Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

5 hours ago, batakolestb said:

Mozda je najbolje da uzmem sandera 2014.

Onda gledaj Stepway, razlika nebo i zemlja spram obicnog sandera, udobniji, visi klirens i laksi za voznju. Sa njim ivicnjake zaboravis skroz. 

 

Sto se tice tehnickog i ispunjenja norme za njega, imas temu Ovde o tome, prilicno se razglabalo o navedenom. Isparavan auto ce uvek proci tehnicki, imao il nemao DPF, ali nemao katalizator nece ni jedan proci. 

Slazem se da su atmo motori najjednostavniji za odrzavanje ali kada ih vec toliko potenciramo u ovoj pretrazi za GP/EVO, sto onda gledamo dizele? 

+za plin racunaj atest/reatest i zamenu komponenti.. 2012 godiste i slicna taman isticu 10g na komponente gasnih uredjaja npr boca koja se menja...samo naglas razmisljam. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, batakolestb said:

Punto koji sam danas probao kad sam upalio mirno i tiho radio, nisam cuo dizne, verovatno nisu svi problematicni. Mozda je najbolje da uzmem sandera 2014.

Poenta je da kad dodjes da gledas taj Evo da motor ne bude paljen. Pipnes onaj lim iznad izducne grane ili motor i ako hr mlj ili vruc onda znas o cemu se radi. Grejali su ga da bi radio dobro.

Vec naoisah da kod tog modela treba gledati benzince.

Dacia moze i iznensjujuce je koliko je ok auto jer imam jednu teretnu Dokker 1,5DCi na kojoj motor radi savrseno i u voznji je bas dobra a i izgledom nije losa tako da ti je ta ideja za Daciu boljabod GP-a iz mog ugl gledanja. Mnogi nisu imali dodira sa EVO-om i misle da je to isto sto i stariji Grande Punto tj da jr motor dobar kao i prethodni. 

Ako bas hoces EVO ima moj drugar odlican primerak 2011 za koji kaze da nema tih znakova koje spominjem i juce me je zvao da bi mozda prodao jer kupuje stan. Daje ga za 3900-4000.

E sad ja sm ga video i cuo zagrejanog i zaista je odlican ali na hladno dok ja ne cujem nista ne vredi jer svako hvali svog konja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/17/2021 at 3:53 PM, Dule 021 said:

Pa sta si ocekivao za te pare? 

Obican Punto 2005-2006 kad je dobar ide oko 2000€. Kolega je prodao jednog 2006 sa benzinskim 1,2 motorom za 2100. 

GP logicno ne moze da bude skuplji par stotki a da je mladji. 

Dobar se mora platiti vise. 

To sto ih ima po takvim cenama je nesto drugo tj ono kako pricate da se dovoze krsevi. 

Samo da odgovorim na ovaj post,ne zato sto se ne slazem sa napisanim vec zato da malo pojasnim situaciju.

Naime,drugar ima jednu vrlo neobicnu dilemu:
1) Kupicu auto do maksimalno 3000evra
2) Kupicu potpuno novi auto

Decko se ovog proleca vratio u Srbiju nakon godina zivota i rada u jednoj skandinavskoj zemlji. Tamo bio zaposlen u jednoj kompaniji koja je prepoznatljiv brend u svetu i to na finoj poziciji i sa jos finijom platom. I eto,u situaciji u kojoj ljudi gledaju da posto-poto odu odavde,on se vratio kuci. Trazi ovde posao,nece da prihvati bilo sta,sto je i logicno obzirom na iskustvo,CV koji ima itd..i sad dok se ponovo ne "namesti" ovde,dok se ne zaposli ima ideju da uzme nesto kao privremeno resenje. Auto koji ce voziti tipa godinu..najvise godinu i po dana..jer mu je potreban auto za svakodnevne aktivnosti,da moze da ode eventualno na neki rafting,da se na leto spusti negde na more itd..a kad se zaposli i zalaufa onda da kupi nesto novo..

Tako da..ne radi se o manjku novca (naprotiv),vec o jednom njegovom rezonu da mu treba "privremeni" autic. Lik je singl i ne treba mu veci auto od GP.

(istrolovah temu.mozda moderacija da je prebaci na neki drugi topik?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na žalost, te 2 stavke ne idu zajedno....bar ne za tu cenu i mlada godišta auta. 

 

Neka onda gleda kao privremeno rešenje starija godišta GP benzinac, običnog punta sa kraja produkcije, Clia Mk 2, Fiestu i slično. Na tih 3000eura za kola neka gleda bar 500e sa strane da ga registruje, sredi i vozi i to uslučaju da su atmo benzinci. Ostalo su sve babske priče, tipa jeftin a dobar auto a uz to i polovan star ~10 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za 3000 ne moze da kupi 2011 ili 2015 i za te pare moze da kupi dobar samo onaj iz 2006-2007 godine i na to je mislio ISV 01. 

Za to prelazno vozilo je njbolje da kupi tako neki jer cena im slabo pada i kad ga bude jednog dana prodavao nece mnogo izgubiti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Dule 021 said:

Pa za 3000 ne moze da kupi 2011 ili 2015 i za te pare moze da kupi dobar samo onaj iz 2006-2007 godine i na to je mislio ISV 01. 

Za to prelazno vozilo je njbolje da kupi tako neki jer cena im slabo pada i kad ga bude jednog dana prodavao nece mnogo izgubiti. 

Ja sam mislio da je to jasno proizislo iz mog posta,ali ocito nisam bio dovoljno precizan.

