Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Kod brava prvo da kazem a sto je mnogo bitno su sedista u sport verziji koja su odlicna za razliku od onih u "normalnim" paketima koja su da se izrazim blago, losa. Generalno bolja oprema unutra, bolji volan, alu pedale, cesto zatamnjena stakla.... estetski je mnogo lepsi zbog onih par stvari koje mu upotpunjuju izgled ( pragovi, izduv, sport felne..) fabricko vesanje je drugacije, nize kao sto je vec receno sto daje mnogo bolji utisak u voznji ( barem meni) i naravno "sport motorizacija" , jaci motori, menjaci sa 6brzina.. jednom recju skroz drugi auto. Zvuci glupo ali vrata kada otvoris - zatvoris na jednom i drugom kao da ima razlike, kao da su ova od sporta teza, masivnija a verujem da je to samo neki moj subjektivni osecaj :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, MS PK said:

Kod brava prvo da kazem a sto je mnogo bitno su sedista u sport verziji koja su odlicna za razliku od onih u "normalnim" paketima koja su da se izrazim blago, losa. 

Ista stvar sa sedistima je i kod GP/Evo. Imao sam i jedna i druga, u starom autu su bila obicna a u trenutnom su sport. Razlika bukvalno nebo i zemlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema svaki sport 6 brzina, to zavisi od motorizacije, ali obzirom da je to m32 menjac to mu i nije neka prednost.

Takodje i alu pedale gp nema u sport verziji kao bravo, bar ja nisam vidjao a ni moj nije imao nego sam ja naknadno stavio 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li može pomoć nekog sa oštrom okom i dobrim poznavanjem polovnih automobila da baci pogled na oglas za Grande Punta?

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20683012/fiat-grande-punto-14-16v-dinamiq?attp=p3_pv0_pc1_pl2_plv2

 

Kilometraža sigurno nije ta, baš je izlizan radio i fali mu onaj tapacirung iza motora do kabine....toliko ja znam :)

Treba mi mišljenje da li je ok 1.4 16v motor ili je ipak bolji sa 8v?

 

Hvala unapred.

 

 

 

 

 

Snimak ekrana 2022-11-06 210016.jpg

Snimak ekrana 2022-11-06 210047.jpg

Snimak ekrana 2022-11-06 210130.jpg

Snimak ekrana 2022-11-06 210159.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je taj motor sa 16v. Pa ne deluje lose, dosta solidno, nekako mi daje ujednacenu predstavu ocuvanosti i iznutra i spolja. Sto je pozitivna stvar. Al naravno, uzivo ce se sve kazati... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Tesha said:

Treba mi mišljenje da li je ok 1.4 16v motor ili je ipak bolji sa 8v?

Ako si iole vise van grada, imaj u vidu da je 1.4 8v sa FPT-ovim C514.5 menjacem. Odnosno da je petobrzinac, sa maltene direktnim prenosom u 5. brzini (cak 0.92). U prevodu, na putnim brzinama je u visokim obrtajima, vise trosi, dernja se... Ovde je bilo vec vise ljudi koji su zbog toga menjali zupcanik 5. brzine, za onaj sa 1.3 MultiJet-a (pri cemu su dobijali na razvucenijoj petoj, ali gubili na prevelikom rasponu izmedju cetvrte i pete brzine).

1.4 16v je sa C514.6 sestobrzincem, prenos u 6. je 0.76, rastereceniji je, tisi i trosi trunku manje na otvorenom. Mana mu je sto si sa 1.4 16v FIRE vezan samo za matore verzije Grandea. Vec od Punta Evo (2009+) ta motorizacija je (ne znam iz kog razloga) izbacena i menja ga MultiAir atmosferac od 105 KS.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIje izlizanost dugmica na radiju parametar za veliku km, izolacija iza motora im je mana kao i ona na haubi, brzo se rascerupa i pocne da spada, kod mene mislim da sam izvadio jedan veci komad iza motora a mislim da cu i ostatak. Auto deluje ok na slikama, sem sto mi je ruzan ovaj svetli enterijer, cena takodje ok, e sad ostalo moras uzivo da gledas.

Btw jel u benzince nije isao M32 menjac?

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, OMP said:

Btw jel u benzince nije isao M32 menjac?

U benzince nije.

Kod Grandea samo na dizele. I to takodje GM-ova varijacija M20 na 1.3 (verzije sa 6 brzina). A M32 na 1.6 MultiJet, kao i 1.9 sa 120 i 130 KS.

Od Eva je izbacen i iz 1.6 i menja ga FPT-ov C635, a i 1.9 motor totalno, sa njim i M32 menjaci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz tih godista, od Fiatovih benzinaca, M32 je isao npr. na Bravo ali samo turbo i samo do restyle. Od MY10 su ga i odatle izbacili :D .

 

@OMP

Ako ti treba detaljnije za Puntice, evo ti i ovako. Jedna slika, 1000 reci.

 

Grande Punto, menjaci, oznake, prenosi:

 

5.thumb.png.b5a529913333a9291d870ae56cdaa6db.png

 

I isto to za Punto Evo i Punto MY12:

 

6.thumb.png.fc1c073fb63f00563e78ad1f5b190a51.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam savet, al' više je drugarski za tebe nego što se tiče samog auta...  Sa 1.2 nećeš biti zadovoljan. Oprema je klot-frket. Crna boja je bljak za održavanje. Posle toliko godina u onom 'mekanom' LR FL vožnja i plastika u enterijeru Punta ti se neće dopasti. 

 

A s' druge strane vidim da SVE što gledaš na net-u je Grande Punto  :)   9 stranica simultano otvorenih o Puntu   :lol:   Kupuj!   :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam punta Corsu,Fabiu,Clia.Eventualno 500L.

