Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Kuku meni, Twin Turbo u naslovu :lol: ... Kad bi ljudi bar znali sta prodaju, da li je realno da neko misli da Fiat ugradjuje dve turbine na 900 kubika :blink: .

@Decak Iz Vode

U principu, MultiAir tehnologija na 2 cilindra. Pisali smo na tu temu ranije, a imas i na forumu predstavljen upravo jedan Puntic 0.9 TwinAir:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adresa je na Novom Naselju (Bistrica),a plac je Sajlovu(deo grada prema groblju i Somboru)...

Ima na Sajlovu svašta nešto legalno/nelagalno...

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Išao sam u NS da vidim auto, ukratko, nije mi se dopao uživo, a tek utisak koji je ostavio radnik na placu, da ne pričam. Nisam se ni 5 minuta zadržao.. Mislim da je to to što se tiče placeva od mene. Sada mi je preostalo da pogledam jedan iz nekog sela blizu Valjeva, registrovan je pa ću moći da ga odvezem kod majstora, makar i u Valjevu, pogledaću na netu koji je ok za Fiat. 

Elem, voleo bih neka mišljenja forumaša o ovom oglasu: https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19629191/fiat-grande-punto-starjet?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0. Trebalo bi možda već sutra da ga pogledam, ako stignem, jer će ga čovek voziti za Bg svojim poslom, ali ako ne uspem, neki drugi dan bih mozda došao. Pitao sam ga za limariju, reče samo na unutrašnjoj strani gepeka / zadnjih vrata ima korozije. Prilažem slike, kako se vama ovo čini, i da li bi trebalo da bude eliminatorni faktor ili ne? I kakva mu je ova ručka koja se vidi u gepeku? Km kapiram da ne postoje šanse da je i blizu navedenoj cifri, ali nek je i 100.000 više, nema veze, ako je ok generalno.

IMG-333039a905f0bd3fd46b743a0a328949-V.jpg

IMG-c43ec6f93d071896d8b3c360796e30ec-V.jpg

IMG_20220314_225640.jpg

Edited by pilgrim011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar starjet nije stariji tip dizel motora (aka jtd), ovaj bi trebao imati multijet sto i pise na znaku. Ovako deluje ok ali malo slika. Sveze opran - manje se vide ostecenja farbe.cifra kao za Bravo maltene. 

 

PS 

Km je odlicna - - - - :D

 

 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, ISV_01 said:

Zar starjet nije stariji tip dizel motora (aka jtd), ovaj bi trebao imati multijet sto i pise na znaku.

Kakav crni dizel, StarJet je bila atmo verzija 1368 ccm benzinca sa 16v i PDA tehnologijom, koja se radila od 2005. godine. Turbom nadogradjena verzija StarJeta je predstavljena godinu dana kasnije (2006.) i ponela je dobro poznati naziv T-Jet.

Sto se maske tice, na oba primerka sa PA koje covek okaci, koliko vidim stoji StarJet:

 

Untitled1.thumb.png.4afc38d293cb7d1ee53bd10dafe3d7f0.png Untitled.thumb.png.b5490e9f4538b06565f6fe3515602529.png

 

48 minutes ago, ISV_01 said:

cifra kao za Bravo maltene. 

Za te pare se ne kupuje Bravo ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, pilgrim011 said:

Pitao sam ga za limariju, reče samo na unutrašnjoj strani gepeka / zadnjih vrata ima korozije. Prilažem slike, kako se vama ovo čini, i da li bi trebalo da bude eliminatorni faktor ili ne? 

