Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Ahhhh..razumem te sta kazes.. Ovaj Punto mi se nudi od, da kazem mog coveka koji ce mi sve provereno reci, nema zavlacenja i tako tih stvari.. zato bih ga uzeo.. znam da ima boljih varijanti ali ovo se nudi, a da ne moram bas puno da se stresiram.. Ni sa jugom nisam trcao da preticem slepere pa necu ni sada, varovatno.. Para nemam, da se razumemo ali razmatram i kupovinu novog Sandera, na kredit, naravno.. Moram da izvagam..ali opet, oko 3.000 koliko se krecu ovi Puntici pa oko 9.000 koliko je Dacia je znatna razlika i moram da se pruzim koliko sam dugacak.. Menjam juga samo iz razloga sto je poceo naglo da truli, sto bi motor morao malo da se radi, malo ovo, malo ono.. Ovaj Punto je cak i stariji od njega ali je verovatno u mnogo boljem stanju u svakom pogledu. Naravno, majstor ce dati zavrsnu rec..

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/3/2018 at 10:48 AM, Pedja1981 said:
Ovaj Punto mi se nudi od, da kazem mog coveka koji ce mi sve provereno reci, nema zavlacenja i tako tih stvari.. zato bih ga uzeo.. znam da ima boljih varijanti ali ovo se nudi, a da ne moram bas puno da se stresiram..

Upravo sam ovo krenuo da ti pišem. Ako je sve tako, onda ni ne traži ništa drugo
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je da provozas automobil....ako si iz Bg-a, mozes da probas moj. 1.2 48kW, 65 KS (mada mislim da je posle 12 godina ova konjaza manja)...

Auto je zahvalan za odrzavanje, ja sam ga uzeo novog, fali mi jos 400 km do 200 000 i za ovih 12 godina, vise je pozitivnih nego negativnih utisaka...

Pre par dana sam ga registrovao, 16 500 din sa tehnickim...tesko da moze bolje od toga...

Edited by lufti

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.3b963b3219db9d53651ab2331d268618.png

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12510903/fiat-grande-punto-14-ben-p-l-i-n

Nameravam mozda u nedelju da odem da ga pogledam. Gledam na slikama mi deluje ok. Da li je neko imao iskustva sa ovim autoplacem ''ALIBI'' iz Rume. Buni me mala kilometraza a i cena. Kontam da je to malo ispod proseka za 2007 godiste Puntica sa plinom. Svaki savet ili zapazanje je dobro doslo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zazori mi izlgedaju okej ovako na prvi pogled. Ako te brine kilometraza, a uvoz je iz Italije, traži vlasniku broj tablica i uglavnom može da se nađe koliko je prešao na zadnjem tehničkom tamo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ponudu,grande 1.4 16v 2006 5brzina(steta sto nema 6) oprema nije neka,tj nema digitalnu klimu,nema komande na volanu,tempomat,obicne felne-gume 15" nisu neke,2je vrata(ne bi smetalo da je sporting ko vas) ali je fino stanje,uradjen mali i veliki servis registrovan jos 6meseci i dao bi ga za 2800...sta vi mislite?

 

Kako vam se cini pouzdanost potrosnje po bordu,ja sam imao obicnog punta mjtd bord 4.9 a od cepa do cepa 6.1(dosta sam ga agresivno vozio,a moze i 5.5u gradu

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je onda verzija od 75ks ili 120ks, jer koliko znam benzinski motori sa 95ks imaju samo 6 brzina. Mozda gresim. Okej zvuci, ali verujem da za 2800e mozes da nadjes nekog Punta sa boljom opremom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam taj podatak pisao na forumu bar 5x

oko 3000rpm pri 120km/h

iscitaj malo teme o Grande Puntu, ima sigurno svih odgovora za pitanja koje imas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ja vozim upravo taj, bio sam u cudu isto. Otislo mi kvacilo pre par nedelja i majstor kada je otvorio sve rekao je da ja imam fiksni zamajac. Posle kada smo pricali pretpostavljamo da taj od 5 brzina nema plivajuci, a onaj od 6 ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/17/2018 at 12:29 AM, Pluto said:

Super izbor, gledaj onaj od 90ks i sa 5 brzina ako nećeš plivajuću u njemu.

Da ga je neko napakovao.. jeste sigurno. Ali da je fabricki tako, e to nije.

 

5b28a2370a7ea_Beznaslova.thumb.png.0bc3938d7cb265be0a9886638c1d6066.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, radomir.g said:

Da ga je neko napakovao.. jeste sigurno. Ali da je fabricki tako, e to nije.

5b28a2370a7ea_Beznaslova.thumb.png.0bc3938d7cb265be0a9886638c1d6066.png

Pa ne znam, evo na oglasima ih ima 8 sa tom kombinacijom, retki su, ali ih ima.

 

ggggg.thumb.JPG.18c84a1fcd6456531d0f045966cc66f5.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zamalo kupio 1.4 16v sa 5 brzina,po ovome ima ih samo sa6...a na oglasima sam video jos 4_5 sa 5 brzina...

Pluto kako si zadovoljan sa autom?

Koliko su te izasla kvacila sa rukama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je 6brzinac menjač isti u Grande Puntu i AR Mito npr. 

Mito ima GMov menjač M20 koji je fabrički loše odradjen i na kome stradaju lageri jer su ležištau za košuljice lagera plitka i nema dosta ulja, pa lageri stradaju. I to najčešće 5 i 6 ta brzina. 

Dakle, loša Fiatova odluka da koriste GM(Opel) menjač. Ista stvar je i sa M32 menjačem u AR159 npr.  

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Sasamjtd said:
Pluto kako si zadovoljan sa autom?
Koliko su te izasla kvacila sa rukama?

Sto se tice motora tu nema greske, u gradu je zvrk bas, provlacim se svuda i parkiram bez problema. Zimi mi je palio bez problema. Na otvorenom sa klimom i 5 ljudi je bio sasvim ok. Preko 120kmh se cuje vetar. Zvucna izolacija je onako, sto se tice odrzavanja nista nije skupo, ali elektronika brljavi malo. Kvacilo je sa rukama bilo 160e, mali servis 40, sva tri nosaca motora 120e. Ne znam sta te jos zanima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...