Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

On 1/10/2019 at 9:32 AM, Filip MK said:

Dosta sam citao o tom famoznom 6 brzinskom menjacu (pre svega na Grande), dali je to slucaj kod svakog menjaca ovog tipa ili ipak samo se radi o vecoj sansi da se to desi menjacu? Jedan moj prijatelj ima takav Grande (1,3 mjet sa 90 ks) sa preko 250.000 na satu i menjac je perfektan (moguce da je nesto intervenisano pre toga), pa zato me interesuje ako nesto "mora" da se desi tom menjacu, to bi bilo pre ovih 250.000 na satu?

Sediste lezaja je isto duboko kao i kod ostala dva snopa zupcanika. Cak, sta vise, nalazi se u donjoj zoni menjaca sto znaci da je stalno utopljeno u ulje. Nesto drugo je tu u pitanju, ali svakako da mora da pre nego sto napravi havariju da se javi neki zvuk koji ce svaki iole iskusan vozac da primeti. U tom slucaju, jeftinije je skinuti menjac dole, zameniti lezajeve, usput pregledati zupcanike, ocistiti opiljke koji se skupljaju na magnetu i sipati novo ulje. Ja sam kod sebe sipao 0,2 lit vise od onoga sto fabrika propisuje. Nije da smatram da ne znaju ali, racunam, nece mu skoditi, nije pod pritiskom pa da izbije semeringe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi neko generalno misljenje da li se isplati gledati uopste bele Grande Punto 1.3 MJ 75ks po placevima 2012-2014, oni su svi nalickani i cistog motora ali ako su bili sluzbeni verovatno nikad nisu usporili pred lezeci a kamoli se nesto vise pazili?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Popokatepetl

 

Misliš, zato što su bili van-ovi (teretni), ili generalno? Ako hoćeš da proveriš da li su izašli iz fabrike kao Van verzije, treba ti samo broj šasije. 

Pregledaš auto pre kupovine, kao svaki polovnjak, pa vidiš kakav je. :thumbup: Ni za onaj koji nije bio službeni isto nemaš pojma kako je ''pažen''...čak, ako je bila ok firma barem su ih održavali kako treba jer su to morali zbog garancije...ali, ne znam baš da li ćeš ti biti odmah druga ruka nekom službenom Grandeu godišta 2012.-2014...firme ranije menjaju sastav svog voznog parka, ne čekaju po 5-6-7 godina.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalna prica oko potrosnje prebacena u odgovarajucu temu:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam da pazarim neki GP sa 1.4 motorom pa me zanima sta kazete za ove. Nisam nesto odusvljen ni sa jednim ali me zanima i vase misljenje. Mozda ja suvise fantaziram i trazim dlaku u jajetu a kupujem auto za 3k evra :(

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13563589/fiat-grande-punto-14-16v-sport

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13488119/fiat-grande-punto-14-i-svajcarac

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13256292/fiat-grande-punto

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13059021/fiat-grande-punto-14

od ovih ponudjenih najbolje mi na slikama deluje poslednji ali bih voleo da cujem i vase misljenje. Ako ste videli neki koji je bolji od ovih slobodno dajte link. Moze i u poruci. Hvala svima.

 

 

Firefox_Screenshot_2019-02-04T15-45-40.324Z.png

Firefox_Screenshot_2019-02-04T15-49-59.266Z.png

Firefox_Screenshot_2019-02-04T15-53-00.102Z.png

Firefox_Screenshot_2019-02-04T15-54-04.518Z.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima neki određeni razlog zašto 1.4? Nije da hoću da utrpim svog dizela, samo pitam :D

 

Kako sam stavio svoj auto u oglas, sve više gledam "konkurenciju", od ovih što si postavio, iskreno jedino mi poslednji liči na nešto. U stvari ne da liči, nego deluje fino skroz... Ostali auti tog godišta i takve kilometraže po meni ne bi smeli toliko loše da izgledaju (opet, poredim sa svojim, koji isto nije kao nov, ali u odnosu na ovo...), još placevi, računaj odmah bar veliki i mali servis , gume i ko zna šta još... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka si uzeo benzinca,za dizela bi bilo x 2 ulaganja ako ne i vise.Gume i veliki servis se podrazumevaju,nije to strasno ako je auto ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benzinac je za mene licno logicniji izbor posto prelazim malo km na godisnjem nivou.
O ostalim stvarima vezanim za auto cu pisati ako se odlucim da otvorim temu za njega. Ovde necu da trolujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, ivica su said:

