Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Čist benzin! Zaboravi na plin.

I s obzirom na budžet složio bih se sa kolegom neshtry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije skupa instalacija plina,najskuplja je 450€,sa sve papirima...
U gradskoj vožnji se kod Punta isplati vrlo brzo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Njakvi23

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom o kupovini GP.

Na prethodnih preko 100 strana imas prilicno odgovora na sve tvoje nedoumice. Pre nekoliko dana je kolega postavio vrlo slicno pitanje, sa slicnim zakljuckom vezanim za budzet za kupovinu dizela tog godista...

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, marko.jovanovic said:

Zašto da zaboravi na plin,  u jednostavnom motoru koji lepo radi na dotično gorivo?

Pa ako ce ga uglavnom koristiti u gradu za KRATKE relacije i ako se plin korektno ugradi i podesi odnosno da se prebaci na plin tek kada motor dostigne radnu temperaturu onda nece ni voziti na plin. Zbog toga sam mislio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može ga podesiti na koliko i kako hoće!

Zbog takvih stručnjaka puni su servisi. Pravi majstor kada podesi plin nemože se primetiti razlika između plina i benzina. Na žalost takvih majstora je jako malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da se moze podesiti na koliko hoces, ali ovo pricam kako treba da se podesi. Vozio sam Brava i A4 na sekvent, ukupno 6 godina, nikad nisam imao nijedan problem, zimi je prebacivao posle 10-ak minuta voznje. Mislim da je prebacivao na 35 C. I nisam isao u servis, osim redovnog odrzavanja sekvent uredjaja

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, rkoma1986 said:

...zimi je prebacivao posle 10-ak minuta voznje. Mislim da je prebacivao na 35 C...

12 hours ago, Zvezdo said:

Pa ako ce ga uglavnom koristiti u gradu za KRATKE relacije i ako se plin korektno ugradi i podesi odnosno da se prebaci na plin tek kada motor dostigne radnu temperaturu onda nece ni voziti na plin. Zbog toga sam mislio.

Baš zbog tog prebacivanja sam i pitao... po ovome bi ja prešao 250 metara na plin ako i toliko.
Što se tiče dizela za ove pare, dižem ruke, tako da trenutno čitam polako ove silne stranice pa da vidimo šta ću dalje.
@neshtry @Zvezdo
Grande Punto mi je stvarno prelep auto, kako spolja tako i iznutra, tako da bih mnogo radije uzeo njega nego običnog puntića ali ne po cenu toga da uzmem grobinu od GP samo da bi bio GP.
Gledao sam oglase za mk2b i stvarno ih ima sa 50-80kkm... a to me stvarno privlači i tera da zažmurim na jedno oko po pitanju (po meni) srednje žalosti enterijera punta trojke.
@neshtry Jel bi mi mogao dati neki primer tj poređenje tog jeftinijeg održavanja i delova, čisto da znam otprilike koliko je jeftinije i da li bi i to trebao uzeti kao nešto što će mi pomoći da se odlučim između velikog i malog punta.


Mislite li da se može naći GP benzinac u dobrom stanju za 2700e + registracija, prenos...? Ili da ne gubim vreme i pare na obilaženje i ipak tražim skoro "novog" običnog punta?


E sad dal ja samo nisam neke sreće pa se hvatam za uništene pa sastavljane i sklapane, ili je to grande puntu "boljka", ali baš dosta njih sa oglasa koji mi se svide na prvi pogled, kad se malo bolje zagledaš, vidi se da im nešto oko branika i haube nije najsrećnije. Ili ako branik lepo stoji, onda je hauba kraća... da nije to ona od 6000din nova (vs 360000din u ovlaštenom) koju je neko pominjao u drugoj temi :lol:?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koleginica je pre 2 nedelje kupila Punto Classic 2009g, sa ugrađenim plinom, za 2700€. Prešao je oko 70.000km. Lamela naravno zamenjena, ne znam zašto su tako čokoladne. Vozi se za male pare, sve je u redu. Klima ladi ko besna, što je jako bitno, i šta ćeš više za po gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa Markom, GP ćeš teško naći za te pare a da si miran neko vreme što se tiče ulaganja.
MK2 i još ako ima plin, ima da se vozaš za džabe. Nikad cena plina nije bila veća od polovine cene benzina. Iz mog dvanaestogodišnjeg vozanja na isti. Održavanje tng sistema je smejurija. A što se prebacivanja na tng tiče. Čim krene lepo vreme, to se dešava skoro pa odmah.
Odeš do NS i nazad, 100km za nekih 600din (možda i manje) pri normalnoj vožnji, pričam za MK2. Pa ti računaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, marko.jovanovic said:

Koleginica je pre 2 nedelje kupila Punto Classic 2009g, sa ugrađenim plinom, za 2700€. Prešao je oko 70.000km. Lamela naravno zamenjena, ne znam zašto su tako čokoladne. Vozi se za male pare, sve je u redu. Klima ladi ko besna, što je jako bitno, i šta ćeš više za po gradu.

Da dodam:

Auto je veoma očuvan, jednostavno se vidi da nije umoran, tj da nije sabio 300.000km i više. Lamela, tj set kvačila je inače već bio zamenjen pre nego što je ona kupila auto.

Sve u svemu, da ja sada kupujem auto za po gradu, i da mi performanse nisu bitne, jurio bi tako nešto. Mislim da ne postoji jeftinija vožnja od toga, kada se uzme u obzir nabavna cena, troškovi eksploatacije i potrošnja.

