Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Pa daj reci ,samnom ide majstor limar koji ce da ga ispregleda dal je cukan bio ,zanima me ako uzimam beli po cemu mogu da vidim dal je bio van?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto sam ja video ( mada nisam gledao grande punta ) po placevima, iz aviona vidis da li je bio van ili nije. :)

Uglavnom provalis po razlicitoj boji enterijera napred i pozadi ( razliciti dezeni ), slabija oprema, uglavnom bez klime, dizeli ( mada ne verujem da je pravilo ), pogledaj zadnju klupu da li ti se cini da je naknadno ubacena ili drugacija nego sto treba da bude, zadnja stakla da li su menjana( kod nekih vanova ide ona plastika ili folija ) itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto cu poneti lap top sutra kad budem isao da gledam autic i gde se nalazi kod grande-a br sasije hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me da li neko zna neke cene delova za grande punta npr: branik prednji-zadnji,far,stop svetlo,retrovizor? Hvala!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petzo, nisi ni kupio auto a vec razmisljas sta ces ako ga cuknes. Jbg, za svaki novi auto je to skupo, ne znam kolika razlika u ceni bi te zadovoljila. Uvek mozes da pozoves neku od firmi koje se bave prodajom eksterijera (Velas, Golas...) ili da pozoves nekog od ovlascenih prodavaca (Delta, Bogunovic, generalauto, Stojanov....) i da proveris. Cim se opterecujes time sigurno neces biti zadovoljan cenama.

Inace, br. sasije mislim da moze da se vidi na patosu kod suvozaca, pogledaj, postoji plasticna plocica ako se dobro secam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mene licno bole uvo za to meni se auto mnogo svidja i resio sam da ga uzmem ni jedan drugi, nego me majstor malo mraci da kao pogleda cene cisto da znam pa ja da ispostujem coveka ako me razumes. Ako neko vidi nekog lepog puntaca 1.3mjt 3 vrata nek javi

Ne citiraj upis iznad.

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim Gpunta od avgusta 2008 u to vreme u oglasima ih je bilo svega 4-5 uglavnom benzinaca medjutim nekoliko meseci nakon toga broj je naglo krenuo da se povecava razlog tome je sto je Gpunto pretezno 1.3 Mjet postao interesantan ljudima koji se bave preprodajom automobila ( Svojevremeno je to bio pezeo 307 i citroen xsara sa 2.0 hdi motorima) tako da ako se neko odluci na kupovinu punta koj je na nekom placu ili je bez tablice tj ide na ime kupca nek dobro obrati paznju na kompletno stanje automobila....koliko sam mogao da primetim a cesto pratim oglase jos nisam naleteo na dizelasa koj je kupljen i odrzavan u srbiji...tako da na trzistu nazalost ni ne postoji alternativa po pitanju dizela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni licno se svidja GP, trenutno vozim Punta by Zastava, u actual opremi, pa cesto mastam o necem lepsem, a ne mnogo starijem.

Dosao sam do zakljucka da mi ne treba veliki auto, 307 koji vozi moj cale, je za moje potrebe preveliki..

I izbor se sveo na svega GP i Alfu Mito, a posto nje u oglasima nema ostaje GP.

Ne bih se bunio ni na 1.2, zadovoljan sam i kako u mom puntu ide, verujem da ovde nije mnogo sporiji, a po papirima je isto ubrzanje i max.brzina... S'tim sto moj ide i za 11sec do 100 i 170po satu..

Bitno mi je samo da naletim na nekog ko ima klimu, i hoce da se menja:)

A 1.2je stvarno mali potrosac, trosi kao upaljac. Ma koliko god da ga gazis 10ne prelazi. Meni je prosek po gradu, 7.5l do 8.5kad se forsira..

