Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Po mom misljenju ne. Sto bi sebi pravio potencijalni problem izmedju nekog noname majstora (ako ga uopste i ima tj postoji) i prodavca? Dovoljan moze biti pokazatelj koliko ne zna i da treba biti ne oprezan, nego vidno oprezniji ako se uzima od ovog prodavca a njegovog tkz majstora zaobici u sirokom luku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/1/2020 at 2:05 PM, neshtry said:

Samo najslabiji GrandePunto dizelka nema plivajući zamajac,od dizelki, a svi imaju DPF

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Euro 4 nema DPF, dok Euro 5 ima DPF. Moj bivsi Grande 1,3 sa 75 ks 2008 nije imao DPF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ugradnja plina moze na T-Jet, nece biti problema ? Evo ja sutra idem da ga uzmem pa sta bude bude svidja mi se i to je. Samo mi recite na sta da obratim paznju najvise:

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15447387/fiat-grande-punto-14t-jet-sporting

 

puntic.jpg puntic2.jpg puntic3.jpg puntic5.jpg

 

 

Edited by Ivan
Prebaceno, sredjene slike, dodat link

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Cika prndula

Pitanje je iz predstavljanja vozila prebaceno u odgovarajucu temu o kupovini GP.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Cika prndula

Za plin najmanje imas problema, obrati paznju naravno na eksterujer pre svega da vidis jel lupan, farban, da li je u liniji. Onda kad udjes i pogledas enterijer, startujes motor vidis kako se ponasa, da li pravilno drzi obrtaje i slicno. Krenes u probnu voznju obrati paznju na turbo da li se cuje i da li puni dobro. Kad postigne radnu temp malo ga cepaj i ostavi na leru da vidis kako se ponasa. Slobodno cepidlaci za sve da slustis cenu jer ni jedan auto nije idealan.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

I obavezno zakaci dijagnostiku i pogledaj parametre i ima li nekih gresaka.
Pogledaj auto odozdo takodje.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neke razlike u putnickom prostoru izmedju GP i Corse E? U vreme kad sam imao Astru F ,1997,bila je ekvivalent Bravo-Bravi,a Punto MK2 je bio ekvivalent tada (maloj) Corsi.Govorim samo o prostoru unutrasnjem,ako ne nadjem GP EVO,da uzmem Corsu E,a ne bi voleo da bude manje prostora od GP.Sta mislite?

Ne znam sta znaci proizvodjacima da iste modele fizicki povecavaju,Corsa porasla ko nekad Astra,Astra porasla ko nekad Vektra,a Vektra...Secam se nekad malog Clia kad se pojavio,bio velik ko Yugo,a vidi ga sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, mitros said:

Ima li neke razlike u putnickom prostoru izmedju GP i Corse E?

Koliko znam E generacija Corse ti je na platformi koju oni zovu cini mi se SCCS. A u sustini je ista platforma kao na Corsi D, tj. Fiatova Small platforma na kojoj je krenuo Grande. Sto znaci da imaju identicno medjuosovinsko od 2.51 m, maltene identican trag tockova, a vrlo su male varijacije u duzini, sirini, zapremini gepeka, rezervoara... Sto logicno verovatno znaci da je sve to tu negde, a opet u zavisnosti i od ukusa. Ne pricam o ergonomiji, ali uvek u obzir uzmem podatak o rastojanju od pedala do naslona zadnjeg sedista. Ili ona prakticna metoda - namestis se u sedistu, pa uporedis prostor iza sebe. Ali verujem da je to sve prilicno slicno, jedino sto je Corsa E vizuelno moderniji automobili (sitan detalj, ali nikada nisam mogao da svarim Opelovu stof kartu sedista :D).

Dok je Fiat Punto MY2012 koji gledas vizuelno unazadjen i maltene ga se Fiat odrekao pred kraj produkcije. Cak su mi ubedljivo najlepse starije Evo varijante, sa onim crnim umetkom na braniku, simpaticnim enterijerom (posle GP). Juce bas u gradu videh jedan beli 3v Evo, u Sporting varijanti - sa kacketom/pragovima, lepim felnicama, tamnim staklima, bas razmisljam kako ga je Zabar lepo skrojio. U toj izvedbi, meni mozda i najlepsi Punto svih generacija (uz legendarni Mk1 koga se secam kao revolucije u dizajnu) i jedan od lepsih Fiata. Steta sto su napustili taj pravac, pogasili modele i zastranili sa zastarelom ponudom i dizajnom.

