Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Od ovog sam odustao, idem dalje mada je dosta slab izbor narocito Beograd i okolina, ne svidja mi se da su skori svi kao novi sija se farba . Imamo u firmi pet belih puntica i svima boja nije vise onako blestavo bela pa ne mogu da vidim stvarno stanje . Cak sam poceo da gledam punto evo svi imaju dobru kvalitetnu farbu ima ih dosta kod mene u kraju jedino sto sam hteo mladji auto, bar 2015 

 

Edited by batakolestb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg da se ne sija onda bi rekli sto ga vlasnik nije odrzavao i polirao  sad kad sija onda ne valja jer se sijaju....

Beskoncni krug....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala na pomoci, ja bas nemam iskustava sa polovnim automobilima, kod ovoga mi se cak cini da je farban, a vlasnik sa opisom vozila ne uliva poverenje, pa idemo dalje
 
Ti gledaj auto, ne vlasnika :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam ovaj oglas, puno opreme, garancije, kredit sta mislite o ovoj ponudi i tom placu Aldi

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17601833/fiat-grande-punto-13-mjt-lounge?ref=search-normal&position_ref=20

 

Screenshot_20210418-121546_Via.thumb.jpg.6e273a9b284cbed8d8739cd76732d26c.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto ne videh puno opreme, čak je ovo početni nivo opreme manuelna klima, podizači samo napred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze biti pocetni sa ovakvim volanom i sedistima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja onako bzvz sto sam pratio je da Aldi ima ok auta, lepo izgledaju. 

 

Desni far ili je stariji ili matirao (mozda menjan), oprema mu iskreno i nije nesto (za mene bi npr bila dovoljna jer nisam probirljiv, vise mi je bitnija ispravnost auta), ali za ovu cifru bi svakako gledao bolju opremu. 

Dosta toga nema navedenog u opremi (tempomat np,r, nazad motalice, 5B je bar bi 6B gledao iako ima plivajuci, ne kosta bubreg a prijatnjiji za voznju po AP). 

Nije ovo pocetni, moze biti kao neki nizi Dynamic kao npr kod mene.. Nesto ima nesto nema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neki clan foruma radi prodaju polovnih vozila ili ima preporuku za nekog. Ili mozda dobrog majstora koji bi za naknadu isao samnom kad nadjem neki auto, jer nema sanse da procenim polovan auto. Placevi uglavnom ne dozvoljavaju da se vozila prebacuju u servis

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dule 021 prodaje polovna vozila, mada da ima nesto od toga sto trazis verovatno bi ti ponudio do sada

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i jeste lounge paket opreme (trebalo bi da bude treći po nivou Easy, Pop, Lounge), ali generalno ima slabo opreme. Nema ni tempomat, npr...

 

Auto sa manuelnom klimom, bez podizača sva 4 stakla, bez tempomata nikako ne može biti dovoljno opremljen auto za 2015. godinu. Tako da je skoro klot... 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takva sedista su isla u visi paket opreme Lounge

 

 

Screenshot_20210418-143752.png

Tempomat se doplacivao:

 

Screenshot_20210418-144448.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ce ga znati... VIN trazi da vidimo kako je izasao iz fabrike, ako je nesto naknadno budzeno, videce se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je odlična oprema za auto te klase. Realno ima sve šta treba. 

Gradski auto sa svim doplatama nije lako naći. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

WIN broj ima 16 cifara pa ne moze da se proveri, trazio sam ceo broj pa cu videti

U oglasu pise da ima tempomat ni ja nisam odmah video mada na slikam ne vidim gde je

Edited by batakolestb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tempomat bi se trebao nalaziti ispod ablendera, kao posebna rucica, ne moze da se ne vidi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, MS PK said:

@Dule 021 prodaje polovna vozila, mada da ima nesto od toga sto trazis verovatno bi ti ponudio do sada

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

X puta ne nudim iako citam al eto sad imam jedan iz druge branse a vidim da se okomio na GP 1,3 Mjet za koji sam vec vise puta napisao da se nije proslavio tj ne taj sa euro5 normom jer ima problem sa diznama i DPF-om. 

Inace imam odlicnu Fiestu 1,4TDCI 2011.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tempomat

IMG_20210418_163735.thumb.jpg.6c882dbe7e10acf74d21a45bf247bcfe.jpg

 

@Zvezdo po toj logici i jugo je odličan za grad. 

Btw baš što se grada tiče nemam ni parking senzore. 

Spram 2015. auto je skoro klot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daaaaaleko od je od klota! Piše gore. Pogledaj sedišta. To su sedišta iz sport opreme Grande Punta. Velika razlika u odnosu na obična barem na Grande Puntu. Za evo ne znam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, Dule 021 said:

Inace imam odlicnu Fiestu 1,4TDCI 2011.

Da ne odemo u OFF ali me zanima jel ta starija Fiesta bez rešetkaste maske ima DPF ili je bez njega?  Ja vozim noviju službenu 2017. sa 1.5 tdci i kod nje ima DPF. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1,4TDCi  u toj godini mislim da nema ali 1,6TDCI ima sigurno. Manji motor  nema plivajuci zamajac dok veci ima. 

IMG-48878d9fea4bd92efafa2efa2f56cf6b-V.jpg

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic

Na slici je obeležena ručica za podešavanje volana.

On 4/13/2021 at 1:35 PM, batakolestb said:

Au bas sam pobrkao , cini mi se da je 1.3 75ks euro 4 ,koji su aktuelni za 2014-2016. Na oglasima ima taj motor i 2015 i2016 godiste euro 5 u cemu se razlikuju

Ja sam imao 2011. godište i Euro5 motor.

On 4/13/2021 at 12:10 PM, Ivan said:

Mala digresija, u zargonu ih tako zovu, ali u tom godistu zvanicno ne postoje ni jedan ni drugi model :) .

Grande Punto je postojao do 2009., Punto Evo od 2009. do 2011. Nadalje je vraceno samo ime Punto, od verzije MY2012....

Grande Punto je postojao i 2011 a paralelno i Evo... ja sam izabrao GP nisam hteo Evo jer je imao Euro4 a GP Euro5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nebek ne, na slici je obeleženo mesto gde bi ručica tempomata trebala biti, otprilike...

Koliko znam, kod Fiata tu stoji 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, andreja.micovic said:

@Nebek ne, na slici je obeleženo mesto gde bi ručica tempomata trebala biti, otprilike...

Koliko znam, kod Fiata tu stoji 

Ja tempomat nisam ni koristio a bio mi je na ručici za brisače sa desne strane volana i uključivao se kao vrh hemijske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj neku sliku, prvi put cujem za to? To sto opisujes je dugme Trip racunara?

Tempomat je posebna rucica na ablenderu, sa leve strane.

On/Off prsten, +/- komande i Resume dugme, isto je kod svih Fiata/Lancia/Alfi tih godista:

 

c95a6594d3b4664e35b18b34c87dd5c1.thumb.jpg.7d2594d9119d4240ff81fec29edc673e.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...