Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

On 12/2/2020 at 10:23 AM, neshtry said:

U zemlji gde je prva registracija je tako rešeno.
Držim da je ePer tačan

Nestrpljivo cekam da neko od kolega kojima pise u saobracajnoj 59KW,ode na ovu besplatnu proveru i da mu tamo iz ePer a ocitaju prave podatke.Baš me zanima.:rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima moja komšinica,ali nisam gledao u ePer...

Netačni podaci?

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshtry said:

Има моја комшиница, али нисам гледао у еПер ...

Нетачни подаци?

Salji je hitno na ovu besplatnu proveru,dok traje.Nek joj iscitaju iz ePer a:animier:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i tačno, nešto drugo je hteo da kaže, mislim...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/13/2020 at 4:48 PM, MS PK said:

Nesto sto ionako ne razume emoji3.png

Nije bitno da ona razume,razumecemo mi ovde.:animier:

On 12/13/2020 at 1:36 PM, neshtry said:

I?Šta će da sazna?

Ono sto mene zanima.:pizza:

On 12/14/2020 at 2:17 PM, stbluesman said:

Ja imam punta, 2014 godište, 59kw, iz Holandije, na jednom mestu u motornom prostoru sam video da piše 80Hp.

Svrati do nekog ovlascenog servisa dok traje ova akcija,nije zgoreg a i ne trazi leba.Da vidimo sta ce tebi iscitati iz ePera:rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo konacno su mi ovi p...i iz Tehnomanije vratili racunar,pa saljem 2 skenirana dokumenta iz ePera iz iste AK Kole.Jedan dokument je iz samog servisa gde su i pregledali auto,a drugi je iz prodavnice delova gde sam setao dok sam cekao prijem i zamolio da odstampaju ePer ne znajuci da ce mi to isto dati iz njihovog servisa. Elem,sad bi zamolio nekog od kolega da pogleda koliko air bag ova ima ovaj auto,jer ja vidim samo 2,vozacev i suvozacev,ili ja to dobro ne gledam. Takodje bi molio da mi kazete sta tacno znace ove sifre iz dokumenata koje sam osencio crvenom bojom.Nejasna mi je razlika izmedju ova 2 dokumenta (razlicito se navodi opis iako je sifra ista),ne razumem ovu razliku jer su oba dokumenta iz iste AK,kao da imaju 2 rqazlicita ePera.Hvala unapred,

 

eper servis.JPG eper delovi.JPG

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sifarnik komponenti je naravno isti, samo se razlikuju opisi (odakle su ih vec povukli). Lom tih oznaka je takodje isti za sve modele u grupaciji.

614 (Head bags) su vazdusne zavese, koje se protezu od A do C stuba. 

926 (Side skirts) su ti dodatni pragovi, sajtne, kako god ih zoves. Kod mene recimo ne postoje kao odvojena stavka, nego se uz jos nekoliko stvari u eksterijeru vode kao "Sporting kit", opet pod svojom sifrom.

008 ti je centralna brava na daljinac, 4M5 bocne lajsne u boji.

Sto se tice AirBag-ova, kod tih generacija na Fiatima potencijalno mozes da imas prednji vozacki, prednji suvozacki, vazdusne zavese, bocne jastuke (u sedistima, u nekim varijantama ne idu u Punto od MY13) i jastuk za kolena vozaca. A to zavisi od nivoa opreme/doplata - pa prebroj sam, da ne corim kroz celu specifikaciju ;).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

 614 (Head bags) su vazdusne zavese, koje se protezu od A do C stuba. 

 Sto se tice AirBag-ova, kod tih generacija na Fiatima potencijalno mozes da imas prednji vozacki, prednji suvozacki, vazdusne zavese, bocne jastuke (u sedistima, u nekim varijantama ne idu u Punto od MY13) i jastuk za kolena vozaca. A to zavisi od nivoa opreme/doplata - pa prebroj sam, da ne corim kroz celu specifikaciju ;).

 

Corim i ja al slabo vidim.Jedino u samom autu na oba kraja soferke (na stubovima)pise AIRBAG ,tako da cenim da ima te vazdusne zavese (614).bocne nema jer nista ne pise na tim mestima a i ne napipavam onu plocicu na boku sedista.Ne shvatam zasto u nekim varijantama od MY13 ne idu u sedista,svasta i od njih.Pa valjda je to osnovno kad su airbagovi u pitanju da ide obavezno u bok.Za kolena nema,jer sam proverio.

p.s.

sad bas slucajno nadjoh ovu tabelu,sta im znaci ovo VEZUJE ?

Screenshot 2020-12-20 123851.jpg

Edited by mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ako ima bocne vazdusne jastuke, to podrazumeva i vazdusne zavese.

Kod tebe su po specifikaciji prednja 2 Airbag-a i zavese.