Promenio samm mesto stanovanja u auto sve ređe sedam.Zato i menjam i gledam manjeg atmosferca.

Što se tiče da je slabo.Za 6 godina Freelander je 1 bio na moru i 1 na raftingu ostalo krug 100 km.Na godišnje odmore idem na 2 točka tako da je auto za grad koji je pod kamerama:shock:

Edited by jevta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bre Premie nagrdi punta toliko :)  vozio sam svasta ali mi gp uopste nije tako los, evo godinu ipo kod mene i ja sam vrlo zadovoljan svime e sad ok motor 1.2 i klot oprema to je nesto sto ja ne bih sebi uzeo ali ima ljudi kojima to nije bitno, cak meni mnogo vise ljudi konstatuje ma sta ce mi oprema samo vise problema :)  A jbg sta ces vise od opreme da ima gp, ovaj ima sve jedino fali tempomat, 4x podizaci ali te dve stavke su redje kod gp-a i digitalna klima sto je samo lepsa a istu fuknciju vrsi.

Sto se tice plastika meni je skroz zadovoljavajuci, nista ne krcka, tvrda jeste ali utegnuto sve i rekao bih da se neda lako ostetiti kao kod nekih kola, nema onih lepljivih delova kao kod mnogih kola, sem na dugmicima radija, sa druge strane moj nije restyling enterijer pa ne znam jel to prednost ili mana, rekao bih da je kod restyle mekanije sve i bolje ali nabitno ja sam sa te strane vrlo zadovoljan. Moj je crna boja, nisam pristalica crne zbog odrzavanja ali crna stoji na svakom autu odlicno i tu nema greske, mora cesce da se pere ali jbg sve ima svoje prednosti i mane.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja evo pripremam jednog  belog sa troje vrata i nabacio sam mu stop lampe crno sive boje i to je promenilo  auto da ne verujete a proci ce na tehnickom jer imaju homologaciiju na sebi.

Motorizacija 1,4 T-jet.

Crveni znak mada je pao na 2007. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja hocu da kupim EVO ili Punto (znaci2010 god ili mladji)1.2 8v ili 1.4 8v pa me zanima da li je 1.4 8v mali potrosac i dobar kao sto hvale 1.2 8v?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemas greske sa njima koji god da uzmes a trosice ti zavisno od nacina voznje i gde ga vozis, sto se odrzavanja tice cena je veoma povoljna

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dr.Boy said:

Ja hocu da kupim EVO ili Punto (znaci2010 god ili mladji)1.2 8v ili 1.4 8v pa me zanima da li je 1.4 8v mali potrosac i dobar kao sto hvale 1.2 8v?

Odmah da ti kažem da mali benzinci nisu mali potrošači, pogotovu ne u gradu. Na otvorenom ako voziš ekonomik su OK.  Moj EVO 1.4 16V u Beogradu troši 10 litara bez problema. 

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dr.Boy said:

Ja hocu da kupim EVO ili Punto (znaci2010 god ili mladji)1.2 8v ili 1.4 8v pa me zanima da li je 1.4 8v mali potrosac i dobar kao sto hvale 1.2 8v?

Ja imam 1.4 8v. Sasvim korektan auto, imao sam sitnih zaje*ancija ali ništa veliko i skupo.

Treba samo naći korektno održavan auto i nemaš brige.

Što se tiče potrošnje, kao što reče kolega stex_pb troše lepo...

Konkretno moj slučaj, 95% vožnja po gradu (Beogradu) i to jutarnji i popodnevni špic, leti kada su manje gužve troši 7-7,5 l/100km. Zimi oko 9-9,5 l/100km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sta je za koga mala potrosnja, sigurno da ne moze da torsi 6l po gradu to mogu mali dizeli a benzinci tesko ispod 7-8l koji god uzmes, naravno kao sto rekoh zavisi gde i kako se vozi, da li je cista gradska kreni stani voznja, nije ista potrosnja u BG i manjem gradu, itd.

Meni t-jet trosi isto 10ku a komsija se hvali kako mu obican punto (z10) 1.2 trosi 7 u gradu

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

@omp "mali benzinci" hoće da potroše više nego veliki upravo zbog nedostatka snage/obrtnog momenta, što istiskuje forsiranje visokih obrtaja. U mom iskustvu EVO 1.4 16V mi troši na otvorenom više nego Golf 1.8 8V GTI

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, stex_pb said:

@omp "mali benzinci" hoće da potroše više nego veliki upravo zbog nedostatka snage/obrtnog momenta, što istiskuje forsiranje visokih obrtaja. U mom iskustvu EVO 1.4 16V mi troši na otvorenom više nego Golf 1.8 8V GTI

Zavisi koji mali i koji veliki benzinac, sigurno ne moze da trosi vise 1.2 od 2.0, navozao sam se dosta toga od 1.0 pa do 2.0 ali opet sve je relativno pa se ne moze tako gledati, mnogo faktora je u igri, realno je jedino uporediti isti auto sa razlicitim ccm.

U ovom slucaju treba gledati grande punto 1.2 8v vs 1.4 8v e sad ja nemam predstavu koliko trose ni jedan ni drugi ali po nekim fabrickim spec. potrosnje su jako slicne tj zanemarljive a razlika u snazi tj kako idu nije uopste wow u korist 1.4, probao sam oba pa pricam iz iskustva.

1.4 16v i 1.4 tjet trose vise i bolje idu, posebno tjet koji je nebo i zemlja u odnodsu na atmo sto je i logicno.

Poenta price je da ukoliko se ocekuje da grande punto 1.2 trosi 5-6l po gradu da to nije moguce

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...