Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Mmmm...nije hitno, ja bih ostavio felne ali promenio motor :D

 

2 hours ago, mudri said:
Forumasi pomoc, Planiram da kupim GP dizela sa 5v,  Kako vam se cini ovaj, dao bi ga za 2500e? Znam da model sa 75KS nema famozni plivajuci a da ovaj sa 90 ima. Koliko bi kostala zamena ako je los. E da i jos jedno pitanje da li ovi noviji GP sa 84KS imaju plivaju, DP filter....
 
984109381_grandeogl01.thumb.png.e4e0b4b6a6a4e0c493e124617894aa14.png
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16618763/fiat-grande-punto-13-multijet
 
i da li mislite da se isplati dodati nekih 600e za noviji ovaj?
 
1080981114_grandeogl02.thumb.png.ce2f9a3f3270a90a292bdccb2c4168d3.png
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16660831/fiat-grande-punto-13-mjt
za ovaj drugi su ostavili broj sasije
 
ZFA19900001510379
4C - GRANDE PUNTO (2008-2009)  
199251201000 - 2V-1.3JTD-75CV-E4-DYNAM -4P.GS.5M-I/CE
Engine: 3140600   Vehicle:   00513412 Manuf. date: 16/4/2009

Ima i @Marko Topola GP dizel sa 5vrata a nalazi se u istom mestu gde i ovaj pa eto pogledaj oba :)

 

 

Edited by neshaoct
popravio tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne svijda mi se ona svetlo plava boja. Ali bacicu pogled i na njega ako mi se ne svidi ovaj sivi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, mudri said:
Ne svijda mi se ona svetlo plava boja. Ali bacicu pogled i na njega ako mi se ne svidi ovaj sivi.

Nije svetlo plava, svetlo siva je, bar za moje oko

 

04e79da6dc80f34d68d25741eb6adc50.thumb.jpg.67b6f88bcf5434d28cfc52a77edebd4a.jpg

 

Ovaj crni je kod drugara na placu, ako hoces, mogu da ga pitam nesto blize o autu.

 

Edited by Ivan
Sredjena slika, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites
MS PK 1.6 bi pre nego ovo? Posle Ivanovih postova samo 1.4 MA i gledam
1.9 bre , kakav 1.6 :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Pluto said:

MS PK 1.6 bi pre nego ovo? emoji16.png Posle Ivanovih postova samo 1.4 MA i gledam

Čuj, ovo pitanje da postaviš MS PK....zagovornika 1,9 bloka i ništa posle toga :D 

Benzinac bolje podnosi kratke relacije i grad - Dizlo mora malo više na otvoreno, guši se u gradu. 1,3 mjet je 50:50 izbor za grad/otvoreno. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tek sam kasnije skapirao da sa njim kuckam  svakako nemaš 1.9 u Evu, mora 1.6 
A brate, napravis eva za 100e

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

4 hours ago, Pluto said:

Uff, samo bih ja odmah felne zamenio

Kacio sam ovoga iz Stragara cim se pojavio ;) , posto Deki trazi manji auto. Jos na tu tezinu karoserije verujem da ide kao raketa, mana na Evu u toj kombinaciji motorizacije - menjac sa 5 brzina.

Ako je MA jedinica novi tip sa ispravljenim bagovima sa starta, OK kupovina, to se bar lako proveri. Malo ljudi je i culo za taj motor, a kamoli provozalo ili imaju neka iskustva iz prakse. Mada se polako omasovljuje ovde, ima ga vec prilicno u napucanijim vozilima koja dolaze uglavnom iz Svice, u Alfama pogotovo. Tehnologija koja vec u 3. iteraciji ide i u najnovije Fiatove GSE turbo benzince.

5 hours ago, mudri said:

E da i jos jedno pitanje da li ovi noviji GP sa 84KS imaju plivaju, DP filter....

GP je prestao da se pravi znatno pre nego se taj motor pojavio. Iza njega imas Punto Evo, pa Punto MY12. U pitanju je Euro 5 motor, samim tim imas odgovor na sva tvoja pitanja ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se svidjaju, pratim ja taj auto odavno, nisam ga gledao jer je prilicno daleko a i nisam resio Giu, ali po svemu onome sto sam gledao, za koju stotinu nize je odlicna kupovina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazario GP za 3000e 2009 god. 1.3 75KS. Gume su sve 4 iz 2019 god. Deluje ocuvano. Videcemo kako ce me sluziti.

