Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

On 12/14/2022 at 1:46 AM, Nikola031 said:

Jurim taj sat za sa matrix displejem za Eva od kako sam kupio auto ali ga nigde nema. Po mom misljenju mnogo lepse izgleda (i korisnije) od ostale dve varijante displeja.

Nisam 100% siguran ali kao da sam video da ga neko prodaje na jednoj od fb stranica ako se sme pominjati to ovde... Cena oko 100eur

On 12/14/2022 at 3:27 PM, Ivan said:

A najveca :sick: od boje osvetljenja - ono nesrecno zuto kod Opela koje su furali jedno vreme (Astra H, Corsa D, ta generacija). Ko je ono smislio, skidam mu kapu.

Au kako mi je samo to ružno kod Corse D, još one neke brojke kao sa digitrona iz 70ih. 

Inače davno negde pročitah, da su Šveđani nekom analizom utrdili da je za oko najbolja zelena boja u autu (furali u Saab-u) zbog iskustva iz avio industrije (Saab Gripen)... Ali nisam imao prilike da se vozim u takvom i ne znam kakav im je sada trend.
Ali ove Fiatove oranž boje poprilično prijaju oku i po danu i noći, bar mom.

Edited by Драган

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno ljudi pisite, naravno da je dozvoljeno. 

Samo nemojte bas da pravimo kupusaru od teme za savete za kupovinu Grandea :)

Imamo celu temu bas za takve stvari:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je mnogo i za tablu realno sa kazaljkama u kompletu i sijalicama...  30 - 40e da je u full stanju, pa nije to za ferari :D za te pare motor i kocnince da su ispravne i nista vise ne treba  bas bi me bilo briga za displejic

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/16/2022 at 2:54 PM, Nikola031 said:

@Драган hvala, mozes slobodno da ostavis ovde link ili da mi posaljes u poruci. :)

E kad bih sada još našao tu objavu, ne znam ni koja je grupa bila...:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim da po svaku cenu treba kupiti, ali ako naleti za neku normalnu cenu, sto da ne :D Mada je problem sto bukvalno nisam nasao nijednu na oglasima (gledam i eBay pored ostalih sajtova). Ima jedna od Abarth Punta Eva ali je kilometar sat u miljama.

 

@Драган ja videh po FB grupama da su prodavali ali je sat od Grandea a ne od Eva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao sam u proteklom periodu par GP, jedan Evo, čak i 2 Brava (morao sam da širim izbor jer teško je naći nešto u Subotici da je valjano). Inače, iznenadilo me koliko malo mesta u Bravu na zadnjoj klupi ima :shock: 
Ali da se vratim na GP, 2 komada koja su u nekom užem izboru, sam stavio u tabelu pa tako da pokušam da olakšam odluku.

Neki opšti utisak da su auti sa placeva u prilično zapuštenom stanju, bar ove što sam video i da tu treba na cenu, pored registracije i velikog servisa i verovatno kočnica i novih/polovnih zimskih guma, dodati još cc 200eur za razne sitnice...

Capture.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja su godista?

 

kola sa placeva su uvek (uglavnom) bila zapustena zato sto se to samo opere i slika za oglas tj postavi na plac, a kod nekog ko privatno prodaje uvek se manje ili vise posveti paznje na neke stvari sto se na placu ne radi. takodje na placevima su neretko kola bez patosnica, radio uredjaja, rezervnog tocka i alata i sl. pa i to treba uracunati u neki dodatni trosak.

 

npr. meni je sad stigao jedan auto bez radija, ja tako ne mogu da ga prodajem, kupio sam originalni radio i montirao.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP oba su 2008. god, oba nemaju rezervni točak, jeftinijem još fali zadnja polica, otvoreno vozačevo sedište sa zadnje strane (fali cipzar), naprsla malo tabla ispred suvozača oko airbag-a, ne radi im po 1 zadnje staklo i tako... :) 
Najviše me tu brine ta rđa u motornom delu (nisam primetio drugde) i loše namešten branik kod tog jeftinijeg, crnog.

