Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

2 minutes ago, Goksi1980 said:

Ima razlike u pocetnom ulaganju itekako,u odrzavanju ne toliko(mali servis ti je skuplji kod dizela).Za 1.3 racunaj da odvojis 400-500e sa strane.Obrati paznju da li dimi kao tenk,varira br obrtaja na leru,set kvacila,trap..znaju da ubace glupani regulator pritiska od sasvim drugog auta.Bregaste osovine su mana tog motora,tad nema kompresiju na jednom cilindru.Ovo ti pricam iz sopstvenog iskustva,ja sam hvala bogu imao malo srece sto imam dobrog i postenog majstora.Za 10 hiljada godisnje ne razmisljaj o dizelu,benzinac 1.4 bi bio pun pogodak,ganjaj njega :-)

 

Hvala na odgovoru. Benzinca cu i ganjati. Plus verujem da ti 1.2 i 1.4 motori ne bi trebalo da budu problem za odrzavanje vecini majstora. Gledam da imaju oko 100 000 - 130 000km na satu, ne bih bas nekog sa 150 000km+ , tako da trenutno sam u fazi trazenja. Ko ima jos po neke savete vezano za kupovinu ovog automobila, slobodono pisite, a ja cu obavestavati kako napreduje kupovina. Hvala jos jednom svima na odgovorima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako gledas 1.4 Multiair(ide u Evo modele od 2010god) , obavezno proveri kad je menjan multiar, jer je to zamenski deo. Nisam ni ja znao, ali na oko 150000km kazu da bi trebalo da ide nov. 

 

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Ne znam hocu li bas za te pare naci neki u dobrom stanju a da je noviji od 2009. godista, ali imacu u vidu ukoliko uleti neki Evo model. Evo modeli su mi za nijansu lepsi unutra, ali necu sitnicariti, i obican Grande Punto mi je lep.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdarv,
Gledao juce jednog Evo Punta 2009.
Malo su mu zazori na zadnjem braniku nejednaki... Sta mislite da li mozda skidano pa nije namesteno lepo ili se spustio branik?b36575f4be531206f705fcc71851b9d7.jpg5547c486fee038f98d4462a370618d8f.jpg

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk


Ovo je sasvim normalno kod grandea sto se tice zazora, tako je bilo i na mom kog sam preuzeo novog u delti...kao i hauba koja ima na jednoj strani siri zazor u odnosu na drugu pa izgleda kao da je naknadno stavljana nova...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, gile smederevo said:

Ako gledas 1.4 Multiair(ide u Evo modele od 2010god) , obavezno proveri kad je menjan multiar, jer je to zamenski deo. Nisam ni ja znao, ali na oko 150000km kazu da bi trebalo da ide nov. 

Kao i sve ostalo zavisi pre svega od odrzavanja, redovne zamene ulja i MultiAir filtera. Sa'ranjivali su ga i ranije, a zna da traje i dosta duze, naravno da za neke stvari postoji mogucnost popravke. Prve verzije su imale problemcica sa uljnim kanalima hidro-razvoda, koji su brzo reseni. U svakom slucaju sistem koji daje vrlo lepe performanse (prilican obrtni na niskim rpm pre svega) i manju potrosnju, ali vozilo treba dobro pretresti i imati u vidu potencijalni trosak za njegov servis tokom eksploatacije.

Sto se Punta Evo tice, isao je u verziji samo sa MultiAir, to je 105 KS varijanta. Po meni se MA isplati jedino ko trazi malo lepse performanse - u verziji MultiAir Turbo, koji je u Evu od 135 KS i 206Nm.

