Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Ne bih da trolujem temu, ali ti si prvo "policijski" tražio da vidiš moj enterijer, a prethodno si me nazvao škrticom, što sam čoveku savetovao da debelo spusti cenu! Jedino mi ima smisla da se toliko žestiš ako ti prodajem auto...

Sa ovim završavam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane apsolutno u pravu, auto izgleda malo umorno, prešao je 200-300k ili je najsurovije korišćen kao da je tudji, isključivo po gradu sa ultra kratkim relacijama.

Ja sam 2010 uzeo Grande Punta 1.9 2008 sa 100kkm, sada je na 200kkm pretežno gradske vožnje i izgleda bolje unutra, a drugar je uzeo 2010 novog klota 1.2 i sada je na 70.000km i u enterijeru nema znakova habanja, vožen isključivo po gradu.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande Punto Starjet 1.4 16v dolazi sa menjacem sa 6 brzina ili sa 5? Ili mozda postoji u obe verzije?

Vuce me taj motor zato sto ima 95ks ali svi kazu da je bolji 1.4 8v i da manje trosi.

Sta vi kazete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 brzina, 16v neuoredivo bolji motor od 1,4 8v, mislim da cak i ne trosi vise. Neki ce reci da je skuplji za odrzavanje ali sta tu moze biti toliko skuplje, atmosferski i jedan i drugi, razlike su zanemarljive. Daleko je lepse voziti ovaj jaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po forumima ze ljudi zale da dosta trosi i da im menjac crkava. To je taj famizni m32 menjac valjda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, VladaNS said:

6 brzina, 16v neuoredivo bolji motor od 1,4 8v, mislim da cak i ne trosi vise. Neki ce reci da je skuplji za odrzavanje ali sta tu moze biti toliko skuplje, atmosferski i jedan i drugi, razlike su zanemarljive. Daleko je lepse voziti ovaj jaci.

Mislim da je besmisleno ovde pričati o potrošnji, kada imamo lika na forumu koji ima GP 1.4 8v sa fabričkim plinom koji provereno troši 6l plina kombinovane vožnje:

Pazite, plina, ne benzina, znači da benzina troši manje. Jeste da kuka da mu auto ide ko da je vezan za banderu, pa su mu dali, po meni sumnjivo objašnjenje kod Gorana, ako je taj ekonomik čovek verodostojno preneo informaciju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima istine, zguglao sam, grande punto 1.4 8v sa fabrickim plinom ima 70ks umesto 77ks i tezi je 150kg, ubrzanje do stotke mu je deklarisano na 16.9s sto je ne samo drasticno sporije od 13.2s koliko ubrzava obican 1.4 8v 77ks, vec je sporije i od 1.2 65ks koji ubrzava za 14.5s.

Horor :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam ko se zali da 1.4 16v dosta trosi, mislim da potrosnja benzina nije nikakav problem

7-10l po gradu u zavisnosti od temperature i guzve i grada,na otvorenom je 5l pri 100km/h, 6 pri 120km/h

 

Treba obratiti pažnju na potrosnju ulja, jer i po fabric izmedju 10.000km moze da potrosi do 4kg ulja i da je to sasvim uredu,moj trosi 1l na 10.000km

 

A sto se menjaca tice... To vec ne znam, kazu tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je malo vise trosio na tim "vecim" brzinama, ako se dobro secam autoput 110 kmh, potrosnja je bila 7 l, doduse plina.. i to je naravno bila smesna potrosnja, s obzirom na cenu plina. Po gradu ravno 10.. a ulja je trosio isto tako, oko litru od servisa do servisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa motor se svakim danom unistava. Bolji ne moze da bude nikako :D Generalno su mu te kratke relacije pogubne, skode puno ali nije to sad tipa da ce da se raspadne ali mu mnogo skracuju radni vek.

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega pozdrav svima! nov sam ovde i zelim da kupim Grande Punta! Bio bi prvi auto, nisam iskusan vozac, prakticno sam pocetnik i auto mi treba za gradsku voznju,eventualno negde da otputujem dva puta godisnje. Citao sam dosta o modelima, ali bi mi mnogo znacilo vase misljenje, iskusnih GP-ovaca. Nasao sam primerke i trebaju mi saveti vezani za njih. Dva dizel 1.3  75ks i 90, i benzinca 1.4 75ks.

 

Samo sam ovaj prvi primerak bio da gledam sa majstorom. https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13853384/fiat-grande-punto  - Majstor mu je nasao dosta estetskih mana, sitnih, ali najveca mu je briga sto je video da je dosta mastan kad smo ga stavili na dizalicu. Negde sam citao da su dizelasi takvi,i da imaju generalni problem sa curkanjem. Auto mi se generalno svidja, samo me brine ta masnoca, da nije nesto ozbiljnije u pitanju,ili daleko bilo da nije motor u problemu.