I NED, dodao bih da mi se ovaj tvoj primerak ne svidja bas. Obrati paznju na slova Punto na gepeku, nekako mi visoko stoje, pogledaj kod drugih i obrati paznju na znak pozadi, on je oblika kao noviji crveni, a napred je plavi. Rekao bih da je lupan od pozadi, pa su mu menjali cela 5ta vrata

Edited by mishkom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimaju me bilo kakava saznanja o tome koliko su zahvalani za voznju, odrzavanje...izdrzljivost, flexibilnost Fiat Grande Punto vozila sa dizel 1300 MJ agregatom? Zanima me kakav je po vama kvalitet exteriera, interiera, mehanike i elektronike koja je ugradjena i kontrolise vozilo (main frame computer)?

Hvala puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio ga moj teca tako da sam ima priliku malo bolje da se upoznam sa njim. Meni se kvalitet enterijera svidja. Puno je kvalitetniji od Punta clasic kojeg inace vozim svaki dan. Po meni je to jako lep auto. Posebno me je iznenadio 1.3.MJ motor. Znaci ide extra! Kad se na nekih 3000 obrtaja ukljuci turbina ili sta vec zvuk je perverzija,a tek kako ide nemam reci. Na trenutak kad se pritisne gas nista,a onda kad cimne :w00t: Tada,kada sam prvi put seo u njega i provozao malo moram priznati da sam poceo da gotivim dizelise,ali samo MJ. Kako li tek ide onaj 1.9 sa 150 konja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako li tek ide onaj 1.9 sa 150 konja :)

Išao bi veoma dobro ali taj nikad nije išao u Grandea već samo od 130KS.

Ovaj 1.3 je dobro poznat iz Punta MK2. U grandeu postoje 2 varijante: od 75KS i 90KS. Iako su im motori naizgled isti razlikuju se po diznama, pritisku ubrizgavanja turbini pa i ECU.Glasam za jaču varijantu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo ozivim ovu temu. Nedavno sam prodao svog Forda i sada sam u procesu kupovine drugog automobila. Prvo sam merkao neke Maree, ali mi se dizajn ne svidja nesto preterano, pa sam onda zelje preusmerio na Stila (5v ili karavan, po mogucstvu JTD ili Mjet). Medjutim, postoji mogucnost i u vezi jednog Grande Punta. Auto je skinut sa lizinga. Video sam slike na sajtu, vizuelno deluje ok (ali to manje vise nije ni bitno, dok auto ne vidim "uzivo"). U pitanju je GP 2006. godiste, zapremine 1.4, 8v, ima ugradjen pogon na TNG (ne znam da li je fabricki). Ocitana kilometraza je 110 000 km. Cena, prava sitnica, 5500e, sa popustom izadje oko 5000e.

Zanima me kako su se pokazali GP modeli? Ovde na forumu jedva da ima vise od jedne strane tema i uglavnom se ljudi ne javljaju zbog nekih ozbiljnih kvarova.

Edited by nicolas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da treba da ozbiljno razmislis o tom sa leasinga jer je kupljen ovde i verovatno ga je vozila firma pa postoje podaci o servisima koji su radjeni na autu. Treba da proveris koji TNG uredjaj je ugradjen (pretpostavljam kod nas, BRC) zbog servisiranja ubuduce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

Ako je sucmurasto zuto-zelene boje i ako je u full, onda znam koji je ;)

Ja sam kupio sa 90.000km na satu 1.4 8v bez TNG-a. Do sad sam presao 5.000km. Prezadovoljan! Mali servis me je kod Gorana kostao 6000din! Za tih 5.000km nista nisam promenio a i odaje mi utisak da necu nista menjati jos duuugooo. Enterijer je kvalitetan(barem u full opremi), auto ide zadovoljavajuce, nista spektakularno ali ok. Na otvorenom trosi 4-7l na 100km(zavisi od brzine, vetra, nagiba, olovne noge...). Ne znam sta bi ti jos rekao, elem, utisak je skroz ok.

Edited by maliomladinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, pretpostavljam da je u pitanju bila firma, jer je auto za 4 godine ubio finu kilometrazu. Mada opet, za GP 100.000 nije preterano mnogo, ako je dobro odrzavan. Pored njega, tu su u opticaju Astra 2008, sa samo 30.000km i Ford Fiesta 2007.g. sa 70.000 (svi benzinci 1.4). Ali, iskreno, GP mi se najvise svideo. Naravno, sad sve zavisi u kakvom je stanju.