59 minutes ago, mitros said:

Ne znam sta znaci proizvodjacima da iste modele fizicki povecavaju,Corsa porasla ko nekad Astra

Taj trend je poprilicno usporen, pogotovo sa zadnjim generacijama. Cak u ovoj klasi imas vise primera da su najnoviji modeli kraci od prethodnika ;) (na istom ili cak manjem medjuosovinskom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ces se okrenuti ka Corsi onda ces morati da izvadis vise para jer ona je skuplja. 
U principu isti auto kao i GP s tim sto ja imam utisak da italijan ima bolju zvucnu izolaciju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, Dule 021 said:

Ako ces se okrenuti ka Corsi onda ces morati da izvadis vise para jer ona je skuplja. 
 

U oglasima koje pratim ,nisam primetio da je skuplja,zato je i gledam,cak je cena ovih koje gledam 2015. ista u 100e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako gledas bele vanove onda i mozda ali kad su u boji razlika je 1000€ minimalno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh gledas bela kola. 
Pogledaj boju. 

5A3016C1-B2EF-42FE-9012-94542D58165F.jpeg

06EB532F-5854-46BA-BD87-8BE63B613935.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je, pazi da se ne zaletis i uvale ti teretnjak sa dodatim sedistima i pojasevima, pa posle pitaj boga kako ces iz teretnog kroz ateste + placanja da ga pretvoris u putnicko. Mislim da postoje i teretna + putnicka (npr vozilo registrovano za 4 osobe + teret), mozda @Dule 021 moze iz prakse vise da kaze o tome. Znam da sam ja, kada sam uzimao obicnog belog punta 03' 3V 1.3mjet bio Van i preradio sam ga u putnicki, ali dolaskom novijeg pravilnika za registraciju vozila i ispunjenja uslova za iste, nisam mogao da ga registrujem, prodao sam ga pre nego sto sam uzeo Brava. Mozda bi ga i registrovao, ali pitanje je da li bi morao ici na ateste i kupiti odgovarajucu klupu + pojaseve. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ISV_01 said:

Je, pazi da se ne zaletis i uvale ti teretnjak sa dodatim sedistima i pojasevima, pa posle pitaj boga kako ces iz teretnog kroz ateste + placanja da ga pretvoris u putnicko. Mislim da postoje i teretna + putnicka (npr vozilo registrovano za 4 osobe + teret), mozda @Dule 021 moze iz prakse vise da kaze o tome. Znam da sam ja, kada sam uzimao obicnog belog punta 03' 3V 1.3mjet bio Van i preradio sam ga u putnicki, ali dolaskom novijeg pravilnika za registraciju vozila i ispunjenja uslova za iste, nisam mogao da ga registrujem, prodao sam ga pre nego sto sam uzeo Brava. Mozda bi ga i registrovao, ali pitanje je da li bi morao ici na ateste i kupiti odgovarajucu klupu + pojaseve. 

Ovo potpisujem, pazi vrlo dobro da ti ne uvale. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Pa zar nije dovoljno ako imaju atest AMSS? 

- Nisam znao da i Opel ima van verziju,tj nisam ih vidjao,zna samo da GP ima van verziju

- Ako nude registraciju odmah kod njih,zar to nije sugurnost da je OK,tj da nije van?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas poentu, al sta ga znam, davno sam prepravljao punta i tad je moglo da se sredi to, sada koja je procedura, ne znam. To kod uvoznika ili neko od clanova bolje zna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim za pomoc,

Vozim tretno juga 45,odlucio sam da moj sledeci auto bude Fiat grande punto 2006-2008 godiste.

Inace sam vozio i jaca vozila a radim i profesionalno kao vozac dostava Iveco deily 3.0 2017.

Treba mi savet koji motor je najbolji i najdugotrajniji u Grandeu,od benzinaca? 

1.2 8v

1.4 8v

1.4 16v

Napisite mi vasa iskustva.

 

Hvala unapred

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milandjbg

 

Doooosta toga je već napisano, pogledaj sada nakon spajanja sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: Imaš preko 2.500 komentara samo u ovoj temi za čitanje. B)

Naravno, uvek može da se dopuni zavisno od toga šta te bude dodatno zanimalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...