Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Puklo ti je plasticno potkrilo. Tesko da je zbog veceg tocka , videlo bi se sa habanje sa unutrasnje strane. Verovatno naslonjeno negde ili od snega/leda...

Sto se tice suspleha, uvek preko VIN vozila moze da se proveri u ePer da li je fabricki isao (pricam generalno). Benzinci su vrlo cesto bez istog.

 

 

Znači nema ništa što popunjava tu prazninu ispred potkrila?A benzinci(kao ovaj moj,idu bez zaštite odozdo),tako su mi makar i na forumu,a i po otpadima(polovni),potvrdili.I ja mislim,lično,da je naslonjen na nešto ili sneg.

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, Duško0501 said:

tako su mi makar i po otpadima(polovni),potvrdili

Nemoj mnogo da im verujes ;), bar iz mog iskustva. Uvek prvo licno proverim, vise puta se desilo da pogrese, a da jos i licno odem za nesto i tacno znam sta mi treba. Iznesu desetu stvar, nekad iz neznanja, nekad sto mogu da provuku slican deo koji im stoji, barataju pogresnim informacijama za retke stvari, svega ima... Uvek vrlo lako mozes preko eLearn i ePer da proveris sta god te zanima.

Ogradjujem se unapred posto nisam vlasnik istog - ali pricam ti iz razloga jer mozda tu ide levi i desni deo suspleha, tj. nosaci i zastite ujedno (a i meni deluje da tu jos nesto fali, sa sve tom vezicom na tvojoj slici).

Tako je bar mene (Bravo MultiAir benzinac). Stigao je iz Svice sa tim fabrickim bocnim delovima/zastitama, a nije imao centralni suspleh. Ideja mi je bila da odmah kupim i postavim veliki, centralni suspleh koji sam imao na dizelu. Ali sam video da u ePer ni ne postoji fabricki. Na to mi je jos par kompetentnih ljudi savetovalo da ne budzim nista, zbog visokih temperatura motora. Evo primera kod mene, bocni plasticni delovi suspleha/zastite postoje za uneti VIN, a postoje i na autu:

Untitled3.thumb.png.8be37129b6d49d6a6619d9cb805b4e1c.png

 

Dok centralni suspleh za MultiAir 140 uopste ne postoji, opcija je disabled, precrtana i siva (u Compatibility polju moze da se vidi na koje ostale motorizacije taj deo ide):

Untitled4.thumb.png.e33d267737eafd8e180ebd0a41f55dab.png

 

Ovo naravno samo da ti ilustrujem - isto mozes da proveris i za svoj auto.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam do sada video,čitajući ovu temu,članovi su se žalili da nailaze često na varijante ePer koji ne rade...Ako nije problem ostavio bih ti broj šasije...?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno, kako god ti odgovara (mozes i na PM, da se ne frljamo ovde sa VIN)...

Pa cu ti pogledati, najmanji problem ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kliknes na "njegovo ime" , nik iz nekog njegovog posta pa ce ti izbaciti i opciju za slanje poruke :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao VIN, ovako stoje stvari. Centralni suspleh, kao sto smo i pretpostavili, fabricki nije predvidjen:

 

 Untitledp0.thumb.png.0f0a8267067b3fcd4c1e65aae61e14c0.png

 

Sto se tice bocnih zastita, postoji samo suvozacka (otvorio sam ti i Compatibility sifre, da vidis sta znace):

 

Untitledp2.thumb.png.b1d159d870dc1304d79796e32dc3b9b3.png

 

Taj levi, vozacki deo zastite po ePer nije predvidjen, koliko ja vidim. Slobodno neka se prakticno dopise i neko od vlasnika sa istom motorizacijom (Evo 1.4 8v).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako,što se mene tiče,ima lepu opremu,ipak nešto nedostaje...tempomat.Recite mi,da li je komplikovana naknadna ugradnja i šta sve treba odraditi?Ako je komplikovano,ostaće ovakakav kakav je.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Iako,što se mene tiče,ima lepu opremu,ipak nešto nedostaje...tempomat.Recite mi,da li je komplikovana naknadna ugradnja i šta sve treba odraditi?Ako je komplikovano,ostaće ovakakav kakav je.

Forumasi su ubacivali za oko 50e koliko se ja secam, nije strasno, samo treba naci rucicu na otpadu i nekog ko to sve spoji.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve to veze ima. Mislis ako ti pukne negde u pm dobro si prosao ako nije pokrivio ventile a ono slep sluzba skuplja od celog motora :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tu nekog rezona.Ali...prvo kupovina auta pre neki dan,Slava u nedelju,pa onda registracija.A moj rezon je,da ako mi treba po gradu da nešto završim,do sledeće plate,makar od havarije ne strahujem.Pa onda,ako neko stvarno zna,bilo bi više nego lepo.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

15 hours ago, mitros said:

GP EVO godiste od 2012 -2015

Trazis po pogresnom imenu :) .

Salu na stranu, u navedenom godistu je opet Punto.

Od 2009. do 2011. je bio Evo, a do 2009. Grande Punto.

