Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Mislim da do 3000e moze da se nadje neki dobar, a motori su ti svi dobri, neces pogresiti koji god da uzmes, zavisi sta volis i za sta ti treba. U principu 1.2b je slabiji ali mu nista ne fali, posle njega idu 1.3dizeli, 1.4benz i 1.9dizel

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, soprano said:

Koji se motor pokazao kao najbolji?

svi su dobri al preporucujem ti 1.3mjet 66kw (90konja), vozim firmin Doblo sa njim.. za GPunta bi bio savrsen!

Edited by Zan Batist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je za po lokalu 1,2 ako je za dalja putovanja onda neki drugi model.GP po meni nema smisla sa velikim motorom.To treba da bude rentabilan auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da ima. A za motore-do sada su najbolje kotirani 1.4 16v i dizel 1.3. naravno da za ljute vozače ima i 1.4Turbo benzin ili 1.9mjet. na kraju krajeva, možda tebi radi posao i onaj od 1.2 8v i 65ks. To niko osim tebe ne može da zna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam još jednu nedoumicu. Da li kupiti na auto placu ili kod "domaćih" vlasnika? Kakva su vaša iskustva?

Poslato sa FRD-L09 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je prosto, kupis gde nadjes bolji primerak :D A brt glavobolja je to, auto od vlasnika ima prednost zato sto je registrovan, mozes lepo da ga probas, peoveris u servisu, obicno je neko i ulagao vec u njega..ovaj sa placa ili gledas na licu mesta ili tovaris na slep sluzbu i u servis. Sa placa obicno lepse izgleda, lepo je opran, nalickan, moze da se desi j da bude bolji posto je vozen preko ali to nije pravilo nikako..

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/11/2019 at 11:53 PM, soprano said:

Pozdrav svima na forumu.
Kupujem svoj prvi automobil i odluka je pala na GP. Da li se u cenovnom rangu do 3000€ može kupiti solidno očuvan auto?
Koji se motor pokazao kao najbolji?
Hvala unapred na odgovorima.

Poslato sa FRD-L09 pomoću Tapatoka
 

Da si blize pa da pogledas moj. Ali jos nista nisam nasao da ga zamenim za noviji.

On 6/6/2019 at 10:55 PM, rage_man said:

Sta je problem da sam kupis filtere i ulje i odneses u servis da ti zamene. Kad god bi tako uradio, visak ulja bi mi bio vracen

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Ja mali servis radim u INBACO Zemun,zakazem samo dan ranije,pola sata posla i gotovo.Visak ulja mi uvek vrate i jos kazu sta bi oni jos uradili,tj sta autu fali...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/13/2019 at 6:57 PM, mitros said:

Da si blize pa da pogledas moj. Ali jos nista nisam nasao da ga zamenim za noviji.

Ja mali servis radim u INBACO Zemun,zakazem samo dan ranije,pola sata posla i gotovo.Visak ulja mi uvek vrate i jos kazu sta bi oni jos uradili,tj sta autu fali...

Jel ides u Inbaco zato sto ih poznajes ili ovako?

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, Goksi1980 said:

Jel ides u Inbaco zato sto ih poznajes ili ovako?

Pa sad ih vec poznajem,posto vec nekoliko puta idem tamo.Inace ih nisam poznavao,nego pretrazivao po internetu.Mogu reci da su sasvim OK. Jedan primer da navedem,trazio sam oprugu amortizera za svog GP,svuda po oglasima i otpadima su trazili 20e,sa cenkanjem za 2000 din i dok platis montazu jedno 10e u proseku (ide do 1500din) kod njih je sve zajedno sa montazom 2500din !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, mitros said:

Pa sad ih vec poznajem,posto vec nekoliko puta idem tamo.Inace ih nisam poznavao,nego pretrazivao po internetu.Mogu reci da su sasvim OK. Jedan primer da navedem,trazio sam oprugu amortizera za svog GP,svuda po oglasima i otpadima su trazili 20e,sa cenkanjem za 2000 din i dok platis montazu jedno 10e u proseku (ide do 1500din) kod njih je sve zajedno sa montazom 2500din !!!

