Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

11 minutes ago, Jeca731 said:

Onda ispadne 2010god za 3900e

Napisah u onom postu iznad - uneses VIN auta u ePer i dobijes tacan datum proizvodnje, sa sve danom i mesecom :) .

Ako te to bas toliko kopka, a mnogo je bitnije da je mehanicki i estetski auto lepo sacuvan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvalaaaaa :D

Mislim da bih se odlucila za njega i da je pisalo 2010 u oglasu. Enterijer je bas bas ocuvan. Svidjaju mi se lajsne na vratima i ova lajsna dole crna.

Sutra mali servis i servis klime, pa posle na probu :thumbsup:

 

1 hour ago, Ivan said:

Napisah u onom postu iznad - uneses VIN auta u ePer i dobijes tacan datum proizvodnje, sa sve danom i mesecom :) .

Ako te to bas toliko kopka, a mnogo je bitnije da je mehanicki i estetski auto lepo sacuvan.

06.10.2010 :whistle:.... Hvala za sajt ePer,ima mnogo korisnih informacija o mom novom ljubimcu ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, gledah ovog Eva:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16689144/fiat-evo-grande-punto

 

Untitledzz.thumb.png.eebdcc01936c8368ff7682bf0d74816c.png

 

Na proveri 2018 ima kao 205k km , sad kontam 250-270k km, dal je to mnogo za ovaj motor? Opran motor, uradio prodavac mali servis, ne zna nista dal je i sta radjeno,nema nista od dokumentacije, menjana soferka, napred kao da je manje cukan, tablica nije lepo popeglana, kao da je kuka stigla, jedan far lepljen i plastike pre hladnjaka malo polomljene na 2 mesta, mirno radi u leru,jedino videh da je iza leptira poceo da curka ulje, sad opet... sedista su očišćena, nisu probijena, u dobrom stanju, gaziste nije izlizano, ali odmoriste za nogu procepljeno kod papuce kvacila... dal ga preskociti?

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen oglasa

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, nitro said:

uradio prodavac mali servis, ne zna nista dal je i sta radjeno,nema nista od dokumentacije

Pa kako zna da ga je uradio???

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilometraza nije velika ako je odrzavan i vozen lepo ali nije bas ni mala. Problem je sto ti je poznata, da nije nego je samo ovo na satu bilo bi ok :D Pregledaj ga dobro mehanicki, na ovoj km sve moze da bude upitno mislim na motor,menjac, a moze da bude i kao novo, samo da je lepo odrzavano. Napred se vidi da je radjen i sa slika a vec i po tvom opisu. Unutra mi je ok u skladu sa kilometrazom. Ne znam kako im se krecu cene, ja bi ovog gledao npr.ako je prilicno ispod cene, ako je prosecna, trazio bih dalje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nitro

Moraš staviti i skrinšot oglasa da kasnije može da se prati.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodao sam iznad, hvala za sugestiju. Ljudi, po ko zna koji put molba (a i pravilo je ovog podforuma) da se uz eksterni link doda i PrintScreen oglasa. Valjda to nije toliko tesko, ako se svi ovde potrude i odvoje vreme da pripomognu. Cim eksterni link (tj. oglas) bude obrisan ili izmenjen - sva dotadasnja prica pada u vodu, a mozda neko ko cita bude zainteresovan bas za isti taj auto.

8 hours ago, Jeca731 said:

Svidjaju mi se lajsne na vratima i ova lajsna dole crna.

Pragovi/sajtne... Ovako u fabrickoj varijanti, meni su uz lepe alu-felnice i kacket (plus tamna stakla) uvek vrhunski detalj na bilo kom autu. Da mu dozu sportskog smeka, izdvoji ga iz mase istih, a nije napadno. Onaj utisak kada vidis auto na ulici, razlikuje se od ostalih - a na prvu ne znas bas tacno sta je u pitanju :) .