56 minutes ago, mitros said:

Ne shvatam zasto u nekim varijantama od MY13 ne idu u sedista,svasta i od njih.Pa valjda je to osnovno kad su airbagovi u pitanju da ide obavezno u bok

Ponuda/potraznja... Ne retko modele na kraju zivotnog veka obogalje sa opremom radi ustede, obicno ti modeli budu po daleko povoljnijim cenama kako bi se ratosiljali. Desavalo se ranije za neke modele da ih obogalje cak i za prve MY varijante. Tipican primer je bio Stilo i sta su mu sve izbacili vec na MY04 (cak i neka najobicnija fabricka predozicenja i pripreme). Jer su u odnosu na ulozeno i planiranu dobit, gubili na svakom primerku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Ivan said:

Da ako ima bocne vazdusne jastuke, to podrazumeva i vazdusne zavese.

Kod tebe su po specifikaciji prednja 2 Airbag-a i zavese.

Nadao sam se da je obratno.:rant:I dalje mi je nelogicno da ima zavese a da nema bocne.Mislio sam da postoji neki red u airbag ovima, vozac,suvozac,bocni pa tek onda kao nadogradnja svega postojeceg i vazdusne zavese, eventualno za kolena,ali avaj, ili sto ti rece ponuda/potraznja a reko bi malo i hohstapleraj.

Sad sam se bacio u dilemu,sta mislite da je bitnije tj korisnije,da ima bocne ili zavese?:sleeping:

Edited by mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj malo da li ti želiš da se sudariš kada su ti toliko  bitni vazdušni jastuci  ili šta je u pitanju? 

Ako hoćeš siguran auto ne znam ali mislim da je možda Volvo bolji izbor nego Fiat. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa oprema za Punto, koliko sam video. Zato samo "pun gas" i uzivaj malo u tom auticu koji si pazario ;) .

Smaras najvise sebe sa tim da li je upisano par KS manje (a rekoh ti i to ranije), prebrajas Airbag-ove (na ciji broj vise ne mozes da utices :)).

Ako te to bas stvarno toliko opterecuje (za pre svega gradski auto), trebao si da razmisljas pre kupovine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ePer je ono kako je izasao iz fabrike. Na kraju sam procitao celu specifikaciju :) da proverimo i ne postoji Airbag u sedistima.

Front Side Airbag nosi sifru 505, proverio sam i po svom VIN.

Ne vidim je u specifikaciji iznad, samo 500 (Driver Airbag), 502 (Passenger Airbag) i 614 (Head Bags).

Dodatno, proverio sam za svaki slucaj jos jednom ono sto sam napisao iznad. Punto MY13 deluje da ni generalno nema bocne Airbag-ove, ovo je pretraga za sve verzije:

 

Untitledw.thumb.png.441f5a32ce3f4fe4a93d7469fded924d.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/20/2020 at 9:49 PM, Zvezdo said:

Čekaj malo da li ti želiš da se sudariš kada su ti toliko  bitni vazdušni jastuci  ili šta je u pitanju? 

Ako hoćeš siguran auto ne znam ali mislim da je možda Volvo bolji izbor nego Fiat. 

Ipak je i od Volva bolji "Lazar" eventualno "Miloš".:whistle:Ako se razumemo.

On 12/20/2020 at 10:20 PM, Ivan said:

 Smaras najvise sebe sa tim da li je upisano par KS manje (a rekoh ti i to ranije), prebrajas Airbag-ove (na ciji broj vise ne mozes da utices :)).

Ako te to bas stvarno toliko opterecuje (za pre svega gradski auto), trebao si da razmisljas pre kupovine.

Smaram sebe (a i oko sebe) zato sto razmisljam unapred tj kad ga budem nekad prodavao,svak kupac ce se uvatiti za tih par KS ko pijan plota.
Razmisljao sam naravno,ali nisam mogao ni da predpostavim da postoji auto star 5 godina koji nema bocne jastuke??? Neverovatno zar ne,ili to samo kod Italijana moze da bude.:rant:

On 12/20/2020 at 10:33 PM, Ivan said:

 Dodatno, proverio sam za svaki slucaj jos jednom ono sto sam napisao iznad. Punto MY13 deluje da ni generalno nema bocne Airbag-ove, ovo je pretraga za sve verzije:

 

Untitledw.thumb.png.441f5a32ce3f4fe4a93d7469fded924d.png

Pa u cemu je fora da ih ne stavljaju?Nemaju na lageru ili ih smatraju nepotrebnim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smatraju ih nepotrebnim u van EU zemalja,a više zarade...

Ima kod mene pinzgauer 6x6 od mernih kola elektrodistribucije...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mitros

Posto auto vec poseduje vazdusne zavese znaci da u vratima postoji crash senzor tako da tebi samo ostaje da zamenis centralu airbag-a i uzmes sitzeve sa bocnim airbagom i sve to lepo ispeglas kod elektronicara i imas onda sve sto ti treba. Mozes cak da dodas i knee airbag...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne bi sad preterivao baš,tj dal je to neko uopšte radio.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije sveto pismo, moguce da cak ne moras da menjas ni centralu airbag-a. Ali , da ne bih ja pametovao, odes kod elektronicara i on ti tacno kaze sta sve treba. Uzmes sa donor automobila sve sto je potrebno i prepakujes...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/20/2020 at 11:34 AM, Ivan said:

 614 (Head bags) su vazdusne zavese, koje se protezu od A do C stuba. 

Ako idu od A do C stuba,jel to znaci da obuhvataju i putnike na zadnjim sedistima?

 

800px-Three_body_styles_with_pillars_and_boxes.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...