Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

23 hours ago, mitros said:
Danas bio da pogledam ovaj auto. https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15320689/fiat-grande-punto-13-mjt-bukvalno-nov ,auto jeste kao nov,ali opet nema sve ono sto u oglasu stoji.Stvarno vise ne znam dal se prodavci prave ludi ili smo mi svi blesavi. Dakle nema svetla za maglu,nema ASR i nema ESP,pa ja ne mogu svaku pojedinacnu stavku da proveravam. Jedino me buni njegova knjiga od vozila,naime u ePer u pise da ima tkzBAS - BRAKE ASSISTANCE SYSTEM (EMERGENCY BRAKING)  i u delu gde pominje ESP kaze da se sadrzi u ABS u??? takodje pominje i ASR i kaze da se sadrzi u (sad sam zaboravio dal u ABS u il se sadrzi u ESP u). Na displeju vozila nema oznake ni ESp ni ASR kao ni dugmeta ASR? Takodje ispod haube nisam video iznad akumulatora onaj valjak gde stoji ESP samo se ABS tu nalazi. Da li je moguce da se ESP i ASR nalaze integrisani u ABS u a da se to nikako i nogde ne vidi. Jedino objasnjenje mi je da je ova knjiga od vozila univerzalna za vise modela,pa tako i za ona koja imaju sve ovo.Sta forumasi misle o ovome. Gume sve 4 letnje prednje DOT 2017 , zadnje  2007 . Neko na zapadu drzi gume stare 12 godina? Inace cena ide 300e dole koga zanima.
 
image.thumb.png.ba0f64afb489aca48cd71a725fc35aa8.png 5dc5ef036fb46_2019-11-0823_24_00-FIATePER__TheFIATSparePartsCatalog.thumb.jpg.d444f2af66a141a9580a255c132b8ca2.jpg 5dc5ef0ac93ee_2019-11-0823_24_35-FIATePER__TheFIATSparePartsCatalog.thumb.jpg.d602bf72cc4897ad949c36d8c8348c84.jpg
 

Zadnje gume su mu bile verovatno jos novije od prednjih ali je njih skinuo da ih proda odvojeno a na ovaj Punto stavio neke iz njegovog "lagera" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Zvezdo said:
Majko mila!
2013 godište sa 150 000 km? Je nov.. nov.. nov!?!
Gde smo mi to propali?
Može li još niže?

Jezivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postajem nestrpljiv pa se bojim da cu uzetu neki los primerak.Na kraju cu odustati od dizelasa i uzeti benzinca,jer nemam vise snage da se borim sa svima.Gledam benzince kupljene nove u Srbiji,verujem u njihove knjizice,znaci nemam veliki servis,registrovan,imaju zimske gume, nemam nedoumice oko DPF filtera,(u smislu novog zakona o registraciji) verovatno stvarno bez ulaganja,ako je odrzavan ovde.Nekako se bojim ovog 1.2 benzinca,neko je ovde pisao da je to ipak slab motor za njega.Bar da ima 16v:D.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14667770/fiat-grande-punto
ili ovaj

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15330004/fiat-grande-punto-my13-12
 

Screenshot 2019-11-09 20.59.13.png

Screenshot 2019-11-09 20.59.08.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez žurbe! Imaš keš i ti si gazda!

Ako ti nešto znači ja sam mog tražio 6 meseci i nisam gledao samo Grandea nego bilo šta što mi se je uklapalo u zadate kriterijume. Skoro svakodnevno pratio oglase u celoj Evropi,poslao stotine mailova....

Iskočiti će nešto budi strpljiv i brz. Dobar auto se proda za dan dva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Iz razloga što prelazim dnevno oko 100km od posla do kuće, merkam već neko vreme auto sa pogonom na CNG,

ovaj Punto Evo mi je zapao za oko.

Jel može neko mišljenje o njemu.

 

Screenshot_24.jpg

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15353437/fiat-grande-punto-14-8v-metan

 

scr 25.jpgscr 26.jpgscr 27.jpgscr 28.jpg

scr 29.jpgscr 30.jpgscr 31.jpgscr 32.jpg

scr 33.jpgscr 34.jpgscr 35.jpgscr 36.jpg

 

Meni deluje OK, očuvano, sa servisnom evidencijom, ali se ne razumem baš u italijanska vozila, pa bi mi značilo mišljenje poznavaoca.

 

P.s. budžet mi je limitiran na 3.000-3.500

 

Hvala

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen & slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko ti se metan isplati, skupe boce, održavanje, skup reatest... Kod tng je jeftinije sve lakše

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam, ovo je fabrički ugrađeno, znam da boce mora da se menjaju nakon 20 godina, ali ne očekujem da ovaj auto vozim još 10 godina.
Jeftinija je vožnja, tj niža potrošnja.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, rassha said:

...sa servisnom evidencijom

Auto sa tablicama koje su navedene, tj. koje se vide u dokumentu (DT065JF) je 07.05.2019. godine imao 156.837 pređenih kilometara.

Treba videti jesu li sigurno od tog Grandea...

 

=====

 

Deo oko servo volana je prebačen u odgovarajuću temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/40723-fiat-grande-punto-servo-volan/&do=findComment&comment=1522534

 

:thumbup: 

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites






Auto sa tablicama koje su navedene, tj. koje se vide u dokumentu (DT065JF) je 07.05.2019. godine imao 156.837 pređenih kilometara.
Treba videti jesu li sigurno od tog Grandea...


Izvini, ali gde su našao ovaj podatak. Ne uklapa mi se. Da nije 07.05.2018 godine?

Jer, u novembru 2018 je imao 163.534 po servisnoj evidenciji koja je priložena.

Proverio sam, ova dva servisa gde je servisiran su na manje od 100km od Livorna (po Google mapama), tako dami je i to OK.


Nekako mi je suviše mala razlika da bi neko smanjivao...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni sa 140k na satu imaju realno tu kilometražu...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš u temi od novog Tipa, isti je motor.
Troši ulje po servisnoj knjizi.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trosi ulje, i obrati paznju na menjac, pre kupovine proveri da li lepo salta u sve brzine, a posebnu paznju na petu brzinu.

 

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kojoj kolicini trosi ?

Hvala za info o menjacu :D

Ako jos neko ima neki info neka slobodno podeli, mozda cu sutra ici da ga gledam pa da znam na vreme :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko tacno trosi tesko je reci, zavisi i od voznje, da li je grad, otvoreno itd...

Vecina ljudi koje znam kazu da trosi 0.5-0.7l na 1000km.

 

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uh.. Fina potrosnja ulja
StaE, gledas ortaku GP da trosi malko vise ulja od Alfe ? Htedoh reci kako te nije sramota, al onda ukacih...

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...