Nema na cemu za ePer. Osim osnovnih podataka o datumu proizvodnje, motorizaciji, opremi - kasnije vrlo korisna stvar i za odrzavanje, popravke, pronalazenje delova, sta sa cega jos pase i koliko je jeftinije... Bar sa slika odlican Evo, sa srecom jos jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nitro

Ja bih iskreno preskocio ovaj primerak. Za 200/300 evra vise moze da se nadje auto sa mnogo vise opreme, ovaj je bas klot. A kad vec kupujes polovan auto, a pritom postoji velika ponuda evo modela, bolje gledaj da uzmes sa vise opreme, znacajna je razlika u komoditetu. Kao da vozis visu klasu ako auto ima napucanu opremu, pricam iz iskustva posto supruga ima eva u full-u...
 

Edited by Ivan
Ispravljen tag, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Lufti said:

A kad vec kupujes polovan auto, a pritom postoji velika ponuda evo modela, bolje gledaj da uzmes sa vise opreme, znacajna je razlika u komoditetu. Kao da vozis visu klasu ako auto ima napucanu opremu, pricam iz iskustva posto supruga ima eva u full-u

+1

Upravo to i ja pricam... Napucan auto - totalno drugaciji dozivljaj istog modela. A steta to ne iskoristiti kod nasih narodnih Fiata - em ponuda ogromna, em razlika u ceni svega neku stotku. Sad tu ide ona prica pojedinih (kao i kod motorizacije) - vise opreme, vise se kvari :D . I da auto gledas za od A do B (a valjda treba da bude i neko uzivanje) - na otpadima ih ima kao pleve, odrzavanje prilicno jeftino. Dodatno sto su "novije" Fiatove generacije sa pocetka prethodne decenije kvalitetnije sastavljene i uradjene, bar iz mog iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, zanima me da li Fiat Evo ima problema sa diznama. Drugar mi rece da ga nikako ne kupujem zbog toga.

Racunam najbolje da pitam ovde.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji motor ? Pretpostavljam 1.3 dizel.. Nemaju problem sa diznama koliko ja znam. Tjst isto ko i svaki dizelas, moze biti da je neka losija, ali nije im to boljka, Poz drugara i reci mu da ne baljezga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste 1.3, 84 ks. On valjda zna nekoga da su mu otisle dizne dva puta, pa me odgovara non stop.

I meni je zvucalo malo preterano.

Moze li ikako da se proveri stanje, pri kupovini automobila?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preterano...1,3mjet motor se kao motor odlično pokazao. Iz punta u GP/EVO/MY pa onda u 500L, Tipa...stvarno je "loš". Jedino taj 84ks ima plivajući zamajac, ovi slabiji (dal 70ks) ne. 

 

Stanje možeš dijagnostikom i radom motora. Najbolje kod bosiste, ali.....skidanje košta, provera se plaća, tako da dijagnostika i pregled majstora je najbolja opcija kod kupovine svakog auta pa i tog zacrtanog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nisi siguran ili želiš i mišljenja drugih, baci link sa auto oglasa, postavi print-screen ovde pa da iste čuješ. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj sa 84ks definitivno ima problem sa diznama i nemojte da pricate o onom sa 75 ks koji nije ni blizu tog sa 84ks. 
Iz dosadasnjeg iskustva sa tim od 84ks nijedan do sad koji sam cuo na prvom paljenju nije radio kako treba. Ja sam do sad imao dva i jedan sam vratio jer to je ujutro bilo cekicanje za medalju kad se upali a cak je i dimio i tajo dok se ne ugreje. Ovaj drugi je bio daleko tisi i tako sam ga i prodao da bi mi covek posle 3 meseca rekao da je radio dizne. 
Znaci ja ga vise necu uzeti osim ako ne naleti primerak sa 100k km. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iz toga pre zaključujem da si uzimao vrlo neodržavanje aute,ništa drugo...
U mojoj okolini ima bar 5 takvih auta i nijedan nije nešto posebno bolan na dizne...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...