A s' obzirom da je prvi auto u pitanju, uglavnom nezahtevna gradska voznja, mnogo je bolja varijanta u vidu vec pomenutih FIRE atmosferaca (1.2 ili 1.4) ili 1.3 MultiJet. MultiAir se takodje ne bi uklopio u pomenutu cenu, pre svega zbog godista.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Decak Iz Vode said:

Za nas iz poslednjih klupa...razlika izmedju TwinAir i MultiAir motora je - sta/u cemu? :wacko:

Generalno, MultiAir je Fiatova tehnologija primenjevina od 2010. Kao sto je na dizelima poenta ubrizgavanje goriva (gde je Fiat napravio revoluciju sa CommonRail, tj. UniJet/JTD pa MultiJet), kod benzinaca je poenta usisavanje vazduha gde su pokusali da ponove slican efekat lansirajuci MultiAir.

U pitanju je sistem varijabilnog otvaranja ventila, koji omogucava mnogo efikasniju kontrolu usisa vazduha u odnosu na klasicni mehanicki sistem pomocu bregaste. U najkracem, elektro-hidraulicki podizac sastoji se iz klipa, komore u kojoj se nalazi ulje i elektromagnetnog ventila koji kontrolise protok (a koji opet kontrolise ECU). Kolicinom ulja u komori, oderedjuje se hod ventila, a sistem moze raditi u nekoliko rezima: Full Lift, LIVO, EIVC, Partial Load i MultiLift:

 

MultiAir_Modes.thumb.jpg.b19d3d39c1a52426f5218f7c369faea0.jpg

 

Da ne davim :) , to je tehnicki u najkracem. U praksi, omogucava vecu snagu, primetno veci obrtni na niskim rpm, manju potrosnju i manju emisiju CO2.

Sto se implementacije tice, prva izvedba je bila 1.4 MultiAir, koji je bio motor godine 2010. Dvocilindricna izvedba je TwinAir (pomenu vec kolega @gile smederevo), koji godinu dana kasnije takodje osvaja nagradu za najbolji motor godine, najbolji motor ispod 1 litra, najbolji Eko motor...

Ono sto je u praksi bitno - MultiAir moze biti atmosferski (u zavisnosti od broja cilindara, oznake su mu samo TwinAir ili MultiAir). A po meni mnogo bolja varijanta ako se vec upusta u tu pricu i traze sportskije karakteristike, turbo varijanta TwinAir Turbo, odnosno MultiAir Turbo (u vise varijacija snaga).

Konkretno u Puntu Evo, mozete natrcati na 2 varijante: MultiAir od 105 KS i MultiAir Turbo od 135 KS. Postoje i izvedbe od 165 i 180KS, ali samo za verzije Abarth i Abarth SS, ovde ih nisam licno vidjao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko bi motor 1.2 bio adekvatan za Grande Punta. Naime, vozim Pandu sa tim motorom (1.2 69KS), a mislim da je u Grande Puntu isti taj motor. Za Pandu je ovaj motor stvarno adekvatan, naročito za grad, za šta je Panda prevashodno i namenjena. Takođe na auto putu se bez problema može održavati normalna puta brzina, ali problem je magistrala, odnosno preticanja. Tu se najviše oseća nedostatak snage, obrtnog momenta ili šta već. Grande Punto je ipak veći i teži autobobli od Pande, pa ne znam kako bi to sve kod njega išlo. Inače u Pandi, sa njenom težinom, ovaj motor je veoma ekonomičan i po meni najveća prednost tj. ono što se meni lično najviše sviđa je njegova elastičnost. Znači po gradu nikada ne dođete u situaciju da auto neće da ide, jer ste u previsokoj brzini, što je meni, koji inače vozim defanzivno, velika prednost. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/8/2018 at 8:34 PM, Ivan said:

Kao i sve ostalo zavisi pre svega od odrzavanja, redovne zamene ulja i MultiAir filtera. Sa'ranjivali su ga i ranije, a zna da traje i dosta duze, naravno da za neke stvari postoji mogucnost popravke. Prve verzije su imale problemcica sa uljnim kanalima hidro-razvoda, koji su brzo reseni. U svakom slucaju sistem koji daje vrlo lepe performanse (prilican obrtni na niskim rpm pre svega) i manju potrosnju, ali vozilo treba dobro pretresti i imati u vidu potencijalni trosak za njegov servis tokom eksploatacije.

