Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Pratim taj oglas vec jedno mesec-dva, cudi me da se nije prodao, bas jako ocuvano izgleda... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zuriosm

Molba, a i pravilo je foruma, da se uz link eksternog portala doda i PrintScreen oglasa.

Sadrzaj foruma treba da bude nezavisan i da ima smisla za buduce citanje i kada navedeni link bude izmenjen ili obrisan.

Vec sam dopunio tvoj raniji post, molba za ubuduce, hvala.

 

Untitledqq.thumb.png.29cd41bcce40cbdcd2ab43c69adfcdf7.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i nije sve tako sjajno kad se pogleda uzivo, mozda i cena odbija mada cena je u skladu sa trzisnom i godistem ali opet jaka za taj auto ko ce ga znati, svakako treba pogledati auto uzivo pa proceniti

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Zuriosm said:

Da li se mozda secas da li je bila ista cena?

Ako se i menjala nesto, to je red velicine stotka-dve, ali nije vise od toga sigurno... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zuriosm

Oglas ko i svaki preprodavac. Iz mog ugla, ja ne bih nikad dao 4300 za Evo, 1.2 sa ratkapna paketom opreme.
Malo sam prelistao cene EVA uz ovaj poslednji oglas, auti isto godište su sada skuplji nego 2021. Ja sam moj EVO platio 3500, 2010. godište, a sada su isto toliko ili skuplji :DJedino što je sad malo veći izbor, benzin sa 6 brzina bila dva na oglasu mesecima. A ja uzeo treći koji se pojavo isti dan 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag, sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa skocile su cene, drugar skoro platio preko 5000, doduse na metan... sto se opreme tice ovaj Evo ima sve sto i svaki prosecan gp ili Evo, realno sta ti jos treba na autu a da je bitno u voznji sem tempomata, 4 podizaca su nebitna a i to je redja pojava kod njih, auto klima takodje mnogima ne znaci nista jer isto hladi kao i ac , e sad felne se lako nabace, ko hoce nesto kompletnije i lepse taj juri sport verziju, ja prvi ne bih kupio "klot" ali mnogima to nije bitno.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sam i rekao da  ja ne bih uzeo, većina ljudi bi.  Meni je ovo "malo" skupo. Doduše ja sve gledam stare cene :D

Ja sam prodao astru G za 1000e, jedva sam to izvukao. Auto tip top utegnut, sve sam mu uradio. Kad vidim šta danas košta 1000 tuga me uhvati što sam je tako utegnutu prodao..

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat prethodnog posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih dao preko 3 500 ali opet sve zavisi kakav je uzivo i na probnoj voznji , al dobro to je u tom rangu , vecina da okvirnu cenu oko koje se dogovara na licu mesta i tad odlucite oboje pa ako odgovara , obican je klot ali stanje nije lose i jeftino odrzavanje 

 

@OMP bio jedan sport abart bas kao kod clana vilota  ali identicne cene mislim da je 2008 tako nesto lokalizovan u borci beograd , crn lep samo auspuh bio da se odradi da bude sport posto su bile neke sipkice kao , nije dve nedelje stajao u ponudi tako da ide trgovinica lepo na PA za pristojnu ponudu, taj je bio oko 4200 ali bas lep samo auspuh vizuelno gledano da se sredi na prvi pogled ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa , malo ko zna kako si ga cuvao , koliko ulagao i onda kad ga objavis kupci ce spustati tako da ta cena na oglasima nije bas ona efektivna opet sve zavisi da li bi i prodavac prodao ili cuvao, ja sam u svoj ulagao i ne drzim ga na oglase jer znam da necu postici simpaticnu cenu za mene ali kad bi nasao adekvatnu zamenu onda da mi ne bi izmakao morao bih ici na efektivnu manje povoljnu cenu za svoj prvobitni auto i to bi na  ovog punta bila ta niza koju navode ostali , to je trgovina na kolima koja su duze u vlasnistvu, gubi se vec na odrzavanju i eksploataciji... sve je to ok i normalno kako se pogodi , ako prodavac ne prihvata ponudjeno nista strasno sve je to ok pravo na izbor imaju svi pa kako se pogodi moze nemoze , puni oglasi svega pa uvek ima i alternativno resenje ako ne danas onda drugi dan

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu digli cene po oglasima i to stoji. Ali, prodaju li ih po tim cenama? Ja retko gledam oglase ali kad god sam usao sve isti automobili po istoj ili visoj ceni. Ne znam koja im je logika da auto stoji mesecima/godinama na oglasu a da se cena ne spusta.