On za 3000 i trazi ta godista..svestan je da mladje za te pare nema..i sasvim je u redu sa tim da uzme auto koji je 15-ak godina star..samo da je ipak fino ocuvan i lepo odrzavan..a to moze da se nadje i za taj budzet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima on da bira za te pare ali treba da naleti na dobar. 

Ako se bas i iskuljucivo namerio na taj GP onda neka cunja al eto video sam da OMP prodaje lepu Fiestu 1,4 benzinjaru koja se odlicno pokazala a ima i odlican motor. I sve to za 2400 ako se ne varam. 

Tu je na oglasima ovog foruma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Punta klot verzija uvek ide sa crnim kvakama i nema komandi na volanu, odmah se prepozna.

To naravno vazi za standardni paket, bez raznoraznih doplacenih opcija...

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, italiano said:

Kod Punta klot verzija uvek ide sa crnim kvakama i nema komandi na volanu, odmah se prepozna.

To naravno vazi za standardni paket, bez raznoraznih doplacenih opcija...

Ja sam imao "klot" varijantu a imao sam komande na volanu, ali zato nisam imao rukodržače iznad vrata.

To je osobina Italijana: milion varijanti jednog modela pa ti istražuj kada ti treba neki rezervni deo.

 

Edited by Nebek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na druzenju, na kraju sam odlucio da odustanem od GP i dizelasa uopste i odlucio da uzmem daciu sandero benzin sa ugradjenim plinom, svi servisi radjeni u ovlascenom servisu, presao 80000km radjen veliki servis pre dva meseca, lepo radi i na benzinu i gasu. Otprilike ide kao moj punto clasic sa plinom, meni to ne smeta navikao sam, ima veci prtljaznik deljivu zadnju klupu metalik boja. GP je udobniji i bolje ide ,lepsi je ali razum me odveo ka sanderu

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, andreja.micovic said:

osetljiviji smo na ove sa celicarama...

Samo vas posmatram <_<

1 hour ago, batakolestb said:

Hvala svima na druzenju, na kraju sam odlucio da odustanem od GP i dizelasa uopste i odlucio da uzmem daciu sandero benzin sa ugradjenim plinom, svi servisi radjeni u ovlascenom servisu, presao 80000km radjen veliki servis pre dva meseca, lepo radi i na benzinu i gasu. Otprilike ide kao moj punto clasic sa plinom, meni to ne smeta navikao sam, ima veci prtljaznik deljivu zadnju klupu metalik boja. GP je udobniji i bolje ide ,lepsi je ali razum me odveo ka sanderu

Drago mi je (nam je, gledam nas kao zajednicu ovde na forumu) da si uspeo naci auto koji ti zavrsava posao i da si zadovoljan sa njim. Mozes i ovde kasnije pisati oko problema, predstaviti svoj auto mozda, nije ovo samo Fiat, Lancia i Alfa forum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, andreja.micovic said:

nemoj da si na kraj srca, druzimo se mi i sa ljudima koji voze dacije

Mozda se Dacijasi ne druze sa ostalima, ako se covek zahvaljuje na druzenju :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salim se malo, naravno ;) - a poenta je da se ovde druzimo i ako nemamo Fiate ili probleme i pitanja za njih...

Forum je otvoren za sve ljubitelje automobilizma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ince sam hteo da uzmem jednog Sandera 2010 sa 128k km i nisam jer nije imao klimu ali danas odem iz radoznalosti da je vidim jer je uvozbika ipak uzeo i to je bas  razocarenje jer kd lupis vratima jednostavno se cuje zvonjava lima,enterijer je plasticniji nego u Puntu a izolacija mogu da pretpostavim. 

StepWay je vec druga prica a ja imam Dokker 2014 koji je kud i kmo bolje odradjen te kontam da taj prci Sandero je bas skroman. 

Ovaj noviji bi trebalo da je dosta bolji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Classic mi je dugo bio prvi pik, ali sve više gledam i Grande, za iste pare može da se nađe, možda god-2 stariji i sa 20-30000km više, ali mislim da vredi.

Benzinac, i nekako prednost dajem 1.4 motoru jer bih ugradio TNG.

Jel ok razmišljanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako se mogu naci u slicnim godistima, meni je GP/Evo za klasu bolji maltene u svim segmentima. Sveziji, generacijski mladji (Evo sa svojim enterijerom pogotovo). 20 cm duzi auto, siri, vece medjuosovinsko, primetno siri trag tockova, komotniji u kabini, daleko lepse dizajnerski odradjen, kvalitetniji materijali, sve se to lako primeti.

Paradoksalno, ali Dule je apsolutno u pravu - prednosti Mk2 su malo veci gepek :D (cca 20l) i naravno laksi je. Na dizelu se to i ne primeti toliko, na nekom slabijem benzincu vec ima malo razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki plus za GP/EVO je i činjenica da je rađen u Italiji. Zato mu je na pr. enterijer značajno bolji od mnogih automobila te klase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege,
Kako vam se cini ovaj EVO? Cena mi je, onako, niska za sve ovo nabrojano u oglasu. Doduse, treba uzeti u obzir da je troje vrata.
 

Untitled.png

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16924993/fiat-evo-13-mjt?ref=search-normal&position_ref=22

 

gp e01.jpg gp e02.jpg

 

 

Edited by neshaoct
dodao par slika sa oglasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra oprema ali prvo sto mi upada u oci je volan. Jel ovo gumeni volan!? Ili se nisam razbudio pa ne vidim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...