Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Ako nećeš na trke 1,2 sve uradi i najrentabilni  je.

Jeste malo slab na otvorenom ali kako nam je bar 95% grad to je prihvatljivo.

Posedovao 12, sa plinom 6 godina i sve što mi je trebalo je uradio za jako malo para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta kazete na ovaj primerak, kako se pokazao ovaj motor jel ima nekih zackuljica oko njega? Burazer je vozio taj slabiji 1.4 i nisam bio bas zadovoljan kako ide. Ciji je ovo motor?

Screenshot_20180113-190220.png

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11406540/fiat-grande-punto-evo-14-b-sport

Edited by Bumblebee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj si malo vremena pa procitaj prethodne postove, sve vec pise odavno....

1.3 MJET ima veliki servis na 250 000 ili pre kada se menja lanac...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/16/2018 at 11:59 AM, nikolapfc89 said:

Koja je razlika u odrzavanju tj cene malog i velikog servisa kod 1.3mjet 75ks i benzinaca 65ks?

Hvala.

Razlika je velika.Mali servis oko 6 hiljada za benzinca a za dizela oko 9 hiljada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako 9 hiljada? 

3 litre Selenije WR i filter ulja je 3500-4000 hiljade jos filter za vazduh i klimu ako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Zvezdo said:

kako 9 hiljada? 

3 litre Selenije WR i filter ulja je 3500-4000 hiljade jos filter za vazduh i klimu ako treba.

Tako lepo,9 hiljada.Zvao 5 servisa u BG,to je cena.

Ide 4 litre ulje(3,2 sa filterom staje,visak ostave u gepeku).To je oko 4000din,filter ulja i vazduha oko 1000,filter goriva oko 1500 i filter klime.Sve zajedno preko 7 hiljada delovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja da iznesem svoje utiske za prvih 10 hiljada km.Imam Grande 1.3 mjt 55kw,crni metalik,skoro sve od opreme.Do sada hvala bogu kvarova nula:)neka tako i ostane.Menjao set kvacila odmah po kupovini,20 hiljada,diskovi plocice 10 hiljada,sajla rucne i regulator pritiska oko 10 hiljada.Uz neke sitnice ulaganje 400 evra u prvih par meseci(ulaganje ili odrzavanje kako god).Toliko sam i spustio cenu pri kupovini.Pre sam vozio Fabiu 1.4,za god dana usteda na gorivu skoro 200 e sa Fiatom. 

6 minutes ago, The Punisher said:

Uštediš 2000 ako sam zameniš.

Tako je

Share this post


Link to post
Share on other sites

filter goriva je jako skup ali menja se po preporuci proizvođača na svakih 60 000 km tako da realno nema smisla menjati ga pre 50 000 i tu se može dosta uštedeti.

za mali servis nije potreban neki specijalan alat tako da ga može gotovo svatko sam napraviti jedino je problem malo ispustiti ulje ali nije nemoguće i tako se stvori prostor za veliku uštedu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam dvoje male dece kuci i nemam vremena za auto tako da moram da platim majstora.Sto se tice filtera goriva mozda ga i ne budem menjao sad,razmislicu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima masa servisa, radnji koje rade besplatnu zamenu filtera i ulja, ako se kod njih kupuju isti. Meni majstor za ruke uzme 1000 din. Stilo 1.9 jtd. Filtere sam kupujem, mada mi je rekao da svi filteri izadju 2500, nisam pitao koji su, kapiram da je neki Filtron.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, djomla said:

mada mi je rekao da svi filteri izadju 2500, nisam pitao koji su

Pa samo kvalitetan filter goriva je skoro toliko :) . Npr. UFI filter goriva je oko 2 somica, UFI filter ulja je blizu hiljadarke, a UFI filter vazduha malo iznad hiljadarke.

Tj. krsteni motorni filteri izadju oko 4000, plus minimum toliko za 5l kvalitetnijeg 5-40 ulja, plus filter kabine (od 500 din za papirni do 2500 din koliko je bio Knecht sa aktivnim ugljem, pa sta ko voli). Ovo sve za 1.9 JTD, pa se izvinjavam za off ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuj, za 1.9mjet je filter goriva skoro 50 eur.
Uz popuste koje dobijem od 25% mali servis sa svim Mann filterima i Shell uljem je oko 100 Eur. Sad sam vec poceo da mesam cifre.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje sam biram i kupujem, zato i ja kazem :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mene pitas, a ne pitas. Bolje ti je da uzmes 1.4 nego 1.2 mislim ako se odlucis za benzinca. 1.2 vise trosi i bas bas nikako ne ide u odnosu na 1.4. Nemas sad neku snagu ni sa 1.4 motorom ali dosta bolje ubrzava.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ccc sad ispade mali servis za 1.9 oko 100e, a kad sam ja pricao da sam placao 12 000din ljudi se zgrazali :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgrazavao sam se i tad, zgrazavam se i sad :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, igor0511 said:

Ccc sad ispade mali servis za 1.9 oko 100e, a kad sam ja pricao da sam placao 12 000din ljudi se zgrazali :D

Svi krsteni filteri+ulje su 70 EUR min. Sa filterom goriva koga naravno ne menjas na svakom malom servisu i koji je nepunih 20 evropejaca.

A vecina to uradi za znatno povoljniju cifru :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

za 3litra ulja cena je oko 2700 castrol EDGE plus filter ulja knecht mahle 650 dinara i majstoru 500 dinara sto mi uzme za zamenu,to je zadni put,prezadnji put sam menjao sam,bez problema,a filter vazduha i kabine sam stalno menjam,a filter nafte je majstor mi menjao kad sam menjao amortizere:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam o kupovini Gp abarth. U oglasima se vrti jedan crni mat. Ali mi je cudno sto je crn mat,sto nema pozadi znak,i nema zadnji brisac. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...