Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Slike su jedno a pravo stanje nesto sasvim drugo! 

Veoma interesantna stvar, za malo doplate umesto GPa moze se uzeti Bravo ili cak i Chroma! Nije mi jasno zasto je Chroma toliko podcenjena? Inace pojava od auta i odlican izbor za one koji aute kupuju na metre!

GP T- jet u solidnom stanju za te pare mislim da nece moci mada s obzirom na slabu prodaju moze svasta da se nadje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram od nedelje da pazarim nekog GP-a i ovaj mi zapao za oko.

Cena sad (oko 6k) i nije toliko bitna koliko mi je bitno makar neko vase uopsteno misljenje na osnovu slika.

Naravno da ce dijagnostika i majstor presuditi ali zanima me i misljenje poznavaoca sa foruma

Hvala unapred.

 

cxca63000.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas3880442/fiat_grande_punto_16_mjet_emotion/

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nije Grande, već Punto Evo :) 

Mislim, iskreno razlike su jako male (nešto malo spolja vizelno, nešto malo unutra vizuelno... inače bio bi Grande Punto). 

Lep, sa lepom opremom. Ne znam koliko će ga ceniti. Inače, imamo ih firmi nekoliko (1.3 95ks, dinamik oprema), meni su lično - meeeh, bezveze. Nekako mi se čini da su stavljali bolje materijale u GP, iako nije tako lep kao Punto Evo. Naročito, ovo je emotion oprema, sa 1.6 mjet 120ks motorom, što nije tako čest primerak. 

 

Iskreno, ako već oćeš da daš oko 6k, moje mišljenje je - uzmi Bravo, sa 1.6/120ks. Imaš ih sigurno u emotion opremi, ali 2008 recimo :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da , znam da je evo, sada ih od tog godista ima vise u ponudi od obicnog GP-a , ali  to je isti auto manje vise, stvar ukusa.

Pa iskreno tako nesto se i dvoumim, ili evo ili bravo , ali volim sto mladje  :laughing: , pa mi i to malo vise vuce na EVO ,plus jeftinije gume za eva i  nijansu manja potrosnja ,  nisam ja tip za jurcanje i zurbu, sasvim mi je i 75 ks dovoljno, i ta medjuubrzanja, vozio/probao, Bravo mi je vise sportski nastrojen i prosto trazi  da se vise gazi a mene je to vreme malo proslo. 

Treba mi pre svega pouzdan auto

Edited by knezilija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja baš drugačije razmišljam po pitanju toga :) U Bravu je "najslabiji" dizel 1.6, a ipak jako fino ide dok je u Puntu najslabiji 1.3, a 1.9 pre i sada 1.6 bukvalno lete sa tom kilažom tako da je neka moja prestpostavka da je verovato više gažen Punto, mada to ništa ne mora da znači.

Nažalost, ova priča se obistinila kada je drugar gledao GP sa 6 brzina. Svi 130ks su bili u očajnom stanju,  a i 1.3 90ks su bili jako loši. Na kraju je jedva preko veze uzeo od taksiste iz Italije 1.9 120ks.

 

Jedini razlog zbog koga bih dao prednost Bravu trenutno je to što ih ima mnogo više tako da su i delovi dostupniji,a i u većini stvari je to unapređeni Stilo :) Ali vidi sam šta ti više odgovara i šta ti se više dopada.

 

Ovaj primerak koji si okačio baš fino deluje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je 6000e onda je malo skup za 3 godine star auto koji je presao preko 100 hiljada.Km. Mada oprema je potpuna a i to kosta.

Detaljan pregled i ako je sve vrhunsko malkice spustis cenu i imat ces odlican auto.

Ali da ponovim lepe slike APSOLUTNO nista ne znace!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo za prave Grandoljupce, fantastična kombinacija GP & 1.6 MJ. Redak ko Bugatti Royale typ 41

Grande.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas3293993/fiat_grande_punto_evo_16_mjet/

Jako su retki i po zapadu, čak i tamo imaju solidnu cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

UUUU  Jeeeeeeb.

