Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Ima li neko ideju (savet),kako to danas gorivo na rezervi (upalila se lampica),a bord komp pokazuje da ima jos 150km rezerve.(neki minut pre toga pokazivao 50,sto je realno.)
Menjao sam plovak pre neki dan.(mozda se nije uhodao^_^).Ne znam dal ima veze ,50 je pokazivao u toku voznje a 150 kad sam stao u garazu.:rant:

Da li plovak uopste ima veze sa merenjem bord kompjutera,tj da li plovak sluzi samo da pomera kazaljku goriva i pali lampicu za rezervu? 

Edited by mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ima li neko ideju (savet),kako to danas gorivo na rezervi (upalila se lampica),a bord komp pokazuje da ima jos 150km rezerve.(neki minut pre toga pokazivao 50,sto je realno.)
Menjao sam plovak pre neki dan.(mozda se nije uhodao).Ne znam dal ima veze ,50 je pokazivao u toku voznje a 150 kad sam stao u garazu.dark_rant.gif
Da li plovak uopste ima veze sa merenjem bord kompjutera,tj da li plovak sluzi samo da pomera kazaljku goriva i pali lampicu za rezervu? 
Mislim da nema veze, ako si štedljivo vozio zadnjih par km. Meni se desilo po Vojvodini da mi pokazuje potrošnju 3,1 l,( sa poštovanjem ograničenja brzine ) i da mi komp pokaže da mogu da pređem još 200 km, a palila se lampica za rezervu.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frapantna slicnost ova dva primerka GP.
Oba se prodaju u Zrenjaninu,oba dizelasi 1,3 (65/66kw), oba 2008.godiste,5.vrata oba,ista boja. Na jednom oglasu pise da je klima automatska iako se vidi sa slike da je manuelna. Malo se razlikuje tekst oglasa,ali je i opis nekako slican.
Jedino se razlikuju cifre kilometraze.
Ovaj se prodaje za 3100
https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10852587/fiat-grande-punto-dobar

Ovaj je cena po dogovoru. Ja zvao prodavca  - kaze 3200 :D
https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10865511/fiat-grande-punto-moze-i-vece-kubikaze

Pri tome,prodavac ne zna ni da kaze nista o poreklu vozila (je li kupljen ovde ili je uvoz),samo da nema pojma jer se bavi preprodajom,a auto uzeo u nekoj razmeni.

Ne znam..meni je deluje da je isto auto. Mozda gresim..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel da da jeste?
I me ni se ucinilo,ali nisam bio siguran 100%.

Sad kad bolje pogledam,apsolutno isti auto. Isti farovi prednji,cak i FIAT znak napred nekako stoji malo nakrivo. :) 
Ovaj ga sigurno uzeo i odma dao dalje u preprodaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko mozda isao da vidi ovaj auto?

 

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10866441/fiat-grande-punto-19mjt

 

c26d419f75901b1b691f3c0a014cfc63.jpg

 

fbb4c16e40c84950a868ab54a3bb89c9.jpg

 

Zvao sam prodavca i iz razgovora sam uspeo jedino da saznam da je auto uzet u zameni, da je zadnji branik ostecen i da ima ogrebotina sa parkinga. Medju slikama nema nijedne na kojoj se vidi kilometraza. Enterijer deluje dosta zapusteno.

 

Da li je mozda nekom blizu taj auto i da li bi bio raspolozen da ode i pogleda ga?

 

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mudri

 

Ja sam isao da gledam tog punta jos dok je bio na placu na Bezaniji. Auto je 1.4 osnova sa pet vrata. Uzet stranac i prepakovan u njega. Prvi motor od stranca sahranjen koji je i zaveden u saobracajnu i uzet drugi u Šapcu koji treba da se zavede ako nije do sad. Auto kompletno spolja farban, lose, plastike na krilima i pragovima su bili lose zalepljeni jer se mogao prst gurnuti izmedju.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani forumasi,

 

Dodjoh ovde ponovo po savet.

Vec sam ga ovde trazio pre pet godina i bio sam odlicno savetovan, medjutim savet nisam poslusao i  ispred nosa mi otisao GP koji je bio odlican...

Pa sam kupio drugu opciju koja mi je nudjena a to je corsa d 2008 1.2 sa plinom.

U sutini auto nije los, kupio sam ga sa 100000, ugradio plin i presao sa njim 50000 km. Nije me nikada ostavio na putu, ali redovno isam imao probleme male i vece. Doduse, nikada nesto ozbiljnije...

E, sada...

Da li sam zaludjenik totalni GP ili nisam ne znam, ali biih da promenim corsu i uzmem malo noviji auto, naravno GP.

