Jump to content

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

FAS Euroauto Goran Vlada
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Kompresor klime se ne pali ispod 4-5C spoljne temperature, sto ce verovatno sutra biti slucaj.

Ivane hvala, uteracemo auto u garazu kod mene ako treba. Da li i kod manuelnih klima na GP to isto vazi ?  To za niske temp. i paljenje kompresora ?

^^^

Kompresor je sastavni deo klima uredjaja, samo je njegova kabinska kontrola manuelna ili digitalna ;) .

Pozdrav svim clanovima i unapred hvala na pomoci. Naime razmisljam o kupovini automobila polovnog naravno, sve sto znam o njima je ono sto sam saznao na forumima u poslednje vreme. Dosao sam do nekog zakljucka da je grande punto auto koji bih zeleo. Novac koji sam spreman da uložim je oko 3000 evra, eventualno malo preko. Znaci za kupovinu i posle sredjivanje. Ono sto sam procitao je da su benzinci jeftiniji za odrzavanje a posto ne volim d aidem po majstorima citao sam da se manje kvare... Auto mi treba za pretezno gradsku voznju (Beograd) eventualno odlazak na more i neka putovanja po Srbiji. Zanima me jesu li pouzdani i da li je to dobar auto za mene kao pocetnika? Mozda sam oduzio ovo sve ali to je samo da bih mogao da dobijem konkretniji odgovor. Jos jednom hvala svima unapred! :)

Edited by neshaoct
spojeno

@Aleksandar324

Pozdrav i dobrodoslica na forum ;) !

Evo imas ovde 132 strane o kupovini GP, pa navali :) . Salu na stranu, iscitaj bar nekoliko poslednjih strana, vodila se identicna polemika pa ces imati i aktuelne podatke sa trzista i cene.

Ovu nepotrebno otvorenu temu i pitanje cemo spojiti sa tom postojecom temom, slobodno nadalje pisi u njoj: 

Edited by Ivan

On 12/1/2019 at 11:50 PM, mitros said:

Molim za misljenje o ovom autu,vredi li se cimati oko njega? Zvao sam vlasnika i pitao ima li neku knjizicu sa dokazom o uradjenom veliko i malom servisu...kaze nema jer je radio prijatelj!!!(sta sve ljudi sebi dozvoljavaju da takve stvari ne upisuju).Kod njega je 2,5 god,uvezen pre 3. Pitam za km,(mnogo mala) kaze tako je dosao sa tadasnjom km.U kakvom je stanju klima,kaze valjda radi jer je nije palio od leta???Sta je sa DPF filterom,kaze da ga je prao,jer se nije ukljucivala automatika,tj morali su u servisu da softverski startuju automatiku,tako mu je receno..Nije stavio slike unutrasnjosti...itd.

Mnogo nelogicnosti ili ja samo umisljam,a da zapucam do vrnjacke banje ako je bez veze...vredi li???Inace ove slike su profi i boja je dobra.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15167594/fiat-grande-punto-evo

Screenshot 2019-12-01 23.48.26.png

Screenshot 2019-12-01 23.48.57.png

Ovo nije Evo vec Grande Punto (EVO je bio izmegju 2010 -2012), DPF uglavnom ima zivotni vek (pre nego sto se zacepi i mora prinudna regeneracija - masinsko cistenje) oko 200k km i plus ona prica sa velikim servisom (koji se radi na oko 200k km) je nekako manje verovatna.....ja mislim da se radi o auto koji ima preko 200k km i mislim da je Euro 5 a ne Euro 6.

Evo jedan primer kao ilustracija, kod mene u MKD, mnogo su retki ti modeli koji trazis (Grande Punto 2013-, 1,3 mjet 75/86 ks), ali bio jedan primerak, uvezen od oficijalnog servisa/zastupnika za Fiat u MK (Kumanovo), ova firma bavi se i uvozom auta iz Svajcarske. Auto (Grande 2014 sa 1,3 mjet 75 ks) je imao 180k km na satu, sa servisnom knizicom, ova firma je uradila veliki servis (sa garancijom od 5 godina), 4 skoro nove gume, auto je bio bez mane a startna cena od 4.800, auto prodat za 4.500 e.

5 hours ago, Filip MK said:

Ovo nije Evo vec Grande Punto (EVO je bio izmegju 2010 -2012)

Ne, nego ponovo samo Punto ;) .

Valjda cemo nekad na ovo temi utvrditi gradivo... 05-09 Grande Punto, 09-11 Punto Evo, 12-18 Punto (MY2012).

Vec cuveno zabarsko nepotrebno brljanje sa imenima modela.

34 minutes ago, Ivan said:

Ne, nego ponovo samo Punto ;) .

Valjda cemo nekad na ovo temi utvrditi gradivo... 05-09 Grande Punto, 09-11 Punto Evo, 12-18 Punto (MY2012).

Vec cuveno zabarsko nepotrebno brljanje sa imenima modela.

Ako gledamo oglase za prodaju,tek tu se nista ne bi znalo.Svako ga krsti kako mu padne na pamet.Zato prilikom pretrage na PA moram da cekiram sve 3 pojedinacne opcije ,(Grande punto,Evo, i Punto):rant::rtfm:

1 hour ago, mitros said:

Svako ga krsti kako mu padne na pamet

Slazem se sa tobom oko pretrage, ali tako je kada poznavaoci diktiraju svojim znanjem :) .

Ne samo imenima, nego su recimo i tehnicki u eLearn specifikaciji GP/Punto Evo/Punto razdvojeni modeli iz vise razloga. A moze se i videti zasto kada se malo udubi u problematiku. Za razliku od vecine drugih Fiatovih modela, koji se vode samo kao dodatna MY verzija (restyle verzija), do izlaska novog modela. Stvar je u tome sto fakticki skoro deceniju i po Fiat nije izbacio pravi novi model, sa novim kodnim imenom u Subcompact klasi (na kraju su ga nedavno i ubili). I to su pokusavali da nadomeste promenama imena modela, cime su samo napravili konfuziju i sebi i ostalima - tako tipicno za Zabare.

Edited by Ivan

Dobro jutro dragi forumasi...

Molim vas da mi date misljenje o ovom autu, pogledaj te fotke jako dobro...

I najbitnije OPIS auta u oglasu, jako bitno da se lepo procita !

Unapred hvala !

Link oglasa >

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15604624/fiat-grande-punto-19-multijet

Fotke

cigi1.jpg

cigi2.jpg

cigi3.jpg

cigiopis.jpg

Mozda je bio neciji s foruma ?

Komentar neki za dizajn  smajlinga

Edited by saledelagano