Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Ma pusti šta piše na oglasu...štikliraju oni i svu opremu a nema pola toga. U ovom slučaju je sigurno tako i označen da nema plivajući zbog najzlokobnije stvari pored promaje...nemoj uvek verovati napisanom, e-per zato postoji :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ili sam prolupao ili pojma nemam...evo i ovaj u Novom Sadu isto kaze da nema plivajuci :crazy:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17652460/fiat-grande-punto-13-mjtd?ref=search-normal&position_ref=14

Screenshot_2021-04-16-15-56-40-572_com.infostud.android_pa.thumb.jpg.0d0bfa05118b8e073c8a2154578a7617.jpg

@Decak Iz Vode

Samo sliku postavite uz link oglasa.

Edited by Mijailović P.
Ubačen printscreen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Formu za oglas popunjava prodavac slobodnom voljom. To nije merodavno uopste. Da li to rade namerno ili slucajno, to je vec za neku drugu polemiku :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Decak Iz Vode said:

Posebno me zanima ako neko moze da deshifruje menjac..6 brzina je,ali me zanima da li je to onaj "problematicni" (ne znam oznaku)?

Niko da coveku odgovori na pitanje :) .

Da, sa 6 brzina ide problematicni Opelas, popularni "chocolate bearings". Doduse nije M32, nego M20, isto s*anje drugo pakovanje:

 

Unt.thumb.png.353dbb9ff6c696c3717fa5795b1e455d.png

 

Sto se opisa oglasa tice, vecinu stvari ne treba ni gledati, sem onoga sto sam vidis. Kao i price preprodavaca, koji cesto ne znaju ni sta prodaju. Uzdas se u svoje znanje (ili onoga koga vodis) i pregled, obracajuci paznju na sve moguce detalje. Sto se mene tice, sufliranje vecine prodavaca tokom gledanja obicno idu na "Mute". Ton registrujem tek ako me auto dovoljno zainteresuje da se dobacim do papira. Uvek kazem - cast retkim izuzecima, sa kojima se uvek rado ispricam.

Pre par godina gledam jedan Bravo za sebe, vidim cuknuto napred, menjan far... Nista strasno, ali kad je video da zagledam, covek se ubi da mi dokaze da su na autu original farovi sa kojima je izasao iz fabrike i pokazuje na njima SN dela (iz ePer). Evo, vidis ovaj broj, razlikuje se za jedan - to ti znaci da su napravljeni i montirani jedan za drugim u fabrici, bla, bla...

Kad me je dovoljno smorio da izazove reakciju, reko' druze to sto mi pokazujes je serijski broj dela, a razlikuju se za +1 jer je jedan levi, a drugi desni far. I pokazem mu u plastiku ugraviran datum proizvodnje (u onim kruzicima, sa zadnje strane fara iznad otvora oborenog svetla). I sta cemo sto je jedan stariji od datuma proizvodnje auta, a drugi mladji :D ?

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Djiha, djiha :D . Oprastam ti, posto si ipak trunku stariji :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, ISV_01 said:

Ma pusti šta piše na oglasu

Danas sam bio na autoplacevima da pogledam neka kola jednom liku koji je dosao do mene  pa posto nemam kola za njega  isli smo da pogledamo neka i kaze prodavac jednog Qashqaia 1,5DCi  da misli da nema plivajuci zamajac.:)

Jok i ne zna ali se kupac  lovi na  takve provale jer nije upucen  ali svaki zna za plivajuci i da je to rak rana svakog auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dule 021Da, shvatio sam, zato i napisah u nastavku recenice :) Lakse im ide prodja kada se neke stvari pretvore u belu laz, aka, nisam znao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, ISV_01 said:

Ma pusti šta piše na oglasu...štikliraju oni i svu opremu a nema pola toga. U ovom slučaju je sigurno tako i označen da nema plivajući zbog najzlokobnije stvari pored promaje...nemoj uvek verovati napisanom, e-per zato postoji :) 

Gledao sam jednog "original Abarta". Od abart opreme ima nalepnicu sa aliexpressa i doboše pozadi.

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili smo jutros da pogledamo tog Grandea..sta da kazem..auto izakan,i spolja i iznutra stanje vrlo lose. Zapusten auto prilicno. Deluje kao primerak u kome nije ostalo mnogo zivota. Nije bilo potrebe za detaljnim pregledom,za teranjem kod majstora.
Zahvalili smo se i otisli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta si ocekivao za te pare? 