Sto se Punta Evo tice, isao je u verziji samo sa MultiAir, to je 105 KS varijanta. Po meni se MA isplati jedino ko trazi malo lepse performanse - u verziji MultiAir Turbo, koji je u Evu od 135 KS i 206Nm.

A s' obzirom da je prvi auto u pitanju, uglavnom nezahtevna gradska voznja, mnogo je bolja varijanta u vidu vec pomenutih FIRE atmosferaca (1.2 ili 1.4) ili 1.3 MultiJet. MultiAir se takodje ne bi uklopio u pomenutu cenu, pre svega zbog godista.

 

Hvala na odgovoru. Gledam motore 1.2 i 1.4 , pa sad koji uleti, nek taj bude :) Cekam da uleti neki dobar u Novom Sadu i okolini, to mi je najblize jer trenutno nemam kola na raspolaganju. Verovatno bi meni i 1.2 benzinac zaista bio dovoljan, ali ako se nadje neki dobar 1.4 necu se buniti. Na sta obratiti paznju prilikom pregleda vozila, konkretno 1.2 i 1.4 benzinci? Ako je od fizickog lica, to nije problem, provoza se, oseti se malo auto. Na placevima tesko da ce dozvoliti bilo kakav vid voznje pre kupovine, a nisam bas siguran ni da bi dozvolili pregled od strane "mog licnog" majstora.

Edited by MarkoZR91
zafalilo slovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ne dozvole treba li ti još neki razlog da se okreneš i odeš?

Da li kupuješ auto na placu ili u kockarnici pa kako ti se zalomi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, zaista ne treba nijedan razlog vise :D Ali znas kakve sve price postoje na placevima.. Pogledas samo opise nekih polovnjaka i sve ti je jasno.. Pregled od strane njihovog majstora itd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma daaaaa!

10 majstora sa sve dizalicom i svim mogućim dijagnostikama imaš pravo da dovedeš kao i par limara i lakirer da mere debljinu laka!

Šta da im odvezeš krš sa placa na njihovu reč da je to extra auto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okacicu ja posle neku sliku GP 1.4 77ks, kraj 2007, 105000 kupljen kod nas. Drugi vlasnik, automatska klima, menjano kvacilo, termostat kod Bogunovica posto ni jedan iz prodavnice nije valjao, svecice, mali servis, stabilizator... nikad udaran, zadnjih 30000 vozen na otvorenom ugla (najdalje Cirih-Milano i nazad). Cena je malo veca ali je auto bez mane... 3800€

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Zvezdo said:

Ma daaaaa!

10 majstora sa sve dizalicom i svim mogućim dijagnostikama imaš pravo da dovedeš kao i par limara i lakirer da mere debljinu laka!

Šta da im odvezeš krš sa placa na njihovu reč da je to extra auto!

Slazem se s tvojim recima, ali ja nemam nista od toga. Zvao sam mog majstora da ide sa mnom, ponudio mu i nagradu, odbio je jer kako kaze "da ja kazem da je dobar pa da se ispostavi da nesto ne valja, posle sam ja kriv". Zato se i nadam nekom modelu od fizickog lica, da je registrovan pa da mogu da ga oteram kod majstora da ga pregleda. 

9 minutes ago, Ticma said:

Okacicu ja posle neku sliku GP 1.4 77ks, kraj 2007, 105000 kupljen kod nas. Drugi vlasnik, automatska klima, menjano kvacilo, termostat kod Bogunovica posto ni jedan iz prodavnice nije valjao, svecice, mali servis, stabilizator... nikad udaran, zadnjih 30000 vozen na otvorenom ugla (najdalje Cirih-Milano i nazad). Cena je malo veca ali je auto bez mane... 3800€

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Znas li mozda odakle je? I nadam se da nije sa placa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na svetu ne postoji majstor koji će ti nakon bilo kakvog pregleda polovnih auta garantovati nešto i samim time ti ga ne možeš kriviti. 