 

3.jpg 2.jpg 1.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecno, cestitam! 

 

Predstavi ga slobodno u podforumu za automobile clanova! :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mudri

Sa srecom, u zdravlju ga vozio i menjao za bolji! Kad se slegnu utisci, pa navali na styling ;) .

1 hour ago, Milutinac said:

Sta HFali felnama??? Odlicno stoje i neobicne su. Retko se i meni svidi nesto a da nije fabrika...ali ovo mi bas dobro...

Prvo - ne kaze se hFali, nego hVali :D .

Drugo - kao da sam ja napisao post. Uglavnom mi je OEM prvi izbor, ali i ova felna odlicno cuci.

Dodatno - ili ova felna ima vrlo mali offset ili auto ima nabacene neke lepe distance, bas se primeti.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutinac said:

Sta HFali felnama??? Odlicno stoje i neobicne su. Retko se i meni svidi nesto a da nije fabrika...ali ovo mi bas dobro...

Ne fali njima nista, samo meni na beli gp ne stoje uopste. Sve sto malo štrči i bezi od originala je neko budzenje, po meni. Ovo naprimer bi tako dobro leglo na ovu boju da bi ove sto su na njemu zaboravio da su ikada bile.

 

Untitleds.thumb.png.17ef1af266cd4eef5f89e6118fac92bb.png 7d18bfc242dff95cca09e12efe7535d6.thumb.jpg.3ef06d0455d1597247ab2aea6a1ad6a7.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike i formatiran tekst

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne kaze da nisu fabricke najbolje za njega, posebno te sa Sporta, ali ova felna uopste ne izgleda lose na tom autu sa hromiranim retrovizorima. Definitivno nije smajling kategorija, kao sto se moze videti kod nekih. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

2010.

 

U Srbiji se vodi po godini proizvodnje, sto se vidi iz broja sasije. Dakle, datum prve registracije ne igra nikakvu ulogu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Datum prve registracije u Srbiji, cini mi se... 

 

E sad, moj auto je kupljen bas nov u Srbiji, pa ima dva razlicita datuma, prva registracija u Srbiji, a druga je kad je presao na moje ime, a ovi iz uvoza, kontam da imaju onda dva ista broja?

 

edit:

 

@Jeca731

 

evo objasnjenja:

 

image.thumb.png.05933b86b381288b1f106fee94b11fc0.png

 

S tim da se pod 'datum prve registracije', odnosi na prvu registraciju u Srbiji... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, horvat said:

a ovi iz uvoza, kontam da imaju onda dva ista broja?

Godiste se vodi kako bude u AMS uverenju. Tj. godina proizvodnje automobila, sto po meni i jeste korektno.

Cesto se desava da se vozila u inostranstvu vode po datumu prve registracije i cesto to bude +1 godina od stvarne godine proizvodnje (identican slucaj sam imao i sa svojim autom). A onda nasi preprodavci "kukaju" da im AMS vraca godiste :) .

Najjace mi je kada u oglasu stave to mladje godiste, a u opisu se pozale da im je AMS "vratio" godiste. A to "starije" u sustini i jeste tacno, sto se lako proveri preko VIN, dobijes cak i tacan dan i mesec proizvodnje. Njima to umanjuje zaradu, mislim na mladja i skuplja vozila prvenstveno, ne za ovu nasu boraniju...

 

A u saobracajnoj stoji datum prve registracije kod nas, kao sto je u primeru iznad. Takodje je onda isti i datum izdavanja saobracajne (za tu prvu registraciju).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno za informacije :thumbup:

Auto je vec kupljen i registrovan tako da sad nema nazad. Nisam pogledala uverenje kad je trebalo,ali dobro. Bitno je da se meni svidja i da je ok auto. 

Hvala za info

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam i drago mi je za prinovu, a zao mi je za to neslaganje sa prodavcem. Kao sto je Ivan iznad naveo, to je veoma cest slucaj kod nas. Ali, sto kazu, nek to bude najgore u vezi sa autom! Najbitnije je da je lep i ocuvan, a sad godina, vamo tamo, Boze moj... :D 

 

Slobodno ga predstavi u podforumu za predstavljanje automobila clanova

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/12-predstavljanje-automobila-članova-foruma/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec 2 nova Puntica na ovoj temi danas :thumbup: , takodje cestitke i puno bezbednih kilometara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...