Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Vidoh ga ja juče na oglasu, nego me mrzelo da kačim slike, ali skroz je interesantan, pogotovo motor 1.4 sa 155ks  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff!

A sta reci?

Ako je kilometraza tacna i ovo sto je prodavac napricao to bi trebao biti extra auto!

U svakom slucaju ga treba dobro proveriti! Za godinu proizvodnje relativno mala kilometraza! Tko bi kupio Abartha da mu stoji u garazi?

 

Dobro proveriti stanje auta da nije jako lupan pa ovde sklepan ili da mu neko na trkacoj stazi nije priklao motor!!!

U svakom slucaju izuzetno redak model kome je exkluzivnost uvek zagarantovana! Naravno da to i kosta ali zadovoljstvo posedovanja ovakvog auta je neprocenjivo!

SAMO JEDNOM SE ZIVI!!!

 

P.S. Ako ga netko kupi placam mu 1000e za komplet sedala u zamenu za moja od Sportinga!



A evo vrlo retke prilike da vidimo nekog Fiata sa dobrim sedistima :) .

Ovo nije Fiat!

To je ABARTH.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

P.S. Ako ga netko kupi placam mu 1000e za komplet sedala u zamenu za moja od Sportinga!

 

 

Kažem je lepo , svađa u najavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je Fiat sa solidnim sedalima:image.jpg

image.jpg

 

Ako je buduci vlasnik Abartha zainteresovan  onda cu imati FIAT sa ODLICNIM sedalima! Bolja nego Edina! (Edo SA)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A evo vrlo retke prilike da vidimo nekog Fiata sa dobrim sedistima :) .

Ovo nije Fiat!

To je ABARTH.

'Ajde? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dobro proveriti stanje auta da nije jako lupan pa ovde sklepan ili da mu neko na trkacoj stazi nije priklao motor!!!

Sudeći po ovoj slici

 

http://s13.postimg.org/htf79p2lz/P_8_a.jpg

 

izgleda da je žestoko radila tehnika prsti/peta...

 

Dobro oko!!!

Svaka cast! :unworthy:

A izgleda da ima isti "oziljak" i na kvacilu.

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam isao da gledam jednog GP-a,razocarao sam se totalno u kakvom je stanju primerak bio! GP je 1.3 MJT,2006 godiste,160 000 km,troje vrata. Prvo,pise da ima 66KW/90 KS,a auto ima 5 brzina,a koliko znam taj sa 90 KS ima 6 brzina,znaci neka mutaljaga...ni sam prodavac nije siguran koliko auto ima konja,a na oglasima je stavio da ima 80 KS,nidje veze. Menjac nece u prvu,zahteva u drugu da ide prvo pa onda u prvu...klima ne radi. Presvlake pohabane ima,a ko zna sta krije ispod... Cena 3990,zadnja cena 3900,nece vise da spusti! 

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas2985255/fiat_grande_punto_13_mjtd/

Edited by stralis3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mateo,vidim da vozis GP-a sa 1.2 motorom. Ja u firmi vozim Zastavu 10,a privatno Punta mk2 1.2 8v i prezadovoljan sam! Samo,zanima me tvoj,po mogucstvu objektivni sud! Koje su mogucnosti tog 1.2 (ali sa 65 KS) u GP-u? Da li je zaista onako kao sto se prica, (u smislu preslab i to),ili je to samo sud onih koji su navikli na JTD/Multijet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam nameru da pazarim ovaj auto pa me zanima par detalja. Naime, naisao sa na link na yt i rekao ovako hocu da mi GP izgleda. Jel moze neko da mi kaze sa ovog snimka o cemu se radi , da li su ove felne fabricke 17 coli samo ofarbane u belo ili su 18-ke? Kontam da je i spusten pa me zato zbunjuje velicina tockova. Sve je uradjeno umereno a opet izgleda preterano , barem meni. Mislim da uz jako mala ulaganja ( zatamniti stakla i farove , ofarbati u crno deo prednjeg branika koji je inace u boji auta , spustiti ga i staviti obrve) se moze dobiti mnogo lepsi GP od standardnog.

 

http://www.youtube.com/watch?v=-dB9rUC0MF8&list=FLJ_g4QQg0heSs7Y_LRm681A&feature=mh_lolz

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam GP Sporting ima 17" felne i nisu farbane. Auto je spusten i kao sto kazes to se jeftino resi zamenom opruga ali to i 17" felne ce rezultirati da ces osetiti i najmanji kamencic na cesti! Pozitivno je to sto ih u bubrezima neces imati :laughing:  :laughing:  :laughing: .

Na branik zalepis foliju, sredis farove i to je to kao na klipu. GP sa 3 vrata ima tako zatamnjena zadnja stakla a da i ostala ovako zatamnis mogao bi imati problema sa tehnickim i  :police:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino nebi isao toliko sa zatamnjivanjem prednjih stakala, ovo ostalo je sve  po mene izvodljivo i prihvatljivo pa cak i tvrdoca sa 17 i spustanjem. Naime vozim punta mk2 sa 195/50 r15 i tvrd je uzasno , najvise me nervira to sto pored tvrdoce i lupanja ( zamenjeni sileni , viljuske) sve u kabini  zveči  itd itd. Bitno mi je da bude utegnut a da li ce biti tvrd nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milanese

Ovaj Gp cini mi se izgleda sasvim lepo, mada treba to uzivo videti i dobro proveriti. Prednost jer je vec registrovan i to narednih 9-10meseci i mogao bi malo vise da ga provozas i steknes pravi utisak o autu ali bi imao prenos sto opet bude 120-130 eura ili tako nesto. Treba pozvati i raspitati se malo vise, ali ovako izgleda kao dobra ponuda...

Javi ako ima nesto novo...

Srecno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vidim da je slikan bezveze, sad da lije to namerno ili ne, to samo uzivo mozes da vidis. Das jedno 100e za put i jasno ti je. :D  Jesi li gledao kod nas na forumu sta se prodaje, mislim da ima jedan beli bas dobar sa mnogo malom kilometrazom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vidim da je slikan bezveze, sad da lije to namerno ili ne, to samo uzivo mozes da vidis. Das jedno 100e za put i jasno ti je.

Upravo tako :thumbsup:

Samo 5 slika od mogućih 20, a od toga su 2 iste... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno,dok se ne vidi na licu mesta,nista.

Ako budem mogao da odem sa majstorom,pogledacu ga obavezno.

Ako cujete za neki dobar Multijet,javite - moze i na PP.

Inace,belu i (tamno)teget boju otpisujem u startu,kakav god da je auto...

Ipak mora da mi se dopadne,jos nisam spreman na kompromise po tom pitanju. :)

Hvala jos jednom svima na odgovorima!

Edited by Milanese

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vidim da je slikan bezveze, sad da lije to namerno ili ne, to samo uzivo mozes da vidis. Das jedno 100e za put i jasno ti je. :D  Jesi li gledao kod nas na forumu sta se prodaje, mislim da ima jedan beli bas dobar sa mnogo malom kilometrazom?

I potpuno tačnom :) sada je na oko 78500 i raste, ali polako 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vcoki

Nije puntiša dosadio nego se mora, malo sam se uglavio između potraživanja i dugovanja  :ouch:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj mi se baš dopada. Bukvalno nema mane. Jedina sitnica koja nije na mestu je štof u haubi, gornji levi ugao, sve ostalo kao novo. Papučice i volan baš očuvani, sve u svemu odlično izgleda. 
A i mjet bi meni bio bliži zbog proverene tehnologije i manje potrošnje, mada mogu da zamislim kako t-jet čupa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...