Tradicionalno brljanje Zabara sa imenima modela u istoj klasi (cak i istim modelom) - cisto za zbunjivanje potencijalno zainteresovanih :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima od novog člana. Kupujem prvi auto i nisam iskusan vozač, tako da bih voleo da je dovoljno žustar da bude bezbedan na auto putu. Koristio bih ga po gradu ali i za povremena duža putovanja, 400-500km, ali ne verujem da ću prelaziti više od 10000 godišnje. U želji da pazarim GP, pročitao sam celu ovu temu u zadnjih par dana, i zaključio da mi je najbolje tražiti 1.4 16v za moje prohteve ali ne bih bio gadljiv ni na 1.3 75ks ili eventualno 84ks.

 

Ono u čemu sam u nedoumici je kakav auto mogu očekivati za novac koji sam spremio, a to je 3500€ za auto i 500€ za propratne troškove, u pogledu godišta, stanja, kilometraže itd. Gledajući oglase, čini mi se da stariji, 2006-7-8 idu ispod 3000 a mlađe od 2010 , evo varijante, za preko 4000 a da je za moj budžet neki vakum. Hteo bih neku ocenu šta bih realistično mogao uzeti za ovaj novac, da skrešem nerealna očekivanja pre nego što krenem u obilazak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svratim juce (ne budem lenj),na auto plac Balkan na starom sajmistu.pogledam ova 2 primerka
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15160373/fiat-grande-punto-13-mjetloungeevo  

Untitledx.thumb.png.99842671dfc4991308384015f04c35a5.png

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15049844/fiat-grande-punto-13-mjet-lounge

Untitledx1.thumb.png.ff43d6e784bdaadc18a64031913c3d30.png

 

Desava se sledece,

- ni jedan nema ESP iako je navedeno da imaju,pitaju da li mi je to bas bitno.

- kilometraza je veca za 20.000-30.000km nego sto je navedeno???(za 4 god.presao 200.000,alal vera na maloga batu).Inace daju pismenu garanciju na km.

- beskamatni kredit kojim se hvale,vazi samo ako se doplati 250e i to na oglasenu cenu,sto naravno u oglasu ne pise tako.

- i na kraju daju garanciju od 1 god ili 15.000km ali samo ako oni urade veliki servis,naravno o trosku kupca(250e),sto naravno u oglasu ne pise tako.

Znaci na oglasenu cenu treba za sve to jos dodati sa sve registracijom 750e,pa auto izadje 6500e,sto je mnogo mnogo je.

Otisao sam sludjeniji nego kad sam dosao.

Potraga se nastavlja...

 

 

 

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je prica da privatna lica kupuju na licitacijama vozila putem Balkana koja onda prodaju na njihovom placu. Tako da je moguce da se na placu zadese vozila od xx vlasnika. Prenosim kako sam cuo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipo! Pisao sam ovde pre par godina kada sam hteo da uzmem Grande-a ali to nisam učinio jer sam odlučio da vozim svoj auto još par godina koji sam sada prodao. Ponovo sam pročitao temu kompletnu i još par tema sa vašeg foruma. E sada ovako. Tražim Evo ili Punto (model posle Eva) ima na oglasima svašta i svakakvih prodavaca i još više raznih cena. Auto mi treba povremeno ne svakodnevno i ne prelazim mnogo, sa druge strane svaki dinar ušteđen na gorivu je veliki plus. Gledao sam benzince (zaobilazim EGR, DPF, dizne, boš pumpu, i td.) međutim benzinac sa malo boljom opremom (digitalna klima, esr, asr, tempomat, maglenke, lajsna na vratima, alu felne) teško je naći osim modela Air sa 135ks ili onaj sa 16v 105ks (koga ne volim zbog 6 brzina). Vratim se na 1.3 MJT... mnogo bolja oprema za istu ili manju cenu od benzinca, dizel bi mi možda bolje legao gledano na opremu ali kasniji problemi mogući sa (DPF, EGR i ostalim dizelaškim stvarima mi pomeraju pamet). Da li su najnoviji modeli (Punto) nešto bolje odrađeni u vezi DPF-a, EGR-a, dizna i td?  Kako se na kraju pokazao taj benzinac sa 105ks i 6 brzina, za turbo air sam pročitao da su rizični samo prvi 2010 godište.... Dajte neki savet oko odabira (benzinac- dizel, oprema-nikakva oprema).  

Edited by podunavac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi,ja sam pre 15 dana kupio Evo sa 1.4 8v benzincem.Da ne pričam o tom motoru(tek sam prvi rezervoar sipao),meni ide lepo.Oprema te interesuje,pa da počnem:digitalna dvozonska klima,sijalice čak i u bravama(unutra),daljinsko otključavanje(i prtljažnika),podizači napred,set za krpljenje guma,dnevna svetla,maglenke(pale se pri parkiranju,leva ili desna),retrovizori na struju sa grejanjem i zatamnjena zadnja stakla(nije fabrički,ali je uneto u potvrdu).Ako se setim još javiću.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...