Pa ja nisam ni gledao koji je motor!

 

Taj motor bih vise voleo u karoseriji sa 3 vrata.

Mmmmm...... :scooter:  :scooter:  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prava mera po meni. Nije 1.9 koji je ipak prejak za tu karoseriju, a opet mora da ide dobro. Samo da se malo rasprostrane kod nas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani forumaši, kao što vidite nov sam na forumu i potpuno neiskusan po pitanju znanja o automobilima. Posle opsežnog istraživanja, onako laički zaključio da će mi GP odgovarati prvenstveno finansijski po pitanju održavanja i potrošnje. Elem, posle vaših više nego iscrpnih postova koje ste postavljali, mislim da bi mi najviše odgovarao 1.2 benzin+gas ili 1.3mjet 75KS i to obavezno sa petoro vrata zbog klinca koga ću dobiti krajem maja. Na proleće bi trebao da se selim sa suprugom za Požarevac, a radio bi u Kučevu(65km od Požarevca) i putovao skoro svakog dana oko 130km. Plus bih bar jednom mesečno dolazio do Niša, što ću reći da bi auto više koristio za van gradsku vožnju. Imam budžet od 4000e, pa sam gledao neke modele iz 2006/07. Sad bi vas zamolio da mi pomognete, posavetujete me koji da gledam. Moj kolega kada je kupovao auto, poveo jednog majstora iz Kučeva da mu pogleda auto, i odabrao mu je odličan primerak Opel Corse D 1.2. Da li mislite da je pametno da povedem njega  ili baš da tražim nekog majstora koji radi Fiate? Razmisljam o majstoru jer pitam se da li ovaj Kučevački može baš  sve automobile da poznaje? A kažu mi da je taj majstor neko ko je muvao sa automobilima i zna sve te cake koji je čukan, farban, kome je motor "pran" itd.

Edited by mousewho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za toliku kilometražu možda je i bolji gas, ali opet gubiš na prostoru kako god da okreneš i mjet je nesrazmerno živahniji od benzinca. inače, gledali smo Ivan.ik i ja gotovo odličnog 1.3mjet-a u bulevaru kralja Aleksandra, ne znam da li ti je daleko, ali auto je stvarno odličan. 188 000km, lepo radi, ne dimi, turbo ne zviždi, samo su trapovi loši i nema zimske gume. Jedino je cena malo nerealna. Tačno iznosi 4000e što je ipak previše,  a gazda neće ni da čuje nižu cenu..pa ako ti deluje kao dobra ponuda pogledaj i to, mogu i link da ti pošaljem :)

Što se majstora tiče ja bih ipak poveo Fiatovca, mada ne mora da znači. Za prvu proveru nije ni taj loš, ali ja bih ipak to podigao na dizalicu i pretresao odozdo sve, manje glava boli posle toga.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, novajlija sam na forumu, mada ga vec neko vreme pratim.

Interesuje me da li neko moze da mi pomogne oko sledece stvari:

 

Radi se o Grande puntu , benzinac 1.2 , 2006 godiste

 

Nakon provere kod majstora iz motora je ocitana kilometraza koja je za 20 000 veca od one na satu.

Moram da napomenem da su obe kilometraze ispod 100 000. Moje pitanje je: koja je logika da neko vraca kilometrazu za samo 20 000km, kad je taj automobil ionako malo presao? Nema logike, zar ne?

Razumeo bih da je vracana kilometraza 50~100 000 km unazad.

 

Automobil je kupljen u Srbiji i sve vreme je bio kod jednog vlasnika (za sta nema konkretnih dokaza, bar u ovom trenutku).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj GP mi je privukao pažnju, pogotovu ako se stvarno radi o gratis velikom servisu. Šta mislite? http://www.polovniautomobili.com/oglas3874097/fiat_grande_punto_poklon_veliki_servis/

A kod ovog me je sve oduševilo, a posebno enterijer.http://www.polovniautomobili.com/oglas3846435/fiat_grande_punto_14_sekgasdynamic/

Edited by mousewho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, na taj sam mislio.