ALi bih sada uzeo dizela, jer je ovaj benzinac bas trom. A i vozio sam povremeno sluzbeni GP dizel i prava je zujalica. Jesnostavno za dva motora ne mogu da se mere!

Meni se cini da je GP malo veci od corse unutra. Da li se neko vozio u oba automobila i primetio razliku?

 

U svakom slucaju, da ne davim i ne pisem ispovest, pitanje je sledece:

Prodao bih, menjao moju corsu 2008 godiste za punta dizela 2012, 2013. 5 vrata. i corsa ima 5 vrata.

Da li je to uopste pametna odluka, jer izlgleda da su skoro svi deizeli iz uvoza problematicni?

Benzinca ne bih vise uzimao.

 

Valjda sam sve napisao sto treba, ako nisam javljam se.

 

Hvala svakome ko se javi!

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ako ti se svidja - menjaj. Ako ti zelis - menjaj.

 

Pronadji dobar primerak i menjaj.

 

Tj., prodaj Corsu i kupi GP posto ti niko nece uzeti Opel u zameni  B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11067042/fiat-grande-punto-14-176000-orig

 

Pozdrav!

Citam forum vec duze vreme,i zaista moram da vas pohvalim!!

Hteo sam da cujem misljenje o ovom oglasu...Sve deluje prilicno ok, (ja trazim iskljucivo benzinca,posto godisnje ne prelazim 8000km sa sve odlaskom na more).

GP mi je iz izbora C3-Fiesta-Yaris izasao kao pobednik.Mozda sto imam MK2 sa kojim sam prezadovoljan,ali je vec polako stariji tinejdzer,pa hocu da ga menjam dok je vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ko zna koji put molba da postavljamo PrintScreen uz link oglasa, u temema o kupovini...

Sadrzaj foruma treba da bude samostalan, kako bi tema imala smisla i za buduce citaoce, takodje i kada navedeni link istekne ili se eventualno isti auto pojavi na drugom linku:

GP.thumb.jpg.4bf61d46e1fcaf6bfa1fd34e8d4cd37b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Ivan said:

Po ko zna koji put molba da postavljamo PrintScreen uz link oglasa, u temema o kupovini...

 

 

Ok,izvinjavam se,propustio sam ocigledno tu informaciju listajuci forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve OK ;) , samo generalna napomena. 

Ako imas VIN proveri i sta kaze ePer (mesec i godina proizvodnje, oprema, itd...), a ako je uvoz iz IT po broju tablica mozes i da izlistas vreme i kilometrazu na poslednjem tehnickom tamo (ako je uneta).

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije,uvoz je iz Austrije,imaju slike na oglasu.Ja sam probao preko nekih linkova koji su ovde izbaceni,ali mi vecinu mreza odbija da otvori.Uspeo sam da proverim na nekom Ceskom ili Poljskom,i podaci se slazu,i o opremi i datumu proizvodnje.Za boju je postavljena sifra,koliko sam uspeo da proverim i ona se slaze.

Meni je vise iskreno do misljenja ljudi koji imaju vec iskustvo sa autom,rekoh da mi je MK2 posluzio vise od 5god savrseno...

Dizel ne bih uzimao,iz prostog razloga sto se auto vozi uglavnom 3-4 km ujutru i isto toliko u podne,tako da je to smrt za dizelasa,bar kakva su moja iskustva.A ovaj 1.4 mi je neka zlatna sredina izmedju snage i cene odrzavanja i registracije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio je moj burazer slican model sa istim motorom pre par meseci, kupljen kod nas nov sa pravih 80000. Generalno auto je ok za svakodnevnu gradsku voznju, nije za neko divljanje. Preticanje na magistrali je umece, treba dobro upoznati auto da bi bio siguran da ce to biti ok posto su medjuubrzanja katastrofa. Postrosnja oko 8 po gradu. Generalno nije los auto samo eto da je moror od 100ks ili koliko vec ima onaj sa 16v...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ako je iz Austrije dooooobroo pogledaj odole.

Jer tako ne stede na soli, a Fiat to ne podnosi najbolje. Korozija vrlo verovatna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi.

 

Ovo mi je prvi post i treba mi pomoc pri kupovini Grande Punta jer stvarno nista ne znam o kolima.

 

Video sam par modela 1.9 sa 131KS pa me zanima kako su se pokazali ti motori u praksi? Potrosnja, odrzavanje? Znam da imaju plivajuci i da trose oko 7L.

 

Da li imate neki savet pri odabiru, sta bi trebalo pogledati pri kupovini, bilo kakav savet bi mi pomogao.

 

U obzir dolaze i 1.3 sa 75KS, znam da oni nemaju plivajuci i da je zbog toga jeftinije odrzavanje i nema brige oko tog troska

 

Hvala

 

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...