Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Ja imam verziju sa 75 ks 2007 godište i nema PDF, jer je euro 4, GP koji je euro 5 ima PDF nisam siguran ali mislim da ih ima od 2009 god.

Inače PDF se najviše prlja u gradskoj vožnji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam bas i ja da je set kvačila sa plivajućim za GP 90ks 6 brzina 820 evra, zar nije malo mnogo ? Ipak je to Fiat a ne Audi :blink: sada i mene zabrinjava taj sa 90ks.... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je to Fiat ne Audi ,aaaaaaa :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: ,necu dalje.

Rodjace kupi onda benzinca i neces imati muke,mocices sam da ga odrzavas,jos ako nadjes sa plinom,resen problem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekajte samo malo pitanje je bilo o skupom setu kvacila za ovaj noviji sa 6 brzina i 90ks...kakve veze ima benzinac ili dizel sa kvacilom i menjacem :question:

Znam i ja da je plin najbolje ali moji roditelji nisu pristalice plina trebao bih da ih ubedjujem vecnost a nemam snage da se bakcem sa time. Da... prelazim malo kilometara i to sve po gradu ali nemam primanja mesecna pa gledam ipak neko najracionalnije resenje sto se potrosnje i obdrzavanja (popravki) tice.. :mellow:

Zet mi ima GP 1.4 2005* ali on je kupio nov autic u italiji a nov auto je nov auto nije kao kada se kupuje polovan. Mislim mazi ga i pazi ga od prvog dana do sada ima samo 70-ak hiljada predjenih i radi savrseno ali samo zato jer je cuvan :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima veze jer benzinci, za razliku od većine novih dizela, nemaju plivajući zamajac, koji vuče najveći deo cene pri zameni seta kvačila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iscureo mi edit.

Primer iz AP sporta:

Bravo 1,6 16v set kvačila = 7.100 din

Bravo 1,9 JTD set kvačila (s plivajućim zamajcem) = 34.400 din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iscureo mi edit.

Primer iz AP sporta:

Bravo 1,6 16v set kvačila = 7.100 din

Bravo 1,9 JTD set kvačila (s plivajućim zamajcem) = 34.400 din

Ostajem bez komentara :(

A taman sam imao Mjet u planu ali tada nisam znao za te razlike... :no

Problem je sto su cene Mjet-a i benzinca na oglasima iste a benzinac nema plin u 90% znaci jos + 500e za plin :(

hmm stvarno je za razmisljanje.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam shvatio, mjet od 75 ks valjda nema plivajući zamajac. Zašto ne ideš na tu varijantu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam shvatio, mjet od 75 ks valjda nema plivajući zamajac. Zašto ne ideš na tu varijantu?

Gledao sam GP od 2008 pa na gore da bi imao sto vise opreme a nije bila neka ponuda sa 75ks samo sa 90ks i 6 brzina to me je na pocetku privuklo ali me sada i plasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar na stilu 1.9 jtd80 platio oko 450 evra ceo set, a drugi na 1.9 mjet140 oko 700, velika je razlika u ceni mjet je dosta skuplji, mada mene to ne bi odvratilo od kupovine, neces ga voziti milion kilometara, pa da to moras menjati vise puta, moze da ti se zadesi da ne menjas ni jednom, ili eventualno jednom, ali bilo kog jaceg dizela novijeg da uzmes ima taj plivajuci zamajac i ni na jednom to nije jeftino, jedan drugar je za 407 2.0HDI platio ravno 105000 dinara. Tako da ako te to brine onda pocni da razmisljas o nekom benzincu, kao sto je vec neko rekao, a ako ne prelazis puno onda ti ni plin ne treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar na stilu 1.9 jtd80 platio oko 450 evra ceo set, a drugi na 1.9 mjet140 oko 700, velika je razlika u ceni mjet je dosta skuplji, mada mene to ne bi odvratilo od kupovine, neces ga voziti milion kilometara, pa da to moras menjati vise puta, moze da ti se zadesi da ne menjas ni jednom, ili eventualno jednom, ali bilo kog jaceg dizela novijeg da uzmes ima taj plivajuci zamajac i ni na jednom to nije jeftino, jedan drugar je za 407 2.0HDI platio ravno 105000 dinara. Tako da ako te to brine onda pocni da razmisljas o nekom benzincu, kao sto je vec neko rekao, a ako ne prelazis puno onda ti ni plin ne treba.

Jeste da ga necu voziti milion kilometara ali otkud cu znati ko ga je vozio, kako ga je vozio, i koliko km vozio pre mene, vecina vraca kilometrazu sto uvozi GP....Vec sam i pitao kako otkriti pravu kilometrazu ali niko nije imao pravi odgovor.

I da mozda je tacno da je bolje da se gleda stanje auta nego predjeni kilometri ali kako da mu vidim stanje plivajuceg zamajca :blink: da mu rasturam menjac na licu mesta :w00t::rofl:

Sada sam bas pregledao 3 nasa najveca sajta...stanje je haoticno ili su unisteni ili imaju dosta predjenih ili je odma nesto sumnjivo. Stvarno nikakav izbor kada se malo bolje pogleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam izlistao bar desetak GP na polovniautomobili.com. Od 2008, 1,3 mjet 75 ks, svi izgledaju odlično na slikama.

c180.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1623604/fiat_grande_punto_13_jtd_rst_dinamic/

c181.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1696625/fiat_grande_punto_13_mtj/

Šta ovima fali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj malo vozila vraćene sa lizinga možda nađeš nešto zanimljivo,to su ti vozila kupljena kod nas i održavana u ovlašćenom servisu,sa servisnom knjižicom... imaju pravu kilomertažu i uvek možeš da proveriš u servisu kad je rađen koji servis i na kojoj kilometraži i da uporediš sa servisnom. Jedino za takva vozila možeš da proveriš kilometražu i da znaš da su stvarno prešla 70 - 80.000 a ne kao iz oglasa ne znaš da li ima 200.000 ili 100.000 koliko piše!

