Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Da li je neko imao priliku da vozi Punto Evo sa automatskim menjacem? Kakva su iskustva i generalno, da li je ok kupovina? Koliko sam primetio, imaju malo vecu cenu nego oni sa manuelnim menjacem. Iznenadio sam se kad sam video da ih ima par u oglasima, mislio sam da su svi Evo sa manuelnim menjacem.

Edited by Misha87

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Nije klasican automatski menjac vec manuelni samo robotizovani koji datira jos od 1999. na alfi 156 pa posle 147 i stilo itd. Sta znam nije se nesto lose pokazao ali ja nisam ljubitelj tih menjaca, ko voli da vozi i uziva u voznji posebno dinamicnoj taj menjac uglavnom nije za njega ali ovako je zgodan po lokalu, lepo se vozi, lepo salta, ako je sve ok. Inace to je sistem hidraulike i elektronike, moze da zeza elektronika a moze da strada i pumpa, drugara je recimo na alfi zezao stalno pritisak pumpe, sporo saltao bagovao brzine, jos jedan kog znam je imao takav menjac na puntu isto neki problemi ne tako bitni ali dosadni.

U svakom slucaju misljenja su podeljena, mnogi ce ti reci bezi od toga a mnogi ce reci dobar je mene sluzi godinama itd. Tako da ne znam sta bih ti rekao sem da ja to ne bih kupio za sebe.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam i dalje pristalica kupovine automatskog menjaca iskljucivo kad auto ima malo km. Zato je najbolje nov auto uzeti. 

Ovo ostalo moze da bude dobro a i ne mora. 

Ja ih bas slabo uzimam jer ako me zakaci popravka odoh u minus opusteno i zato bolje ne rizikovati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao sam ovde nedavno, pa rekoh, hajde i da okacim klip, bas na temu, Automatski ili Manuelni menjac?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, da ne guglam, lakse mi je ovde da pitam, i ovako cu dobiti brze i precizniji odgovor. Zainteresovalo me je nesto oko Grande Punta, a nisam pre razmisljao o tome. Elem, onaj natpis "Punto" na zadnjem delu automobila, on se razlikuje od generacije automobila? Recimo, primetio sam da na odredjenim GP, taj znak je na sredini, odmah ispod samog znaka, kod drugih je dole desno, a na nekima cak ni nema tog natpisa. Rekoh, mozda su ovi kojima je natpis na sredini najnovija generacija, oni proizvedeni od 12' pa na dalje, ovi sa natpisom desno su oni 05-09', a ovi bez natpisa mozda i ne postoje, vec sam ja naisao na modele kojima je taj natpis otkinut ili je otpao? :). Jedino sto sam bas ovde u kraju primetio jedan, ne vidi se uopste da je natpis postojao pozadi, a boja mi deluje da je prva, da nije nista menjano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Italijani su tu bespotrebno komplikovali sa imenima istog modela u klasi. Tacnije, Grande Punto 2012. koji pominjes - formalno ne postoji.

Grande Punto je pravljen od starta produkcije do 2009. Znak modela sa desne strane (i slovo P u obliku coveculjka :), koje stoji i na tabli ispred suvozaca):

 

Fiat_Grande_Punto_rear.thumb.jpg.85d86f1cceac79338f19f892942d08a4.jpg

 

Zatim menjaju ime u Punto Evo, od 2009-2011 (novi Euro 5 motori, facelift sa par detalja, LED zadnjim stopkama, crnim umecima na prednjem i zadnjem braniku, novim enterijerom slicnim Bravu, itd...). Znak Punto je na sredini ispod Fiat bedza, oznaka Evo desno:

 

Untitled.thumb.png.85ee98252d24e3c9f3fea9af002337af.png

 

I od 2012., vracaju samo ime Punto (MY12). Lako ih prepoznas jer su izbaceni tamni umeci na branicima (koji su bar meni super izgledali, pogotovo napred) i branici su u boji auta. Oznaka modela ostaje na sredini gepeka:

 

Untitled.thumb.png.d8f8687fd08f8174830e9af7937c45eb.png

 

