Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

6 hours ago, Flex said:

The Punisher, na koju foru ti Stilo trosi 750 din na 100km po gradu? Pa to je i na otvorenom pitanje moze li.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Otkad sam ugradio plin uvek sam punio pun rezervoar tako da je metoda uvek bila od čepa do čepa, sa beleženom svakom kilometražom. Mogu da ti prosledim tabelu ako te zanima. Do sada sam prešao malo preko 11 000 km.

U Beogradu, odlazak na posao oko pola 7 ujutru, vraćanje sa posla 5-6 njekad i 8-9-10, prolazak kroz centar oba puta, prosek 9 litara plina. Skoro sam pisao u temi o potrošnji, za Novu godinu do Soluna i nazad prosek 7,35 litara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam ubedjen da trosi vise posto i JTD opusteno moze 9-10 da potrosi.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je do sistema plina, kod mene je Stag Go fast.

Imao sam dosta problema dok nije profunkcionisao, pucala creva od hladnjaka, curio antifriz na račvama, to je naravno bilo zbog starosti i načina ugradnje gde su verovatno dosta savijana i mučena, bagovao kompjuter od plina zbog struje ali sad radi bez greške.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za taj motor je 10L plina puna kapa. 
Ipak je to 1,2 pa neka je i u Stilu. 
Ni 1,6 ne bi trosio Bog zna sta vise ako se pretvori u dinare potrosnja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 27/01/2020 at 8:33 AM, mitros said:

 

FAP filter?...mislis na DPF filter?

ista stvar. Filter za cestice.

 FAP filtre à particule 

DPF diesel particulate filter 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan kolege...

 

Tast bacio oko na Fiat Punto 2012 *nije evo samo punto*   ima motor neki o kojem ja nemam pojima 62kw  84 konja....

 

Valja li to ?

 

Znam za starije verzije sto su isle u grande 75 konja bez plivajuceg, o onaj jaci 90 konja sa plivajucim da su bil ok///

 

 

Sta je sad ovo 82 konja ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa isto taj 1.3 samo sa dpf-om i mozda novijim ubrizgavanjem

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noviji Euro V motori, imas ih u verzijama od 85 i 95 KS, oba sa po 200 Njutna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa drugari,dosao i taj dan,kupljen grande punto 2007 90 konja.

Jurio benzinca ali eto na kraju me ubedise za dizela a i svideo mi se auto pa sta bude videcemo.

Hvala puno na pomoci sutra slike kacim.

E sada dilema koje ulje sipati po vama za ovaj motor koje je najbolje iz vaseg  iskustva????

Veliki pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/27/2020 at 11:01 AM, Dule 021 said:

Motor u tom Cliu je bolji od tog puntovog.  
Clio je lep spolja ali je unutra plastikaner. Tapacirung vrata je kompletan od plastike.  Vozio sam jedan i nije mi nesto legao a mozda zato sto je bio VAN N1 koji sam uzeo za kuma i njegovu firmu. 

Nadjoh jedan dobar primerak Clia,tako bar kaze Nesa iz Zemuna,koji je ovlascen za Reno.Proverio ga po broju sasije.E sad,bio je VAN,majstor kaze da to nema veze.Sad je atestiran i plac iza buvljaka ce ga sam registrovati ako se odlucim.Zanima me jel bitno sto je bio VAN ili ne.Inace ima provernih 130.000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bitno a nekome je bitno :D Racunaj da je siromasniji sa opremom, da je jeftiniji u startu a i prilikom prodaje nekad. Postoji mogucnost da bude i tvrdji u voznji

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vanovi nemaju onaj ekran na sredini koji mu daje lepsi vizuelni ugodjaj. Inace nema veze sto je bio van ako je lepo odrzavan. 
Kao sto rece MS PK u slabijem su paketu opreme ali ko ne pati od opreme ima i ovaj klio sve sto treba. 
Po meni je taj motor bolji od fiatovog. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj ima taj ekran !!!Ako mislimo na "tac skrin"! na placu ih imaju nekoliko i svi imaju te ekrane,i za sve prodavac kaze da su bili VAN...e sad ...Naravno na svakom pise da ima ESP ,ASR itd,naravno da bi to proverio.

I koja je razlika izmedju 75 i 90 ks,da nije plivajuci...?:D

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, milandjbg said:

Hvala puno na pomoci sutra slike kacim.