Obican Punto 2005-2006 kad je dobar ide oko 2000€. Kolega je prodao jednog 2006 sa benzinskim 1,2 motorom za 2100. 

GP logicno ne moze da bude skuplji par stotki a da je mladji. 

Dobar se mora platiti vise. 

To sto ih ima po takvim cenama je nesto drugo tj ono kako pricate da se dovoze krsevi. 

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18039531/fiat-grande-punto-evo-13-m-jet?ref=search-normal&position_ref=4

Screenshot_20210417-200803_Opera.thumb.jpg.fad33fb6c95e0fa870de1b6232588b5e.jpg

Gledaosam danas ovog punta zacudjujuce dobro izgleda skoro bez ogrebotine, unutra ocuvan, sedista kao nova, provozao malo po kraju,jedino sto mi je smetalo da kvacilo odvaja skroz na dnu,znaci moram da pritisnem do kraja da bi promenio brzinu, motor dosta mirno radi, dobro vuce preko 2000 o/min. Prodavac zivi pored servisa Goran na Altini pa nece biti problem provera kod njega. Na trenutak sam pomislio da je farban ali nisam siguran. Ako moze vase misljenje bar po slikama dobra je cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E al kad nema veliki servis a ni DPF to je najvaznije. Lov u mutnom pa na koga naidje. 

S obzirom da je italijan tj uvezen iz Italije mize se po tablicama proveriti km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam njegov win broj postoji u evidenciji ne znam da li da placam potpunu proveru, u eper ne moze da se ocita jer je 2015.god. Postoji podatak o kilometrazi u win cheker online ali mora da se plati za detalje . 

 

Edited by batakolestb

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, batakolestb said:

Ako moze vase misljenje bar po slikama dobra je cena.

Nafilovan opis, za maltene klot Puntica. "Poseduje dosta dodatne opreme (EVO Street paket opreme)" - a od opreme celicne felne, crne kvake, plasticni volan bez komandi, bez naslona za ruku, bez zadnjih podizaca, tempomata, bez digitalne klime, bez Blue&Me (handsfree telefon+USB MP3+glasovne komande)... U kombinaciji sa plasticnim volanom nije ni isao radio uredjaj, pa je stavljen aftermarket, ne postoji ni onaj pregradak na zatvaranje iznad otvora ventilacije... "Maglenke i svetla koja prate kolovoz" na Fiatima ne postoji - vec samo Corner Light funkcionalnost u maglenkama, a i one se pale samo na ostrije skretanje. Tj. koriste samo u nekim serpentinama na otvorenom putu ili manje-vise po gradu (ne prate put).

"Nema velikog servisa jer ima lanac", a valjda se i taj lanac nekada menja. "Izuzetno je startan i snažan", u najslabijoj verziji dizela koja je isla u taj model, itd...

A ako ti je sve to nebitno, gledas stanje i ako ti se svidja, naravno samo napred.

PS: U startu imas minimum par guma za zamenu, ako me staracki vid ne vara:

 

1b28eb7105a5-1920x1080.thumb.jpg.1ec9bc987474fd85598182571a954d44.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Nuova Bravo radi i na malim brzinama, cini mi se cak i kada stojis u mestu. Bar kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko ti ne smeta sto je prilicno tanak sa opremom, skoro klot , neka pocetna oprema, mislim da bi trebalo da ga proveris. Meni ovako sa slika deluje zdravo, sem ovoga na vratima sto mi je upalo u oko. Ima tu verovatno jos po nesto ali ne vidim sa slika. Vidim da su gume za zamenu i bez gledanja :D Mozes da ga proveris em sto je na tablicama, em sto je pored Gorana, em sto je kupljen u Srb. Dosta kockica ti se sklopilo :) Moze lako da se desi da je i kilometraza prava, to oko kvacila se na primer poklapa sa nekim max.zivotnim vekom koje ono moze da izdrzi sa pretezno gradskom voznjom. Imas te neke stavke na koje mozes da obaras cenu, kvacilo, gume, jos sta bude nasao Goran, pa malo nema ni felne ni opremu.. :D20210417_230343.jpg

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na pomoci, ja bas nemam iskustava sa polovnim automobilima, kod ovoga mi se cak cini da je farban, a vlasnik sa opisom vozila ne uliva poverenje, pa idemo dalje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam upucen u domaca kola ali zar ne bi trebala servisna knjizica onda da bude na srpskom a ne na italijanskom? 

Svaki auto koji je euro 5 ili 6 ima DPF a ovaj na konto starog motora sa 75ks prica bajke. Musli narod je glup. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...