Ako nema oznake modela - ili su zadnja vrata farbana pa nije vraceno ili je neko odradio debadge.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koja mu dodje verzija koja nema EVO stopove pozadi vec klasicne crvene i nema natpis na sredini, komsinica vozi takvog a i dosta ih vidjam po gradu, jel to zavisilo od paketa opreme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa valjda prva verzija, tj. Grande Punto :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nismo se razumeli, napred  i nazad je EVO branik samo bez crnih umetaka, enterijer kao EVO ali stopke nisu EVO i natpis pozadi nije na sredini...nesto izmedju klasicnog GP i EVo, moglo bi se reci GP restyle. sad vidim da nose oznaku Easy sta god to bilo.

 

konkretno ovo.....

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18853859/fiat-grande-punto-12-easy?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0

 

 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusti Zabari :lol: ... Bilo bi mi interesantno da ovaj MY12 malo pretresem u ePer, da vidimo sta bi fabrika rekla za stopke i oznake pozadi.

A ne bi me zacudilo da su na ovakve klotare i dalje gurali obicne stopke (posto ih ima vise slicnih u ponudi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ima ih gomila ja ih dosta vidjam na ulicama, prvo sam mislio da je to vezano samo za vanove ali vidjam i putnicke

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/11/2022 at 6:38 PM, OMP said:

nismo se razumeli, napred  i nazad je EVO branik samo bez crnih umetaka, enterijer kao EVO ali stopke nisu EVO i natpis pozadi nije na sredini...nesto izmedju klasicnog GP i EVo, moglo bi se reci GP restyle. sad vidim da nose oznaku Easy sta god to bilo.

 

konkretno ovo.....

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18853859/fiat-grande-punto-12-easy?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0

 

 

E to je ono sto sam ja pitao, jer mi nije bilo jasno kako nema nista napisano pozadi, a izgledali su novije. Znaci, ipak postoje i ti modeli, verovatno novije neke verzije, moguce bas ti Easy modeli (Iako sam ja mislio da je to paket opreme kad sam ih prvobitno gledao). Inace, gledao sam bas te Easy modele, bilo ih je par sa mogucnoscu kupovine na kredit, bez kamate, uz ucesce, ali mi se nekako cinilo preskupo kao investicija, jer su svi bili tu na 7-7.5k evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da su poslednji ali ne kontam fazon da nisu npr. zadrzali EVO stopke nego se vratili na stare a kao neki restyling napravili koji je u sustini EVO fazon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre setam sa suprugom i slucajno videh poprilicno nov sluzbeni, beli Punto MY12. Asociran pricom ovde, bacim pogled - kad ono kombinacija svega :lol: .

MY12 branici (to je OK, bez crnih umetaka), Punto natpis na sredini (i to je OK za MY12), a klasicne GP stopke sa obicnim sijalicama.

Eto vam jos jedne kombinacije ;) , moguce da su te obicne stopke gurali do kraja produkcije u nekim klot ili flotnim verzijama. Zabari su sampioni brljanja definitivno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i meni nije bilo jasno kad sam prvobitno pitao, skontao sam za one sa natpisom na sredini i desno, ali me je cudilo kako neki nemaju uopste natpis. Posle sam mislio, mozda zavisi i od zemlje u kojoj se proizvodio, ili u koju se izvozio. A kako nod nas ima dosta tih automobila iz uvoza, zato verovatno i toliko razlicitih opcija. U svakom slucaju, bas ih je tesko pohvatati, kao da su sklapani od delova koje su imali na stanju :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primerak ne izgleda lose na slikama ali nije 2008. 

Ja imam GP 2008 koji je pao na 2007 a ima crveni znak tako da ovaj tek nema sanse da je 2008. 

Dva cilindra i zvuk kosačice. 

To je odlika tog 0,9 motora plus sto tu nema generalke nego se stavlja drugi motor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Dule 021 said:

Dva cilindra i zvuk kosačice. 

To je odlika tog 0,9 motora plus sto tu nema generalke nego se stavlja drugi motor. 

Hvala na odgovoru.

Edit:na oko deluje kao lep primerak i atraktivan..ako sam dobro razumeo - vise sminka.

Edited by Decak Iz Vode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...