Mog kolegu su odrali po trapu a lose odradili posao.Ja bio par puta,odradili posao ali su imali naviku da truju(ne valja trap nista itd.. )

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Goksi1980 said:

Mog kolegu su odrali po trapu a lose odradili posao.Ja bio par puta,odradili posao ali su imali naviku da truju(ne valja trap nista itd.. )

E sad sta znaci truju,meni su rekli da pusta bosch pumpa i proverio sam kod Gorana i bili su u pravu

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, mitros said:

E sad sta znaci truju,meni su rekli da pusta bosch pumpa i proverio sam kod Gorana i bili su u pravu

Trovanje je kad si novi,nisi stalna musterija pa probaju da te oderu kao jarca pa ako prodje prodje..Takvih imas na svakom cosku.Meni je Goran rekao da pumpa visokog pritiska treba da se predihtuje a boshista(da ga ne reklamiram,popularan u BG)kojem je to specijalnost,kaze da ne treba.Hoces da mi kazes da je Goran nepogresiv?Ja verujem da su ljudi pogresili,greske se desavaju sto je normalno..ako nije tako neka ide na njihovu cast i ime.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/21/2019 at 2:06 PM, Goksi1980 said:

Trovanje je kad si novi,nisi stalna musterija pa probaju da te oderu kao jarca pa ako prodje prodje..Takvih imas na svakom cosku.Meni je Goran rekao da pumpa visokog pritiska treba da se predihtuje a boshista(da ga ne reklamiram,popularan u BG)kojem je to specijalnost,kaze da ne treba.Hoces da mi kazes da je Goran nepogresiv?Ja verujem da su ljudi pogresili,greske se desavaju sto je normalno..ako nije tako neka ide na njihovu cast i ime.

Pa vidi,nemam razloga da sumnjam da su hteli da me oderu,jer jednostavno oni ne rade ove pumpe.Samo su rekli da curi gorivo i da treba da to proverim,i Goran je takodje to isto konstatovao,tako da sam imao 2 nezavisna misljenja.

Edited by mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim za neki komentar za ovaj auto:

 https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13818926/fiat-grande-punto-evo-13-mjt 

 

Untitled.thumb.png.a5ce067d604c39510bebf62a35d31e4a.png

 

Kao prvo nije mi jasna pocetna cena,kao ni ovo spustanje za 1000e. Verovatno moze jos da se spusti?

 

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen oglasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, racunica je jasna, ovo sto prodaje su verovatno flotna vozila (ako pogledas slike sa placa) nekog sto je kupio ili iznajmljivao na godisnjem nivou od auto kuce a onda ih oni prodali ili dali na prodaju preko nekog placa. Inace 6.000 za ovaj auto je ne mnogo nego previse, za to se moze uzeti dosta ozbiljniji auto, a snizenje od 1.000e je samo priblizavanje realnoj ceni, a opet nije tolika (bar jos 400-500e nize). Ili ih je skoro dobio pa gleda da izvuce cifru na obrt a i bode oci, jel da ?
Svakako nije na odmet otici i videti, ako je u dobrom stanju.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaze prodavac da imaju tu cenu jer su njihova vozila najbolja (a cija nisu? :) ) uzimaju kaze uvek od neke ,ako sam dobro razumeo BNP pari banke (ili slican neki naziv). Znaci sluzbena vozila od zaposlenih u banci.
Sta bi ti licno pre uzeo ovog GP ili ovog Opela:

 https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14134496/opel-corsa-d-13-cdti-vservi , pod uslovom da im je cena ista?

 

Untitled1.thumb.png.70e7291cd171e8b7e038def9fc8ca3c0.png

 

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen oglasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ? Najbolja ? Kako kazu, svaki ciga svoga konja hvali, ali mu nemoj u zube gledati, nisam ni ja a ne moras ni ti

Za te pare (iskreno) ne bih ni gledao tu klasu, uzeo bih sto vozim i sad, sredio ga i ostatak parica u dzep i bog da me vidi (nisam ti mozda reprezentativan primerak za 'Sta ti mislis' jer ja nisam zahtevan mnogo po pitanju opreme, ali cu uvek uzvratiti sa 'Za sta tebi treba i sta zelis od opreme' ).

Ali posto se gleda ta klasa, Grandea bih sigurno jer je klasa iznad Corse i nudi vise mesta (ne mnogo ali dovoljno), cuveni 1.3 mjet (isti su doduse) i bolju (agresivniju i kako da kazem mladalacku) tablu i enterijer, corsa mi je tu monotona.

Ofc, zakacis oba na dijagnostiku i kod majstora pa sagledas.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corsa D i Grande Punto su potpuno isti auti, dele istu platformu i iste (fiatove) dizel motore. Razlike su samo kozmetičke prirode. Meni lično Grande malo lepši, možda sam subjektivan jer sam godinama bio vlasnik istog :D Tako da tu nema šta je bolje, isto je... e sad, moram primetiti da Corsa kod nas malko bolje drži cenu, ipak je Opel malo popularniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Vozim Mareu od 2007 godine. Konacno je dotrajala i vise mi se ne isplati ulagati u nju. Resio sam da kupim novi auto i dvoumim se izmedju novog Brava i Punta evo. Merio sam svoje potrebe, cenu registracije, guma, odrzavanja i dosao do zakljucka da mi je bolje da kupim punta 1,3. Prelazim godisnje oko 15 hiljada. Od toga je 10k grad, ostalo je letovanje i medjugradska voznja. Posto necu auto menjati ponovo bar 5 godina, osim ako ne dobijem na lutriji, onda gledam da izaberem neki model sa najboljom opremom i sto mladji. Recimo kao ova dva https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13969859/fiat-grande-punto-evo-13mjet-ful-novhttps://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14489629/fiat-grande-punto-evo-13-mjt .Oni vec dugo stoje i ne prodaju se. Ne znam da li je zbog cene ili imaju nekih mana. Vredi li dati toliki novac za punta? Bilo koji savet je dobrodosao. Hvala.