Nema na cemu u ime svih koji su pripomogli ;) . Ako budes zeleo da predstavis svoj auto, mozes to da uradis u odgovarajucem podforumu: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/12-predstavljanje-automobila-članova-foruma/

Sva tehnicka pitanja mozes da postavis u odgovarajucim opstim ili temama vezanim za GP (koji ima i svoj poseban tehnicki podforum). Puno toga je ispisano u protekloj deceniji, pa mozes da procitas i dosadasnja iskustva kolega. Ovo je tema iskljucivo za pomoc i pitanja pri kupovini.

Da te Puntic lepo sluzi i u zdravlju da ga vozis, a slobodno navrati i na neko forumasko okupljanje i druzenje nedeljom ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, mitros said:

Ovaj ima taj ekran !!!Ako mislimo na "tac skrin"! na placu ih imaju nekoliko i svi imaju te ekrane,i za sve prodavac kaze da su bili VAN...e sad ...Naravno na svakom pise da ima ESP ,ASR itd,naravno da bi to proverio.

I koja je razlika izmedju 75 i 90 ks,da nije plivajuci...?:D

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15603970/renault-clio-15-dci-energy-navy

Sta mislite o ubacenim zadnjim sedistima?
Jel to taj ekran @Dule 021 sto spominjes?

 

Screenshot 2020-01-31 21.39.11.pngScreenshot 2020-01-31 21.34.56.png

 

8 hours ago, Dule 021 said:

Vanovi nemaju onaj ekran na sredini koji mu daje lepsi vizuelni ugodjaj. Inace nema veze sto je bio van ako je lepo odrzavan. 
Kao sto rece MS PK u slabijem su paketu opreme ali ko ne pati od opreme ima i ovaj klio sve sto treba. 
Po meni je taj motor bolji od fiatovog. 

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ovde drugarski caskamo, nadam se da komentar nece biti pogresno shvacen. Iako je Clio moderniji i noviji model (cetvorka je krenula od 2012.), konkretno kada vidim ovakav neki - deluje mi kao radno vozilo. Bezlican je spolja, lajsne u dnu vrata u obicnoj, bledoj plastici, isto vazi i za umetak u zadnjem braniku (u visim nivoima opreme su piano/sa imitacijom hroma, uz hrom lajsnu na dnu gepek vrata). Celicare sa ratkapnama i balonke, u obicnoj beloj boji...

Enterijer takodje, plasticni volan i menjac, kurble za prozore pozadi, manuelna klima, izgrebana kaseta ispred suvozaca, umontirana zadnja klupa, bez naslona za ruku... Bas ono za prevoz od A do B bez nekog uzivanja, jedino ako bas tako nesto trazis i gledas sto mladje.

Nisam fanatik brenda, ali iz svog ugla za te pare verovatno moze da se nadje Evo/Punto nasviran da izuva kako izgleda, sa odlicnom opremom i jos i da pretekne za registraciju ili servis. S druge strane, vec znam da odavno trazis Puntice.

I da, primecujem za novije Renoe da je bas dosta klotara generalno u B i C klasi. Za sebe sam krenuo da gledam Megane IV, relativno je nov pa ih nema jos uvek nesto puno na oglasima - i tu su maltene sve klotare ili prepravljani ili sa tankom motorizacijom. Mozda ih ima samo 2-3 trenutno od kompletne ponude, da bih eventualno otisao da ih pogledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam drugar, ja sam jednom dobio autic za sebe, punto Van je bio, prepakovao ga u putnicki i.... mislim sluzio je on bez greske ali klot. Razlika u opremi nebo i zemlja, plastike unutar isto i jeste bio tvrdji pa kada sam presao u Brava shvatio sam da i dalje imam ledja koja bi odmorio u udobnijim sedistima. 

Imamo mi sluzbene van Fieste, ajd Fiesta je pojam neudobnosti ali jos u van verziji... Brate Niva je udobnija samo tako. Unutra fensi ima maltene sve kao normalna za putnicki program (konzola, izgled table i slicno) al tvrdo brate ledja otpadaju. 

