Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Max brzina GPa 1.2 je 155 ili 160 kmh dakle debelo preko ograničenja što bi u prevodu značilo da se se opušteno vozi 130-140 skupa sa klimom i krovnim nosačem. Kome to nije dovoljno i Ferari će mu brzo dosaditi i biti preslab.
Od viška glava ne boli pogotovo što se tiče snage pod haubom.... ali treba unapred znati namenu automobila.
Kako sad izracuna to, max brzina mu je 155km/h znaci opusteno mozes da ga vozis 140km/h :D Mozes sto se tice sasije ali sto se tice motora, trebali bi ti cepovi za usi i da ga zapalis za 50km :D
Izbor motorizacije zavisi od coveka do coveka. Neko je realan, neko prema mogucnostima a neko po zelji. Za cisto gradsku voznju zavrsava posao fino i 1.2tng, i 1.3d i 1.4b. Za uzivanje u voznji i otvoren put, 1.9 120ks ili sport. Ja sam pre dosta god.hteo da menjam za taj 1.4benz, probao jedan krug od nepun kilometar i vratio ga drugaru. Ne svidja mi se, nije to za mene i kraj, dok bih za 1.9 sport zamenio ovako, preko telefona :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i pričam...A ja vozim Punta i meni je
Nek proba, pa nek odluči...
Da dođe sa tim puntom, da ga proba i onda da odluči!

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, saledelagano said:

Kod ovog Eva je dobra prica to sto je auto presao pravih oko 40k km, i ima finu opremu

ako je verovati onom italijanskom sajtu na poslednjoj reg 12.2017 je imao oko 36k km sad oko 48k km. NOOOOV

Moj ti je savet da ako si zaista nasao nesto ovako zanimljivo (a na oglasu je), da ne "trubis" mnogo po forumu, nego da delujes ;) . Bilo sta da ovde pisemo, treba uvek imati u vidu da sve ovo cita mnogo vise neregistrovanih ljudi sa strane, nego stalnih clanova.

Za par Sportaka i Giulietti koja sam jedva iskopao, a da me zainteresuju posle par meseci intenzivnog trazenja - nije mi bilo na kraj pameti da ih ovde "reklamiram", postavljam linkove oglasa, PrintScreen-ove ili cekam bilo cije komentare. Nego sam trcao da ih pogledam cim su osvanuli na oglasima. Ono sto valja odlazi u roku od odmah, a imas gomilu primeraka koji cuce na oglasima i bukvalno godinama.

Apropo tudjih komentara o snazi - probas, vidis da li ti odgovara, raspitas se o odrzavanju, podvuces crtu i resis. Svako od nas razlicito dozivljava snagu ili uopste posedovanje automobila i ima razlicite potrebe. Kada za nesto pogledas odnos masa/snaga, podatke sa merenja (ne mislim na bilo kakvo "kidanje", nego recimo realno potrebne stvari, tipa ubrzanja 80-120 km/h pri preticanju) - sve se samo kaze. Sve ostalo je samo nas subjektivni dozivljaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi od zelja i navike. Vrlo cesto vozim staru Corollu (90-o godiste) sa 75ks valjda. Ono mi je kao biciklu da vozim i za preticanje treba dooobra priprema. Jednostavno mi ne cini nikakvo zadovoljstvo i nervira me i radije bih placao i skuplju registraciju i servise zarad toga.
A vrlo rado bih i na nesto jos jace presao (sto i planiram). Da ne bude sve off, vozio sam se u GP-u 1.9 130 valjda bese, ono vrhunski ide.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, nov sam ovde. Planiram da pazarim nekog GP/EVO/Punta. Vrsljam vec mesecima po domacim oglasima i nisam nasao nista.

Zapao mi je ovaj za oko pa ako je neko bio da ga pogleda neka napise, vec duze vreme je u oglasima kontam jer je dosta jaka cena  https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15192162/fiat-grande-punto-evo-13-mjet-panona

 

Untitled.jpg

Edited by mickomicko

Share this post


Link to post
Share on other sites

GP i Evo imaju i panoramu i siber, s tim sto je siber samo za prednja sedista, pozadi je staklo koje je nepokretno. I to vazi i za trovratnu i petovratnu verziju.

Sto se konkretnog primerka tice, cena nije jaka s obzirom da auto poseduje sve osim koznih sedista i jedne sitnice koja mi je potpuno nejasna. Naime, ispod naslona za ruku se nalaze prekidaci za grejanje prednjih sedista a nema dugmeta za lumbalnu podrsku, ubacili su svu mogucu opremu a to su izostavili, totalni trip... mada nista sto ne moze da se ubaci i naknadno...

Auto deluje ocuvano sto i jeste slucaj sa vecinom holandskih vozila. Za to godiste mislim da je ok cena, jos ako se malo spusti...super

E sad, ovo sto prodavac prica da nema velikog servisa nije tacno, lanac se menja na 200 000 km, tako da taj trosak postoji i sigurno mora da se uradi na doticnom primerku. Obicno su automobili tog godista presli oko 200 000 km, ne mora da znaci da je i ovaj ali...

Oprema je vrhunska, cak se dobija i tom tom origigi navi uz njega sto je za svaku pohvalu.

Treba videti stanje dizni i proveriti dpf.

Vredi otici i pogledati ukoliko je u tom nekom cenovnom rangu koji si zamislio...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Lufti said:

 

Oprema je vrhunska, cak se dobija i tom tom origigi navi uz njega sto je za svaku pohvalu.

Treba videti stanje dizni i proveriti dpf.