 

5c67f616ad38a_2019-02-1612_37_34-PolovniFiatGrandePunto2007_god.PolovniAutomobiliSrbijaBeograd.thumb.png.dcae8aba29c62c28f089fd25c7c79f05.png

 

Druga dva:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13733113/fiat-grande-punto-13-mjet

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13667414/fiat-grande-punto

 

5c67f5c50f17c_2019-02-1612_35_26-PolovniFiatGrandePunto1.3MJET2006_god.PolovniAutomobiliSrbijaBEOGRAD.thumb.png.0b4a2db97d9b7b2e8f1911cec3fafd5b.png 5c67f5c82dcd4_2019-02-1612_36_13-PolovniFiatGrandePunto2005_god.PolovniAutomobiliSrbijaDedinje.thumb.png.35675783fca025f78fd789144950c202.png

 

Koja je vasa preporuka za pocetnika u gradu? Koje su prednosti i mane,ukratko?

 

Hvala unapred

Edited by Woodoo
print screen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni bolji ti je običan punto dok se ne naučiš napr. http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13519454/fiat-punto-sporting-14-16v ili
http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13565022/fiat-punto-12-b-svajcarska...
Jeftiniji delovi,pre svega limarije,majstori ih mahom poznaju itd. ...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry razmisljao sam i o puntu, ali mi grande odaje osecaj veceg prostora, a to mi je bitno obzirom da imam 195cm i 100+ kg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Optička varka.

Ja imam 195cm!

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog toga sto je imak vise zvezdica na testovima sudara, Grande ima vise tih zona za guzvanje i slicnih stvari pa iako spolja veci, unutra je u sustini malo manje prostora nego kod Punta 2(classic)

 

Mada, kao vozac od 2m visine smestices se u oba, putnici iza tebe su veci problem :)

 

I ja sam imao Punta 2002 god, odlican za ucenje voznje, za grad savrsen auto. Ima ih skoro kao YUGOa nekad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno mislim da je grande punto bolji izbor po svemu, ako nizbogceg drugog a ono zato sto je znatno bezbedniji automobil. A ako sam dobro shvatio, kolega se vec odlucio za gp-a. Razmislja se samo o motorizaciji. S tim u vezi, ukoliko ce prelaziti manje od 10 000 km godisnje, onda benzinac ali ja licno ne bih preporucio nista ispod 90 KS. Kada se vozi vise putnika + prtljag, auto postaje pretezak za te slabije motore. Za pocetnika je mozda dizel bolji izbor jer ce se sigurno manje gasiti, bolji odziv na gas u odnosu na benzinca gde je hvatanje vage komplikovanije (pricam iz iskustva, tj. supruga od skora vozi dizela 84 KS i znatno lakse upravlja tim automobilom u odnosu na benzinca od 65KS). Dizeli su skuplji za odrzavanje, mada je grande generalno zahvalan automobil, dugo je vec na trzistu, znaju se sve mane i ima dosta polovnih rezervnih delova ukoliko de pokvari nesto bas skupo. Ja sa 1.2 motorom nisam imao nikakve probleme za ovih 200 000 km, ali je auto uzet nov i samo sam ga ja vozio i odrzavao. Po meni, najbitnije je naci primerak sa puno opreme, posto je razlika u odnosu na klot verzije kao nebo i zemlja. Kao druga klasa automobila. Srecom pa oprema ne diktira cenu kod grandea tako da postoji mogucnost pronalaska odlicno opremljenih primeraka. Citav motor se prodaje za 300 a menjac za 150 €, tako da sta god da se pokvari, za relativno mali novac moze da se i popravi.
Najbolje da sednes u par automobila sa razlicitim motorima i da probas, ukoliko si iz Bg-a, mozes da probas moje automobile, da vidis razliku izmedju benzinca, doduse najslabijeg, i dizelasa a i nivoa opreme. U svakom slucaju, gp je odlican izbor za prvi auto...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bogar Neki dizelasi mozda imaju problema sa curkanjem ulja ali GP 1,3 (75 ili 90) nije poznat po tome. GP ti je odlican izbor za prvog auta i je klasa samo po sebe (nesto izmegju B i C klase) i je sasvim drugi auto od Punto mk2. @Luftije u pravu kad kaze da oprema pravi veliku razliku od GP do GP-a, znaci sve iznad Active (osnovni nivo) je mnogo bolje, ali ako nagjes ekstra sacuvan GP u Active opremi onda to bi bio razuman kompromis. Ja bi ti preporucio 1,3 sa 75 ks, sasvim dovoljno za ono sto trazis (grad 90% i izleti van grada 10%), jeftin za odrzavanje, prakticno kao benzinac, plus, sto se tice onog 1,3 sa 90 ks imas manje sanse da naletis na los menjac, plivajuci zamajac ili turbinom varijabilne geometrije (kod ovog od 75 ks nemas ova "potencijalna" 3 problema). Ja sam imao ovaj od 75 ks, prodao sam izuzetan primerak, sada posle 2 meseci ne znam dali mi je trebalo ta "ekskurzija". Budi strpljiv u potrazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

LJudi, nemojte zbunjivati coveka, pa gde Grande punto manji unutra od obicnog punta? Grande punto je unutra veci i od bravoa novog a ne od malog punta. I subjektivno i po specifikacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...