Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Klima je crkla u tabli verovatno,kao meni,nijedan majstor to neće da radi bez 300€ u startu…

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry a kako to da znamo pouzdano? Montaža/demontaža table se kreće od 100 eur pa naviše. Pogotovo sad zimi treba iskoristiti kad ima manje posla. 

Drugo, ako je i to slučaj, može se uraditi u kućnoj radinosti za vikend

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po vasem misljenju, ako je auto okej, da li ga treba izbegavati zbog problema sa klimom ili pazariti? Ja sam imao na fiesti problem sa klimom i bio je jako iritantan. Ponavljam u gore napisanom tekstu, vlasnim mi je rekao da je klima leti radila kako treba i je u skorije vreme pocela da zeza, moze da se desi da je zaista iscureo freon?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Scentic to ti ovde niko sa sigurnošću ne može reći. Svaki problem je moguće rešiti ili ignorisati. 

Svakako, najbolje auto odvesti na pregled kod majstora i onda ćeš znati na čemu si. Bolje da pukneš par hiljada dinara na pregled nego da se patiš sa autom. 

A opet, to sa klimom može biti dobra osnova za cenkanje i obaranje cene, pa ti ukalkuliši majstore i svoje živce i vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, andreja.micovic said:

Svakako, najbolje auto odvesti na pregled kod majstora i onda ćeš znati na čemu si.

Svaki problem je moguće rešiti ili ignorisati.

Za ovo drugo imamo neprevazidjenog strucnjaka na forumu :D , sam ce se prepoznati. Pratite ga za jos recepata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam oametan uopste ljudi, kod GP-a me brine to sa klimom, kod brava me brine sto mu je covek izvadio dpf, ako primete na tehnickom mogu me vratiti. To mi je najveca briga kod Brava.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, andreja.micovic said:

@neshtry a kako to da znamo pouzdano? Montaža/demontaža table se kreće od 100 eur pa naviše. Pogotovo sad zimi treba iskoristiti kad ima manje posla. 

Drugo, ako je i to slučaj, može se uraditi u kućnoj radinosti za vikend

Pouzdano sam proverio na sopstvenoj koži,a kućna varijanta otpada jer potrebni spojevi za creva za klimu i specijalna klešta,a onda i punjenje i provera…mislim da kućna varijanta čak i skuplja

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Scentic ako je to dilema, a bravo dobar, pre bih brava uzeo. Samo detaljan pregled. Ako je bravo u BG, odvezes jedno jutro kod Gorana na Altinu. Neka te dpf i egr ne optereccuju, za tehnicki je bitno da stoji  oklop od dpf-a, tj da izgleda da je fabricki tu. A i to se da navariti ako ga nema :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcu momci, hvala vama u svakom slucaju, lomim se izmedju brava i punta, i jedan i drugi vlasnik hvale svoj auto, naravno ocekivano, imaju sve uradjene servise i racune i registrovani su do sledece godine, pogledacu i videcu sta je bolje, prednost je svakako na strani brava, ali i punto mi nije za bacanje. Fiat u svakom slucaju :)

Edited by Scentic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se dopada motorizacija u ovom GP. Ima da leti Puntic k'o metak. Fali jos malo slika na oglasu (posebno enterijera),ali po ovome sto vidim,deluje bas ovuvano. Volan mozda i isuvise ocuvano za tu km..mozda je i presvucen..u svakom slucaju ga dobro ispregledaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Freon proveri tako sto u motornom prostoru nadjes cev na koju se dopunjava freon (kod benzinaca je kod desnog kosa blizu poklopca zupcastog tu je verovatno i kod dizela), prepoznaces je po crnom poklopcicu slicno ventilu na tocku samo mnogo veci, odvijes tu kapicu i dolazis do ventila slicnog na gumi samo naravno opet 5x veci, gurnes tanak srafciger u taj ventil da pomeri kuglicu i ako ima pritiska cuce se i prsnuce malo gasa, ako nema freona cuce se jedva da otpusti pritisak i nece nista izaci, naravno pozeljno je drzati neku krpicu ili maramicu preko tog ventila kad ubodes srafciger da te ne isprska freon koji prilicno ruzno mirise da ne kazem da smrdi.

