Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Moze neki komentar za ova dva oglasa, vrede li sta ovi modeli ili ako je mozda neko vec kontaktirao ove oglase, pa da cujem misljenje. Hvala!

 

1. https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13314732/fiat-grande-punto-19-multijet

gp1.thumb.jpg.03653e4521b460b5bd616043067fd33a.jpg

 

2. https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13282591/fiat-grande-punto-13multijet

gp2.thumb.jpg.23726f6f6961da9ad3704060e83565ce.jpg

 

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen oglasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jednom molba da se uz linkove ostavlja i PrintScreen oglasa. Kada citirani linkovi isteknu ili se obnove (cest slucaj), od celog pisanija necemo imati nikakve koristi.

Zato je i u podnaslovu ovog podforuma jasno istaknuto: "Kako bi napisana mišljenja/saveti oko određenog automobila bila korisna i nakon što se promeni link ka nekom oglasu (ili oglas istekne), obavezno je postaviti Printscreen oglasa, a ne samo link ka oglasu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze par reci u vezi motora 1.3 multijet verzija sa 90ks, mane, prednosti i sl.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema mana, odradi v.servis i vozi :D
Razlika u odnosu na slabiji je sto ovaj ima bese turbinu promenljive geometrije i plivajuci zamajac.

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da ima manu :) Ja sam ga skoro kupio sa "polomljenim" menjacem (kako je pisalo u oglasu u Belgiji), uvezao ga i krenuo da jurim drugi menjac. Koga god da sam nasao da ga ima je prokomentarisao da im je to slaba tacka. Racnije sesta brzina nema dovoljno podmazivanja i normalno strada lezaj a na ovom sto sam ja kupio je plus razbio i kuciste :rant: E sada, verovatno se to desava vozacima koji "nemaju uvo", moralo je to da zuji i to zesce pre nego se raspadne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šolja ležaja je plitka i ne puni se dovoljno uljem,plus ga u fabrici ne naliju preko onog sto konstruktor kaže i onda lezajevi 5. I 6. brzine stradaju. I samo vrtlozenje oko ležaja stvara efekat sifona, pa ležaj ostaje suv ili sa malo ulja. Prvo zuje, pa polako i izbiju van. Takav slucaj sam imao na AR Mito. Srećom kućište je ostalo celo, ali sam ceo menjač nosio u Šabac da ga remontuju. Posle toga-san snova kako je šaltao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, gile smederevo said:

Šolja ležaja je plitka i ne puni se dovoljno uljem,plus ga u fabrici ne naliju preko onog sto konstruktor kaže i onda lezajevi 5. I 6. brzine stradaju. I samo vrtlozenje oko ležaja stvara efekat sifona, pa ležaj ostaje suv ili sa malo ulja. Prvo zuje, pa polako i izbiju van. Takav slucaj sam imao na AR Mito. Srećom kućište je ostalo celo, ali sam ceo menjač nosio u Šabac da ga remontuju. Posle toga-san snova kako je šaltao. 

Zdravo, a kod mene je ovo slucaj, ja imam onaj sa 5 brzina (1,3 mjet, 75 ks) i od pred 2 meseci poceo sam da cujem zvuk (vu vu vu) kao da plocice struze u diskove, ali posto se to desavalo samo dok je auto bio u pogonu, dobio sam odgovor od majstora da se cuje lezaj menjaca, on je pogledao, rekao mi je da su samo naceti lageri, da ima dovoljno podmazivanja/ulja, da tako vozim jos nekih otprilike 10.000 km i da opet pogledaju.....takogje se cuje zvuk kada vozim polako u drugu ili trecu brzinu i onda naglo dam gas i cuje se kao neko gruhtanje (grrr), dali je i to zvuk od lezaja menjaca (kao sto mi je majstor rekao da se cuje pri oduzimanja gasa) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To du zvukovi iz menjaca i taj "vu vu" i taj sto grebe "grr" kako kazes ili struze, huci. Ne bih ja tu cekao nikakve hiljade kilometara nego bi resio taj problem remontom ili drugim menjacem. Cak mislim da ti je taj prvi problem veci od ovog drugog

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde i ja da postavim moju dilemu. Posto moram da promenim menjac, dvoumim se izmedju menjaca koji je "casna rec" skinut sa auta koji je presao 170 h km (famozna cifra :)) ili pregledanog menjaca sa garancijom od 6 meseci. Cena je ista (300 eura) ali nemogu da budem siguran ni za jedan, niti da je ovaj prvi presao toliko km ni sta znaci "servisiran" u drugom slucaju. Lezajevi sigurno nisu stavljeni novi jer je njihova cena 220-240 eura. Postoji i treci koji kaze da je pregledan i sve je novo unutra i cena je 350 eura. Prvi je Nesa iz Loznice, drugi otpad MMA  Klenak kod Sapca a treci je Marko Ledine. E sad`, ako neko ima iskustva sa pomenutim prodavcima, molio bih preporuku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam sa Marko Ledine, okej je momak, bio sam sa njim u magacinu i ima dosta stvari i lepo ih čuva. Meni je prodao jedan mali senzor i nikakav problem nisam imao. Takođe je otvoren za dogovor oko cene, tako da moja preporuka ide njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da verujem da toliko kostaju lezajevi!?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nikad nece vise da naprave auto kao stilo...50e drugi menjac

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока


Ja sam poceo da pravim zalihu abart menjaca. Hahah

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, Aleksa Zegarac u Sapcu, cena je 350 eura za reparaciju (set novih lezajeva + dekla), jako korektann covek u razgovoru, sve lepo objasni ali, problem je sto je verovatno otisao i zupcanik seste brzine (mozda i jos nesto) a to povlaci jos 150 eura (zupcanik) i ....... ako ima jos sta da se zameni, ode na 500 +. Zbog toga mi je bliza opcija da kupim servisiran za 350 mada, opet kazem, ne verujem da su zamenjeni svi lezajevi i stavljeni novi. Garancija je 6 meseci ili 10 h km. E sad, kako to u praksi funkcionise, ne znam, zato i pitam za preporuke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam pitao jednog proverenog majstora kod mene u MK, o lezaju menjaca, rekao mi je cifru oko 250 e, samo dilema je dali taj drugi zvuk koji sam poceo da cujem od pred 2 dana (samo na obrtajima od 1000-1500) je povezan sa lezajem ili dolazi od nekog drugog mesta (sumnjam na lager poluosovine)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato odete da neko stručniji da dijagnozu, jer vi kad date dijagnizu, tu izgleda leka nema :)

U svakom slučaju, ne mora biti sve tako crno. Ne moraju otići ni svi ležaji ni sve čaure ni svašta nešto....
Pa za golfa VI menjač polovan 350€!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...