Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Ma mi bolje da se vidimo da sredimo kod mene onaj ulaz na playeru da mogu da kačim nešto više od CD-a. Jebeš motore, svakako se kotrljamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nepisano parvilo je da je svaki auto na slikama bolji nego sto je uzivo jer se na slikama ne vide sitinja ostecenja koja se vide kad se stane pored kola..

meni na slikama deluje ok ovaj grande ima lepa sedista Mp3 muziku kvake u boji samo mu felne fale da bude kompletan...

ako si bas zagjejan raspitaj se sto vise preko telefona...trazi jos neke slike da ti posalje na mail pitaj dal ima neka ulaganja kakvo je kvacilo plocice,paknovi i tako dalje pa ako smatras da ispunjava tvoje kriteriume pravac NS.

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru!

Znam da moram da pogledam automobil, al' me privukla činjenica da kupljen u Srbiji, sve može da se proveri,

a čini mi se da i cena nije velika (još i ako se spusti malo) za taj paket opreme, ako je auto u iole onakvom

stanju kao što je napisano. Za koliko bih mogao još da spustim cenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To stvarno ne mogu da ti kazem...sve zavisi koliko je coveku hitno neko ce spustiti cenu i 500 evra neko nece ni 200.

Gde je kupljen to je manje vise nebitno...bitno je kako je auto eksplatisan sto tesko mozes da znas sem ako kola ne kupis od nekog prijatelja...svaki auto na izlazku iz fabricke hale krece na razlicit put...neko ga ne cukne ni jednom za 5 godina neko ga vec posle mesec dana sastavi od banderu i izbaci iz ose..neko vozi normalno neko menja brzine u crvenoj zoni..itd...

To kako je eksplatisan i odrzvan se najblje vidi uzivo...ako je iz Srbije treba da ima servisnu knjzicu pa vidi kad su radjeni servisi....kazem ponovo ovaj grande bar na slikama deluje sasvim dobro..

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos odlucan trenutno gledam a voleo bih sve da znam. Treba mi manji auto ali sa 5 vrata jer je tako i meni lakse a i suvozacu, auto mi je u 90% slucajeva potreban za po gradu. Razmatram Grande punto 1.3 mjet ili Polo 1.4d ili Reno clio 1.5d Svi automobili su oko 2007-2008 godiste.

Najvise me privlaci Grande punto jer je jeftin za obdrzavanje, ne prelazim veliku kilometrazu ali ipak voznja po gradu ubija auto.

Na sta treba obratiti posebno paznju kod kupovine, mogu li sam proveriti originalnost kilometraze nekom dijagnostikom jer je kilometraza najvaznjija stvar da bih vido odmah na cemu sam? 99% njih vracaju kilometraze, zato se i bojim

Zasto nema Grande punto sa 1.6 mjet kao Bravo ???

Bio mi je u ponudi Grande punto 1.3 mjet sa 90ks-6 brzina-full oprema sve i svasta 2008*god sa predjenih 70.000....razmisljao sam ali sam shvatio da je jos rano za kupovinu pa nisam hteo da se zalecem dok se ne uputim lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na forumu reno,recice ti reno,na forumu fiata,fiat.

Ja bih glasao za Fiat bez obzira na sve,bas zbog cene odrzavanja,a cene ce jos i padati.Posto ce ti auto trebati za grad,nema tu neke velike diskusije,ovaj je bolji ovako,ovaj onako.Ako ti treba auto da te sluzi,sa sto manjim troskom odrzavanja onda ti je to punto.Bila bi ti dobra i varijanta 1.2/1.4/8v sa plinom na primer,jer je malo skuplji mjet.

Opet pitaj Matea,Sasu i tako moke koji voze gp,a sto se tice izgleda,mislim da je gp u prednosti od eksterijera do enterijera. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane sto se kilometrze tice pogledaj ovu temu

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43009&pid=791564&st=20entry791564

Vidim da te kobka to sto nema 1.6 mjet u GP-a , ima al tek od kasne 2008 citaj 2009 godine.. do skoro sam ja i mislio da je to neka greska ali po Wikipediji to pise a i oglsi sa Mobile.de to govore do duse ima svga 4 auta sa tim motorom.uglavnom je 1.3 75ks

f60.jpg

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=151921229&__lp=24&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=8800&makeModelVariant1.modelId=44&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT〈=en&pageNumber=23

do duse bas su retki ti 1.6 inace ja sam poceo da se zanimam za taj motor ali jos uvek ga malo ima kod nas....