 

Dodaj malo kinte i neces zazaliti, ali ako je i kinta problem onda se malo strpi. Naici ce neki napucani GP sa opremom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

GP se vozi lepse iz mog ugla gledanja i nije tako plastikaner ali motorizacija je na strani Clia. 
Ovi novi euroV nisu ni prici onim starijim provereno dobrim 1,3Mjet motorima sa 75 i 90 ks. Drugacije dizne i turbina koji su kud i kamo zahtevniji. 
Lepo ja kazem, sto novije to gore. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Ivan said:

Nisam fanatik brenda, ali iz svog ugla za te pare verovatno moze da se nadje Evo/Punto nasviran da izuva kako izgleda, sa odlicnom opremom i jos i da pretekne za registraciju ili servis. S druge strane, vec znam da odavno trazis Puntice.

 

Uh,al nikako da naidje...pocinjemda se nerviram.:cry:

P.S.

ubiste me u pojam za Clia,pa cu verovatno odustati od njega.Sad ostaje GP i ev.Corsa E.Bar su motori isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto trazim slcina vozila za slicnu sumu novca, jako tesko je naci dobrog punta... Na kraju mislim da cu sam uvesti automobil. Za ovaj plac sam dobio preporuke sa vise strana, npr. mozes da pogledas Corse

https://www.autohus.de/en/car-search/#?filter={"maker":["Opel"],"model":["Corsa"]}

 

Porez moze da se vrati, a carine valjda nema jer su vozila proizvedena u EU. Treba uracunati trosak transporta koje po nekim neobaveznim informacijama koje imam iznose 500-600 evra. Cenu spustaju do 5% od oglasene.

Edited by shell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je klot oprema, vidjao sam i volan bez komandi. Ako je menjano moze da bude vise razloga :) , a za bilo koji Fiat da se zagrejes samo od prodavca uzmes VIN, uneses u ePer i imas na dlanu kako je izasao iz fabrike.

1 hour ago, mitros said:

Uh,al nikako da naidje...pocinjemda se nerviram.

Potpuno te razumem, samo sto se ja nisam nervirao :) . Pisao sam X puta, gledao sam Giluliettu i restyle Bravo Sport, tim redom. Sto se Fiata tice, dolazio je u obzir samo Sport i samo restyle, pozeljno sto mladji. Ali toga kod nas jednostavno nema - za nekoliko meseci trazenja, od par stotina komada na oglasima, iskrsla su samo 3 (i slovima tri, dva dizela i jedan benzinac) koji su opste bili vredni gledanja, bar za moje kriterijume. Od kojih sam jedan i kupio (kosacicu) - poenta je da je potrebno strpljenje, pracenje ponude i brza reakcija kada nesto lepo iskrsne (ono sto valja odlazi u roku od odmah). Pogotovo ako se trazi nesto specificnije.

Reci mi - trazis li sto mladji Punto ili nesto lepo za voznju i oko :) ? "Hedikep" Punta (mislim pre svega na MY12) je sto ga se Fiat pred kraj produkcije maltene odrekao, a ubrzo i prekinuo proizvodnju. Tako da su izlazili vise "obogaljeni", a i kod nas se uglavnom dovoze jeftiniji primerci sa tanjom opremom. Licno mi je najlepsi i sa dizajnom, opremom, motorizacijom bio Evo. S obzirom da se pravio zakljucno sa 2012., je li ti to previse staro? Ne znam sad kakav je konkretno ovaj, ali licno preferiram tako nesto - sa 1.6 je vec ozbiljan zvrk, sa korektnim odrzavanjem i potrosnjom. A ovako sa felnicama, pragovima, kacketom, tamnim staklima vizuelno "oduva" onaj mladji dostavni Clio koji si postavio, za manje para. Od opreme takodje dosta toga, mala Tom-Tom navigacija, Blue&Me, tempomat, odlicna sedista, eto fali digitalna klima:

 

Untitled.thumb.png.a59ee9d37062069d5881dc0677e8f602.pngc105be463cdf-1920x1080.thumb.jpg.e5c994077a011abdd1ac5e82dcd8f83c.jpg3bcea01c1d46-1920x1080.thumb.jpg.4804ee6c3b90151ca1b64d061af1a382.jpg2eb548213fb4-1920x1080.thumb.jpg.f44461dfc0cb81c869e44aeeb9071c35.jpg

