Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15834417/fiat-grande-punto-13-mjtd
Nisam jos video GP bez ikakvih komandi na volanu.da li je volan menjan i zasto?
xxxx.thumb.jpg.cdd67d6fe74fd254fea5e64e791899b5.jpg
Brt, imam Brava bez komandi...i alu felni (da posebno naglasim) tako da ima i ta opcija :)

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, mitros said:

Ovaj bordo je prelep,ali 5000e za 2012 je stvarno previse.

A ko ti kaze da je 5000, a da jos nisi ni probao :) ? Da ne kvarim nikome biznis, ali sa danasnjom prilicnom ponudom moze da se dobije vrlo lepa cena. Sve je stvar trenutne situacije kod prodavca i umesnosti pregovaranja. I za mnogo skuplje stvari od auta sam kretao sa bezobraznom ponudom (sem ako mi se nesto bas svidi), pa se "trazis" sa prodavcem na sredini, u odnosu na ono sto on ocekuje da zaradi. Jednostavno tako za sve funkcionise, a moze da se ostvari i veci popust u odnosu na cifre kojima se neki smeju po forumu. Dovoljno je pogledati vozila koja stoje i koliko im padaju cene ako iole duze ostanu na oglasima. E tu i jeste kvaka ako natrci nesto lepo - izbalansirati izmedju cene i toga da ne dobije krila :) . Sve sto valja odlazi u roku od odmah, a kante stoje bukvalno godinama po oglasima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, mitros said:

Trazim godiste  2013-2015,(1,3mjt/75 ili 82) da ima ESP i ASR i maglenke,to su mi jedini uslovi.Ove sto pominjes do 2012 su stvarno najlepsi ,ali svaki koji sam gledao 2012 su u stvari proizvedeni 2011 i to polovinom.Iako im je 1.reg u 2012.

Ovaj bez komandi na volanu za koji kazes da je u glavnom klotara,pise da ima ASR i ESP...

 

 

Nemoj se puno oslanjati na to sto u oglasu pise da ima ASR i ESP, svasta pisu, sto iz neznanja sto iz namere :) Ako ti je to prioritet, obavezno proveri pre kupovine kao sto su kolege rekle -br.sasije i vidis sve.

Ako ima ASR, trebalo bi da ima dugmence iznad radija, pise ASR OFF, da mozes da ga iskljucis po potrebi. A ESP takodje mozes videti davanjem kontakta da li zasvetli na par sekundi simbol trougla zaokruzenog strelicom. 

Edited by Stilisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace uzeo je tast juce u Spacpu taj neki od 85 konja Evo 2012

VIdecemo kaki je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videces na prvom paljenju ujutro da radi skroz drugacije tj ne kao onaj sa 75ks. Uros iz Auto Italije koji drzi prodavnicu u NS za Fiat delove kaze da svi ti euro5 tako pale i rade i da je to tako. 
Jednostavno, gledajte da je bio JTD tj jedan od najboljih a onda su izbacili 1,9Mjet koji je bio dobar ali osetljiviji jer je euro4 a onda izbacuju taj i krece 1,6 i 2.0 koji nisu ni prici starim motorima. Dolaze nove euro norme i dpf-ovi i zacepljavanja je mnogo a tu trpe motori tako da pravicemo euro3 od blata ali ima vremena da se ova moja recenica jednog dana uzdigne u sta cete se vec uveriti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, planiram kupiti rabljeni Grande Punto i treba mi savjet. Sluzit ce mi uglavnom za po gradu ali bi dosta cesto isao i na duze relacije. Glavni problem mi je izbor motora, dizel 1.3 ili ipak benzin. Najvise gledam troskove odrzavanja tako da je i to jos jedan uvjet (sto jeftinije naravno). Molim vas da mi pomognete oko odabira 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Luka051 said:

Pozdrav, planiram kupiti rabljeni Grande Punto i treba mi savjet. Sluzit ce mi uglavnom za po gradu ali bi dosta cesto isao i na duze relacije. Glavni problem mi je izbor motora, dizel 1.3 ili ipak benzin. Najvise gledam troskove odrzavanja tako da je i to jos jedan uvjet (sto jeftinije naravno). Molim vas da mi pomognete oko odabira 

1.3 mjtd najiskrenije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze neki savjet prilikom biranja i kupovine? Imao sam lose iskustvo sa podvozjem Punta 2 pa ako mi mozete rec na sta da pripazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Luka051

Ajd ukratko, obzirom da te mrzi citati 3704 posta o ovom modelu Fiata, koje ti svakako preporucujem da procitas jer se da nesto zaboraviti reci.