Odakle si ti? Ako ti je Bor blizu, skokni da ga pogledaš, mada vidim da se prodaje makar od 2. Jula. E sad, ništa to ne mora da znači, većinu ljudi mrzi da se cima nešto daleko da bi gledali auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj GP mi je privukao pažnju, pogotovu ako se stvarno radi o gratis velikom servisu. Šta mislite? http://www.polovniautomobili.com/oglas3874097/fiat_grande_punto_poklon_veliki_servis/

A kod ovog me je sve oduševilo, a posebno enterijer.http://www.polovniautomobili.com/oglas3846435/fiat_grande_punto_14_sekgasdynamic/

 

 

Baš ovaj prvi sam ti opisao u prethondom postu :) Odlično je sve osim trapova i guma. I ima malo ualganja u estetiku. Fali i jedna plastika na desnom retrovizoru, ali kaže vlasnik placa da to nabavlja do kupovine. Po meni jako korektan auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predpostavio sam da misliš na ovaj prvi. Ja sam iz Niša, ali trenutno živim i radim u Kučevu. Drugaru rekoh da ode da pogleda ovog iz Brzog Broda. Mislite da je nerealna kilometraža? Juče sam ga zvao. Reče da bi eventualno prednje gume trebalo zameniti. A možda i odem do Bora da pogledam onog. Bar na slikama deluje fenomenalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio mi danas drugar da pogleda GP iz Brzog Broda. Kaže da je auto kupljen u Srbiji i da je on drugi vlasnik. Malo ga je pogledao i reče da je motor suv, da ima malih ogrebotina sa strane. Jedino što reče da mu se ne sviđa, a to je plastika na mestu suvozača. Kaže nešto lepljeno, gužvano, kao da je airbag izleteo. Valjda bi dijagnostika to pokazala, a? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sve relativno korektno popravljeno dijagnostika ti puno nece moci pomoci da utvrdis da li je lupan ili ne.

Ako tu nesto ne izgleda kako treba (nešto lepljeno, gužvano, kao da je airbag izleteo)  zaboravi na taj auto i slicne aute.

 

Najmanji problem je kupiti relativno solidan auto, ali budi svestan cinjenice da za istu sumu novca mozes kupiti neuporedivo bolje i ocuvanije vozilo od onih prvih 2-3 solidna primerka koja si prva pogledao.

Drugar nedavno trazio Dobla. Ogranicen budzet.

Prvih par komada "solidno izgledaju i dobro idu" (za te pare i nismo ocekivati nesto dobro pa skoro i pazarili)  na kraju bio u dilemi izmedju dva primerka koji su kao novi u odnosu na prethodnih nekoliko komada koje smo gledali! Dakle umesto solidnog auta nadje se i odlican auto.

Strpljenje! pogledaj nekoliko pa ces nakon treceg vec znati i videti sta je pakovano a sta je odlican auto!

 

Jedino moja preporuka je da zaboravis na 1.2 benzinca, GP je tezak auto za taj motor a plin ga jos dodatno usporava. MJET je par konja jaci ali neuporedivo bolje ide i manje trosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema velike razlike u potrosnji jer benzinac trosi najmanje dobru litru vise ali u postotcima je to mnogo!!! a plus toga benzinac je zaista u teskom GPu kao konj na izdisaju.

Ali bez obzira izmedju osrednjeg dizela i odlicnog benzinca ja bih uvek uzeo bolji i ocuvaniji auto pa makar losije isao. Problem sa 1.2 benzincima je izmedju ostalog i taj sto su to uglavnom potpuno ogoljene verzije bez ikakve opreme a plasicni volan mi bas ne izgleda lepo u GPu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volani na GPu su za mene totalna misterija. Videli smo Ivan i ja jedan multifunkcionalni sa još "zaoštrenim" delom na 10 i 2 sata, bukvalno prelep, ali napravljen od plastike. A ima i kožnih bez komandi. Baš su ga Italijani maksimalno zakomplikovali gde god su stigli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...