0705ccb962b2-1920x1080.thumb.jpg.cc469cd31920887d8873ecf8a9481b3e.jpg288b8603defb-1920x1080.thumb.jpg.33dd4f4a39bbe947ced78c3b656e4e95.jpgb2375986c652-1920x1080.thumb.jpg.c85176ac868302237cafda84f69c380c.jpg847182c34532-1920x1080.thumb.jpg.7ee3d1170402d05707ea9ba65c5d97fe.jpg

 

Ili ako nisi ljubitelj toga, umerenija varijanta - ima ih 2012. sa odlicnom opremom (na sve iznad automatska klima, parking senzori, naslon za ruku):

 

Untitled1.thumb.png.2f6bb9cca321a1385fb15b5ecd9a986f.png d9899e9a3726-1920x1080.thumb.jpg.0f9da3b230257f5bb8eece5a5a5788d1.jpgafcf1659d133-1920x1080.thumb.jpg.a2a93186d43b4d466e39e65e791fed11.jpg506c76b07769-1920x1080.thumb.jpg.d82d3a956c63acdc0222b2985fe7dafe.jpg

 

Untitled2.thumb.png.37692e945959e7a604a83c49ff3afc4c.png d29c57db619c-1920x1080.thumb.jpg.67b76c5256ecf0bbcddc5b7b6b3e1ad3.jpg 44251bb6f403-1920x1080.thumb.jpg.244e007af065e44b2e8d8c6227d1561f.jpg 15f226d47305-1920x1080.thumb.jpg.d3bf34832f08e6fa453133f57d91f1de.jpg

 

Ili trazis nesto bas s kraja produkcije, nevezano za opremu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, Ivan said:

Ako je klot oprema, vidjao sam i volan bez komandi. Ako je menjano moze da bude vise razloga :) , a za bilo koji Fiat da se zagrejes samo od prodavca uzmes VIN, uneses u ePer i imas na dlanu kako je izasao iz fabrike.

 

Reci mi - trazis li sto mladji Punto ili nesto lepo za voznju i oko :) ? "Hedikep" Punta (mislim pre svega na MY12) je sto ga se Fiat pred kraj produkcije maltene odrekao, a ubrzo i prekinuo proizvodnju. Tako da su izlazili vise "obogaljeni", a i kod nas se uglavnom dovoze jeftiniji primerci sa tanjom opremom. Licno mi je najlepsi i sa dizajnom, opremom, motorizacijom bio Evo. S obzirom da se pravio zakljucno sa 2012., je li ti to previse staro? Ne znam sad kakav je konkretno ovaj, ali licno preferiram tako nesto - sa 1.6 je vec ozbiljan zvrk, sa korektnim odrzavanjem i potrosnjom. A ovako sa felnicama, pragovima, kacketom, tamnim staklima vizuelno "oduva" onaj mladji dostavni Clio koji si postavio, za manje para. Od opreme takodje dosta toga, mala Tom-Tom navigacija, Blue&Me, tempomat, odlicna sedista, eto fali digitalna klima:

 

Untitled.thumb.png.a59ee9d37062069d5881dc0677e8f602.png

b2375986c652-1920x1080.thumb.jpg.c85176ac868302237cafda84f69c380c.jpg

 

Ili ako nisi ljubitelj toga, umerenija varijanta - ima ih 2012. sa odlicnom opremom (na sve iznad automatska klima, parking senzori, naslon za ruku):

 

Untitled1.thumb.png.2f6bb9cca321a1385fb15b5ecd9a986f.png 

 

Untitled2.thumb.png.37692e945959e7a604a83c49ff3afc4c.png   

 

Ili trazis nesto bas s kraja produkcije, nevezano za opremu?

Trazim godiste  2013-2015,(1,3mjt/75 ili 82) da ima ESP i ASR i maglenke,to su mi jedini uslovi.Ove sto pominjes do 2012 su stvarno najlepsi ,ali svaki koji sam gledao 2012 su u stvari proizvedeni 2011 i to polovinom.Iako im je 1.reg u 2012.

Ovaj bez komandi na volanu za koji kazes da je u glavnom klotara,pise da ima ASR i ESP...

Ovaj bordo je prelep,ali 5000e za 2012 je stvarno previse.

Bolje onda ova Corsa 2015
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15231046/opel-corsa-e-13-cdti

 

Edited by mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...