IMG-333039a905f0bd3fd46b743a0a328949-V.jpg

IMG-c43ec6f93d071896d8b3c360796e30ec-V.jpg

 

 

Ovo za koroziju na gepek vratima je pojava na jedno 80% puntica, koji god sam video ili je imao pa je sredjeno ili ima i dalje (ukljucujuci i mog proslog i sadasnjeg Eva). Na svu srecu je povrsinska pa moze da se sredi naknadno, tako da ne bih uzimao kao presudni faktor. Koliko vidim na ovim slikama ovo uopste nije mnogo i da se srediti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovo na gepeku je smesno i lako resivo, samo ovo je jaka cena za gp 2007 koji niti izgleda nesto posebno niti ima neku opremu, na vodi se na prodavca sto znaci da je mozda preprodavac ili ...???  

znaci ja za mog mogu komotno 4 soma da trazim :)

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, OMP said:

Ma ovo na gepeku je smesno i lako resivo, samo ovo je jaka cena za gp 2007 koji niti izgleda nesto posebno niti ima neku opremu, na vodi se na prodavca sto znaci da je mozda preprodavac ili ...???  

 

Oglas je postavio neki klinac, a auto se vodi na njegovog tatu. Barem je to priča. Svakako računam na spuštanje cene za jedno 300 evra npr. Ima tu koroziju, klima ne radi, zaboravih još po koju manu koju je pomenuo, a majstor će tek naći ulaganja, cenim. 

@Dule 021, izvini, ali bio sa drugarom koji je prilično žurio nazad za Bg, tako da se nismo zadržavali. A pritom nemaš ništa u ponudi što ja jurim trenutno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moderacija, ne mogu da izmenim post više, pa vi spojite sa prethodnim ako treba. 

@OMP, zaboravih da napomenem, jeste jača cena, ali modela koji trenutno tražim (benzin, 95ks 1.4 16v) jednostavno nema na 100 km od Beograda a i generalno u Srbiji baš slabo. Bukvalno jedini, a da nije sa placa, pored već navedenog, je ovaj: https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17823428/fiat-grande-punto-reg?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0.

Ne znam da li se slažeš, ali meni deluje mnogo lošije ovaj iz Bariča... 

Ako se ispostavi da ima neku žešću falinku taj prvobitno postavljeni, biću prinuđen opet da se vratim na ono što sam ranije tražio - 1.3 mjet ili 1.4 8v, jer izbor ne postoji... 

IMG_20220315_112600.jpg

Edited by pilgrim011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premalo slika,a pritom i dosta lose uslikan auto. Medjutim,po onih par slika iz kabine i stanja dugmica na centralnom grebenu (audio uredjaj + klima),kao i na volanu,rekao bih da izgleda dosta ocuvano..svakako mora da se pogleda i pregleda uzivo..

Edit:mislim na onaj prethodni primerak..koji kosta 3100.

Edited by Decak Iz Vode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj drugi deluje zapusteno, nesto me ni najmanje ne privlaci da ga pogledam pa sve i da je niza cena od ove.

 

Onaj prvi po meni ne vredi platiti vise od 2700.

 

Jbg kad trazis auto u okolini to je najteze naci, moras da se malo orijentises i na udaljenije lokacije... ja onog punta sto sam prodao je bio bas dobar zato i otisao jako brzo posle mnogo poziva, ovi sto su ga uzeli su pogledali 10ak punta u krugu od 100tinak km i kazu ni jedan nije bio vredan kupovine iako su na slikama svi delovali ok. Znam da nece svako preci 200-300km ali ima onih koji prelaze jer ocigledno tako mora kad nemas u okruzenju sem ako nisi bas strpljiv i mozes da cekas da naleti.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Rasta said:

Slaba ti reklama Dule, nema te na PA jbg, a tamo ljudi prvo gledaju ...

Ma ja slabo kačim oglase jer imam mnogo veću prodaju na preporuke. 

Ovog momenta imam samo Bravo 1,4 Tjet 2008 i to na Kupujem Prodajem preko kojih sam prosli mesec prodao 3 motocikla a gde su se ljudi iznenadili koliko ima motora kojih nema ja PA a nema ih jer su ovi sa PA alavi za medalju pa evo i drugar koji ima dosta motociklova prelazi na KP jer jednostavno PA su iz godine u godinu sve alaviji i gladniji. 

Ne kazem da necu opet okaciti oglase i kod njih ali na kratak period pa onda ih opet ugasim.  