 

1.3 mjet ima lanac, trajnosti oko 120-200 hiljada, zavisno od odrzavanja, stila voznje, gde je najcesce vozen i sl. Sto znaci da gledajuci GP 1.3 mjet ces u vecini slucajeva imati kao trosak u neko skorije vreme da pomenuti ti menjas (osim ako nije menjan pre toga). Cijena - prava sitnica, oko 250-300eur.

 

Verzije 1.3 95ks imaju plivajuci zamajac, vazi za isto gore pomenuto. 1.9 mjet iz prvih generacija su rage od motora, dobri i robusni. Cesto isli u sport verziju (ne znam da li i samo u nju). Noviji GP, odnosno GP Evo/ Punto MY2012 (ili koja im je oznaka) imaju i 1.6 mjet dizele novije generacije.

 

GP prvih generacija bije malo losiji glas prednjeg trapa, pa valja proveriti u kakvom je stanju.

Digitalnu klimu karakterisu motorici klime koji umeju da zakazu, kao deo su jeftini ali zamena i nije bas. Karakterise ih da npr i dalje duvaju tamo gde ne treba pri odabiru druge pozicije duvanja. Posebno kod digitalne i analogne klime imas klapnu recirkulacije koja ako zakaze uglavnon ostane u spustenon polozaju, pri cemu kada je malo hladnije, auto nerealno mnogo magli.

 

Zavisno od generacije GPa i datuma proizvodnje - DPF. Njega kao i u 99% drugih stvari kada budes pikirao primerak auta koji ti se svidja, pogledas preko dijagnostike.

 

Imas pregrst strana iza pa baci pogled, nemoj da te mrzi. Svi oni su pisani jer su imali pitanja poput tebe oko motora, delova, potrosnje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja gledam 1.4 8v 77ks,1.4 16v 95ks i najslabiji 1.3 mjet.

Ostalo me ne zanima. Oprema, neka srednja bez digitalne klime. Punto Evo prioritet kod mene. Što manje delova koji mogu da se pokvare....

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moze ali benzinac koji cu ubuduce da gledam jer dizelas ima osetljive dizne. Jos nijednom mi nije ponudjen 1,6 Mjet a taj je bolji kud i kamo i tog bih uzeo. 
Evo juce se ponudila i Corsa 1,3CDTI 2017 i ja ne smem da je uzmem jer ima vec neke kilometre a dizne su takodje upitne jer svoje cari pokazu na prvom paljenju a ja nisam u mogucnosti da to proverim jer auto je preko. 

3AA429D0-877C-44D0-B23A-718CA62ABB6C.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/12/2020 at 10:01 AM, Dule 021 said:

Evo juce se ponudila i Corsa 1,3CDTI 2017 i ja ne smem da je uzmem jer ima vec neke kilometre a dizne su takodje upitne jer svoje cari pokazu na prvom paljenju a ja nisam u mogucnosti da to proverim jer auto je preko. 

Dule da li mozda znas koliko kosta zamena dizni? Ova Corsa bas lepo izgleda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi naravno trebalo da se pita ali je cinjenica da su ovi noviji motori sa komplikovanijim diznama kod kojih remonta nema. Znaci samo nove dizne ili polovne u ko zna kakvom stanju. 
verovatno je kod ove Corse sve ok jer ipak je jako mlada ali ne smem da rizikujem. 
pretpostavljam da je cena jedne nove dizne do 200€ mozda nesto manje ali ne preterano. Znam da je za Astru J 1,7CDTI 110Ks nova dizna 170€ jer toliko je receno u opelovom predstavbistvu Čatalov u Novom Sadu coveku koji je kupio Astru od mene da moze jednog dana ko zna kada da ocekuje i takav ulog.  S obzirom da za GP traze za polovnu na otpadima 100€ onda verujem da je takva cena nove za taj motor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebne su mi neke osnovne informacije o autu. Kupio sam skoro Grande Punta Eva  1.3 mjt 62 kW pa ako mozete da mi kazete   da li je to euro 4 ili euro 5 motor, Sta znaci to sto ima lanac,da li se taj lanac menja ili ne u smislu velikog servisa. Da li ima DPF i EGR. Isto tako ,da mi preporucite nekog dobrog majstora za FIAT al da nije derac koze.. toliko za sad.. hvala unapred

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivanpetar42

 

Pozdrav i dobrodoslica na forum.