Ima neki određeni razlog zašto 1.4? Nije da hoću da utrpim svog dizela, samo pitam :D

 

Kako sam stavio svoj auto u oglas, sve više gledam "konkurenciju", od ovih što si postavio, iskreno jedino mi poslednji liči na nešto. U stvari ne da liči, nego deluje fino skroz... Ostali auti tog godišta i takve kilometraže po meni ne bi smeli toliko loše da izgledaju (opet, poredim sa svojim, koji isto nije kao nov, ali u odnosu na ovo...), još placevi, računaj odmah bar veliki i mali servis , gume i ko zna šta još... 

1.2 je slab tako da je logican izbor 1.4. U sustini isao bi na 1.4 16v ali mi frka zbog menjaca tj 6 brzine. Ne bih se petljao sa dizelom...Benzinac je jeftiniji za odrzavanje ai uvek postoji mogucnost ugradnje plina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovde na forumu sam procitao da ume da rikne menjac zato sto nema podmazivanja. Sad da li je to pravilo ili se nekome desilo nemam pojma.

Ai ruku na srve u oglasima ih nema mnogo. Ja sam samo 2 kom video 1.4 16v

Edited by virke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprema je odlična!

Moguće da se teško prodaje jer je trovratni. Km jedino da proverim preko tablica (ako je uvoz iz Italije ili Španije).

Šta je ovo žuto na spojevima zadnjeg branika i karoserije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako trazis tako nesto, trovratno u sportskijoj varijanti (za u drugoj temi pomenutih 3600-3700EUR) - moja skromna sugestija i varijacija na temu, u vidu Punta Evo. Uz malo cenkanja i par stotki vise, uzima se 4-5 godina mladji auto - meni ima mnogo lepsi enterijer, moderniju tablu, LED zadnje stopaljke, itd...

Npr. nesto nalik ovome, doduse konkretno ovaj ima tanju opremu nego GP iznad (tempomat + digitalna klima), ali natrci i lepo napucan, a sa obicnim atmo motorom su obicno jeftiniji:

 

Untitled.thumb.jpg.f344c8d91b189c459ee47932d9a669dd.jpg

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13598342/fiat-grande-punto-evo-14-16v

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, bane1321 said:

Oprema je odlična!

Moguće da se teško prodaje jer je trovratni. Km jedino da proverim preko tablica (ako je uvoz iz Italije ili Španije).

Šta je ovo žuto na spojevima zadnjeg branika i karoserije?

Uhvatio sam jos jedan ss sa tim, meni deluje kao neka korozija?
 

 

1 hour ago, Ivan said:

meni ima mnogo lepsi enterijer, moderniju tablu, LED zadnje stopaljke, itd

Da, definitivno je lepsi.. Ma, tempomat i ta digiatalna klima nisu po mom nekom misljenju bog zna kakva falinka, temperaturu povecaj smanji kad zatreba, ali s tako mladjom opremom, da on spusti par stotina, ja dodam par stotina, pa i da se nadjemo, jer ja preko racunam registraciju + servise + gume u startu, a i to nije jeftino bas kad se skupi na gomilu.. :-)

Btw. postoji jedan 1.3 sa grejanjem sedista, + napumpavanjem sedista + senzorima za kisu, kul oprema, ali taj zamajac kod dizela mi ne da mira :D

Edited by cupa_kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah zamajac i promaja, dva najveća straha u Srba!

Druže, ako uzmeš auto sa manje od 150000, taj zamajac će ti trajati bar još 60-70000!

Što se onog Eva tiče, tempomat se ugradi za oko 60e!

Mene više brine zašto nema onu CH nalepnicu!? :lol:

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj evo izgleda kao klasa iznad GP, da se ne lazemo.. Tempomat se koristi jednom godisnje (tipa do mora),a sto kaze Bane to je 50e investicija. Bez digitalne klime je bezveze, ali opet, sto bi rekli naši stari, ima potencijalno manje stvari da crkne :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...