Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

imam bravo, tesan mi, i odem na neki plac da probam u gp-a da sednem (mada sma imao i gp-a kratko, al tad nisam imao bebca pa nisam ni otvarao zadnja vrata :) ), i stvarno mi se ucini da je komotniji. Sigurno zbog polozaja sedenja koji je malo uspravniji i visi.

A i specifikacije kazu:

Bravo - 

distance backrest/pedals:

915-1130 mm

 

distance backrest front/rear:

610-830 mm

 

 

Grande - 

naslon / pedala na daljinu:

920-1140 mm

 

prednji / zadnji zadnji naslon:
580-830 mm

 

Ako uzmemo poziciju kada je prednje sediste max povuceno napred, saberemo najmanji prostor napred sa najvecim prosotorm nazad, kod GP-a je ta dimenzija veca :) Jos se kod Bravo gubi dodatno na debelom sedistu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj sad kad si izneo brojke, da budem iskren, ja sam poredio samo prostor po širini jer smo se drugar i ja u GP skoro dodirivali ramenima dok je u Bravu sve ok :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E po sirini je bravo veci naravno, i to dosta, i gepek je dosta veci. Ali ovo je vise bilo coveku da ne odustane od GP-a zbog "manjka prostora" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, VladaNS said:

Ako uzmemo poziciju kada je prednje sediste max povuceno napred, saberemo najmanji prostor napred sa najvecim prosotorm nazad

Prvi kazem da je Bravo tesan pozadi. Ali bez ikakve ironije - jos cekam da neko u praksi izmeri rastojanje od pedala do zadnjeg sedista na GP.

Ostavio sam to rastojanje za Bravo, stvarno da uporedimo iz prve ruke, a ne ovako rekla-kazala, podaci sa neta uz oduzimanje debljine/hoda sedista i sl... Medjuosovinsko je skoro 10cm manje na GP. Razlike u sirini i zapremini gepeka nema potrebe komentarisati.

3 hours ago, Filip MK said:

GP ti je odlican izbor za prvog auta i je klasa samo po sebe (nesto izmegju B i C klase)

Klasican Subcompact (B klasa).

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, podaci sa neta i ta gruba procena pomeri sediste tamo vamo pokazuje da razlike i ako ima u neciju korist - nije drasticna. Ono sto se ne moze izmeriti je polozaj za volanom - u gp-u mogu da vozim iako ne pomerim sediste skroz nazad (zato i mogu da sednem "iza sebe") a u bravu tesko drugacije. 

Da se ne naljute bravisti, i ja sam jedan od njih, ali cinjenica je da su ga bas stisli unutra. Ko je nizi i nedebeo njemu ce biti odlican :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan dobri ljudi. Zamolio bih za pomoć u vidu odgovora na neka pitanja obzirom da imam želju da kupim Grande Punto i to konkretno benzinca 1,4 motor. Benzinaci mi je b opcija jer izgleda mi da je jeftiniji za održavanje , razlika u ceni između ova dva derivata je sada u korist benzina a i cenim da navedeni benzinac ne troši mnogo. Ono što me više opredeljuje za 1,4 mesto 1,2 motor ipak je možda 1,2 preslab. Mada meni ne treba za trke nego lokalna vožnja eventualno par puta godišnje na 200 250 km od kuće. Inače uobičajno prelazim 15 do 20 hiljada godišnje. Zanima me kolike su cene malog i velikog servisa za Grande Punto 1,4 i neke najčešće kvarove koje ima kao i cene delova,

Ovo su neka moja viđenja a svaki savet je dobrodošao.

Unapred hvala na odgovorima i savetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

 

Nameravam uzeti Grande Punto. U ponudi imam sa dva motora. jedan je (2008g) 1.4 8v a drugi je (2007g) 1.3mjtd 75ks. Trebalo bi mi savet. Koji vise preporucujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je prvo, a drugo, uopsteno , bolji je taj dizel ali ti nista nece znaciti ako je u losem stanju :)

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto da ne uzmes? Mislis velika km ili sto ima plivajuci zamajac?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel bi mi izasao neko u susret ko poseduje dijagnostiku?

Posle visemesecne potrage cini mi se da sam napokon nasao Grande koji je u najmanju ruku solidan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@blade83 Ti motori su izdrzlivi i ako je redovno odrzavan nemas nikakve brige, cak i preko 500k km...kod ovog modela treba da obratis paznju na menjac (dali se cuju lezajevi), kao i na plivajuci naravno....

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/19/2019 at 11:01 AM, Filip MK said:

@blade83 Ti motori su izdrzlivi i ako je redovno odrzavan nemas nikakve brige, cak i preko 500k km...kod ovog modela treba da obratis paznju na menjac (dali se cuju lezajevi), kao i na plivajuci naravno....

Hvala ti na savetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto neki Puntici nemaju 5 pojasa pozadi? Sta je fora? Teretni ili tu ima neka fora?

Na nekim se lepo vide 3 pojasa pozadi a na nekim samo 2.

Edit:

Moze li neko da preporuci nekog majstora iz Cacka koji bi pogledao auto na placu u slucaju da vlasnik nece da dozvoli da se odveze do nekog servisa? Moze kontakt na pm. Hvala.

 

qqqq.jpg

wwww.jpg

Edited by virke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li Grande punto 1.3mj od 84ks ima plivajuci zamajac?

Znam da onaj od 75ks nema i da ovaj od 90ks i 6brzina ima.

Sta je sa ovim modelima? U pitanju su 2010-2012 godiste.

DPF imaju svi pretpostavljam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna kakv je ovaj Grande Punto? Ako ja dobro razumem eper ovakav se pravio samo 2008-2009 godine.

Navodno je fabricki plin ali po izgledu u kabini izgleda kao da je naknadno ugradjen. Ima onu malu kockicu koja ima diode i sa leve strane volana je.

Da li je ovo putnicko vozilo ili je teretno? Sta znaci kada ima cetvoro vrata? Nema gepek?

 

punto plin.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/29/2019 at 1:06 PM, virke said:

Da li Grande punto 1.3mj od 84ks ima plivajuci zamajac?

Znam da onaj od 75ks nema i da ovaj od 90ks i 6brzina ima.

Sta je sa ovim modelima? U pitanju su 2010-2012 godiste.

DPF imaju svi pretpostavljam?

Pričamo o Puntu EVO (restilizovani Grande Punto), 84ks nema zamajac, a za 95ks ne znam, ali su mi govorili da nema.

Oba motora (koliko ja znam) su EURO5 norme, što znači imaju DPF (moj 84ks ima).

Sve u svemu taj 84ks je dobar, mene za sad odlično služi, ali vreme će pokazati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@hibi011

Hvala na odgovoru. U principu ja jurim neki metan i fabricki gas ali ne mogu da nadjem nista sto valja pa onda gledam malo te dizele, te hocu te necu. Ali generalno veca je ponuda dizela i jeftiniji su od benzinaca za kupovinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...