Jedno od pravila foruma je da ne pravimo svastare od tema. Kao i da se pre otvaranja nove teme proveri postojeci sadrzaj, kako ne bi multiplicirali teme, razvodnjavali pricu i otezavali pretragu.

 

Prica oko lanca, intervala zamene, potencijalnih problema:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43123-grande-punto-fiat-panda-13-mjet-zamena-lanca/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/45444-gradne-punto-13-mjet-posle-koliko-km-ide-zamena-lanca/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/28118-punto-13-m-jet-pucanje-lanca/

 

Nisi napisao iz kog si grada za preporuku servisa, iskustva su u ovoj temi:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/5125-fiatlanciaalfa-romeo-servisi-dileri-pozitivna-i-negativna-iskustva/

 

1.3 85 je novija Euro 5 generacija motora, sa EGR i DPF (pod uslovom da nisu hardverski i softverski iskljuceni). Sve sto te zanima oko detalja za vozilo, mozes da proveris tako sto ces uneti VIN u ePer.

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje nakon spajanja tema / dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

VIN - vehicle indentification number

Broj šasije

Eper je programčić/sajt na netu, imaš linkove na forumu!

Kad uneseš broj, dobiješ podatke o godištu, opremi...

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro sam kupio Punta Eva koji mi ji prilicna nepoznanica pa sam hteo da saznam neke stv ri. @uneti VIN u ePer.@..Sta znaci uneti VIN u ePer..

Kada otvoriš ePer, u gornjem levom delu je search bar gde piše "search by vin"

Vin ti piše u saobraćajnoj, broj karoserije...

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

Screenshot_20200220_211901.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Bane/neshtry na informacijama..     Odvezao bih auto malo na neko detaljniji pregled pa ako mozete da mi preporucite neki servis/majstora za Fiata , a da je na teriotiriji Beograda a da opet nije neki derač.. Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat-Lancia servis Goran Altina Zemun
Samo ovo stavi u Google i dobijaš i tel u mapu

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/21/2020 at 8:48 AM, ivanpetar42 said:

Odvezao bih auto malo na neko detaljniji pregled pa ako mozete da mi preporucite neki servis/majstora za Fiata

Cetiri posta iznad vec imas odgovor na sva tvoja prvobitna (i ovde prebacena) pitanja ;) .

I sa temom o iskustvima sa servisima (pogledaj bar zadnjih par strana), i sa temama o lancu, i prebaceno u GP savete, i dodat tag da te sto pre informisemo...

Pravilo foruma je da od tema (pogotovo tehnickih), ne pravimo svastare u kojima cemo pitati sve sto nas zanima. A sve zbog preglednosti i logike sadrzaja, lakseg snalazenja i pretrage. Svaka tehnicka tema se bavi problematikom definisanom u naslovu.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet se javljam posle 2 meseca, jer me i dalje muci ista muka oko kupovine auta. Tek mi je sada odobren kredit pa bih trebalo sto pre resiti ovaj problem.

Ako moze neko strucniji da baci pogled na:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15671311/fiat-evo-multiair

 

Zanima me da li se uopste isplati ici do KGa (iz NSa sam) tj. auto je duze u oglasima i ima oko 180 pratilaca. Sumnjivo mi je da nesto ne valja oko auta jer sa takvom cenom i opremom bi otisao vec.

Ako je neko slucajno bio da ga vidi neka napise koju.

Uglavnom oko 10 000km bih prelazio godisnje, pa bih radije benzinca a budzet za kupovinu moze do 6k evra.

Hvala unapred!

 

 

Untitled.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...