Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

@neshaoct
Ne bezim definitivno. Najvise i gledam (od ino oglasa) Svajcarsku jer tamo imam poznanika koji perfektno zna jezik(e) i koji bi mi mogao pomoci oko nekih stvari. Ovaj iz Austrije sam slucajno pronasao posto,opet,imam prijatelje u Becu. 
Osnovno je da bez provere nema kupovine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 17.3.2018. at 12:50 PM, MickeyS said:

zao mi je sto pisem kasno

ali sve sto sam citao posle ovog posta se odnosilo na motor od 77ks i menjac sa 5 brzina

ja imam sport 1.4 16v 95 ks sa 6 brizina, i nemam onakve utiske

imam tenutno samo sliku na nekih 100km/h sa trenutnom potrosnjom (2700rpm - potrosnja na autoputu oko 5-5.2l/100km)

29314950_10213692910948434_1371886831506817024_n.thumb.jpg.432209c502113ca9ac856f5caf59baa2.jpg

na 120km/h je nesto malo iznad 3000rpm (potrosnja na AP oko 6-6.4l/100km)

130km/h je oko 3500rpm

140km/h je na 4000rpm

ako nekom znaci mogu da slikam

Takav odgovor mi druže treba.Konkretan.Kad sam piato za 1.4 16v kao tvoj ispalo da radi kao karting.Kad sam pitao za 1.2 8v svi kažu uzmi jtd.Ispada da svi napamet pričaju.Znam da ću izazvati opet lavinu nekih odgovora,ali ili 1.2 8v ili 1.4 16 v,kojeg boljeg nadjem.Dizel NEĆU.Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/18/2018 at 10:11 PM, MickeyS said:

Mislim da to za zatamnjena stakla (generalno za opremu) zavisi od trzista gde je originalno prodat.

Pise i sportski branici, a ja ne vidim nikakvu razliku u branicima (osim otvora za aspuh pozadi)

Ja imam Sportinga iz Svajcerske, i nemam zatamnjena stakla (nazalost)

Kako nema.. Pragovi, kacket? Mozda to svrstavaju pod sportskim branicima, jer ja ne znam ni jednog Sporta bez navedenih "dodataka".

http://servis.a2-soft.com/specifikacije.php?auto=12317-Grande-Punto-19-Multijet-8v-130-Sport

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pragovi i kacket da, to ide na Sport model

Al nisam to u glavi imao kao sportski branici

Mozda oni to tako vode, kao Body kit

 

A 1.2 8v je ok motor, ja sam imao u Puntu 2 taj motor, samo Grande je tezi i veci, mislim da 1.4 16v bolja opcija jer manje oseca klimu leti, i ima vecu rezervu snage a potrosnja je i dalje prihvatljiva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, vredi pogledati oba, crni ima sporting opremu, beli je mladji, ima tempomat, sa slika ne mozes da procenis realno stanje, ovako mi deluju ok. Trebalo bi sesti u oba, cuti motor, trap... ako su ti blizu, idi i vidi uzivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crni vise nije na oglasima, a trenutno sam u nekoj sa guzvi pa nikako da odem da pogledam ovog belog.

Gledajuci oglase naleteo sam na jednog u sporting opremi, i u opisu stoji da ima 4 sedista?! E sad, da li se prodavac za*ebo ili se stvarno GP u sporting opremi vodi kao auto sa 4 sedista posto ima samo dva pojasa na zadnjoj klupi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, vodi se na 4 kad ima dva pojasa nazad. Postoji Sporting i sa 3 pojasa nazad, to kad ima deljivo sediste. Tako me secanje sluzi.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 20/03/2018 at 12:15 PM, neshaoct said:

@DrO

 

Nemoj automatski bežati od automobila iz Austrije ili Švajcarske, ili severne Italije, ili južne Nemačke (sve na Alpima ili oko njih ''pa sole mnogo''), ili iz Holandije ''(sve okolo slana voda, država im na vodi bre'' :D), jer onda nećeš više imati odakle da uvezeš auto. :thumbup: Sve to može da se proveri pre kupovine, rđa nije problem ako je ima malo na mostu...dokle god je samo estetski detalj. Naravno, sve ostalo dole će biti skroz ok na dobrom autu, bez obzira što je auto iz Austrije ili Švajcarske.

 

Nadje se auto sa validnim MFK ili Expertise(tehnicki pregled) i nemas problem. Sto je skorije uradjen-tim bolje. 

E, sad-dogadja se da auto prodje tehnicki, a da npr. menjac zvekne sutradan..i auto dodje u oglase sa opisom da je mali problem u pitanju...kad ono... uglavnom, ko rizikuje-moze odlicno proci ako nabavlja auto preko ako se pridržava osnovnih pravila i ne zalece se za niske cene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buni me jedna stvar. 

