Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

On 3/15/2022 at 10:48 AM, Rasta said:

Slaba ti reklama Dule, nema te na PA jbg, a tamo ljudi prvo gledaju ...

I sad mi poslao drugar kako su mu odgovorili sa PA na konstataciju da su preskupi.  A vi onda vidite sta znaci alavost. 

20220316_115448.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, ne moraju. KP je vrh sajt, em dz em ima sve na jednom mestu: Kupis kola, zamenis tapacir, nadjes limara, kupis fridz zenu da obradujes i odes na godisnji za manje para nego na bookingu :D

 

 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro neka poskupe, ima drugih oglasnika, prodavala se kola i dok nije postojao sajt PA, jeste da su preuzeli primat i da najvise ljudi lista njihov sajt, mogu oni da luduju sa cenama ali ce im sigurno i broj uplata opasti. Cinjnica je da kad stavim oglas  na PA me mnogo vise ljudi kontaktira nego kad nije na PA ali sta je tu je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao u vreme pre inteneta halo oglasi. Šta god da se kupovalo bilo je u halo oglasima, iako su postojali i drugi, jeftiniji. 
PA mi je trenutno najvišše bogougodan, kad otvorim KP muka me uhvati od sajta i dizajna i funkcionalnosti... Da niste spomenuli, ne bih ni znao da postoje kola na KP, iskoči nekad u pretrazi neki ali zaboravim da je tu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konstatacija jednog mog kupca je da na KP ima mnogo vozila koja nije video uopste na PA a to govori o tome koja je to bogomdana cifra koju su raspalili alavci na PA. 

Zato su mnogi trgovci presli na KP jer trenitno je oglasacanje jednog automobila na PA 1100 dinara ako ne i vise!!!!! 

Vama koji se sprdate je to smesno ali vi i nemate takva kola nefo registrovana a kad neko treba da debelo plati umesto da stanete na njegovu stranu vama je smesno. Bravo.

Jos kao sto vidite cene ce jos da idu gore. Opao im promet pa sad moraju da namire nekako cifru na koju su navikli. 

Ako se neko seca broja aitomobila kod njih na oglasima to je bila duplo veca cifra i oni umesto da privuku klijente oni ih odbijaju sa jos vecim cenama. Bas pametna politika i zato smo na drugim oglasima a otpadace im sve vise prodavaca koji da su pametni svi bi presli na jedan ujedinjen sajt a vlasnici registrovanih automobila neka kace oglas kod njih.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem platiti jedan auto 1100din ali kad ih imas vise onda nije malo ali sa druge strane ako i svi pocnu da prelaze na KP ni oni vise nece biti besplatni ili po simbolicnim cenama kao sada ali nebitno odosmo u off.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, Dule 021 said:

Zato su mnogi trgovci presli na KP jer trenitno je oglasacanje jednog automobila na PA 1100 dinara ako ne i vise!!!!! 

Ovo je baš mnogo za jedan oglas, posebno na ovu skupoću.

 

Nego, nađe li kolega pilgrim neki auto ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkurencije sve rešava. Pa su jaki, KP su jeftiniji, ima i Sosomange, a skoro čuh za još jedan oglasnik. Tako da tržište sve rešava. Kad jedni vide da drugi pune džepove parama, požele i potrude se da uzmu deo kolača.

Da no sam gledao oglase Polovnjaka u npr Makedoniji, bugarskoj, bosni. I pisao predlog Pa da se prošire, jer su bitno bolji od gore navedenih.

Iznenadio sam se da nisu krenuli u tom pravcu

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, totti said:

Pa dobro sad, uzmete neki paket za oglašavanje. To je sasvim ok, nije nikakva cifra kad se sve uzme u obzir.Screenshot_20220316-125432_Google.jpg

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 

A sto su mudro najtrazeniji paket od 5 vozila stavili na 3600? 

Ustvari su krenuli sa 4 vozila i to naplacivali 1900 din i imali sm9 krwdite koje smo  mogli da iskoristimo za kacenje jos automobila. A onda dizu na 2400 pa na 3100 i evo ga 3600 za 5 vozila ali vise ne mogu krediti da se koriste za dodatna vozila nego samo za izbacivanje u crvene oglase ili isticanje. 

Ako stavis šesti auto dnevno placas 24 din. A ja sam imao priliku da sam okacio auto i skinuo oglas posle 2h jer sam prodao vozilo i naravno naplate mi svih 24 dinara.

Nema opravdanja za njih i njihovu poslovnu politiku jer nekada su kupili sajt PA za 100k A danas ubiru te pare za  2 meseca i malo im je pa stalno dizu cene. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ali i prema njima sve poskupljuje... gorivo za komercijaliste npr, ketridži za štampače (ja koji koristim sa 1400 din od pre 7-8 meseci, skočio sad na 2500). Itd, itd...

 

Šta znam, meni tih 30 ili 50€ ne deluje kao neki strašan trošak (prema nekom ko mi ubedljivo najveći krug mušterija obezbeđuje) u odnosu na delatnost i zaradu od nje.

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko da 50k za garsonjeru i renta je za 150-200 a oni za internet oglase uzimaju tolike pare? 

Ja gledam iz tog ugla. 