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga i ne prodajem ali kazem kad ga budem stavio na oglase bice tako neka cena i kao i svaki auto koji sam imao pa kad naleti pravi kupac, prethodni auto sam prodao sa cenom koja je bila jaca od vecine na oglasima, naravno bude kola i koja su mi u interesu da sto pre prodam pa bude i niza cena. Skoro komsija kome sam ja prodao jednu svoju alfu pre 6 godina resio da je proda i prodao je maltene istog dana kad je oglasio i to po ne bas nekoj niskoj ceni, bilo je mnogo jefnitijih na oglasima a isto tako sam je i ja njemu prodao za jedan dan takodje po solidnoj ceni tada, a on je sad prodao za samo 400 ili 600e manje posle 6 god :)

 

@Flex 

ne spustaju cenu oni koji su taj auto nabavili knap pa sad nemamju lufta da je spuste, zato stoji jedna cena dugo, onaj ko ima lufta ce spustiti i zaraditi nesto sigurno mada ima onih koji nece da spuste tj idu ispod neke svoje zarade pa makar i godunu dana prodavali, svako ima neku svoju matematiku

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto sam definitivno zakljucio i pri prodaji moje F30 Restajling, koja je bila prepuna opreme, 190 ks B47 motor i xDrive, Luxury oprema (bela perla boja, 18ice felne u 2 boje, velika navi, kozna sedista, dvozonska klima, tempomat, grejanje sedista, i jos mnogo stvari)

 jeste da mi ta kolicina opreme nije garantovala da cu auto brzo prodati.

Kao sto ste i naveli u postovima iznad, neko trazi klot bmw, da se "zove" da vozi bavarca, a postoje ljudi kao ja, ja sam 8 meseci bio u potrazi za adekvatnom trojkom. Od maja 2022. kada sam prodao bmw-a, pa do sada, nije pojavio ni slican na oglasima. 

Svaka roba ima svog kupca.

Ja sam sve blize odluci da uopste ne prodajem abartha, sada kada sam sve na autu sredio, utegao, ne postoji neka sansa da auto prodam i da "izvucem" ulozen novac, ali barem znam da auto koji vozim mogu bezbrizno da dam i zeni, i sestri, i da ih nece (nikad ne reci nikad) ostaviti na putu.

Jedino sto mi igra ulogu jeste neka zamena za opet nesto ne toliko cesto na nasim putevima i nadasve zanimljivo :) a sad sta je meni zanimljivo, to je subjektivno. Ali uvek sam za neki hot hatch, neki ludi karavan, neka limuzina na 18icama u sport paketu opreme... Zato se i dalje ne usudjujem da kazem "auto ce vecno ostati kod mene" jer volim da menjam :)

 

Za vikend sam sedeo sa prijateljem sa kojim se dugo nisam video; on zeli da kupi Abartha za svog sina. Nije imao pojma da sam ja proslog leta kupio punta. Otvaram garazu, pokazujem mu auto, on se covek odusevio. Pita je l na prodaju? Ja kazem jeste, mogu da ga prodam, ali za ovaj novac koji sam ulozio. On mi kaze, sve okej, jer zelim za sina da kupim bas ovako nesto, pouzdano i servisirano. A to opet nema cenu.

A sa druge strane, apsolutno mi je jasno i slazem se da moj auto nema konkurentnu cenu da se tako lako proda preko oglasa. Jer su se skorije pojavili neki primerci i za po 5500-5600 eur. Sad, koliko ima u njih da se ulozi, to je upitno i za diskusiju. 

 

Edited by vilota032

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato stavis cenu koja tebi odgovara i za koju mislis vredi i cekas pravog kupca ako ti prodaja nije hitna ni bitna, a pravi kupac ce da naleti kad tad

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sve posteno , meni samo nije jasno kad ocekuju preko telefona neku prognozu, nisu videli , jos manje probali .. kako onda, ok dovoljno je da nije fiksno ali ostalo se dogovara na licu mesta. Uzmes za ovog punta nemora ni da pitas eno pise u oglasu pa probas vidis procenis ide ne ide na kraju svejedno je, to su samo kola a ima ih na dobos kolko volis, ja bih kupio od @vilota032 besnu skorpiju lepo uklopljeno sve ;) da sam malo bogatiji covek nego sto sam trenutno promaja po dzepu pa ono uhvatice me poskupljenje na tople temperature najverovatnije 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP
Kapiram ja zasto pojedini to rade ali misljenja sam da je bolje nekad odraditi i sa minusom nego drzati dug period zarobljen novac. Tesko da ce uopste i prodati po zamisljenim cenama. Bolje mali minus pa ce se okrenuti na nekim drugim. Bar ja tako rezonujem i radim u svom poslu. Ne moze se uvek i na svemu zaraditi koliko se ocekuje. Ali dobro, svako ima svoju racunicu.
Samo mi je interesantno da su sve isti automobili po oglasima a prodaje nigde. Konkretno sam pogledao za A4 B8. Mnogi stoje jos od kad sam ja moj prodavao (a proslo je od tada 8 meseci).