Broj sasije je : ZFA 19900001296241

Motora: 199A20001815513

I kad ukucam u e peru izbaci zasija ok ali broj motora drugi???

Screenshot_2018-04-09-21-06-56.png

Ili ja to lose citam??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontaktirao sam prodavca mejlom pa cekam eventualni odgovor.
Trazio sam jos slika,podatke iz saobracajne,servisne knjizice itd. Videcu hoce li mi odgovoriti. U svakom slucaju bih ga i pozvao.

U oglasu stoji da vozilo ima ogrebotine i neku pohabanost. Ja na ovim slikama ne primecujem. Mozda kod vozacevog sedista,levo?
Sta kazu forumaski eksperti?

https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtwagen/auto/fiat-grande-punto-1-4i-248799608/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, ako ste iz Srbije, zbog čega uzimati auto preko kada za iste pare može i ovde. Na sve to carina i prateći troškovi, a ovde registracija i servis izađu pola te cene. Svakako se ne isplati uvoziti, kada ovde ima preko 300 GP-a koji se prodaju i može da se nađe dobar za mnogo manje para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Racunaj ovako: Auto kojije neko uvezao iz inostranstva i kosta 3000e ima zaradu za prodavca.

Neka bude ta zarada 500e, da lupim.

I recimo da je, opet lupam, porez 600e.

I npr da je ostavio sebi prodavac luft 200e za spustanje cene.

 

Oduzmes sve to i isti taj auto je kostao max 1700e u inostranstvu, na primer.

 

Sa druge strane, da bi sam dovezao auto koji negde kosta 2000e, vrlo verovatno ces preci tih 3000e zbog smestaja, prevoza, neke cake koju ne znas i svasta jos. Ali, imaces nesto bolji auto.

 

Tako da oba imaju prednosti. Samo treba sracunati da li mozes sam da pronadjes, kupis, uvezes i ocarinis kola.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Pluto said:

Jedno pitanje, ako ste iz Srbije, zbog čega uzimati auto preko kada za iste pare može i ovde. Na sve to carina i prateći troškovi, a ovde registracija i servis izađu pola te cene. Svakako se ne isplati uvoziti, kada ovde ima preko 300 GP-a koji se prodaju i može da se nađe dobar za mnogo manje para.

Osim ovoga sto je moj imenjak odgovorio,sta znam...
Nekako mislim da mogu naci kvalitetnije vozilo. Cenim da su im putevi bolji,gorivo kvalitetnije,rigorozni su tehnicki pregledi (bar sam taki cuo za Austriju i Svajcarsku),manja verovatnoca da su vracane kilometraze..

Ja sam iz Sombora. Meni je Bec na 4h sata voznje. Imam tamo neke drugare koji su voljni da mi pomognu oko organizacije,a imam i lika koji bi mi prijateljski dovezao auto za smesne pare (govorim o kupovini iz Austrije npr). Meni se cini da bih tako bolje prosao,ali ne tvrdim da je sigurno tako.
Evo - slobodno mi u inbox baci koji link GP koji se kod nas prodaje,a da mislis da vredi gledanja i pazara. Ovo ti pisem sarkazma bez;iskreno bih to cenio.

Edited by DrO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam mejl od prodavca.
Ovo je serijski broj vozila ZFA19900000436657

Potvrdjeno je da je 2008.godiste,pise da je 'Racing'? Ima li neko komentar,misljenje za paket opreme? (osim sto je za mnoge verovatno slab motor,premalo konja). Ako sam dobro razumeo - vodi se na 4.sedista :ermm:

Edited by DrO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odustao sam od ideje za konkretnim primerkom iz Austrije. Razlog je prakticne prirode - ni ja ni moj drugar trenutno nismo u mogucnosti da ga licno pogledamo posto je dosta daleko od Beca,a bez toga nema kupovine. Inace je prodavac spustio cenu na 2500e.

Posto vec duze vreme trazim (bezuspesno) auto da postavim stvari ovako - koliko para je potrebno da bih kod nas uzeo neki GP 1,4 (po mogucnosti sa 90ps),5.vrata i recimo neko 2008/09 godiste?

Edited by DrO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ukucac na polovnim automobilima navedene karakteristike i godiste i kazće ti se samo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kada je tolika razlika onda izvažeš opremu koja je max do 500e a ostalo je stanje konkretnog primerka ili prenapucane cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li jedno pitanje,a to su dva. :D

Koji paketi opreme postoje za GP? Actual,Dynamic,Emotion..postoji li jos jedan? (jesam li uopste pogodio?) Citao sam celu temu,ali davno,pa je izvetrilo..:( I kako ide "gradacija"? 
Ovo je bilo prvo pitanje. :D
Drugo je - sta znaci oznaka "i" kod 1,4 motora. 1,4i?
(stavicu jedan link samo radi primera;nisam zainteresovan za konkretni primerak)

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11642924/fiat-grande-punto-14i

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...