Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Pa jeste skoro da je tako. Krševi spuštaju cenu solidnim autima . Nažalost razlika od 300 e u tom cenovnom rangu je granica između solidnog auta i krša u koji treba zaista mnogo uložiti.

Eto, stavi nove gume, uradi veliki servis, zameni amortizere i pretresi trap, zameni kočnice i eventualno akumulator. Ništa se ne vidi da si uradio a uložio si preko 1500 e i pokušaj da ga prodaš tako sređenog. Koliko ćeš dobiti veću cenu od prosečne? Verovatno ništa ili nešto simbolično ako naiđe netko tko će to znati ceniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevezano za ovu temu,ne mogu da shvatim ljude koji ne održavaju auto, zato što će ga jednog dana prodati, i ne mogu da se pomire sa time da će te pare biti zauvek "izgubljene" u vremenu i prostoru.

Ja sam mišljenja da zamena amortizera i opruga vredi svaku paru, jer ništa ne klapara, ne ljulja posle zamene, da ne pričamo o bezbednosti i udobnosti. Isto se odnosi na gume i amortizere.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi gledaju na auto kao prevozno sredstvo od tacke a do tacke b, i ebe im se za stanje auta. Ja sam takav kupio nazalost, ali nema veze. Moj dobar drugar je prosli mesec slupao 1700e u stila 1.9jtd 2001. godiste, i to uglavnom iz razloga sto ga nije pipnuo 3 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecina tih stvari se moze otkriti pri pregledu auta i bez majstora tako da tesko da neko moze prevariti nas forumase :) Ja uvek kada kupujem auto prvo idem sam da pogledam, provozam, sta god, i tek ako mi se ucini da je dobar oteram kod svog majstora na detaljno precesljavanje.. iz istog razloga gledam samo automobile iz NS jer nemam ni vremena ni para ni zivaca da predjem 200 km u jednom pravcu i da se razocaram..

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma može da se vidi naravno, dođe na isto samo što ovako nekako ispada da kupuješ na rate. Platiš manje pa posle popravljaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da jeste, osetio sam to iz prve ruke, ali kad nemas para a hoćeš nešto onda ne može drugačije :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde ga previse tupimo,stvar je jednostavna.SAVETI,ISKUSTVA PRE KUPOVINE za ljude iz BG i okoline:auto provozati,pregledati sto se moze,otici do dobrom majstora za Fiata(npr Goran Altina,pregledi su besplatni),dobijete spisak nedostaka A4 format,pa se pogadjajte sa prodavcem.

NAPOMENA: ne mogu bas sve stvari da se vide(npr merenje kompresije ne rade na dizelima vecina, ja sam bas naleteo na takvog ali se prica zavrsila srecno po mene).

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/19/2018 at 1:26 PM, neshtry said:

Ja sam sa mojim drugom jesenas,sa budžetom od 3000€,obišao najmanje 30 automobila,što punta što grande punta.Mnogo je veća mogućnost da čovek zezne sa grande puntom...lupani,pa popravljani,nemeštana kilometraža potpuno bez osećaja za stanje enterijera emoji43.png,vidljivo neodržavani,ćelave gume,jedan je jedva upalio...

Znači grande punto gledam samo ako mi je pred nosom... mada odmah vidim da teško da ću naći išta i da me puntić čeka. U Zrenjaninu ih nema, a u Novom Sadu trenutno ima 2 GP benzinca koji nisu sa placeva nego su na našim tablicama. Na jednom mi se ne sviđa boja i onda ostaje ovaj:

 

IJKEeJZ.png

 

