Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Prvo država treba krenuti od sebe a ne po ledjima gradjana. Šta je sa kamionima, autobusima, brodovima... To su sve teške mašine koje zagađuju mnogo više nego automobili. Spaljivanje deponija je postalo IN... ljudi prijavljuju tuže ali nikom ništa. Ljudi se truju otpadnom uvoznom hranom, nije najveći problem dizel auto. A kada smo već kod Beograda koji je jedan od najzagadjenijih gradova.... Pa nije cela Srbija Beograd. Svi da plaćaju u državi veće registracije za Euro 3 i Euro 4 jer je Beograd zagađena.... Sramno!  Glavni grad je prenaseljen i to je jedini problem.

Edited by podunavac

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gledao ja taj auto na oglasima i zvao lika, ne mogu da se setim šta mi nije odgovaralo.. Baš se sećam, doveze po auto dva do tri auta ima maksimalno. Jesi li vodio nekog majstora sa sobom, terao ga negde da ga provere???  
 
 
Evo suma sumarum...danas bio na velikom servisu.Izmenjano sve što ide u toj priči sem španera pk,jel je doslovno nov.Svećice su bile pojedene i oseti se malo "življi" gas posle zamene.Uglavnom,auto je u odličnom stanju,što bi moj majstor rekao:"Vozi Miško."

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste Euro 4 (a i secam se posto si mi slao VIN da ti proverim za suspleh i potkrilo ;)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravi autic :), lepa verzija i odlicna oprema. Naravno da treba proveriti uzivo i dijagnostikom, svakako deluje pohabanije od onoga sto pise na tabli (papucice, patos ispod njih, volan, vozacko sediste)...

Video si verovatno i sam - u 135 KS varijanti nije T-Jet kao sto pise u naslovu (taj motor ne ide uopste u Evo i nadalje) - nego MultiAir Turbo. Uz sve sto to nosi, pisao sam o toj motorizaciji (koju i sam vozim u 140 izvedbi). Nije veliki potrosac, pogotovo za tu snagu (potrosnja maltene u rangu 60 konja slabijeg atmo), a auto te tezine je sa 135 KS i 206 Njutna (na Evu, inace ide i do 260 Nm) pravi zvrk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko nekog majstora ili nekog sa dijagnostikom da proveri ovaj auto. Neko mi rece da ta dijagnostika nije bas neko merilo jer prodavci poniste sve greske u "bios"u compa. Vide li se na dijagnostici obrisane greske?
A u medjuvremenu je podigao cenu?Ne razumem prodavce koji podizu cene,nije mogao prodati po nizoj,a sad bi po vecoj,ili ima nesto sto ja ne razumem?

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15306905/fiat-evo-13mjtd

Screenshot 2019-10-31 00.05.05.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, mitros said:

A u medjuvremenu je podigao cenu?Ne razumem prodavce koji podizu cene,nije mogao prodati po nizoj,a sad bi po vecoj,ili ima nesto sto ja ne razumem?

Pa nista neobicno. Imas ih gomilu koji tako saraju sa cenom, dizu, spustaju, brisu i obnavljaju oglase, izbacuju na neko vreme iz ponude ako ne ide pa vracaju, svega ima... Pa ko se upeca. Vidi se lako kada krenes da pratis ono sto te zanima. Vidi koji je neki prosek za okvirno to godiste, motorizaciju, opremu. Ako valja posle provera, tresnes na sto par stotki manje kesa, ispipaj reakciju okica na ljubicastu boju, pa se "trazi" sa prodavcem. Meni najsladji deo price, ako mi se auto svidi :) . Mislim, standardna procedura, nista novo ti nisam rekao. U zavisnosti od situacije kod prodavca, moze vrlo lepo da se pazari i popusti sa cenom. Uvozi se gomila vozila, ponuda je ogromna, pogotovo cena moze lepo da se ubije sada pred zimu kada i potraznja prilicno pada, treba rascistiti lager a i vozila ce ubrzo biti godinu starija.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru.Ne razumem to ,  fabricki plin i po njima tako to treba i da bude i da dobro funkcionise.Izgleda da u praksi nije tako.

A sto se tice cene da nije malo previsoka 3300 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1.11.2019. at 7:00 PM, stefan87 said:

ahahahhaha prodat za 1699 zamisli ahhaahahaa.Cime se sve prodavci sluze.

Ne moj da te čude prodavci. Prodaje tako jedan plac evo 2010-o MJT 1.3... Cena u odnosu na opremu paprena 4700e... Ja pošaljem poruku i pitam šta opravdava ovu cenu, nema sve komande na volanu, nema digitalnu klimu, nema tempomat, nema ASR dugme, nema kuku i td.... A tek će meni prodavca "Bez svega toga je ipak prodat danas" kad posle par dana taj isti auto na drugom placu u istom gradu. Sve je to mafija povezana... Svi druguju i svi podvaljuju. A kako ljudi lažu to su bajke i bajke kada sam posećivao plačeve. Čovek kaže odrađeni svi servisi sve full, rekoh imate li vi neku potvrdu servisa, račune delova i tu su potonuli... Naravno okrenuli su priču kako njima odgovara. Bolje reci nisam radio veliki servis odradi ga sam i šta tu ima nego da za*ebu čoveka da poveruje i zezne auto za kratko vreme. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, podunavac said:

nema sve komande na volanu

U prevodu nema Blue&Me sistem... Prilicno korisna stvarcica je u pitanju - handsfree pozivi povezivanjem preko BT, MP3 mjuza preko USB porta, glasovne komande... Po komandama na volanu se najlakse vidi da li je i taj sistem u opremi (inace ima i mikrofon u plafonjeri, B&M centala je u kaseti ispred suvozaca)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas li dugmice "Windows" i sa simbolom slusalice na volanu (dole levo i dole desno)?

