Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

@virke

Pa ne znam baš da li su dizelaši jeftiniji, po nekom pravilu uvek su bar malo skuplji. Ovih Puntića ima u oglasima koliko hoćeš, moj savet ti je da uzmeš neki sa bar nekom dodatnom opremom pošto se razlikju za neke male pare (npr 200, 300 evra) a za to dobiješ digitalnu klimu, naslon za ruku, parking senzore, maglenke.

Svakako te očekuju kakva takva ulaganja, a naravno proverom auta kod nekog majstora ćeš ta ulaganja svesti na minimum, a možda čak i odbiti da kupiš auto ukoliko otkruju nešto veliko. Isto na forumu se možeš informisati u raznim temama gde ljudi teraju FIAT-e na proveru i održavanje.

Eto ovaj model o kom smo pričali Punto EVO 84ks je super autić, u gradu odličan, u putu ukoliko se nema neki veliki prtljag je isto odličan (3 normalne ili 4 srednje torbe su max za njegov gepek), mala potrošnja, održavanje jeftino (mada je ovo relativno, zavisi šta te zadesi i u kakvom ga stanju kupiš).

Sve u svemu okej odnos cene i kvaliteta :thumbup:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc.

Kakav je 1.4 u GP? Kontam da je dobar motor zanima me kako podnosi plin? 

Jel ima nekih mana, problema itd? 

Pomozite coveku Bog ce vam platiti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobar, bolji nego u Bravu :D 1.4 je dobar gde god da je ugradjen. Ja sam nekad hteo da uzmem Gp 1.4 ali sam odustao posle probe cisto iz razloga jer je licno za moj ukus trom.

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa dobar, bolji nego u Bravu 1.4 je dobar gde god da je ugradjen. Ja sam nekad hteo da uzmem Gp 1.4 ali sam odustao posle probe cisto iz razloga jer je licno za moj ukus trom.

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока



Verovatno si probao onaj sa 77 konja?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam probao 1.4 16v i on je ok. Takodje sam probao 1.4 77ks i zaista jeste malo tromiji ali to je subjektivno. Sve zavisi sta si vozio pre. 

Takodje sam probao 1.4 metan. Provozao ga u nekom prigradskom naselju Bg_a gde je teren poprilicno brdovit. Za to malo sto sam ga provozao ja nisam video neku razliku izmedju metana i benzina. Ali auto nije za brdo ruku na srce. Bas slabo ide po brdovitom terenu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene vise zanima dal ima nekih problema na plinu, nekih mana itd ? :D

Jasno je da se taj auto ne kupuje za ne znam kakvu voznju, nego da se prevezes od tacke A do tacke B :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko ks je imao, davno je bilo. Pa bre Deki trebalo bi da podnosi plin normalno, obican motor atmosferac, nikakva posebna ubrizgavanja i sl.. mnogo ih ima sa tng u komercijali..

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej ako nije za tebe imam Grande 5vrata, siv metalik sad stigao iz Ita, ina atestiran metan

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, dekirs said:

Posto ? :D Godiste ? :D

To da imas u rezervi za slepanje? :D:D:D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 'iljade i nesto, ne mogu se setim sad ni godista. Ako te zanima u Nisu je pa lako cemo za detalje :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, hibi011 said:

@virke

Pa ne znam baš da li su dizelaši jeftiniji, po nekom pravilu uvek su bar malo skuplji.

 

To nekad bilo... Ja kada sam kupovao GP pre 4 i po godine, platio sam dizela gotovo 20% više od benzinca, tada je to bilo normalno.

 

Sada su im cene izjednačene, a kako stvari stoje, na kraju će još benzinci biti i skuplji. Dizela je teško i prodati, kada sam prodavao auto pola njih greškom zvalo jer su mislili da je benzin (iako je u oglasu bilo jasno naznačeno šta je) i odmah odustajali. Internetom se šifi hajka na dizele, kao biće zabranjeni, preskupo održavanje i ne znam šta... gluposti... I lično sam prešao na benzinca, ali iz nekih drugih razloga...

Edited by ivica su

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj neke opste utiske, eventualni problemi, boljke, mane...