@maliomladinac: Nije, u pitanju je crveni GP i mislim da nije full oprema, vec ako sam dobro zapamtio - Actual 5P.

Ta potrosnja je sasvim ok, pogotovo sto su cene dizela i benzina skoro jednake. A opet, benzinci su nesto jeftiniji za odrzavanje.

Ta cena malog servisa je ok, prosek... ulje, filteri, ruke... iznos kao i kod vecine automobila.

Mene najvise zanima da li GP ima neke standardne (serijske) boljke, posto se za vecinu novijih modela zna od cega pate (npr. Stilo do 2003 standardna boljka OCS senzor).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja da podelim utiske sa vama o Grande puntu 1.2 8v posle predjenih 50000km.

U oktobru 2008. na deltinom parkingu je ugledao on mene i ja njega i od tog trenutka smo znali da smo jedno za drugo.

Do danas smo prošli razne puteve od fantastičnih madjarskih, osrednje austriskih, i naših avanturističkih.

Svo ovo vreme pazio sam ja njega a i on mene.

Svakih 7kkm mu je menjano ulje Selenia KPE i filteri.

Svi problemi do sada su dve umrle sijalice stop svetla, jedna sijalica upaljača i jedna sijalica kod klime. Napominjem da je sve ovo crklo u jednoj nedelji :) :)

U zahvalnost je dobio fabrički cd Grundig naslon za ruku (i dalje nerazumem zašto nije u osnovnoj opremi) i mrežu za gepek :thumbup:

Nadam se da će mo se družiti još dugo dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je placen naslon za ruku, to je original za GP-a ili...???

Koliko je bila mreza? :question:

P.S. da predjete skupa jos mnogo kilometara u istoj ljubavi... :wub:

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mreža= 450 din. (buvljak ali dobra)

naslon = 5600 din (našao na nekom sajtu, sasvim je ok jer ima dosta mesta za sitnice kada se podigne)

osećaj = NEPROCENJIVO

Share this post


Link to post
Share on other sites

"sve za ljubav" :thumbup:

Lepo je cuti kad neko predje punih 50 hiljada sa promenjene 2 sijalice :clap:

Nazalost u mojih 48Kkm ne bih uvrstio sijalice,ali bih zato stavio remont alternatora,popravku instalacija sirene, mazetnu i trafo od ksenona. nije strasno ali moglo je da prodje ako mene pitate bez ovog prvog :)

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim da je nikola97 zadovoljan i mene Interesuje me GP 1.2 65ks i iskustva ljudi koji ga poseduju...KOLIKO JE DOBAR(jer citajuci na forumima npr o punto classic-u da trosi ulje vec na 30000 - 50000km,ventilator otkazuje,kvacilo skripi,brisaci otkazuju,cuje se motor kad je hladno...)i KOLIKO JE POUZDAN MOTOR,koje boljke ima i probleme?

INTERESUJE ME KOLIKO TROSI NA OTVORENOM I U GRADU? ako bi mogao nikola97 da podelis sa nama koji planiramo da kupimo...

kolio kosta MALI servis i odrzavanje?IKOLIKO KOSTA VELIKI SERVIS?ako bi mogao nikola97 da podelis sa nama...

a moja ocekivanja od auta je da malo trosi i da je jeftino odrzavanje i da je dugotrajan u smislu ne kvarljiv i da ne moram da idem kod majstora narednih 5 god....da mogu da odem na more sa njim...

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je jeftin za odrazavanje - jeste, da nije kvarljiv - nije, ali da ima zaglupa - ima.

Mali servis je oko 5-6 hiljada, veliki oko 22 000din, delovi su jeftini, ali... generalno receno, da je grande pomak u odnosu na punta jeste, ali da je toliko bolji nije, ima vise prostora, trosi podjednako kao i obican Punto, grad 8-8.5l, otvoren put 5l ...!! :rolleyes:

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, imam GP-a , ali 1.4, 77ks, ovaj 1.2 je 65ks, ali mislim da nema preterane razlike u osecaju pri voznji, a ni potrosnji...ne pakuju se u KG-u. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...