Remen ili lanac može izgledati odlično ali isto tako i već sutradan pući, tko može garantovati da radilica neće pući?

Garancija postoji na novi auto ali ne garantuju da se auto neće pokvariti ili stati negde na putu. Dakle sreća je veoma bitan faktor pogotovo pri kupovini polovnog vozila....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znas li mozda odakle je? I nadam se da nije sa placa
Burazerov auto, nije sa placa

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor mu može očitati greške ali šta će da crkne od senzora sutra to nitko ne zna. Dakle majstor ti može reći da auto izgleda i radi korektno u skladu sa godinama i cenom i eventualno šta bi onako na prvu trebalo napraviti na njemu da bude koliko toliko pouzdaniji i sigurniji. Eventualno da vidi ako je bio ozbiljnije lupan da nije baš korektno popravljen ali to će se teško videti na placu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Ticma said:

Burazerov auto, nije sa placa emoji23.png

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Okaci slike kad stignes :) Gde se nalazi auto?

3 minutes ago, Zvezdo said:

Majstor mu može očitati greške ali šta će da crkne od senzora sutra to nitko ne zna. Dakle majstor ti može reći da auto izgleda i radi korektno u skladu sa godinama i cenom i eventualno šta bi onako na prvu trebalo napraviti na njemu da bude koliko toliko pouzdaniji i sigurniji. Eventualno da vidi ako je bio ozbiljnije lupan da nije baš korektno popravljen ali to će se teško videti na placu.

Svaki savet je dobrodosao :) Jasno je da polovnjak ne moze biti kao nov. Sve u svemu, tako je kad se kupuje polovnjak. Nadam se da cu naci neki u solidnom stanju za moje skromne potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, MarkoZR91 said:

Slazem se s tvojim recima, ali ja nemam nista od toga. Zvao sam mog majstora da ide sa mnom, ponudio mu i nagradu, odbio je jer kako kaze "da ja kazem da je dobar pa da se ispostavi da nesto ne valja, posle sam ja kriv". Zato se i nadam nekom modelu od fizickog lica, da je registrovan pa da mogu da ga oteram kod majstora da ga pregleda. 

 

U BG imas besplatan pregled auta u vecini servisa za Fiat.Odrade kompletan pregled,A4 format dobijes citav spisak nedostataka.Nije ti BG preko sveta,sedi na voz on je barem jeftin:-)

Edited by Goksi1980

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Goksi1980 said:

U BG imas besplatan pregled auta u vecini servisa za Fiat.Odrade kompletan pregled,A4 format dobijes citav spisak nedostataka.Nije ti BG preko sveta,sedi na voz on je barem jeftin:-)

Mislis, ukoliko nadjem neki auto u Bgu, da ga odmah oteram u servis, pre kupovine, da ga pregledaju i daju mi taj spisak? Ne znam jesam dobro razumeo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, MarkoZR91 said:

Mislis, ukoliko nadjem neki auto u Bgu, da ga odmah oteram u servis, pre kupovine, da ga pregledaju i daju mi taj spisak? Ne znam jesam dobro razumeo :D

Pogledas na slikama,dodjes u BG,pogledas ti pa ako ti se dopadne pravac servis.Pa kad oni nakaleme sve sta treba i ne treba(mozda ces im biti musterija posle)vidis na cemu si.Eto prostora da cena ide jos dole:-).

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Goksi1980 said:

Pogledas na slikama,dodjes u BG,pogledas ti pa ako ti se dopadne pravac servis.Pa kad oni nakaleme sve sta treba i ne treba(mozda ces im biti musterija posle)vidis na cemu si.Eto prostora da cena ide jos dole:-).

Vazi. Hvala na savetu!

Edited by MarkoZR91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...