Zreo za farbanje zadnji branik, a čini mi se i prednji. Malo rđe pod haubom, i neka folija preko krova? Razumem ja da je neko uzeo da ga sređuje pa mu na kraju i to uradio, ali mi na auto ovakvog stanja nekako ne ide. Sve mislim da ispod nije zdrav lak. Oni dugmići na radiju su nekako previše izlizani, znam da to ne košta mnogo da se sredi, ali zar tako brzo odlaze? Ovaj je "samo" 137kkm prešao. Ovo se sve samo sa slika vidi, uživo pretpostavljam da bi se videlo još svašta ponešto. Dođu gume, piše održavan u nekom servisu tako da bi trebalo da postoje računi. Ima one parking senzore ali je opet očešan, žena vozila 100% :lol:. Ali uglavnom, ništa ne traži da se rešava odmah ako bi sve ostalo bilo odlično.
Nekad kasnije kad se vratim u Srbiju ću pogledati i po placevima u NS čisto jer sam često tamo ali gledajući oglase + kažeš da si 30 komada obišao u žali Bože stanju, sve mi se čini da ću se samo lepo prošetati.
A što se tiče ovih lupanih, ne reče mi niko jel se njima branik ne može lepo vratiti kad se iz nekog razloga skine, ili su svi ti GP što im ne stoje lepo branici(baš ih je dosta) lupani pa popravljani. I ovaj sa slike ispod, i oni sa centimetar kraćim haubama.

 

W5jUMBS.png

 

On 9/19/2018 at 1:33 PM, rkoma1986 said:

Evo mog... Kazem, pored par stotina eur ulaganja u limariju, niwta nije trebalo da se radi.. prvo sto me dva meseca niko nije ni zvao i na kraju ode za 2600 sa dva seta odlicnih guma. To valjda tako naidje period kad niko ne kupuje pa je slaba potraznja pa samim tim i nize cene, nznm

Ovako neki da naleti bi bilo odlično.

On 9/19/2018 at 3:27 PM, Zvezdo said:

Eto, stavi nove gume, uradi veliki servis, zameni amortizere i pretresi trap, zameni kočnice i eventualno akumulator. Ništa se ne vidi da si uradio a uložio si preko 1500 e i pokušaj da ga prodaš tako sređenog. Koliko ćeš dobiti veću cenu od prosečne? Verovatno ništa ili nešto simbolično ako naiđe netko tko će to znati ceniti.

To se sve može lako proveriti pri kupovini. Dizalicu na plac i ako prodavac ništa ne krije ne vidim problem. Da se ne isplati to raditi za prodaju (ukoliko već neko nije radio za sebe), ne isplati se. Lakše i brže će ga prodati, da, ali neće nešto više para u odnosu na ostale izvući.

On 9/19/2018 at 3:42 PM, shomispc said:

ljudi gledaju na auto kao prevozno sredstvo od tacke a do tacke b, i ebe im se za stanje auta. Ja sam takav kupio nazalost, ali nema veze. Moj dobar drugar je prosli mesec slupao 1700e u stila 1.9jtd 2001. godiste, i to uglavnom iz razloga sto ga nije pipnuo 3 godine.

To je baš previše... ne znam koliko da ga je zapustio, na šta je uspeo toliko dati?

 

A plin? Neki kažu da se prebaci za 10tak sekundi i kad je hladno, neki da im se prebaci nakon 10 minuta zimi.
Ја ga "grejem" minut otprilike... i to više zbog ulja nego samog grejanja. Uđem, upalim, dok se fino namestim, vežem, ukopčam radio i nađem na njemu šta ima, postavim telefon na držač i taman minut i prođe.

Kome sad verovati?

 

On 9/19/2018 at 4:27 PM, rkoma1986 said:

mislim da je uvek bolje dati vise za dobar auto u startu.. jer ovo kad krenes da ga krpis ume bas da zaboli

On 9/19/2018 at 4:28 PM, shomispc said:

naravno da jeste, osetio sam to iz prve ruke, ali kad nemas para a hoćeš nešto onda ne može drugačije :) 

Verovali ili ne, kupio sam Astru F 1994 godište za 200e. Bilo je svašta da se radi na njoj, ali je bila u savršeno voznom stanju i mogla je da se tera bez da se pipne. Ona mi je bila zanimacija godinu dana, nikad mi nije bilo dosadno jer kad god sam imao viška slobodnog vremena imalo je na njoj šta da se radi. Od pre 2 nedelje kad sam je prodao ne znam šta ću sa sobom od dosade. Verujem da bi i sa tako nekim GP imao šta da radim :whistle:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt kad vidim ovaj oglas sto si postavio, pitam se sto sam ja mog.prodao za tako male pare... Al jbg, zurilo mi se, a i hebalo me to sto nema zadnja vrata. Ovaj konkretan sto si postavio mi ne deluje privlacno ni malo