Ili npr prodas jedan auto za mesec dana i zaradis na njemu npr 200€ a znas da nekom treba das 50€ sto je prakticno cervrtina od zarade. A nije da nema i takvih prodavaca koji imaju takve zarade jer radi se o jeftinijim automobilima pa su i manje zarade. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to ti je tek glupost izrecena. 

Trosak mesecni prema drzavi je 300€ radio ili ne radio i sad ako prodas jedan auto i zaradis tih 200€ i das PA 50 i drzavi 300 pa ti si pobedio jel tako? 

Da prodas i dva opet si maltebe u minusu sto znaci da moras prodati minimum 5 do 10 automobila da bi se isplatilo tj da bi se isplatio kako tako taj ulog. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dule 021 Što se uvek odmah osećaš prozvanim? Da ti se ne isplati ne bi radio ;) Odavno sam naučio ako ti nešto ne odgovara, menjaj... 
Možda dođeš i do nekog poštenijeg posla gde te neće pritiskati država, drugi privatnici koji naplaćuju svoju uslugu (čuj niko ne daje besplatno), cena goriva... 
 

 

Ili menjaj državu... Vidiš da u DE placevi kidaju kako rade, a pritom bezobrazni skidaju km i prodaju vama ovde da nama prodate

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, knezevic76 said:

Ček, to se naplaćuju oglasi za auto placeve, isticanje oglasa itd?
Dal plac može da oglasi auto u klasičnom oglasu?

Sent from my DN2103 using Tapatalk
 

naplacuje se svaki oglas za auto koji nije registrovan, to se zove trgovacki oglas i kosta 1100din, znaci kad prodajes na stranim tablama, na ime kupca, moras da platis oglas...pokusavali su neki da prave fore sa isteklim domacim tablicama i sl. ali ih ovi provale posle par oglasa ili ih neko prijavi, pricam za prodavce koji nemaju plac i firmu....placevi i firme takodje placaju oglase stim sto mozda imaju neke povlastice na kolicinu jer kace dosta kola. Isticanje oglasa na glavnoj stranici ili u pretrazi za tu marku se dodatno naplacuje preko ovih 1100din ne znam koliko bese, tu uslugu nisam koristio nikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

andreja.micovic  ti ako imas psiholoski problem sa trgovcima ne moras ga ispoljavati ovde. 

Meni posteniji posao ne treba jer ja ovo radim posteno sto se i vidi po tome jerjos niko me nigde nije ispljuvao. 

Prema tome ...;)

Ljudi gledajte pored PA i na KP oglase jer tamo ima mnogo vozila koja nisu na PA a razlog sam vec opisao u prethodnim postovima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja odavno gledam automobile na KP jer je jednostavniji sajt nekako od PA , na PA su dodali u pretragu po meni gomilu dodatnih stavki koje ja mislim nigde nema i takodje i za pretragu rezervnih delova.Pogled bacim po nekada i na sajt halooglasi pocinju i tamo da se pojavljuju automobili , isto kulturan sajt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na PA ima mnogo automobila koji nisu na KP, zasto se to ne naglasi? 

Zato sto je narativ i poenta price da je PA los i da ga treba zaobilaziti i preci na KP, pa se selektivno prezentuju argumenti...

 

Pritom moram naglasiti jos jednom da na PA ima i do DESET PUTA vise oglasa nego KP.

 

Npr. alfa romeo automobili na KP 169 oglasa, a na PA 1021.

AUDI KP - 535, PA - 5291

 

Tako na svaki oglas sa KP kojeg nema na PA dodju desetine i desetine oglasa sa PA kojih nema na KP...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drugari, evo mene nazad, bejah u gužvi ovih dana. Ukratko, izbegavam placeve jer ne znam ništa o automobilima, a problem mi je da nađem majstora da ide sa mnom. Inače, auto je bio super, neko je pominjao da se razlikuje set guma pomenut u oglasu sa onim na automobilu - ima čovek oba seta, idu uz auto. Greška je bila u oglasu i kod godine uvoza - 2020. je uvezen, tako da je u vlasništvu od tada, ne 2021. Kola sam video i provozao se malo, sve super, odlično očuvan, dogovorio se samo da pogleda moj majstor i to je to. Sad, dan pre pregleda, klinac koji nastupa u ime tate vlasnika mi javlja da ipak ne prodaju, a bio mi je sumnjiv još kod dogovora inicijalnog - pominjao nešto u smislu ako se nešto promeni, javiću... Ubiću se k'o siroče. 

Sad opet moram da se bacim na gledanje oglasa, a izbor nikakav. Mislim da ću morati da proširim na Bravo i Fiestu. A možda i na placeve. Kad bi neki stručan forumaš, tipa @Ivan bio spreman da mi pravi društvo uz nadoknadu, lakše bih proširio priču na placeve. Ako ovo čita Aleksandar Todorović, neka zna da me njegova pomoć ne interesuje, jer je uber seljačina. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pilgrim011 dakle zvao si acu, on rekao ne gleda kola od 3k eur jer gledanje toliko kosta i ispade seljacina?! :D 
mislim, jeste, al verovatno ima i pozadina da nicim izazvan pises da je seljacina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, čitao sam neke njegove tekstove po netu, nikakva posla nisam imao s njim i ne želim da imam, ne dopada mi se to što piše i to je to. Čisto kao primer, negde skoro sam video da je nazvao valjda sve kupce benzinski pogonjenih automobila zrelim za psihijatriju, tako nešto. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...