 

Molim da mi neko objasni,kako se to izvodi u praksi, "videti stanje dizni i DPF?"
p.s.
da li ovi GP sa 75ks nemaju dpf ili ne mora da znaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gleda se dijagnostikom, korekcije dizni i zapusenost dpf filtera kao i na koliko km radi regeneracije.
Sto se tice cene za ovaj punto, ovako sa slika mi deluje ok jer ima bas dosta opreme, ima lepo godiste tj.mlad je, lepa boja, felne...nije kao ostali prilicno tanji sa opremom i plus ima nekog lufta sigurno. Mogao sam samo da napisem da se slazem u potpunosti sa kolegom Lufti-jem :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, MS PK said:

Gleda se dijagnostikom, korekcije dizni i zapusenost dpf filtera kao i na koliko km radi regeneracije.
 
 

Znam to,kako dovesti dijagnostiku do predmetnog auta?Jel znate nekog ko to radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiš ili pozajmiš neki od ELM327-baziranih portabl OBD2 <-> Bluetooth/WiFi intefejsa, zakačiš i očitaš preko aplikacije na mobilnom :)

Pazi samo da nije neki škart, ovih dongle-ova ima mali milion u ponudi i nisu baš svi pouzdani i funkcionalni... Raspitaj se, iščitaj, traži demonstraciju pre kupovine, itd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, mala pomoc. Treba da kupim auto, pa mi drug kaze da je ovo solidno, da ne kazem super.

Iskustva i misljenje? (Potrosnja, odrzavanje i uopste ?)

 

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15201387/fiat-grande-punto-14-16v-dynamic

 

Untitled.thumb.png.3b0b49062597ccb725a153c7630fda28.png

 

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen oglasa i sredjen tekst

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor lepo nosi auto i nemaju neke izrazene mane, a oprema je iznad proseka, ovo je bas lepa kombinacija motora i opreme za uzivanciju :)

Provozaj ga pre kupovine, da vidis kako radi, jel lupa negde i tako, a mozes i kod majstora.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si meni odgovorio, da pitam ;). 

Do sada sam vozio dizela, al je drug napao da mi je benz  bolji. Da li je tesko navici se na benzinca, i da li ovaj model ima siber i panoramu ili samo panoramu? Nadam se da cu uspeti da spustim cenu, jer tacno imam 2.500e :/

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je vrlo individualno - sve zavisi od tvojih potreba, koja je namena auta, cene odrzavanja i registracije, u kojim uslovima ce se pretezno voziti (duzine relacija, grad/otvoreno/broj putnika/teret)... Probas, vidis da li ti odgovara, stavis sve na papir i preseces. Svako od nas moze da ti iznese neko svoje razlicito misljenje. Ti 1.4 FIRE atmo su generalno peri-deri masinice, korektni za manje tezine karoserija, za danasnje standarde trunku veci potrosaci (jer je motor starije konstrukcije), niske cene odrzavanja i registracije - samo probaj da li odgovara tebi i tvojim potrebama. A apropo performansi, pod No1 je bespredmetno porediti mali atmo i turbo motor.

Za pitanje oko panorame, vratis se samo par postova iznad ;) , kolega je sve lepo ispisao:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41516-fiat-grande-punto-saveti-iskustva-pre-kupovine/&do=findComment&comment=1525306

26 minutes ago, Nikolas91 said:

Nadam se da cu uspeti da spustim cenu, jer tacno imam 2.500e :/

PS: Generalno se ne kupuje polovan auto koji kosta toliko koliko imas (sem ako ne mislis da si toliko odvojio samo za konkretnu kupovinu vozila). Treba ostaviti bar 500-1000 EUR za veliki+mali servis, registraciju, eventualno gume, sredjivanje nedostatka na polovnjaku kojih uvek ima (pogotovo na onima iz uvoza),... Poslednji komentar je iskljucivo dobronameran i nadam se da nece biti pogresno shvacen ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nikolas91

Izvini, ali mislim da moras da uzmes u obzir registraciju, moguc mali servis (koji po meni treba uraditi obavezno), gume ukoliko nisu zimske (ne pise koje su gume), kao i moguc trosak majstora da ti pregleda detaljno auto. Ovo kazem posto ces sve pare potrositi na sam auto, a ima tu i par drugih troskova. 

Inace, oprema je odlicna i zaista je lep GP.

 

Edit: Eto @Ivan me je preduhitrio dok sam ja kuckao :)

Edited by hibi011
Dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ce tebi biti ok, pa zavisi sta si vozio pre toga, a svakako je najbolje da sam sednes i provozas.

 

Sto se tice benz/dizel razlike zavisi koliko prelazis godisnje i u kojim uslovima, za vece kilometraze je meni bolji dizel, za kratke gradske deonice benzin mi vise lezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Naravno, svaki savet postujem :). Registraciju mogu da podmirim, cekam neke pare ili preko adm zabrane, a za gume i servis, to je vec.. . 

Ako mi odobre kredit, otici cu da pogledam, pa cemo videti.

Dnevno prelazim oko 40-50km, gotovo sve otvoren put, vrlo malo gradske voznje.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako me banka ne po..be, toliko cu para imati, za kupovinu i sve ostalo . Mozda plus 200e. 

Na slikama deluje utegnuto,i gume su solidne, ali pitanje je koje su.

Drugar napao da mi je benz bolji, ali ja zaista ne znam. Izvinite ako sam dosadan 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benz je ok, ako ne voziš puno i ako su ti kratke relacije, grad i to... Nešto je i jeftinije za održavanje

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...