i 4gy), 2 seta felni, svim racunima od servisa, registrovanog celu godinu, mladji 2g.

A znas i sam koliko ljudi (ne)cene takve stvari :)

Edited by vagenovac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da li je neko pisao pa evo pitam sad. Kolega je kupio GP 1.4 16v i pitam se da li ovaj auto ima filter goriva, tj. sta sve ulazi u mali servis, kao i veliki servis. Da li ima kablove ili je bobina na svecicama i koliko bobina ima, kao i gde preporucujete da odradi sve to (mali i vel. servis, provera sagorevanja - svecice, kablovi i bobine)? Unapred i u njegovo ime zahvalan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je to tako ispalo na slikama ali svaki gp ili evo ima malko veći taj luft između haube o tog veznog lima. To ćeš najbolje videti uživo. Inače ovako lepo izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj gde je kupljen posto ja kad sam gledao bio je identican u autogarantu u cacku i isto godiste ali je nazalost bio poplavljen u maju tako da obrati paznju. Po registraciji se i vidi da je registrovan malo posle toga pa me ne bi cudilo da ga je neko sredio i sad ga preprodaje.

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam video sa telefona. To je taj sigurno. Zaista je bio super pre poplave a posle jbg. Bili smo i pregovarali oko cene ali eto . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na ovoj informaciji.Stvarno unutra izgleda kao nov...Al eto, provericu odakle ga je on kupio da se uverim.Koliko moze da se odrazi na auto to sto je bio u poplavi?Da li uopste da ga uzimam u obzir ili da zaobilazim u sirokom luku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste kupljen je u autogarant cacku to je taj, kaze prodavac da je i ovo velika cena da bi spustio cenu...A pre par dana mu je bila cena 7400...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...