Kada sam gledao da kupim kola i clio je bio opcija pored GP ali sada shvatam da je Gp jednostavno lpsi od clia to je moje misljenje...kao sto bane rece mi smo ovde nekako ipak za nijansu naklonjeniji ovima iz Torina...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bas gledam Bravo ima sa 1.6 mjet motorom a Grande punto nisam nasao. Pronasao sam Grande punto 2008 godiste sa 1.3 mjet motorom 90ks i menjac sa 6 brzina a od opreme sve i svasta da kazem pun opreme takvo bi mi nesto odgovaralo samo se plasim da nije mali motor 1.3 vise bi mi odgovarao 1.6... Vozio sam punto 3 mjet 1.3 i ide super ovako po gradu kada je pun auto oseca dosta a Grande punto je malo tezi od obicnog tamo ovamo...

Na sta treba najvise obratiti paznje kod kupovine Fiata, kako da proverim pravu kilometrazu sam ?

Jer su prodavci povezani sa njihovim majstorima te bi teranje na neki servis bilo uzaludno jer ne kupujem auto u svom gradu vec u nekom drugom gde ne poznajem nikoga to je sigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilometraza je presudna stvar. Ja sam proverio auto na najnovijoj bosch dijagnostici kao i na Brain Bee i potvrdilo mi je stanje kakvo je bilo kada sam kupio auto. Skoro je jedan prijatelj kupio GP sa 75K na tabli. Čim se sedne vidi se da je u odnosu na mog malo izlizaniji (volan, papučice, sedišta), menjač ima malo lufta idt. Spolja izgleda super. Dijagnostika je pokazala nešto oko 150K, što je realno za njega. Tako da se svašta ovde prodaje za sličan novac. A razlika između mog i tog je velika u stanju i istrošenosti, a na tržistu se kreću po jako sličnim cenama.

Treba samo otvoriti dobro oči i sve će biti ok. Nemoj samo zaliti 200-400 eura ako nađeš neki u boljem stanju, jer ćeš svakako jeftinije proći kupovinom boljeg ako gledaš na duže staze.

Ja sam sa mojim prezadovoljam, prešao sam oko 17K bez problema. Sada je na oko 54000. Sve preporuke za GP.

Jedino ima pitanje zašto gledaš dizela, ako ti cena vožnje igra ulogu meni je sa plinom prilično jeftinije nego kada bi vozio na dizel. A održavanje dizela je druga stavka.

p.s. GP je super, jedino me muči što već neko vreme razmišljam o novom Fiat Bravo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milane vozio sam punta eva 95 ks mogu ti reci da auto ide dobro ali bas to sto ti kazes dobro je isao i taj tvoj punto od 70 ks dok u njega ne sedne cetvrta osoba...na forumu ima jedan ili dva clana koja voze taj od 90ks pa ako slucajno vide ovo bilo bi dobro da ti oni kazu svoje utiske....

Sto gp 1.6 tice kazem veoma je redak na Mobile.de ih ima svega 4 komada sto znaci da je verovatnica da se pojavi na sajtu Polovni automobili bas mala...

treba proveriti dosta toga...pocev od opsteg stanja auta enterier eksterier....motor...menjac, kvacilo,dal neki od mnogobrojnih senzora prijavlje nesto racunaru, onda na kanalu da ga pogledas d..limarija nemoj da te cudi ako se naidjes na nekog kome su rubovi poceli da rdjaju desva se i to...bacis pogled na stakla dal su isto godiste ne...sme da bude mladje od auta tipa auto je 2006 a soferka i recimo bocno staklo su 2009...itd

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milane punto 1.3 70 ks koji si ti vozio može da se uporedi samo sa grande puntom od 75 ks,koji ima malo više kg ali i 5 ks više i 10 NM (190 a punto 180 pri 1750 obrtaja oba ) pa su im i ubrzanja do 100km/h ista 13,6.

Grande punto 1.3 90 ks ima 200 NM ,i ima ubrzanje do 100 11.9 sekundi, što znači da ima i bolja međuubrzanja koja su mnogo potrebnija. pa mislim da nikako ne može da se upoređuje ubrzanje sa 1.3 70 ks iako je on lakši skoro 300 kg od GP. U najgorem slučaju GP od 90 ks sa 4 putnika i uključenom klimom mođe da ima ubrzanje kao prazan GP 75 ks i punto 70 ks bez klime! jer ipak ne može tih 15 ks i 20 NM da se izgubi tek tako...