I da,ovde na slici mi fali jos jedan Fiat Freemont i jedan EVO 1,4 metan 2012. Bas sam navukao dosta Fiat vozila. 

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam uklonio filter od ~100km od Beograda, pretražujem celu Srbiju, ali i dalje su jedina dva modela u ponudi fizičkih lica ovi već navedeni, + jedan iz Kg, ali 2006. godište. Džaba, ovo što ja tražim je egzotika U Srbiji... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pilgrim011 nemoj eliminisati placeve/preprodavce u potpunosti, jesi u pravu da mahom muljaju, ali moze se naci i pristojan primerak, a ako ih odbacis onda si suzio sebi izbor drasticno. Tako i vlasnicki automobili jesu generalno mnogo bolja kupovina iz vise razloga da ne nabrajam sad sve, ali opet nije bas svaki vlasnicki automobil domacinski sacuvan.

 

Mozda pogledas i bravo, slican je auto, a moze se naci nekad odlican za tu cifru.

Drugar je pre 2 godine kupio bravo 2.0mjet za 3.000e i sit se navozao, a ljudi govore da ne moze dobar bravo za te pare, a pogotovo ne sa jacim motorom i opremom.

Jedino je imao problema sa DPF, ali ga je izbacio, ostalo sve ok da ga ne ureknem.

 

Moj savet, pod uslovom da se malo razumes jeste da pratis aktivno oglase sa spremnim parama i kada se pojavi zanimljiv auto po dobroj ceni reagujes odmah, inace kupi neko drugi pa vozi ili preprodaje :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

52 minutes ago, vagenovac said:

Moj savet, pod uslovom da se malo razumes jeste da pratis aktivno oglase sa spremnim parama i kada se pojavi zanimljiv auto po dobroj ceni reagujes odmah, inace kupi neko drugi pa vozi ili preprodaje :) 

Ja evo gledam aktivno oglase 15-20 dana sa spemnim novcem i uglavnom nista.  Moje pitanje je sta je "dobra" cena? :D Neke GP cene po 2750 pa do 3200e za tipa 2006-2007. god... Kupujem prvi automobil pa ne znam koja je neka realna cena. Svakako sve zavisi od stanja ali uglavnom tvrde da je top stanje i ostalo a ja ne mogu svuda da vodim bas mehanicara da to i proveri... generalno kapiram da je za 2006. godiste raalno 2400 u dobrom stanju, sta vi mislite? :D 

 

Kao sto rekoh, kupujem prvi automobil, izbor je GP 2006-2007-2008 god. Voznja bi bila uglavnom gradska, ali cesto bi bilo i autoputa, pa me zanima da li uzimati 1.3 multijet 75ks ili benzin 1.4 8v 77ks? Sta mislite da li juriti mozda 1.4 benzin 16v sa 95ks? Koje su vase preporuke, koji model pre traziti, kao i na sta konkretno obratiti paznju prilikom gledanja dizelskog odnosno benzinskog modela? Hvala svima :D

Edited by Somzara97

Share this post


Link to post
Share on other sites

U oglasu stoji da je uvezen, i registrovan pre 4 meseca. Ako je tako dobar, zašto ga je neko kupio pa prodaje....

Piše da idu letnje kontinental gume a na slikama su zimske...

A posebno-klima ne radi!!! Pa ta popravka klime može da te izadje ihi-hi....

Za tu cenu, ja bih odustao...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ISV_01 said:

Mozda sto misli da je manja muljaza ili sta vec.. Dobar auto iz uvoza, majstor pregleda, ako je ok, spustis cenu, kupis, sredis i vozis. 

 

A što bi spuštao cenu ako je auto dobar? 