Juče sam gledao oglase za GP u evropi i nemoguće je nači dobar GP 1.3 MJT 90ks ispod 5000 evra,uglavnom su skuplji,a kod nas su već od 5500 pa na gore,što je nemoguće ili su kupljeni slupani ili sa velikom kilometražom... nema drugog objašnjenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milane vidim sebe pre 4 godine u tebi sad :) tako sam i ja sto kazu nisam znao sta cu...prvo sam se striktno drzao dizela i to Citoen xsare 2002 ni manje ni vise nego 2.0 Hdi 110 ks probao dva koamda sve super al kobkalo me isto sto i tebe sad skupo odrzavanje i kilometraza...na kraju sam se odlucio za auto star 1.5 god jer su to bila neka srecnija vremena pa su finansije dozvolile taj luksuz...

Tebi je vazno da odredis prioritete...ja sam se sa tih 110 konja vratio na skoro duplo manje al sam dobio ono sto sam tad smatrao da je najbolje za mene...

tako i ti podji od toga, mozemo mene uzeti za primer, prelazim godisnje 12-14 kkm to je za benzin prihvatljivo jedan servis godisnje zamena ulja filtera kad treba i svecice,plocice i teraj...ako prelazis od 20 do 30 onda vec gledaj da ima plin ili ti da ga ugradis ( mislim da je cena oko 400 evra)

Kao sto vidis na oglasima sve ima svoje, ovaj drugi oglas sto je stavio Zvukoljub je i meni zapao za oko, sta da kazem auto je nov ,lepa sedista dobra oprema jedino sto nema maglenke al to je najmanja stvar...medjutim kosta 6500..zato sto ga je brat Srbin platio preko skuplje od ostalih pa mora covek da zaradi...

Skile drug koji je inace danas cipovao auto 1.3 75 ks ima DPF 2007 uvezen iz italije samim tim on je euro 5 standard.

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam izlistao bar desetak GP na polovniautomobili.com. Od 2008, 1,3 mjet 75 ks, svi izgledaju odlično na slikama.

c180.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1623604/fiat_grande_punto_13_jtd_rst_dinamic/

c181.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1696625/fiat_grande_punto_13_mtj/

Šta ovima fali?

Na prvom linku jeste da je 2009-o ali kao da su svinje rile unutra kakav je to covek vozio kada nije mogao ni da ga opere za slikanje cak i patosnice nema uzaass a cena je fatalna :mellow:

Ovaj na drugom linku nije toliko los vidim sve skoro ok koliko se moze videti na slikama.

Maximalni budzet mi je 6.000 tako da ako nema solidan fiat da se nadje za te pare da predjem na audija :w00t::coffee::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je nekada mogla da se obara cena za kes, to je sada. U svakom slucaju zelim ti svu srecu, pre se prodavalo, pa se i uvozilo, pa je moglo i da se probere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ja uopšte nisam u toku s cenama za GP ili bilo koji drugi auto, a i što kaže Coo sad je idealno vreme za obaranje cena. Za lovu koju sam pre godinu dana dao za Bravo sada se bez problema kupuje Stilo i to da biraš. Udarila kriz(l)a. Al jbg sad, ako je dobar onda je skup, ako je jeftin onda je krš, a ako nije ni jedno ni drugo, onda mu fale patosnice :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo prvi put za dugo dugo vremena vidim GP-a koj na oglasu ima na satu..200 hiljada...verovatno ovaj covek jos nije shvatio koliko je tih 200 hiljda psiholoski nepopularna kilometraza u zemlji srbiji iako je mozda prava sto je i realno...

c200.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1567487/fiat_grande_punto_14_8v/#1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ja uopšte nisam u toku s cenama za GP ili bilo koji drugi auto, a i što kaže Coo sad je idealno vreme za obaranje cena. Za lovu koju sam pre godinu dana dao za Bravo sada se bez problema kupuje Stilo i to da biraš. Udarila kriz(l)a. Al jbg sad, ako je dobar onda je skup, ako je jeftin onda je krš, a ako nije ni jedno ni drugo, onda mu fale patosnice :lol:

Sitnice zivot znace.

Ako je npr nekoga zao da kupi patosnice i nije ga zao da gazi blatnjavim nogama po svom autu to sigurno nije odgovoran vlasnik i sigurno ne radi ni obavezne servise na tom autu kamoli redovne, to su aljkavi i neodgovorni ljudi...

Evo kako je izgledao moj auto sa 20godina starosti i 102.000 predjenih u voznji 95% gradskoj... (prva farba sve originalno)

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto rece lik na jednom oglasu, kome je mnogo 200 hiljada, mogu da mu smanjim na 120 :rofl:

Da je coveku siguran posao/prihod, pa das deo u kesu i ostatak na kredit za novog Grande-a i da si miran. Benzinac sa plinom i milina jedna...

Edited by Coo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prvom linku jeste da je 2009-o ali kao da su svinje rile unutra...

To se od blica čini tako. Ništa što obično pranje ne može da sredi.

Auto prodaje Delta. Verovatno se neko poslužio patosnicama ili ih je bivši vlasnik izvadio...

I... slike ništa ne znače dok ne vidiš auto, provozaš i ne porazgovaraš sa vlasnikom. Ja sam otišao da kupim najlepši automobil koji sam video to godište. Čovek snimatelj na televiziji, a auto raspad...

Motor, lim, vešanje - to gledaj... Prljavštinu središ dubinskim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...