Najsigurnije ti je da proveris preko ePer da li je auto imao Blue&Me u serijskoj opremi.

Desavalo se da crkne Blue&Me centrala, pa je samo otkace/izvade, a blinkanje kilometraze (zbog nedostajuceg cvora na CAN mrezi) rese prostim Proxy Alignment i izbacivanjem uredjaja iz konfiguracije u Body Compu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/8/2019 at 11:41 AM, Ivan said:
Imas li dugmice "Windows" i sa simbolom slusalice na volanu (dole levo i dole desno)?
Najsigurnije ti je da proveris preko ePer da li je auto imao Blue&Me u serijskoj opremi.
Desavalo se da crkne Blue&Me centrala, pa je samo otkace/izvade, a blinkanje kilometraze (zbog nedostajuceg cvora na CAN mrezi) rese prostim Proxy Alignment i izbacivanjem uredjaja iz konfiguracije u Body Compu.


Nemam na volanu taster Windows, ali mikrofon je tu

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/8/2019 at 11:41 AM, Ivan said:
Imas li dugmice "Windows" i sa simbolom slusalice na volanu (dole levo i dole desno)?
Najsigurnije ti je da proveris preko ePer da li je auto imao Blue&Me u serijskoj opremi.
Desavalo se da crkne Blue&Me centrala, pa je samo otkace/izvade, a blinkanje kilometraze (zbog nedostajuceg cvora na CAN mrezi) rese prostim Proxy Alignment i izbacivanjem uredjaja iz konfiguracije u Body Compu.

Kad toliko znas oko Blue&Me daj reci mi zasto je uvek kad treba da izdam glasovnu naredbu ili kad treba da se javim na telefon zvuk utisan i moram da ga pojacavam... Nigde ne nadjoh neko podesavanje za jacinu zvuka B&M u meniju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bio da pogledam ovaj auto. https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15320689/fiat-grande-punto-13-mjt-bukvalno-nov ,auto jeste kao nov,ali opet nema sve ono sto u oglasu stoji.Stvarno vise ne znam dal se prodavci prave ludi ili smo mi svi blesavi. Dakle nema svetla za maglu,nema ASR i nema ESP,pa ja ne mogu svaku pojedinacnu stavku da proveravam. Jedino me buni njegova knjiga od vozila,naime u ePer u pise da ima tkzBAS - BRAKE ASSISTANCE SYSTEM (EMERGENCY BRAKING)  i u delu gde pominje ESP kaze da se sadrzi u ABS u??? takodje pominje i ASR i kaze da se sadrzi u (sad sam zaboravio dal u ABS u il se sadrzi u ESP u). Na displeju vozila nema oznake ni ESp ni ASR kao ni dugmeta ASR? Takodje ispod haube nisam video iznad akumulatora onaj valjak gde stoji ESP samo se ABS tu nalazi. Da li je moguce da se ESP i ASR nalaze integrisani u ABS u a da se to nikako i nogde ne vidi. Jedino objasnjenje mi je da je ova knjiga od vozila univerzalna za vise modela,pa tako i za ona koja imaju sve ovo.Sta forumasi misle o ovome. Gume sve 4 letnje prednje DOT 2017 , zadnje  2007 . Neko na zapadu drzi gume stare 12 godina? Inace cena ide 300e dole koga zanima.

 

image.png 2019-11-08 23_24_00-FIAT ePER __ The FIAT Spare Parts Catalog.jpg 2019-11-08 23_24_35-FIAT ePER __ The FIAT Spare Parts Catalog.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike i format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada sam gvirnuo oglas. Možda je lepo očuvan ali po meni (jer i ja tražim takav) veliki nedostatak ide jer nema Blue & me, nema ASR dugme (znači asr nema), nema digitalnu klimu, nema lajsnu na vratima, zadnji deo sedišta je "plek" a ne tapacir (itison kao u gepeku, odma mi baca neke sumnje da je bio teretno, možda gresim). Ova navigacija, kamera sta god da je stoji kao piletu s×se.... Da sve ima ovo što nema vredeo bi po meni 4500e.... Pratim već dugo grande-evo i skoro ih sve znam sa polovnih automobila napamet

(deluje malo ludo ali je tako).

 

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majko mila!

2013 godište sa 150 000 km? Je nov.. nov.. nov!?!

Gde smo mi to propali?

Može li još niže?

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...