Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Kod jugica makar imas trip da ide jer urla i trese, u grandeu ni to, cak je dosta ljudi kojima je 60ks bilo dosta u puntu 2 komentarisalo da im je malo tih 65ks u grandeu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, taj GP izgleda ok sto se tice troskova voznje i odrzavanja, ali 64 ks, pa plin...hmmmm
Inace, sto se onog mog pitanja tice, eh zenske...bitnija je boja auta od motora :(
E sad, zensko gleda Fiat 500 (ficu), 1.2 :)
Sigurno je brzi od GP -a sa istim motorom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/28/2017 at 7:47 PM, vix said:

Da, taj GP izgleda ok sto se tice troskova voznje i odrzavanja, ali 64 ks, pa plin...hmmmm
Inace, sto se onog mog pitanja tice, eh zenske...bitnija je boja auta od motora :(
E sad, zensko gleda Fiat 500 (ficu), 1.2 :)
Sigurno je brzi od GP -a sa istim motorom :)

 

Ne znam kakve su ti potrebe, ali ako stavljas neku fasciklu u auto, taj ce ti biti mali :D
Ako gledas grandea, gledaj dizela. Nisam zahtevan vozac, auto mi sluzi da se prevezem od tacke a do tacke b, ali odustao sam od grandea benzinca jer je suvise trom cak i za mene. Dizel, cak i slabija varijanta, je mnogo bolji izbor. Naci auto u dobrom stanju nije lako i to je najtezi deo kad se odlucis kupis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu, njoj treba mali auto u kojem ce se voziti jedna ili dve osobe. Bitno da ima mesta za kesu iz marketa i kutiju cipela, da auto ne trosi puno i da nije dranje za odrzavanje. GP se tu uklapa, ali ipak 1.2 je tehnicar, ali je mali :). A taj motor je za 500-ku dovoljan, ali su mozda ostali delovi skuplji...
Nego nesto vidim da ima nizak klirens, to i zenska i ivicnjaci... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

I što je najvažnije, izmami osmijeh prilikom svakog pogleda na parkingu, pogotovo ženskoj osobi. Ima ih više nego dovoljno po talijanskim otpadima ako ne daj Bože kakva ograda, zidić ili nešto treće istrči pred auto, a 500 ima puno veći Cool faktor od Grande Punta.

Edited by DiscoVolante

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj ne spominji mi to sa dlakom. Juce kupujem nesto u apoteci, i slucajno mi se prilepi dugacka zenska dlaka. A apotekar se nasmeje, i kaze to su od njegove koleginice. Ja rekoh bolje sklanjaj, ako ovo primeti moja zena, dolazim opet, ali po lekove protiv bolova :)
Nego, odmosmo malo u off. Kako stoji 500-ka sa klirensom? Jel mnogo niska? Znate onaj tipican zenski odgovor kad nesto potkaci..."pa nije izgledalo visoko", ili "mislila sam da moze da prodje/udje" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj prethodni auto,taj koji sam prodao,je bio pezo 307 1.4 hdi,sve vam je jasno kakav sam vozac...5. stepen prenosa 80 km/h otvorenom,i kad zurim je tako :)...

to mi je bio prvi dizelas,ranije sam vozio benzince...i zaista negativno iskustvo,kupio sam ga od lokalnog svercera,bas sam se naulagao,zaista sam naleteo na los primerak...tako da auto necu sigurno uzeti ponovo od tako nekog lika niti sa auto placeva,jer je svima nama jasno kako to sve funkcionise,uverio sam se na licnom primeru...

Benzinca sa plinom bih uzeo jer sam relativno blizu Pavlovic mosta,nekih 25 km,a tamo je plin preko 30 din po litri jeftiniji nego kod nas...

nemam nista protiv dizelasa,naprotiv,ali sama pomisao da bih mogao da prozivim sve ono  ponovo,jbg...

 

a kakvi su motori 1.4 8v? da li se oseti razlika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene interesuje kakav je 1.4 8v u odnosu na 1.2 8v? Da li je znacajno veca razlika u korist 1.4? Ili da odmah gledam dizelase? Prethodni auto, tj i sadasnji, je punto classic 1.2 8v. U planu je grande kao sledeci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika se oseti, ali malo, ne toliko da bi se odbacio dobar primerak 1.2 GP ako natrci!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene interesuje kolika je relna potrošnja ovog GP sa 1.2 motorom.U principu me ne interesuje ugradnja plina,jel koliko dobiješ na mostu,toliko izgubiš na ćupriji.Imao sam 3 auta u takvoj varijanti i samo prvi koji je imao karburator(i mogao sve da proguta) se ok nosio sa svime.Dizel neću da komentarišem,jednostavno previše komplikacija sa našim gorivom.Benzinca ću lakše "proveriti" i zato mi odgovara,tako da 65 ks meni je dovoljno,naročito ako mu potrošnja nije velika.Molio bih ko je uspeo da skine koliko je potrošnja neka objavi,a komentare bolje ti je ovo,nebih....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto si mišljenja da dizel ima previše komplikacija sa našim gorivom? Vozim dizele zadnjih 10 godina, i ni jedan problem nisam imao sa gorivom, a ni sa motorima, od kada vozim JTD-ove poslednjih 7 godina (ranije 1.9JTD, sa sada 1.3mjet).

Share this post


Link to post
Share on other sites

GP 1.2 48kW, 65 KS:

U gradu od 7.5 do 8.5 l/100km, moze to i pola litra manje ako se bas pazi ali je ovo realnije, s tim sto kad kazem grad, mislim Beograd gde ima guzve, u manjem mestu je sigurno niza potrosnja...

Ako vozis oko 80 km/h 5.5/6.5 l/100km

120/140 km/h - 9/11 l/100km

Edited by lufti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko troši sa prosečnom brzinom od 20km/h, na uzorku od recimo 500km?

Ne verujem u te cifre nikako, tipa 7,5l za benzinca, pa makar bio i 1.2 GP od 64ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koliko mislis da trosi?

Auto ima 1000 kg i uglavnom se vozim sam, dobar deo puta do posla je Dimitrijala koja je najprohodnija ulica u starom delu grada tako da je brzina ustaljena i lako se hvata zeleni talas...

Zavisi i od raspolozenja, nekad vozim zustrije pa je i potrosnja veca ali su to te cifre koje sam naveo...

Evo, nek kolege sa istim motorom napisu svoja iskustva, ne verujem da po gradu nekome trosi 10 l/100km. Ja auto redovno odrzavam, proveravam pritisak pneumatika, sve to utice na potrosnju...

Edited by lufti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je prosečna brzina? Nemam nameru da nekoga napadam i slično, nego me zanimaju iskustva drugih :) Meni je sada 22km/h, to je pesma, i po bordu troši 6,0l/100km (realno 6,8-7,0). Auto je Idea 1.3mjet - 70ks, ima 1200kg.

Do skoro je bila 19-20km/h :(

 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto koristim svakodnevno, cesto idem i van grada tako da ne gledam prosecnu brzinu...nego koliko sipam od cepa do cepa...

Poslednjih 2 meseca se vozi znatno sporije zbog snega i leda pa je i potrosnja veca, oko 8.5 do 9 l/100km ali grande nije veliki potrosac sto se grada tice, veci je problem auto-put gde se motor muci pri vecim brzinama i logicno, vise trosi...

Ja vozim na 175/65 R15 pneumaticima...

Nisam ni shvatio tvoj post u negativnom kontekstu, samo diskutujemo:D

Edited by lufti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...