Ako ima gasa onda je problem u kompresoru ili instalaciji, ako nema nista da izadje i da se cuje onda je iscueo gas sto je bolja varijanta, mozda samo od vremena i koriscenja a mozda na hladnjaku ili cevi, svakako to se lakse i povoljnije resava. A i da je ceo kompresor riknuo polovni su oko od 80e pa na vise nije ni to neka cifra i lako se menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Decak Iz Vode da, bas je dobar motor, slike slu odlicne, slao mi je lik na viber slike, cak ima i grejace sedista sto se retko vidja, 300nm i 120 konja na 1200 kila mislim da je idealno. Za sve sto je napisao na oglasu poseduje racun i rekao mi je da je neka cena ovako preko telefona 3500. Ako ste videli oglas brava koga sam okacio, takodje je radio sve i on takodje covek poseduje racune od servisa. Ispricao mi je da je isao na more sa Bravom, 950km bez problema i da je potrosnja bila 5l na 120 sa upaljenom klimom. 

 

@OMP Hvala na savetu, obraticu paznju bas na gore napisan savet u vezi klime na GP-u. Jos bi mi vise znacilo, ako mozes da okacis sliku cevi za freon. Inace i bravo i GP su u valjevu, pa cu pogledati oba.

Edited by Scentic

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod ovih slabijih motora je to najuocljivije ali i kod dizela bi trebalo da je tu negde samo se manje vidi zbog vece popunjenosti motornog prostora, pratis ovu alu cev gde ide od hladnjaka pa na dalje prema pozarnom zidui naicices na ventil, obicno postoje dva komada visokog i niskog pritiska i razlicite su boje poklopcici ali sve jedno je na oba mora da pokaze da li ima ili nema pritsak i gas.

8earsutgmcchmegwxr452r5o5xi3806d.jpg

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Videcu momci, hvala vama u svakom slucaju, lomim se izmedju brava i punta, i jedan i drugi vlasnik hvale svoj auto, naravno ocekivano, imaju sve uradjene servise i racune i registrovani su do sledece godine, pogledacu i videcu sta je bolje, prednost je svakako na strani brava, ali i punto mi nije za bacanje. Fiat u svakom slucaju
Nemas tu sta da se lomis, bravo je i bukvalno za klasu bolji auto, ukratko :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koju god opremu poseduje, Nuova Bravo pruza mnogo za relativno malo novca. 

Udoban, komforan, odlican gepek za svoju klasu, odrzavanje prilicno jeftino ( doduse sve zavisi sta kupite tj u kakvom stanju ). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je ok ali izled auta jedino mogu da svarim u sport verziji, jesu to sitne razlike u izgledu ali ga drasticno menjaju sto se mene tice, uostalom kao i kod vecine automobila.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam vozio bravo ali verujem da je udobniji a komforniji je svakako, punto pa jos sport je tvrd ali jbg ne moze sve da se uklopi pa sad svako prema svom ukusu i potrebama treba da izvaga sta mu vise odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/14/2022 at 11:12 AM, OMP said:

to je ok ali izled auta jedino mogu da svarim u sport verziji, jesu to sitne razlike u izgledu ali ga drasticno menjaju sto se mene tice

Nisam vozio bravo

Razlika nije samo vizuelna, nego i u voznji kod Sport verzija, pogotovo sa jacim motorizacijama.

Spusteno vesanje, neke verzije felni imaju manji ET pa su izbacenije (iako na oko iste), samim tim stabilniji auto. Primetno bolja, profilisana sedista, koja neuporedivo bolje drze telo u krivinama i imaju duzi sedalni deo. Sport mode koji dodaje oko 30 Nm, reskiji odziv na gas. Takodje nema City dugmeta, nego upravo suprotno, u Sport modu se gasi servo asistencija tako da je osecaj sta se desava pod tockovima mnogo bolji.

Nisu to nikakve drasticne razlike, ali i vizuelno i u voznji daju totalno drugaciji i daleko bolji dozivljaj istog modela. Obicne Bravce takodje uopste nisam ni razmatrao prilikom kupovine.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...