Kod skupljeg, plavog, iz Poljske znam da ga i dalje vozi žena, slabiji je motor i generalno u malo boljem je stanju. Na oko.

IMG_20221213_160612.jpg

IMG_20221223_143554.jpg

Edited by Драган

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa znao sam a ja budala sve to sredim i onda ga prodam za manje para nego sto su ovi na oglasima :) 

podizac stakla nov 30e, polica 30-50, rez. tocak i alat, ne znam kontam 50 isto, airbag je mana mada ja nisam imao ni jedan gp sa tim problemom a na ovaj Evo krenula malo, to na sedistu moze da se resi bez para ali u sustini ko zna sta jos mehanicki fali ovo su poznata i vidljiva ulaganja.

rdja u motornom ako je na nosacima i sl. delovima nije cudno ni zabrinjavajuce, samo da nije na limu karoserije tj kosevima, grudima i sl.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

bogami rez točak što sam ja zvao je 80e, i još neke sitnice, lako se nakupi do 200e. 
Kačio sam već ovu sliku, nekako mi sumnjivo...
Ako imaš neki GP za prodaju, slobodno šalji :D
 

Screenshot_20221223_151651.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Драган said:

Inače, iznenadilo me koliko malo mesta u Bravu na zadnjoj klupi ima :shock: 

Kuckali smo ranije dosta na tu temu. Danak dizajnu i padajucoj liniji krova. Zato imas primetno veci gepek, primetno siri i komotniji, uostalom sve sto nosi +1 klasa uvis.

19 minutes ago, Драган said:

bogami rez točak što sam ja zvao je 80e

Pedja Indjija, Maki Sabac,...

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, Драган said:


Ako imaš neki GP za prodaju, slobodno šalji :D
 

 

samo Evo vec je ovde u oglasima....

 

sto se tice ove korozije, na ovim srafovima i nosacima ok nije ni cudno ni bitno, ima malo na košu i to na punktovima kako mi deluje to bas i nisam vidjao trebalo bi ga detaljno pregledati i odozdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas po 2 sijalice za poziciju od toga donje su sa 2 vlakna zbog stop svetla...stop ne svetle sve 4 vec samo po jedna donja, dok pozicije treba da svetle sve 4, ne znam sto to smislili ali meni nema nikakve logike posto je po jedna sasvim dovoljna.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, onda je jasno, ove što sam viđao su vozili sa crknutim sijalicama. Iskreno, meni lepše deluje kad svetle po 2 kom :D
Kao na stilu, pre restyle-a (to je užas, kao neke sveće sa auta iz 30ih)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, hteo bi da pitam za savet kupovine grande punta.

Do sad nisam imao FIAT grupaciju vozila pa me zanima sta je bolji izbor. Vozio sam samo nemacke automobile, dizele.

Kako sam upoznat 1.3 mjet 75ks nema plivajuci zamajac.

Kako je odrzavanje u sporedbu sa 1.4 benzin? Na sta treba obratiti paznju pri kupovine?

Jel velika razlika 1.2 i 1.4? Mislim da je 1.2 slab.

Mogao bi i EVO da uzmem , samo ne znam koi motori nemaju plivajuci kod EVO modela. Ipak sta nadjem da je u boljem stanju to cu da zumem. 

Hvala unapred, oprostite ako nije sve ispravno napisano nisam is Srbije.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Avocado

Kao prvo, pozdrav i dobrodoslica na FLCS forum. Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom.

O svemu sto te interesuje ovde se diskutuje vec deceniju i kusur unazad. Tako da slobodno iscitaj malo bar novija iskustva na ovih dosadasnjih 189 strana.

Od Punta Evo, pripazi na probleme na (tada) novim Euro 5 motorima. I kod dizela i kod pojedinih benzinaca, pisali smo o svemu detaljno.

Tu smo za sve nedoumice, slobodno okaci neki konkretan primerak iz oglasa (link i PrintScreen) koji ti upadne u oko, pa da malo prodiskutujemo, itd...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...