Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Po meni je u svakom pogledu bolja kupovina jaceg motora sto se GP-a tice, da sam imao vise para, sigurno bih uzeo 1.9 sa 130 konja u punoj opremi...

Ali to ne znaci da svi razmisljamo isto, nekom je potrebno da se preveze od tacke A do B bez potrebe za dizanjem adrenalina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo gledam da kupim jednog punta 2005god. 1.3mjt ali ima jedan problem, kada se upali motor mu lupa. Jel imao neko slicnu situaciju ili mozda zna sta bi moglo da bude? Ne verujem da mu motor moze prolupati tek tako mada hmmm...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/4/2017 at 7:54 PM, MilanStilo said:
Drustvo gledam da kupim jednog punta 2005god. 1.3mjt ali ima jedan problem, kada se upali motor mu lupa. Jel imao neko slicnu situaciju ili mozda zna sta bi moglo da bude? Ne verujem da mu motor moze prolupati tek tako mada hmmm...


Da li lupa samo hladan ili uvek? Moze biti da je problem u nekom od nosaca motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo ga pustali da se zagreje, upalio cuo lupa I odmah ugasio. Koliko sam njega razumeo on misli da je problem u 3 klipu. Ja sam pomislio na diznu ali ne znam kako to da proverim sa sigurnoscu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budi obazriv, jako niska cena je uvek signal da nesto nije u redu, i to ne samo s motorom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkud znam, on kaze da mu je rekao neki mehanicar da nesto nije u redu sa trecim klipom, valjda ne radi dobro ili sta vec nije znao da mi objasni. Rekao bih po njemu da se ne razume oko kola e sad hm hm. Doterao sam jednog 2004god. 1.2 8v sa opremom bas lepom za puntica i mislio sam za zenu da ga ostavim medjutim dok sam ga ja tovario na prikolicu naidje covek i pita jel bi uzeli jos jednog i u prici kako i sta ja odem i pogledam ga na 5 minuta i onda se odlucim da je mozda bolje da joj uzmem tog 1.3mjt a ovog da prodam :) .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi rekao da od 1.2 benzinca moze manje da zaboli glava nego od tog ocigledno neispravnog 1.3 mjt...

Share this post


Link to post
Share on other sites

20170113_130606.thumb.jpg.8d91a0918d0d49b67c2da92aa7cbea56.jpg

 

Uzeo sam grande punta 1.3 mjet 2006.  Pre od prilils 3 meseca. I odusevio sam se!

Auto je predobar, sve sto sam trazio sam i dobio. Kupio sam ga cipovanog na 105 ks. Potrosnja mu je smanjena, okretan, i pruzio mi je pravi dozivljaj kad sam presao sa Toyote jarisa. Istina je da variraju obrtaji na leru, i malo je trom do 1800 obrtaja, ali kako predje 2000 postaje prava zver. Nisam ocekivao da ce biti ovoliko dobar, i prijatno sam iznenadjen. Stvarno sve pohvale za Grande Punta. Ne mogu da raspravljam o nekim strucnijim stvarima, ne razumem se bas najbolje u sve to.. Ali sam hteo da podelim sa vama jedno ovako grubo misljenje 

Pozdrav :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

a koliko si siguran u tih 105 ks? Jesi li merio? Koja je verzija u standardu, 75 ili 95 ks?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/20/2017 at 0:17 PM, Zvezdo said:

a koliko si siguran u tih 105 ks? Jesi li merio? Koja je verzija u standardu, 75 ili 95 ks?

 

100% sam siguran. Prijatelj radi dijagnostiku i bas sam proveravao kad sam kupovao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji uređaj koji kada se poveže na auto da ti da informaciju koliko ti auto ima ks.

Također niti jedan dijagnostički program ne može očitati snagu koju motor daje na radilici ili točkovima... odnosno barem ja nisam čuo za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj motor u Grande Puntu ostavlja dobar dojam jer ima kratak prijenos, uredno se voziš 100injak km/h u šestoj brzini, tako da te možda i to zavarava. 

 

Pokušaj usporediti međuubrzanja i ubrzanja s podacima tvorničkog modela, to bi trebalo nešto pokazati.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda,je utvrdio preko dijagnostike da je cipnut, sto nije nemoguce, a sa 90 na 105ks odnosno samo 15ks treba da je laganica dici.

P.s. da je rekao 120ks pa da budemo skepticni u broj ks

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk


Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam skeptik po pitanju snage samo me zanima koliko je siguran da ima približno toliko. Pre dve godine se je govorilo o 20 ks više na papiru dok je na valjcima bilo max 10 ks sa puno dima, dakle realno 8 ks...

tuneri su redom govorili da je taj ecu citiram "ubog" za tuniranje. U međuvremenu se je nešto promenilo ali ne znam šta. Zbog toga pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...