A i prodavac ce za dobar aito da spusti simboličnih 50-100 jer nema razloga da spusti više na dobar aito a pogotovo što zna da cene idu iz dana u dan gore a ovo što se sad uvozi je generalno slabo i ima da se ulaže a samo farbanje jednog dela je 90-100€ pa ako ima tri dela da ofarbaš to ti je 300€ na autu koji košta 2600-2800? I zato između ostalog i idu cene gore jer sve je poskupelo,od farbara do automehaničara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
Ja evo gledam aktivno oglase 15-20 dana sa spemnim novcem i uglavnom nista.  Moje pitanje je sta je "dobra" cena? Neke GP cene po 2750 pa do 3200e za tipa 2006-2007. god... Kupujem prvi automobil pa ne znam koja je neka realna cena. Svakako sve zavisi od stanja ali uglavnom tvrde da je top stanje i ostalo a ja ne mogu svuda da vodim bas mehanicara da to i proveri... generalno kapiram da je za 2006. godiste raalno 2400 u dobrom stanju, sta vi mislite?  
 
Kao sto rekoh, kupujem prvi automobil, izbor je GP 2006-2007-2008 god. Voznja bi bila uglavnom gradska, ali cesto bi bilo i autoputa, pa me zanima da li uzimati 1.3 multijet 75ks ili benzin 1.4 8v 77ks? Sta mislite da li juriti mozda 1.4 benzin 16v sa 95ks? Koje su vase preporuke, koji model pre traziti, kao i na sta konkretno obratiti paznju prilikom gledanja dizelskog odnosno benzinskog modela? Hvala svima
Dobra cena za nekog ko je krajnji kupac je svaka cena za auto koji mu je ispred nosa i koji je u dobrom stanju, eto ti definicije sa moje tacke gledista a imam iskustva u tome onako, dosta sam ih vozao, prodao, sveukupno ogroman broj jer su oko mene prijatelji, drugari trgovci...zivim na jugu zemlje tako da za svaki iole "interesantan" oglas mi moramo da se prosetamo 500-600km :D


Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je relativno, ima krseva na sve strane i iz uvoza i domacih, domaci auto u top stanju ce kostati mnogo vise jer taj sto ga prodaje ako zna sta prodaje i sta je ulagao nece ga dati posto posto sem ako mu nije hitno za lovu. Imam par primera iz okruzenja u zadnje 2-3 god gde su ljudi trazili iskljucivo auto kupljen nov u srbiji , neki su ga cekali i par meseci i debelo placali, po meni nerealno ali dobro njihova stvar.

Iz tog razloga se mnogi odluce za auto iz uvoza, po manjoj ceni ali ostave pare za eventualna ulaganja pa kad pogledas dodje mu na isto a neretko prodjes i povoljnije ako kupis dobar auto iz uvoza pa nemas bitnih ulaganja. Svakako izbor automobila iz uvoza je neuporedivo veci pa moze da se probere sigurno. 

Nemoj se slepo vezivati za auto od vlasnika u srbiji, takodje znam primere gde se takva vozila nisu pokazala dobro, neka su bila lupana, neka lose odrzavana, tako da opet kazem sve je relativno, poenta je da svaki primerak koji gledas, dobro pogledas, povedes ili oteras kod majstora ili kako god. naravno niko ne moze da skenira auto i vidi sve ali opet detaljniji pregled moze dosta toga da pokaze a sta je u motoru to ti niko ne moze reci koliko ces preci sa njim, polovno je polovno dal iz uvoza ili iz srbije isto mu dodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Dule 021 said:

A i prodavac ce za dobar aito da spusti simboličnih 50-100 jer nema razloga da spusti više na dobar aito

Za auto vrednosti o kojoj pričamo (2800-3200e) to je sasvim ok. Nisam mislio da se spušta 500-600e osim ako auto zaista nije lomina teška pa se nekome isplati da ga sređuje ali to nije slučaj o kome pričamo ovde. 

Suludo je očekivati da za dobar auto cena ide dole 500e i više (imaju oni hitni sličajevi kada zaista nekome zatreba iz više razloga tipa zdravlje, stambeno pitanje i slično no to je ređe) za cenu vozila o kojem pričamo ovde. 

Za 200e verujem da bi neko mislio "jao vidi jajari se" dok neko drugi misli "sigurno neće hteti da propadne zbog 200e tj da drži zarobljen kapital čekajući i dalje da auto proda".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...