Moje mišljenje je da je punto classic, tj punto mk2 1.2 8v zakon jeftinoće. Znam par ljudi što akaju te motore, doduše u italijanskim puntićima, pa prešli su preko 300.000km najmanje, i nisu još ni jednom umrli. U pitanju su službeni automobili, tj za posao, ma to se ne gasi.

Troši isto kao i one budalaštine od matiza i ostalih prdavaca od 800cm3, pouzdaniji je 5 puta, delova na tone, registracija smešna....

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam rekao da se moze naci do ar GP za 2700, mislio sam na dobar, ne na savrsen :) dovoljno da de ne uzme neki krs u koji treba uloziti jos 1000 eur u startu. Ali kod polovnog automobila uvek ocekujes da imas nesto da sredis, dal je to 100, 200, 300 ili 1000 eur, to je druga prica. A opet GP je daleko lepsi i komotniji od Punta. Nznm, ja bi pre isao na GP pa i da ima neka ulaganja koja ne zahtevaju da se odmah rese.

 

A sto se tice plina, da, ne postoji isplativiji nacin da se vozis (ako ne racunamo metan koji je sam po sebi komplikovan u pm)

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 2700 i još registracija... Može se jedino naći bunar od GPa kome će se nakon 1000 e možda nazirati dno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg sad...

Dovoljno je uraditi pretragu, filter domace tablice i cena do 3000 (nijedna nije fiksna). Ne kazem da nema grobova ail ima i pristojnih primeraka (bar po slikama i opisu). U krajnjem slucaju, ja sam prosle gosine prodao Grandea u sport opremi sa plinom za 2600, bilo ulaganja u limariju (desna vrata i desno zadnje krilo)

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa mojim drugom jesenas,sa budžetom od 3000€,obišao najmanje 30 automobila,što punta što grande punta.Mnogo je veća mogućnost da čovek zezne sa grande puntom...lupani,pa popravljani,nemeštana kilometraža potpuno bez osećaja za stanje enterijera ,vidljivo neodržavani,ćelave gume,jedan je jedva upalio....Uzeo Punta 2 made in srb,2009. 36000km,plin,klima,servisna knjiga-3000€ sa prenosom

Punto je jednostavan auto,nisam imao intervenciju veću od 50€(ako izuzmem klimu),ovi kupljeni novi kod nas kod često imaju i servisne knjige...

Imam utisak da u Srbiji 1/4 svih automobila proizvedenih posle 2000.god Fiat Punto mk2...

Odeš u prodavnicu,kažeš treba mi guma ili svećica za Punta,prodavci često tačno znaju napamet koja je dimenzija ili specifikacija paše na Punta...Pita samo za marku koju želiš.

 

A što se tiče plina,ako ujutru upali i zagreje se,prebaci se uvek za 10tak sekundi i po hladnom.

Bolji je Punto sigurno,samo biraj da bude model sa klimom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mog... Kazem, pored par stotina eur ulaganja u limariju, niwta nije trebalo da se radi.. prvo sto me dva meseca niko nije ni zvao i na kraju ode za 2600 sa dva seta odlicnih guma. To valjda tako naidje period kad niko ne kupuje pa je slaba potraznja pa samim tim i nize cene, nznm

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA čovek je napisao da mu je neki limit 2700 e sa svim troškovima. Zna se koliko je servis i registracija prema tome...

Filtraciju oglasa? E čega sam se ja samo nagledao tražeći auto star 2 -3 godine bez nekog striktnog finansijskog limita. 6 meseci sam tražio neku Alfu i na kraju uvezao Fiata.

Ovde pričamo o autima starim 10 i više godina sa skromnim budžetom a ponuda je prepuna  veoma sumnjive robe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ovo razumeo kao 2700 eur + registracija i prenos posebno. Moja greska ako nije tako

 

Quote

Mislite li da se može naći GP benzinac u dobrom stanju za 2700e + registracija, prenos...?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Zvezdo said:

PA čovek je napisao da mu je neki limit 2700 e sa svim troškovima. Zna se koliko je servis i registracija prema tome...

Filtraciju oglasa? E čega sam se ja samo nagledao tražeći auto star 2 -3 godine bez nekog striktnog finansijskog limita. 6 meseci sam tražio neku Alfu i na kraju uvezao Fiata.

Ovde pričamo o autima starim 10 i više godina sa skromnim budžetom a ponuda je prepuna  veoma sumnjive robe.

2700e je bez registracije i prenosa 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam kažeš da te nitko nije ni zvao 2 meseca. Prema tome vidiš da je tržište prezasićeno. Najveći problem je što u moru leševa ima i dobrih auta ali kako ih pronaći a ne pogledati bar stotinu drugih.

Za 2700 e se već može naći nešto solidno ali treba biti uporan i ne zaletati se.

Prvi auto koji se vidi će izgledati kao Bingo ali nakon nekoliko pogledanih se tek onda vidi stanje prvog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Njakvi23

Ovo je bilo kao primer,to je auto koji moj drug Dušan izabrao, njegov je toliko koštao...

Poenta je da ćeš bolje proći sa Puntom,čak i da se zezneš,odmah bi ga prodao,jako mu je tržište,a nije skupo ni da popraviš...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Zvezdo said:

Za 2700 i još registracija... Može se jedino naći bunar od GPa kome će se nakon 1000 e možda nazirati dno.

 

15 minutes ago, Zvezdo said:

Za 2700 e se već može naći nešto solidno ali treba biti uporan i ne zaletati se.

:) Ako je samo zbog cene registracije u prvom slucaju bunar a u drugom solidan auto onda ne znam sta da kazem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...