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulaganja se jako tesko vrate, gotovo nikad, to je opste poznato, naravno kad pricamo o ekstra ulaganjima tipa felne, gume, izduv, muzika itd. a ne o tekucem odrzavanjju, ne mozes da ocekujes da ti se vrate pare sto si dao za servis, kocnice, itd. jer to su troskovi odrzavanja mozes na konto toga da malo dignes cenu ali neces potpuo izvuci te pare niti je realno a na konto nekih extra ulaganja moze da se napravi racunica tipa ako neces sa ovim felnama njih skinem i smanjim cenu pa ti stavim celicne ili neke fabricke, neces muziku ok skidam vracam fabriku, itd. ima tih situacija dosta pa posle rasprodas to sto si ulozio i onda dodjes na nesto svoje ali i to je tesko i zezanje, ja to nisam voleo nikad.

 

Raditi sa minusom, hm, ni u jednom poslu nije opcija sem ako nije nuzda, kola stoje ali trose nista, ne traze hranu tako da mogu da stoje i cekaju kupca bar na nuli da budes ako nista ali minus nikako nije resenje.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali moras da racunas da auto koji stoji postaje stariji, komercijalna vrednost opada. Ono što danas vredi 5000 možda za dve godine bude vredelo 3000. Cenu određuje tržište a tvoje ulaganje možda neće vredet tih para. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem, tekuca i redovna ulaganja se ne mogu vratiti, mogu se nekim delom uracunati u cenu i to je to. E sad, do potencijalnog kupca je da li ce od mene kupiti auto na kom je zamenjeno sve sto je bilo za zamenu, ili ce kupiti auto na kome je sve to dotrajalo i onda se baviti sredjivanjem. Pricam i za moj trenutni auto ali i za svaki drugi.

Mozes uvek kupiti jeftiniji auto, ali ako ces da bude u stanju kao sto je moj, onda je potrebno izdvojiti novac za: mali i veliki servis, nove gume, muziku, ugraditi bixenone, ispolirati i naneti keramicku zastitu, napuniti klimu, staviti novo crevo klime, .... 

Sto se pada cene tice, ne bojim se toga, jer smatram da abarth spada u grupu vozila koja su malo redja, mislim da ce dugo drzati cenu i da za recimo 10 god nece vredeti 2000 vec naprotiv, barem 10.000 kao i mnogi redji modeli manje serije.

Edited by vilota032

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, stex_pb said:

Ali moras da racunas da auto koji stoji postaje stariji, komercijalna vrednost opada. Ono što danas vredi 5000 možda za dve godine bude vredelo 3000. Cenu određuje tržište a tvoje ulaganje možda neće vredet tih para. 

Moj komentar se odnosio na vozila sa placa tj iz uvoza, ko ce da ceka 2 godine da ga proda ali nekoliko meseci sacekati kupca je skroz ok i nece promeniti cenu pa i za 1 godinu, zasto ici na 0 ili jos gore minus. A za svoj auto drzati cenu u oglasima 2 godine jedino ako ti prodaja nije bitna nego ides po sistemu app.

 

Abartu nece drasticno padati cena to je sigurno tako da ima smisla drzati je ali je broj kupaca za taj auto ogranicen da ne kazem jako mali. Mene recimo kod tog auta odbija, a verujem i mnoge, sto ne postoji u verziji sa 5 vrata.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam perfektnog GP Abrth 2009 sa 56k km mogao da uzmem za 4500 pre dve godine. Jos je bio i rwgistrovan i dobijao sam uz njega ganc nove gume i komplet delove za servis. Nov novcat auto bez jedne greškice i ne znam koji moj ga nisam uzeo a verovatno zato sto sam tad mogao za 2000 i neku stotku da uzmem obican i da cipnem motor na tih 155ks i da isto idem. Meni je to jos i draza varijanta jer otresam neke a misle obican GP. 

A pre 5 meseci sam prodao perfektnog Sportinga 1,4 Tjet 2008 registrovanog dugo sa uradjenim velikim servisom  i novim gumama za 3500 i dadoh ga za te pare samo zato sto sam se menjao tj usao je u zamenu u kojoj sam imao lufta. 

Sad imam obican GP 1,4 Tjet 2008/2007 bele boje koji je rođen za projekat pa da se otresaju ozbiljniji automobili. :D

A zato sto je obican cena je kud i kamo povoljnija. 

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...