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/20/2018 at 8:47 AM, Njakvi23 said:
Verovali ili ne, kupio sam Astru F 1994 godište za 200e. Bilo je svašta da se radi na njoj, ali je bila u savršeno voznom stanju i mogla je da se tera bez da se pipne. Ona mi je bila zanimacija godinu dana, nikad mi nije bilo dosadno jer kad god sam imao viška slobodnog vremena imalo je na njoj šta da se radi. Od pre 2 nedelje kad sam je prodao ne znam šta ću sa sobom od dosade. Verujem da bi i sa tako nekim GP imao šta da radim dark_whistle.gif

To je najslabiji motor,vozio sam takvu istu konfiguraciju u firmi,nije mi se dopalo...Težak je Grande Punto za taj motor.
Čini mi se da mu je prednja greda,ispod branika,pomerena i zato ne paše branik...
Astra f je dosta "analogan" auto,grande punto ima mnogo više elektronike,nećeš moći baš sam po njemu da prčkaš....samo volan ima dve zezalice: motor serva i senzor pozicije volana.... kompleksniji je!
Kako izabereš! Imaš i Suboticu i Pančevo i Srem pa traži i tamo.Ne kupuj dok ne pogledaš bar 10ak automobila i ne propustiš bar 2 dobra auta!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tom zazoru ne bih pridavao previse znacaja, dovoljno je jednom da se naslonis na banderu ili zid pa da se to pomeri i mozes da rodis mecku dok ga upasujes ponovo (ja sam sa Bravom 2 puta "cuknuo" zid ispred sebe parkirajuci se :D). Ako nema strukturnih ostecenja ispod, to nije nista strasno. Nerealno je ocekivati da auto od 12,13,14 godina ne bude cuknut nigde..

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/20/2018 at 12:11 PM, shomispc said:

Ja tom zazoru ne bih pridavao previse znacaja

 

Ima smisla^

 

Ovo ovde ...

 

1111.thumb.jpg.55010fdc50ea1450b28d85a4cea8c7e9.jpg

 

...nije dobro upasovano, jer u gornjem delu do fara ima neka kopcica koja je pukla i to sad tako izgleda. Prstom cim taj gornji deo gurnem namesti se i deo kod ruba kako treba. A neko bi odmah rekao zezori, pomerano, cukano itd...

Treba samo da svucem branik i na tom mestu stavim neki dobar silikon koje ce drzati, a nekad eventualno moci da se skine skalperom ili tako necim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj burazer ce prodavati GP 1.4 77ks, kupljen nov kod nas 2008, nikad udaran on je drugi vlasnik. Jedino sto ima je automatska klima, ostalo standard. 100kkm pravih na satu ali bi cena bila preko 3000...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/19/2018 at 1:33 PM, rkoma1986 said:

To valjda tako naidje period kad niko ne kupuje pa je slaba potraznja pa samim tim i nize cene, nznm

Ovo ne da je tačno...nego je da kazem na novosrpskom-pretačno!! :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad je opet takav neki period.. Trojka mi je bila na oglasima jedno 3 nedelje, svega par poziva i to sve zamene... Jedan je zvao za kes al mi je obarao cenu za tipa 700 eura, recima "ima po placevima za te pare" :) standardna prica.. Isto cujem od ljudi cije sam automobile usput gledao dok sam svoj prodavao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam, evo pogledao sam dva auta za tri dana i po 500 spuste bez da ja trazim, zacrtao sam da im skinem za X-trail barem 1000€ i mislim da ce pristati lagano, samo da im dam nedelju dana fore
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na jedvite jade rasprodao svoj mini lager auta, i to u poslednje vreme sve moram prvo da registrujem, pa tek onda prodaja. Jednostavno, kako je i poznato-prezasiceno trziste svakakvih automobila...izvinite za off..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trziste je prezasiceno krsevima, juce upalim auto a hladnjak klime hoce da ispadne, ventilator se raspao, na 120kkm, kod japanca, kako da nije. A prica gospode iz Maxx-a je, znate mi smo vozilo pregledali u 110 tacaka, sve je u odlicnom stanju, samo ne znam kako nisu primetili da hladnjak hoce da izadje kroz masku...
A na pomen da se pregleda u ovlascenom, pa nasi majstori su vec pregledali, naravno, vidim, bas su strucni, samo mi recite koliko u napred da vam javim za servis
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...