 

5d4adc55c8f7d_2019-08-0716_11_32-FiatGrandePuntoEvo1.3mjetFulNov_PolovniAutomobili.thumb.png.aeefb6c7b65f047fd189f9cb4bd8d9e1.png  5d4adc57cf53c_2019-08-0716_11_58-FiatGrandePuntoEVO1.3MJT_PolovniAutomobili.thumb.png.f57acbcec7bca860067efc1fc527724d.png

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi da zaobidjes placeve, pogotovo Sabac. Da li se vredi dati toliki novac ili ne je subjektivno misljenje. Ja sam vozio GP 2006to i iskreno ne verujem da cu vise kupiti fiata. Ne zato sto se nesto mnogo kvario, vec mi ugodjaj u voznji nije taj koji meni odgovara. Neko na primer vise voli francuza, a neko tvrdjeg nemca, sve zavisi.

 

Sigurno je to i zbog starosti automobila koji sam vozio, mada sam probao 500L i Bravo i opet mi nije to to. Moj savet ti je da prvo provozas auto koji zelis da kupis, ne moras ici bas na taj plac, vidi koji ti je najblizi u tom godistu i onda odluci vredi li ili ne.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovo nije punto nego grande punto i to dizel 2012god, sto ne bi vredeo? :D Uvek mozes da kupis golfa5 ili audi a3 2003god za te pare :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, CikaKURE said:

Pozdrav svima. Vozim Mareu od 2007 godine. Konacno je dotrajala i vise mi se ne isplati ulagati u nju. Resio sam da kupim novi auto i dvoumim se izmedju novog Brava i Punta evo. Merio sam svoje potrebe, cenu registracije, guma, odrzavanja i dosao do zakljucka da mi je bolje da kupim punta 1,3. Prelazim godisnje oko 15 hiljada. Od toga je 10k grad, ostalo je letovanje i medjugradska voznja. Posto necu auto menjati ponovo bar 5 godina, osim ako ne dobijem na lutriji, onda gledam da izaberem neki model sa najboljom opremom i sto mladji. Recimo kao ova dva https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13969859/fiat-grande-punto-evo-13mjet-ful-novhttps://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14489629/fiat-grande-punto-evo-13-mjt .Oni vec dugo stoje i ne prodaju se. Ne znam da li je zbog cene ili imaju nekih mana. Vredi li dati toliki novac za punta? Bilo koji savet je dobrodosao. Hvala.

 

5d4adc55c8f7d_2019-08-0716_11_32-FiatGrandePuntoEvo1.3mjetFulNov_PolovniAutomobili.thumb.png.aeefb6c7b65f047fd189f9cb4bd8d9e1.png  5d4adc57cf53c_2019-08-0716_11_58-FiatGrandePuntoEVO1.3MJT_PolovniAutomobili.thumb.png.f57acbcec7bca860067efc1fc527724d.png

Pitam ja lika iz Sapca,zasto stavljate da ima sve od opreme kad se na prvi pogled vidi na nema.On kaze: "Moze mi se". Tako da sam sa Sapcem zavrsio. Inace svi prodavci cekiraju u oglasima da imaju sve od opreme,a u 80% slucajeva je APP (ako prodje prodje).Inace sto se cena tice,mogu da traze kolko hoce,imam saznanja za koliko se prodaju,a od prilike ide ovako. GP 2010-4000e,2012-4200e,2014,4650e,meni promace za dlaku na placu  ovaj GP 2014 za 4650 (trazio 4800),pa sam mu narucio da nabavi  ako moze slican takav.Ove cene ovde koje si naveo su bezobrazno visoke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se cini puno. Znam da bih za ove pare mogao da kupim golf V 2008 ili bravo 2010,ali čini mi se da su troškovi posedovanja mnogi veći.

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troskovi posedovanja jesu veci u teoriji ali nije to neka razlika, drugo, ako kupis dobar primerak neces ni primetiti ali ako hoces auto kao sto kazes da ga ne menjas narednih 100god onda uvek ides na sto mladji sa manje km

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...