Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

On 12/02/2018 at 6:18 PM, Nash said:

Posuda za antifriz masna...

Ovo me je iznenadilo na nekoliko primeraka Delti/Brava koje sam gledao. Jednostavno posuda za antifriz bude crna/masna do te mere da se kroz nju ne vidi boja tečnosti unutra. 

Zna li se razlog ovome? Očigledno česta pojava...

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Goksi1980 said:

Skoro svaki proizvodjac to radi,navede potrosnju npr 1l na 1000km,da bi se na neki nacin ogradili.Pa sta ako trosi 1-2 l na 10000km? TAKAV JE MOTOR.Ne valja ako vremenom povecava potrosnju.Bitno da se ne kvari cesto,da dobro sluzi.

nisam rekao da je motor los, samo da je normalno za njega da trosi ulje, u toj nekoj kolicini :)

 

Edited by MickeyS

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovo me je iznenadilo na nekoliko primeraka Delti/Brava koje sam gledao. Jednostavno posuda za antifriz bude crna/masna do te mere da se kroz nju ne vidi boja tečnosti unutra. 
Zna li se razlog ovome? Očigledno česta pojava...
Otišao dihtung glave motora, bilo meni na puntu mk2 1.9

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

prljava ili u gorem slučaju masna posuda antifriza je znak velike kilometraže i problemom sa mešanjem ulja i antifrza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, MickeyS said:

nisam rekao da je motor los, samo da je normalno za njega da trosi ulje, u toj nekoj kolicini :)

 

Naravno,ja sam imao 1.2 chevrolet kalos koji je zderao 1l na 2000km tako da je ovo nista:)opusteno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao, grande punto evo 1.4 16v 77kw 105 konja i grande punto 1.4 16v 70kw 95ks. Koja je razlika. Pukao  mi je klip i otisla glava na prvom. Kompletam motor sam nasao oko Temisvara.

Ne ide mi se preko granice zbog carine. Glavu sam nasao kod nas, blok me muci. Nalazim brdo motora tip 199A6000 i to su motori 1.4 16v od 95 konja, ali meni treba blok sa oznakom 955A6000.

Da li znate, da li je ista osnova, tj. blok motora, kada bi znao da jesu, lako bi za dalje. 

 

Unapred hvala

Edited by ficoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoji sansa da su isti, ali to ce neki serviser da ti potvrdi/ili mozda uvoznik...

 

mislim da kad su povecali euro normu onda su i malo pojacali taj motor, pa je verzija od 105ks isla u Punto Evo. Mada, evo i sada jos uvek postoji 1.4 od 95ks.

Ovo 199 u oznaci motora verovatno stoji kao kodno ime za Grande Punta, dok mi je prvi broj iz druge oznake nepoznat

 

Edited by MickeyS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenjeno je kodiranje motora 2010.-te,valjda zato što je više modela koristilo iste motore...evo napr.d7094dbf1dad1a9cb30732dd217dabfd.jpg

 

 

 

 

 

906585cd57764701d9e457fd74b98296.jpg

 

9c2d1a8f1f126d957816500d308649a7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatel je sad kupio Punto 2015 1.2 69KS sa fabricki plin. Kupen u Stojanovu  presao oko 150.000km sa servisna knjizica za 5.000eur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se dugo javljao na ovom forumu.Malo lutanja u izboru auta,no.Namevam da odem da pogledam ovaj GP:

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11672731/fiat-grande-punto-14-16v-racing

p1.thumb.jpg.4d511c302128e91a90a87f23b0ae518a.jpg

 

Voleo bih nečije mišljenje,onako na osnovu slika ili još bolje ako ga je gledao lično.Ne ide mi se baš po ovom vremenu iz NS za ŠA bezveze.Hvala.

 

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen oglasa

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 26/02/2018 at 10:13 AM, Ivan said:

Jos jednom molba svima, da se uz eksterni link doda i PrintScreen oglasa ;) .

Bilo kakva prica o konkretnom primerku ovde postaje maltene beskorisna, cim link ka oglasu bude promenjen ili obrisan.

A desava se da to bude i posle par sati, u zelji prodavca da mu oglas stalno bude u vrhu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve OK, uzivaj ;) - ovo praktikujemo zbog ljudi koji ce kasnije citati temu ili eventualno naleteti na isti primerak.

Sa mrtvim linkom nam ostaje samo beskorisna prica za ubuduce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni deluje bas korketno. Osim sto se ne gadja bas boja prednjeg branika i ostatka, ali to treba videti uzivo jer ne mora nista da znaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto sa slika deluje da ga vredi pogledati i uzivo...Ono sto iskace je kaseta ispred suvozaca koja lose stoji ali mozda su je skidali prilikom zamene filtera kabine pa je nisu lepo vratili ili je polomljena plastika mada to nije veliki izdatak...Cudan mi je i papir koji se nalazi kod plastike suvozacevih nogu koja se takodje skida prilikom zamene filtera, mozda je zapao a mozda je namerno stavljen tu ako je nesto polomljeno...Oprema je odlicna, auto deluje sveze, mislim da ga vredi pogledati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ima ovde sve. U 6. na 1000 obrtaja 37km/h, znaci kako je kolega rekao 111km/h na 3000 obrtaja.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači sve je bačeno na startnost,a ne na opušteno krstarenje auto outem.Po tome 120km/h bi bilo tu oko 3400 obrtaja?Hvala Vam svima.Do vikenda ću za Šabac.Ima tu još modela da ne opterećujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po secanju mi je da je na 120 tacno 3500 obrtaja. Jeste, dosta je startan (za tu kubikazu) i mali je potrosac. Ali nije bas za auto put, ja sam ga do Beca vozio 110 jer preko toga vec krece motor da se cuje i nije prijatno u kabini, a rekao bih, ni motoru. Ali za grad, prva liga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...