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi bolje kad bi ti neko drugi to mogao napisati.

Da me ne shvatis pogresno. Ja imam dobru volju,ali bojim se isuvise malo iskustva za preneti. Auto sam kupio pre nekih 2 i po meseca i to mi je prvi auto u zivotu. Bez ikakvog prethodnog vozackog iskustva. Malo i prelazim..za ovaj period tek nesto vise od 1000km. I ja se tek upoznajem sa autom i mogu slobodno reci tek ucim voznji na njemu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da je prava tema ali na brzinu nisam našao bolju!

Šta mislite o ovom autu i ceni?

 

Untitled.thumb.png.50234c9ae92a07e6335ab9ac624cbeed.png

 

Thanks

 

Edited by Ivan
Prebaceno i dodat PrintScreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sirius9

Pitanje je prebaceno u odgovarajucu temu.

Vazi i stalna molba u ovom podforumu - da se uz link doda i PrintScreen oglasa, kako bi ova tema imala smisla i kada citirani oglas istekne ili bude obrisan ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

 

Cuo sam veoma pozitivna misljenja o pomenutom autu i zeleo bih da ga kupim. Par njih mi hvale multi jet, kazu da malo trosi, da je jeftino odrzavanje itd...

Trenutno gledam 2010 godiste i mladje ali me zanima koji motor izabrati?

Zanima me ako bih se odlucio za dizela koji motor izabrati, od koliko KW?

Koji motori su na lanac, koji nemaju plivajuci?

 

Unapred sam zahvalan na svakoj pomoci!

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nikolic1

Pitanje je spojeno sa postojecom temom o kupovini GP. Na prethodnih 116 strana imas detaljne odgovore na sva tvoja pitanja.

Sa tim godistem upadas vec u varijantu Punta Evo ili mladjeg. Sto se dizela tice, imas 1.3 u razlicitim verzijama snage (pisano detaljno) i prilicno redji 1.6 MultiJet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nikolic1

 

Dobar je auto, ali imaj na umu da je teško naći dobar na oglasima. 90% su krševi, korišćeni kao službena i dostavna vozila, jako puno prešli itd...

 

To "jeftino održavanje" se često provlači kroz komentare, ali treba reći da to nije jeftino, već u nekom proseku. Znači cene delova nisu u rangu Punta classic, već u rangu Golf V, Astre H i sličnih... Da li je to jeftino, to je već subjektivna stvar.

 

Od motora, sve piše na prethodnim stranama, 1.3 75ks i noviji 84ks (evo varijanta) nemaju plivajući, onaj od 90ks ima... ali ako je u dobrom stanju, ne vidim problem i ako ga ima. Lanac se isto menja (to što po oglasima pišu da ne postoji veliki servis je već više puta dokazano kao netačno), samo na većoj kilometraži. A kod polovnjaka sa nepoznatom kilometražom je svakako bolje menjati ga. Pretpostavljam da zbog toga pitaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pročitao sam drugu polovinu cele teme... Došao sam do zaključka da je najbolje da uzmem 1.3 mjet 55kw ili benzinca 1.4 16v... Ne prelazim puno kilometara godišnje i najveći deo je gradska vožnja po Novom Sadu. 

 

@ivica su

Pitam za lanac jer znam da je bolja varijanta od kaiša ali koliko sam skontao svi motori su izgleda na lanac. A ovaj od 55kw koliko vidim i pored plivajuceg nema jos par nekih stvari gde su popravke skupe pa mi je on najlogicniji izbor... Lanac bi svakako zamenio ako treba a koliko sam pročitao to moze lako i da se proveri.

 

Da ne prodaje neko sa foruma svoj GP, sudeći po svemu to bi bila najbolja varijanta? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povedes majstora sa dijagnostikom (mozda nekog iz fiat servisa) i on ti proveri sve. Bar sam ja tako uradila. Odmah je proverio kilometrazu(skinuto 50.000, pa skinuta i cena). Ispostavilo se da je autic odlican iako je uvezen iz Italije.Odrzavan je u fiatovom servisu, gde ga je prosli vlasnik i prodao kao zamena staro za novi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...