E sad ako si ljubitelj brzine onda GP 1.9 120 ks koji ima ubrzanje oko 10 sekundi,ali i skuplju registraciju,veću potrošnju skuplje održavanje ima kaiš a ne lanac itd... Kao što je rekao Mateo GP 1.6 je nemoguće naći kod nas i mislim da je 1.3 90 ks i6 brzina pravi izbor za taj auto,neki kompromis performansi i jeftinog održavanja

Ja vozim GP 75 ks 2 godine i prezadovoljan sam,ubrzanja su zadovoljavajuća mada bi ipak voleo da imam verziju od 90 ks. U svakom slučaju na dobrom si putu jer je GP bolji od oba automobila koja si gore naveo,jedino je klio malo udobniji i ništa više ali zato 1.5 dci ima fabričku gresku na pumpi stvaraju se opiljci koji se vraćaju u rezervoar pa posle zeznu i dizne i pumpu uglavnom na 100 do 150.000 km a pemot pumpe i zamena dizni od 1100 evra pa na gore... pa ti je moj savet da izbegneš klio, jer večina polovnih je baš na toj kilometraži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milose ako zalis za tih 15 ks, treba drugar ovih dana da radi cip za svom G.puntu 1.3 75 ks pa ako hoces prenecu ti njegove utiske kad prodje jedno nedelja dve, ocekuje od 95 do 98 ks....a mozda ce i on da se oglasi posto je clan foruma...

inace Manfred sa foruma mi je rekao da je cuo da 1.3 90 ks ima veci turbo lag od 1.3 75...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mоguće nisam vozio taj od 90 ks,a čip je interesantno rešenje radio sam čip na astri 2.0 dti kod Ćurčića pre 4 godine i stvarno je bilo osetne razlike,auto je imao mnogo bolja ubrzanja i vukao je na manjim obrtajima..

Baš me interesuje kako ide GP posle čipa,javi kakvi su rezultati... i ja razmišljam o tome samo finansijski nikako da to dože na red...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada su se pojavili GP na oglasima 1.3 mjet 2007 za 4.500e ali imaju predjenih 140.000 a ja sto sam malo ranije nasao GP 1.3 sa 90ks i 6 brzina i sa 70.000 predjenih je bio 6.000e...jeste velika razlika ali skupio bih i 6.000 samo da znam da je to prava kilometraza i da je auto bas kako treba za tu cenu.

I sada ovako imam jedno interesanto pitanje na oglasima sam zapazio 2 GP sa 2 goine razlike, istim motorima tj 1.3 a razlicitom konjskom snagom a motori se razlikuju na slikama skroz zna li neko da objasni sta je u pitanju bas me zanim...

b91.jpg b92.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova slika za motor od 75 ks nije dobra ! ja imam GP sa 75 ks i izgleda potpuno isto kao taj na slici od 90 ks ! i treba da izgledaju isto jer su na prvi pogled isti,razlika je u diznama ,turbini ... a to se golim okom ne vidi... znači kad otvoriš haubu oba izgledaju tako

ova slika što si okačio za motor od 75 ks meni liči kao da je to motor od benzinca a ne 1.3 mjet, a to mogu da ti potvrde ovi što voze benzince

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je... ova prva slika je benzinac 1.2 ili 1.4 al mislim da je 1.4 jer moj na usisnoj platici nema tu neku budzu koja ne znam tacno cemu sluzi

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova slika za motor od 75 ks nije dobra ! ja imam GP sa 75 ks i izgleda potpuno isto kao taj na slici od 90 ks ! i treba da izgledaju isto jer su na prvi pogled isti,razlika je u diznama ,turbini ... a to se golim okom ne vidi... znači kad otvoriš haubu oba izgledaju tako

Ova slika što si okačio za motor od 75 ks meni liči kao da je to motor od benzinca a ne 1.3 mjet, a to mogu da ti potvrde ovi što voze benzince

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlucio sam se za kupovinu GP-a, ali imam dilemu oko izbora motora tj da li uzeti dizel sa 75 ili 90ks. Bio sam zagrejan za kupovinu jace verzije, ali citajuci razne forume primetio sam da je jaca verzija i osetno skuplja za odrzavanje, ili gresim?

Konkretno brine me cena plivajuceg zamajca, posto kupovinom polovnjaka mislim da je zamena neizbezna. Da li oba motora imaju DPF filter, i ako da od kog godista? Napominjem da bi 99% vremena auto bio vozen u gradu, tako da je to mozda jos jedan plus u korist slabijeg motora.

Unapred hvala na odgovorima.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tema na forumu, čovek je rekao da je set kvačila sa plivajućim za GP 90ks 6 brzina platio 820 evra sa rukama, ako se dobro sećam.

EDIT: nađoh.

Edited by Zvukoljub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...